Suddenly, Last Summer (1959)

Môje prvé filmové stretnutie s Elizabeth Taylor (Flinstonovcov naozaj nemienim rátať). Teda, musím povedať, že už len na základe tejto role sa nečudujem prečo bola svojho času najväčšia hviezda. Film samotný hodnotím taktiež veľmi pozitívne. U starších filmov mi vadí občas zdĺhavosť ale tu to bolo pekne vykryté zaujímavými dialógmi. Pôsobivé.

Stav obležení (1972)

Ja tieto politické filmy asi nedávam. A hlavne sa mi nepáči forma akou bol práve tento natočený. Je to také realistické až si kladiem otázku či nebolo zbytočné natočiť hraný film miesto dokumentu.

Insidious 2 (2013)

Ja neviem, toto fakt niekoho vystraší? Pozeral som to sám doma a v noci. Nič to so mnou neurobilo. Mal som skôr pocit, že pozerám nejaký iný žáner s prvkami hororu. Ale nie je to zlé. Dobre sa na to pozerá.

Zápisník jedné lásky (2004)

Chcel som vidieť niečo ťažko romantické čo ma rozreve ako Škopkovú pri Angelike a dostal som len takú detskú porciu. Záver bol pekný ale pocity mám rozpačité. Podobné pocity som mal pri PS: I love you. Také prázdne mi to prišlo.

Chatrč (2017)

Mne ako agnostikovy sa to páčilo a zároveň nevylučujem možnosť, že je to totálna blbosť. Zanechalo to vo mne zmiešané pocity. Náboženstvo, ktoré storočia prenasledovalo, tyranizovalo a zastrašovalo sa v tomto filme prejavuje ako slniečkové šťastíčko východného smeru.

Pokoj (2003)

Liek na depresiu.

Světová válka Z (2013)

Mal som chuť na zombie horor a dostal som presne čo som čakal. Bol som spokojný ale pridaná hodnota 0. A ten nápis "Povedzte rodine, že ich mám rád" to zaklincoval na 3*.

Zánik domu Usherů (1960)

Väčšina starých hororov je mi skôr na smiech. Tento sa ale vyvaroval množstvu bubu špeciálnych efektov, takže si celkom zachoval solídnosť. Celkovo ma zaujalo, že tam na dobu vzniku bolo veľa zaujímavých nápadov. Hodnotím to ako nie zlý pokus o psychologický horor z doby kamennej. No ale ten Mark Damon bol teda otrasný.