jitrnic

Jan Klečka

okres Tachov

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 17.7.2008  09:39

Kniha ...a bude hůř byla, alespoň pro mně, kultovní hlavně mírou naturalismu, místy to bylo i dost vtipné, ale o nějaké myšlence nebo výpovědi podle mě nemůže být řeč, celé to zavání těžkou pózou a snahou dokázat "JÁ nebyl jako vy všichni ostatní" Film je v podstatě stejně schematický, ale naštěstí tu chybí Olinova(Pelcova) sebestředná ich-forma vyprávění. Hlavním kladem filmu je jeho vizuální stránka, tak nějak si představuju atmosféru té doby, herci - neherci jsou celkem sympatičtí (i když ten občasný patos jim dává zabrat). Mimochodem těšil jsem se na postavu Josefa v podání Pavla Zajíčka a buď jsem nedával pozor, nebo jsem ho tam zahlédl akorát asi tak na 2 sekundy při koncertu, to je trochu málo.

• 28.4.2009  20:12

Hrdinná odbojářka Maruška čeká za radostného dovádění s děvčaty a zpěvu lidových písní v cele smrti na popravu... Mě to nepřijde normální.

• 31.12.2007  09:56

Viděl sem to minimálně pětkrát šestkrát, vlastně to je jako dětská zábava možná dokonalé. Poprvé jsem zaznamenal Jiřího Hrzána (opravdu ho nelze přehlédnout).

• 29.12.2009  10:29

Slušná pubertáln í zábava - přiměřeně vtipná i sprostá, trochu moc romantická a vlastně i celkem chytrá (v rámci žánru! ne, aby mě někdo chytal za slovo).

• 16.12.2020  18:18
    1917 (2019)

Vypadá to jako počítačová hra říznutá sovětskými válečnými filmy. Od počátku je jasné, kdo zemře a kdo splní úkol. Nejenomže existují lepší válečné filmy, dokonce existují i lepší válečné filmy od samotného Sama Mendese (Mariňák).

• 30.12.2007  12:44
    1984 (1984)

Atmosféra knihy mě zcela pohltila a na konci vyplivla zcela zdevastovaného do naší nakonec vlastně vcelku příjemné reality. Nevím, jestli by se mi opakovaným čtením opět povedlo proniknout do kůže Winstona Smithe a znovu s ním prožít nejhorší z pekel, každopádně zkoušet to už nebudu, byl to neobyčejně intenzivní zážitek, ale také nesmírně nepříjemný. To, co pak na mně dýchlo z tohoto filmu je pouze slabý odvárek, což je asi nespravedlivý soud, možná je film sám o sobě dobrý, na druhou stranu tvůrci na zfilmování mimořádné předlohy nevynaložili mimořádnou energii, jakou by si zasloužila. Jsem přesvědčen, že náladě knihy se lze přiblížit podstatně víc (úplně jí vystihnout je asi nemožné).

• 16.2.2010  12:57
    2012 (2009)

Emmerichovým spektáklům se vyhýbám, takže nejsem s to moc srovnávat, každopádně je tento film výrazně povedenější než 10 000 př. Kr.. A když už jsem u toho srovnávání, napadá mě Avatar. S vizuální stránkolu jsem byl přinejmenším stejně spokojen - není tak revoluční, ovšem mě zkrátka daleko víc baví obří vlny, zatopené Himaláje či zhroucení Kristovy sochy, než jakési poletující medúzy. Problémem obou filmů jsou scénáře, které nejsou ani průměrné a neobsahují zdaleka tolik nápadů, kolik by se slušelo na stopáž obou filmů. Tady je na tom Emmerich ještě o fous hůř, přibližně třetina filmu je vycpaná vata. Samozřejmě je to šíleně patetické a klišovité (a asi i hloupé, naštěstí jsem film sledoval v angličtině, takže jsem všem těm katastrofickým vývodům úplně dobře nerozuměl), ale skoro po celou dobu velmi zábavné. A hlavně tu hraje John Cusack, který podává v rámci žánru velice solidní výkon a jeho postavě lze vcelku bez potíží držet palce. Stejně jako Amandě Peet, které to opět velice sluší a hraje rovněž slušně. Postava Woodyho Harrelsona je úlet, který naštěstí nemá dlouhého trvání, takže ho lze označit za zábavný. Ostatní postavy jsou zanedbatelné. Pokus o komentář k současnému rozložení politických sil ve světě (ne moc povedený) a snaha dopřát snad každé postavě alespoň okamžik, kdy se projeví její lepší stránka, jsou mi celkem sympatické. Líbilo.

• 17.1.2008  01:40

Vcelku pěkné drama s několika logickými mezerami a předpokládatelným koncem. Výborný Michel Serrault, šeredně přehrávající Frances Barberová v roli Mariiny švagrové.

• 27.10.2009  22:21
    2Bobule (2009)

Nevím, jestli je to tím, že jsem jedničku viděl na dodělávajícím notebooku s trochu horším obrazem i zvukem a dvojku v pohodlí multiplexu v sále plném skvěle se bavících diváků nebo je Vlad Lanné lepším režisérem než Tomáš Bařina, ale dvojka mi přišla zkrátka lepší. V jedničce bylo všechno skoro - skoro dobře hrající herci, skoro dobré vtipy, skoro prázdninová pohoda, ve dvojce to ještě není úplně, ale je to tomu o něco blíž. Na druhou stranu je úroveň zábavy o dost nevyváženější než v jedničce. Jsou zde pasáže, kdy se (skoro) skvěle bavíte a pak také pasáže, které jsou tak špatné, že máte chuť břinknout hlavičkou o opěradlo před vámi (třeba hned první scéna). Se záběry krajiny si Vlad Lanné nedělal hlavu a prostě je obšlehnul z jedničky. Z herců mě potěšili zlepšivší se Hádek s Voříškovou, dále přesvědčivý Václav Postránecký a také Krampol se Švandovou (já vím, že to nejsou kdovíjací herci, ale přišli mi vtipní a dobře se doplňovali - když zapomenu na tu úvodní hrůzu). I Lipský a Skopeček. Ostatní se mi nelíbili, víc netřeba rozebírat.

• 10.12.2009  20:11

Znásilnění Bondyho do otvoru řitního

• 11.9.2009  00:59
    3-iron (2004)

Přibližně první dvě třetiny filmu jsem jen nechápavě kroutil hlavou, konec (hlavně ta hra na duchy) se mi celkem dost líbil (až na ten zbytečný dovětek). Nehodlám nic kritizovat, asi ani není příliš co. Líbilo se mi to víc než Ostrov a méně než Jaro, léto... (víc jsem od Kim Ki-duka neviděl). Korejskou a vůbec asijskou kinematografii se teprve učím chápat, tak třeba časem půjdu se svým hodnocením nahoru. Dolů určitě ne.

• 27.12.2007  10:04
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Studený a zlý seriál. Naše národní ostuda, ke které se neuvěřitelné množství lidí znovu rádo vrací.

• 28.9.2009  00:07

Některé záběry by se skutečně daly vystříhnout a zarámovat a vznikly by tak pouze lehce kýčovité skvosty, jiné už jsou přespříliš přestylizované a přenádherné. To, co se skrývá pod nimi, je heroizující, lehce fašistická fraška, která vůbec nezná hranic, co se použitého patosu týče - film se zcela obejde bez jediného realistického záběru či neteatrální promluvy. Trochu mě dodatečně uklidnilo, že se nejedná o rekonstrukci historické události, nýbrž o komiksovou adaptaci, přesto se mi vůbec nelíbí agresivní, xenofobní a militaristické vyznění snímku. P.S. Rozhodně sledujte na velkém plátně a určitě ne s českým dabingem

• 7.7.2008  02:14
    40 let panic (2005)

Tak koukám podle hodnocení, že nás asi není mnoho s tímto smyslem pro humor, ale to mi vůbec nevadí, protože si nepamatuju, kdy bych se u nějaké komedie tak skvěle bavil, je to hlavně zásluha naprosto uvolněných herců (což je podle mně základ dobré komedie), kteří ze sebe zcela bez zábran sypou ty největší chlívárny a nechuitnosti. Dokonce bych si troufl tvrdit, že má ten film i sem tam nějakou tu myšlenku.

• 27.12.2007  10:23
    8. míle (2002)

Příběh je velmi prostý, ale to mi moc nevadí. Prostředí je zachyceno výborně, Eminem hraje velmi slušně a po tomto filmu jsem přišel na chuť i jeho hudbě.

• 28.7.2009  00:02
    A co Bob? (1991)

Doktorova manželka a děti nám musí průběžně sdělovat, jaká je s Bobem vlastně zábava, jinak by to nebylo tak docela jasné (také se občas křečovitě smějí nebo se tváří šťastně). Já osobně jsem docela soucítil s doktorem, Bob v estrádním podání Billa Murrayho na mě osobně působil jako debil.

• 24.12.2007  02:09

Je nutné k tomu, aby bylo možno označit snímek za umělecký, vynechat souvislé dialogy? K tomu, aby byl označen za filozofický, důsledně ignorovat logickou návaznost jednotlivých scén? Já osobně jsem přesvědčený, že nestravitelný nerovná se pozoruhodný a že umělecký snímek může mít hlavu a patu. Právě kvůli filmům typu A co dále, Baltazare vzniká u tzv. popcornové části publika k snímkům tohoto typu nepřekonatelný odpor. V tomto případě je posměch na místě.

• 12.11.2009  22:52

Depresivní film plný nepříjemných zvuků - hysterického křiku, dětského pláče či rozladěného klavíru, celkem dobře zachycená dusná protektorátní atmosféra, trochu divný scénář, skvělí Macháček s Adamírou, přehrávající Scheinpflugová. A samozřejmě opět skvělá práce Ester Krumbachové a kameramana Jana Kališe. nCelkový dojem - jsem rád, že to mám za sebou. Je to divný, nepříjemný (ale originální, ve své době jistě novátorský) film.

• 14.8.2009  08:29
    Admirál (2008)

Nejvíc jsem se obával ideologického otočení o 180 stupňů, k čemuž naštěstí nedošlo (bylo to tak o 120), i tak jde bohužel o dost nepovedený film. Válečných scén je tu velice poskrovnu, sice vypadají realisticky (dobrá tradice ruského válečného filmu), ale z logického hlediska jsou dost podivné (hlavně ten pochod s bajonety). Zbytek děje se odehrává v revolučním Rusku (které je ve filmu jaksi nereálně krásné, čisté a uhlazené) a vévodí mu zcela jalová love story, kterou si scénárista prostě vycucal z prstu, nevěříte jí začátek, konec ani prostředek a je vám vcelku fuk, jak dopadne (jak asi). A ten kříž v ledu, ten už byl opravdu moc...

• 27.12.2007  10:24
    Afričan (1983)

Nostalgicky staromódní příběh, sólo pro dva skvělé (v jednom případě také velice krásné) herce.

• 15.8.2009  00:36

Vadí mi herectví Pierce Brosnana, beznadějného to Kena a Rene Ruso mi zdaleka nepřipadala tak sexy, jak asi měla. Jinak po filmařské stránce je to čistý neurážející průměr.

• 16.1.2008  23:33
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

¨Pro mně překvapení roku. Po dlouhé době jsem se u hraného seriálu nahlas smál.

• 22.8.2009  17:13

To je snad ta vůbec nejpovedenější road movie, Wenders se zcela vystříhal sentimentu a velkolepých prohlášení typu "Tohle byl nejkrásnější den mého života". Jeho film je krásný díky dvěma báječným hercům, kteří ani nevypadají. že by hráli, ale že si spolu prostě vyrazili na pár dní na výlet do Porůří a tak a Wim Wenders to všechno podbarvil krásnými záběry a jednoduchým ale příjemně melancholickým hudebním motivem a mě to zcela stačilo ke spokojenosti. 90%

• 26.4.2009  15:58

Celý film se tak trochu zmítá v křeči. To platí hlavně o prkenném Royi Scheiderovi, kterému jsem jeho roli prostě nezbaštil, o tanečních číslech, která jsou sice technicky bezchybná, ale zoufale postrádají lehkost (a jsou poněkud lascivní) i o místy poněkud podivných dialozích. Pro mě je tenhle film zklamáním.

• 25.4.2008  17:03

Pro mě jediný opravdu dobrý film Ridleyho Scotta, překvapili mně oba hlavní představitelé. zjm. Russel Crowe se po dlouhé době nepředvádí a je to od L.A. Přísně tajné podle mě jeho nejlepší výkon.

• 14.9.2009  22:23

Příjemně psychodepresivní ladění snímku a skvělé, lehce vyšinuté herecké výkony Bruna Ganze a Dennise Hoppera, ale pro mě celkově nepochopená motivace jednání postav, dohromady mi příběh nedává moc smysl

• 25.12.2007  11:20
    Amerika (1994)

Dost se to liší od Kafkovy předlohy, ale nálada jeho knih je tu zachycena výborně, hlavně díky výtvarné stránce a kameře. DEjdar, Lábus, Kaiser a Schmitzer jsou výteční.

• 31.12.2007  01:07

Na druhý pokus to bylo výrazně lepší. Emilio Echevarría je zde excelentní.

• 23.12.2007  01:00
    Anděl Exit (2000)

Už kniha Anděl patří podle měk tomu slabšímu z díla Jáchyma Topola, ale film podle ní natočený jde ještě o třídu níž, asi největší slabinou je scénář, s tím souvisejí i nepřesvědčivé výkony herců, kteří musejí pronášet občas hodně nepravděpodobné a podivné věty( rozhovor Jana Čechtického a Zuzany Stivínové o rizotu například). Vrcholem je hysterický výkon Kláry Issové, z kterého mě rozbolela hlava. Ale jinak atmosféru Smíchova se povedlo zachytit výborně..

• 23.10.2009  22:09

Ač složen z chatrných jednotlivostí (dialogy, charaktery, herecké výkony, originalita...), film jako celek kupodivu docela funguje a slušně graduje v celkem povedený závěr. Tu a tam se dokonce objeví náznak myšlenky (tím rozhodně nemyslím ty úmorné konstrukty z úvodu), ale rychle zase zaleze. Je to zkrátka solidní thriller na páteční večer, který měl ambice být něčím víc (aspoň je něčím víc než Šifra mistra Leonarda).

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20