jitrnic

okres Tachov

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20
    • 7.8.2008  19:39
    Hostel II (2007)

Ideální béčková zábava, ani chvíli jsem se nenudil, samozřejmě je nutno zcela vypnout mozek.

• 10.8.2009  14:02

Film, který trochu zestárnul. Dialogy jsou pravděpodobně hlavně díky předloze (kterou jsem nečetl) velmi vtipné, ale jsou pronášeny převážně prvorepublikově ochotničícími herci. Výjimkou jsou bratři Hrušínský-Beneš a sestry Frýbortová-Sedláčková (velká škoda, že se už herecky příliš neprosadily). A Jiří Plachý také nemá chybu.

• 15.4.2009  13:49

Film by chtěl být jakousi polemikou s Bohem a otázkou zda v něj věřit či nikoli, ale celou dobu jenom tak klouže po povrchu, omezuje se na zvolání typu "Bůh mě opustil!" případně "Je Bůh nebo není?" Tyto otázky dokázal Bergmann daleko zajímavěji pokládat třeba v Sedmé pečeti, stejně jako dokázal v jiných filmech daleko lépe napsat dialogy, ve kterých k sobě dva lidé začínají být osudově krutí (Podzimní sonáta, Persona). Tenhle film je jeho slabší.

• 29.10.2008  19:57

Co je platná velmi zajímavá forma, když za ní obsah silně pokulhává? Zas tak magická podívaná, jakou nabízejí Lynchovy, Švankmajerovy, Buňuelovy nebo Zemanovy filmy to není, abych se mohl oddat ryze vizuálnímu zážitku. Plusem je výborné herecké obsazení, nejlepší je Josef Somr.

• 29.1.2011  18:59

Dostane se vám přesně toho, co od filmu očekáváte. Autorský vklad Alana Parkera je naprosto nulový, je to řemeslně slušně odvedená práce na téma rasismus, kde do rolí padouchů byli vybráni opravdu ti nejodpornější hnusáci a vůbec se tu pořádně tlačí na pilu, aby i pitomec pochopil, že rasismus je špatný. Zaznamenáníhodný je skvělý Hackman.

• 21.7.2009  00:57

Francouzská bláznivá komedie s Pierrem Richardem - nevím, jak pro ostatní, ale pro mně je to dostatečné varování. Ale komu připadá humorné různé roztržité pobíhání, rozličné padání např. do vany (a znovu a ještě jednou), či růžový přeliv ústředního poplety, ten si přijde na své.

• 30.8.2010  01:29

Jak tak čtu komentáře, tak jsem asi jediný, který neuhodl zvrat, Owenovi s Anistonovou (kterou jsem zatím neviděl v lepší roli) to spolu tak slušelo, že jsem jim celou dobu fandil (ač mám od Trianglu slabost i pro Melissu George) a přišlo mi líto, že jim to spolu nevyšlo a až do konce doufal. Prostě trouba. A i přes to, že jsem se nedočkal, moc se mi to líbilo, napětím jsem ani nedýchal (Owen je sympaťák a z Cassela jde vážně hrůza) a ani ten dovětek z vězení mi nepřišel zas tak hloupý. Spokojen.

• 20.9.2010  01:44

Tak jasně, je to pozérská samohana, to ano, ovšem dokonale natočená a stylově zahraná. Za povšimnutí stojí kamera a hudba dodávající filmu snovou atmosféru, Hurt s Bernalem v epizodních rolích, asi tak polovina vyřčených mouder (třeba to o středu a okrajích vesmíru) a španělská tanečnice. Čert vem pár samoúčelných ujetostí, druhou polovinu oněch mouder (třeba to o těch houslích) i hloupý závěr. A výjimečně doporučuju film v půlce přerušit a tak na půl hodiny si od něj odpočinout.

• 6.3.2010  20:43

Tak první, co mě vyděsilo, byl strašný herecký výkon hlavní hrdinky hned od prvního záběru, následovala krvavá jatka (která ovšem vyvolávají spíš úšklebek než zděšení), zcela pitomé chování všech postav v rozhodujících chvílích a nemastné pokusy o jakýsi přesah. Dodávám, že kupříkladu takový Hostel II se mi líbil o dost víc (taky proto, že tam hrály o dost hezčí herečky a některé skoro i hrály, tudíž jsem měl možnost jim aspoň trochu fandit). Jediné, co se mi v H.s. líbilo, že další, kdo tu vždycky zařval, byl ten, o kom jsem si začal myslet, že to nakonec přežije. Hranice smrti je dobrý film k tomu, abyste mohli v hospodě vykládat, jakou jste to zas viděli šílenou pitomost.

• 13.10.2008  23:26

Pořádně nemorální komedie s mimořádně nesympatickými hrdiny. Vítězí černoch s kachničkou.

• 29.10.2008  00:45
    Hřbitov pro cizince (TV film) (1991)

Až na ten patetický přednes Jiřího Bartošky a jednorozměrné bídáctví Rudolfa Hrušínského to bylo dobré. Upřímný pokus vypořádat se s jedním z bolavých míst naší historie.

• 28.12.2007  10:18
    Iguo Igua (TV film) (2003)

Skvěle jsem se bavil hlavně díky Navrátilovi a líbili se mi i Elsnerová a Frej ml.

• 30.12.2007  10:37

Herečky jsou solidní, ale největší hvězdou tohoto filmu je skupina Brutus.

• 8.4.2008  15:34

Rozumím tomu, že pro leckoho může být tenhle film nestravitelný čurbes a tak trochu Lynchovo honění si trika, jak moc nepochopitelný umí být a kdo všechno hraje v jeho filmu (je pravda, že např. William H. Macy, který pronese dvě věty a zmizí, mi přišel už trochu moc). Taky se přiznám, že jsem se tu a tam kouknul na hodiny. Taky je to ale fascinující podívaná (ne celou dobu, film mě střídavě pohlcoval a vyplivoval, občas jsem se musel přenést přes nějakou tu hlušší pasáž), jejíž děj a význam dokážu stěží popsat, ale kterou mě Lynch dokázal opět (a opět trochu jinak) dostat. Máme tu opět nějaké to stěhování identit, bloudění různými realitami a polorealitami, ale tentokrát je klíč k rozlousknutí tohoto surrealistického oříšku skryt mimořádně hluboko (a možná taky vůbec žádný není) . Nevadí, že tuhle hádanku nerozluštím, zážitek to byl i tak silný. Kritika vizuální stránky je podle mě irelevantní, roztřesený, rozšuměný a "ošklivý" obraz je součástí hry s divákem. Ještě bych vyzdvihl skvělý králičí sitcom a trochu se pozastavil nad těmi tančícími prostitutkami nebo co to bylo - nějak se mi to tam nehodilo, už to bylo trochu příliš.

• 7.7.2008  20:54
    Interview (2007)

Docela zklamání, poprvé se mi stalo, že jsem Stevovi Buscemimu jeho roli moc nevěřil, což je asi dáno i slabším scénářem (i když konec mnohé zachraňuje). Je to celé moc natahované a hrdinové jsou mi příliš lhostejní (i když Sienna Miller je vynikající) Škoda.

• 25.12.2007  10:52
    Intimita (2001)

Teda nejsem si úplně jistý, jestli tam nešlo opravdu jenom o to natočit co nejrealističtější soulož a ty řeči o samotě a prázdnotě tam nebyly jenom jako taková omáčka, ale v podstatě i to by mi stačilo ke spokojenosti...

• 2.3.2010  00:53
    Iron Man (2008)

Vcelku průměrnou komiksovou sci-fi táhnou nahoru hlavně skvělí herci - ne, že by předváděli nějaké výjimečné výkony - "pouze" svůj vysoký standard - to platí hlavně o Downeym a Bridgesovi. Úplně nejvíc se mi pak líbila Gwyneth Paltrow, která velmi příjemně překvapila. Jednak jí to tu výjimečně sluší a ladí dohromady s Downeym, ale hlavně hraje zcela uvolněně a přirozeně, jako jsem u ní ještě neviděl

• 4.6.2008  22:39

Jeden z filmů, u kterých je při hodnocení nutno přihlédnout k době, ve které vznikal. Asi bych šel jinak s hodnocením dolů, v podstatě je to banální historka s legračními hereckými výkony (až na Ivu Janžurovou a také Věru Bílou, jejíž postava mi přišla zdaleka nejzábavnější). Samozřejmě vím, že v rámci tehdejší produkce to byl asi film výjimečný svojí civilností, ale dneska trochu nudí.

• 28.12.2007  10:26

Jasně, to Starobrno je průser, stejně jako Mareš, Kocurová a Sklenaříková a není nic moc milého, když lehce vyžilý Štěpán Šafránek loví mladé holky. Ale je to pořád slušná zábava okořeněná kapkou poezie. A další díl už asi radši netočte (ledaže by to v něm dal konečně dohromady s Vendulkou).

• 11.8.2009  23:24

Ať nežeru. Za práci s kamerou a za zvolenou hudbu.

• 23.12.2009  20:31
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Přátelé pro duševně mírně pokročilé. Aneb jaké problémy řeší lidé, co slaví Silvestra v limuzíně a kamarádí se se svým šoférem. Oproti právě Přátelům nepoměrně větší legrace. Začne to ovšem štvát ve chvíli, kdy přijdou na řadu provařené seriálové fígle, jak milostnou zápletku roztáhnout do deseti epizod (on jí chce, ona jeho ne. on má jinou, ona už ho chce. konečně jsou spolu, zazvoní telefon... atd.).

• 22.7.2009  22:26

Hlavní hrdina je od začátku do konce pěkný ťunťa, navíc celkem nesympatický, což mi celkem vadilo. Navíc mi není úplně jasné, je-li přítomna nějaká nadsázka (humor jako takový jsem tu téměř nezaznamenal). Ale něco do sebe to mělo, Vinessa Shaw je krásná a umí i hrát, Leningradští kovbojové jsou také skvělí a Johnny Depp tu zahrál patrně svojí nejbizarnější roli.

• 22.12.2007  01:27
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Možná vůbec nejhorší film, s kterým jsem měl tu čest.

• 15.8.2009  18:06
    Jako jed (1985)

"A TEĎ SE BĚŽ LASKAVĚ PŘEZOUT!" Tomu říkám drsná pointa příběhu o jednom postarším milovníkovi a cikánské princezně. Líbilo se mi to o něco víc než Co je vám, doktore?. Je to vtipnější (tzn. Zdeněk Svěrák je tu vtipnější) a zároveň smutnější (k čemuž se tentokrát nemusela zbourat žádná chaloupka).

• 24.9.2009  18:20

Strašná škoda, že se scénárista neudržel a svoje vyprávění vyšperkoval pointou, která předchozí vynikající podívanou poněkud znehodnocuje. Projdete-li si v duchu předchozí děj ještě jednou, nedává to dohromady příliš smysl. Jinak bych neváhal s plným hodnocením - je to opravdu těžce depresivní psycho, na čemž se kromě bezchybné režie Adriana Lynea (který neděsí diváka bubákama ale potácením se na hranici šílenství) a kamery podílejí fantastičtí herci (i když Elizabeth Peňa tu byla spíše pro ozdobu - moc pěknou ozdobu). Speciálně bych vyzdvihl Pruitta Taylora Vinceho v malé roli hluboce zoufalého Paula. I přes nepovedený závěr mimořádný film.

• 3.11.2009  17:22
    Jamamba (TV film) (1985)

Moje noční můra z dětství

• 19.1.2019  18:36
    Jan Palach (2018)

Mimořádné svým zobrazením doby - castingem, výpravou, dialogy...Zuzana Bydžovská a Jan Vondráček (oba výborní) jako jediné známé tváře, jinak neznámí herci, kde není slabého místa (a ono to jde, že jo), z nichž vyniká kromě Viktora Zavadila naprosto excelentní Jiří Zapletal jako Josef Smrkovský. Palachův čin je mi po shlédnutí filmu o něco srozumitelnější, i když asi stále ne pochopitelný. Je jen škoda, že si český film vybudoval hlavně v nultých letech tak šílenou pověst, že pokud se objeví něco podobně zdařilého (a není to zdaleka jediný případ!), projde to takřka nepovšimnuto až na smetiště filmových dějin, Český film se zvedá, měli byste to s ním tu a tam zase (bez předsudku, že to beztak zase bude hrozný) zkusit, možná budete překvapeni.

• 1.6.2009  20:27

Můj druhý Kim Ki-duk a jsem s ním podstatně více spokojen než s Ostrovem. I když se oba filmy sobě v lecčems podobají, tady mi nepřišel ani jediný záběr samoúčelný, všechno spolu krásně ladilo. Silný a neobvyklý filmový zážitek, těším se na další Kim Ki-dukovy filmy.

• 10.5.2009  12:37

Mírné zklamání. Obsah filmu, který je na čsfd uveden, je zavádějící. Hlavní hrdina mi přišel dost divný už od počátku a během filmu se podle mě zas tak moc nezměnil (Kravčenkův svébytný herecký výraz "záchodové oči" nás provází celým filmem). Divný je místy i děj (třeba ta milostná zápletka či co to mělo být) a nakonec mi vadilo i ztvárnění Němců - ne ani tak to, že někteří mluvili se silným ruským přízvukem, spíš jejich hyperdémonizující pojetí. I přes tyto výhrady to je rozhodně nevšední film, hlavně díky roku a místu výroby velmi naturalistický (bohužel ne už tak realistický), kde bych vyzdvihl především práci se zvukem a zvolenou hudbu, dělá to z filmu o třídu (o hvězdičku) lepší podívanou. 70%

• 12.1.2012  21:57

Sonda do života íránské ženy, která je prosta veškerých senzací. Ústřední hrdinka válčí s dětmi a manželem obdobně jako její vrstevnice kdekoliv na světě. Vlastně by se dalo říct, že její příběh je velice chudý. Ovšem také maximálně realistický a nepodbízivý. Nechtěl bych se na takovéto filmy dívat pravidelně, ale jednou za čas to rozhodně stojí za to.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20