Kdo chce zabít Jessii? (1966)

První z řady Vorlíčkových opatrných satir založených na dosti prostém humoru. Jessie má oproti Einsteinovi a dalším svým následovníkům body navíc aspoň za komiksy Káji Saudka, pro které mám slabost a za dvě snad nejkrásnější herečky českého filmu - Olgu Schoberovou a Jitku Zelenohorskou.

Max Payne (2008)

Jsem asi úplný mimoň, ale nechybělo moc a fláknul bych tomuhle filmu čistých pět hvězd. Podle mě perfektní atmosférická stylovka s dokonalým vizuálem a skvělým Markem Wahlberem. Scénář je ovšem značně zmatený, překombinovaný a částečně i hloupý. I tak je to jeden z nejlepších filmů, který byl podle komksu či videohry (házím to do jednoho pytle, pardon) natočen. Teda asi jenom pro mě, jak se zdá.

Tábor tygrů (2000)

Přihřátí si polívčičky na vietnamském traumatu. Výběr všech možných klišé podobných filmů, nepřesvědčivý Colin Farrell

Generál Patton (1970)

Poctivě a velkolepě natočený válečný velkofilm a portrét vojevůdce v jednom, který zaujme hlavně neschematickým ztvárněním dvou soupeřících stran a perfektním vykreslením Pattonovy osobnosti.

Země zatracených (2006)

Solidní pokus vypořádat se s válkou v Iráku. Scénář je sice strašně předvídatelný a dost klišovitý (opět zvítězí rodina, źodpovědnost a podobné ryzí hodnoty), na druhou stranu ovšem obsahuje velice slušné dialogy a alespoň pokusy o plastické vidění problému. Herecky film zcela jednoznačně táhne Samuel L. Jackson, ostatní herci jsou bohužel sotva poloviční. Obsazení a herecký výkon Jessicy Bielové je jeden velký úlet. Jak už napsali mnozí přede mnou, úvodní scény z Iráku jsou opravdu vynikající a už kvůli nim a Jacksonově výkonu stojí film za zhlédnutí.

Maturitní ples (2008) odpad!

Tak tohle je ta nejpitomější vyvražďovačka, kterou znám. Logickými nesmysly by se dal popsat arch papíru, nejvíc pak vadí fakt, že scénárista nepovažoval za důležité vymyslet pro vraha alespoň průměrně pravděpodobný motiv. Vrah je posedlý mladou dívkou a lidi okolo ní vraždí prostě jen tak. Nemáme důvod fandit ani vrahovi, ani nikomu ze studentů, ani nikomu jinému, vraždy jsou všechny na jedno brdo, nelekl jsem se ani jednou, to že přijde potenciální lekačka, víme dlouho dopředu. Provar.

Hranice smrti (2007)

Tak první, co mě vyděsilo, byl strašný herecký výkon hlavní hrdinky hned od prvního záběru, následovala krvavá jatka (která ovšem vyvolávají spíš úšklebek než zděšení), zcela pitomé chování všech postav v rozhodujících chvílích a nemastné pokusy o jakýsi přesah. Dodávám, že kupříkladu takový Hostel II se mi líbil o dost víc (taky proto, že tam hrály o dost hezčí herečky a některé skoro i hrály, tudíž jsem měl možnost jim aspoň trochu fandit). Jediné, co se mi v H.s. líbilo, že další, kdo tu vždycky zařval, byl ten, o kom jsem si začal myslet, že to nakonec přežije. Hranice smrti je dobrý film k tomu, abyste mohli v hospodě vykládat, jakou jste to zas viděli šílenou pitomost.

Sejmi eso (2006)

První půlka je hrozná, plná strašlivě rádobydrsných dialogů, druhá půlka už je lepší - mnoho krve, hodně ujetých postav a spousta akce - a do pointy jsem se nějak zašmodrchal. Celkově slabší průměr.

Iron Man (2008)

Vcelku průměrnou komiksovou sci-fi táhnou nahoru hlavně skvělí herci - ne, že by předváděli nějaké výjimečné výkony - "pouze" svůj vysoký standard - to platí hlavně o Downeym a Bridgesovi. Úplně nejvíc se mi pak líbila Gwyneth Paltrow, která velmi příjemně překvapila. Jednak jí to tu výjimečně sluší a ladí dohromady s Downeym, ale hlavně hraje zcela uvolněně a přirozeně, jako jsem u ní ještě neviděl

Tohle je Sparta! (2008)

No hrůůůza! Zasmál jsem se u tóho, když dal tatínek synkovi "kladivo" a docela vtipný byl Xerxés. Jinak je to strašná ubohost. Strupaté zadky, stříkající blevajzy, kočičí hovna...