meisje

meisje

okres Ostrava

1 bod

• 21.8.2019  08:49

Tohle je přesně důvod, proč nesnáším americké romkomy. Dají se rozdělit na blbé a blbější, tenhle spadá do I.kategorie.

• 13.1.2019  17:34

Chlad vystihuje nejen válku, ale i vztah ústředního páru. Pawlikowski tak pečlivě skládal překrásné černobílé obrázky, až se mu tam nevlezla žádná láska. Stejně jako u Idy je to nádherně, vrcholně artisticky natočené prázdné nic. Každý záběr jako dokonalá bublina, kterou se zájmem pozorujete, dokud nesplaskne a nic po ní nezbyde.

• 25.7.2015  10:50
    Goro, bílý pes (TV seriál) (1980)

Nejsilnější, nejvíc traumatizující a navždy nesmazatelný televizní zážitek z dětství.

• 25.7.2015  10:46

Hvězdy z nostalgie! Viděla jsem to někdy v 6 letech na ČT1 a udělalo to na mě tehdá takový dojem, že si to vybavuju ještě po 20 letech. Stejně jako v přápadě Gora - bílého psa doufám, že už to nikdy neuvidím, ať si ten dojem nepokazím :-D

• 26.8.2013  12:45
    3-iron (2004)

Někdy obraz promlouvá tak intenzivně, že si ani nevšimnete, že se ve snímku nemluví. Řeč Kim Ki-duk odsouvá na podřadnou vedlejší kolej jako neohrabaného zpostředkovatele pocitu. Tam, kde jsou slova i v nejzdařilejších případech pouze přibližným vyjádřením zamýšleného, se obraz totiž přímočaře strefuje přesně tam, kam má. Jako blesk.

• 24.1.2013  15:43
    Kvaska (2007)

Blé. Ale co čekat od filmu, ve kterém hrajou neherci a režíruje je nerežisérka, která nemluví česky :-)

• 17.1.2013  11:38

Další stupidní americký horor. V hlavní roli "hezoun" Josh Hartnett a jakási blondýna, takže po 5 minutách je jasné, že tihle dva ve filmu neumřou (maximálně až v poslední srdceryvné scéně), protože zatímco budou upíři ostatním obyvatelům městečka okusovat hlavy, budou tihle dva vytvářet erotické dusno a romantiku až za hrob. Dialogy, kde nezbývá prostor pro parodii, herecké výkony jakbysmet (přes 800 lidí tady má rádo Hartnetta? áááááááá!) A moment překvapení je pořád to samé: zběsilá hudba, odněkud se vynoří skupinka upírů a zakousne pár lidí. Ve srovnání s tímhle jsou napínavější i reklamy na prací prášky. Přiznávám, že jsem to nedokoukala, a proto kompenzačně hodnotím jednou hvězdou, místo abych dala "odpad". Kdoví, třeba v druhé půlce byla ještě nějaká světlá chvilka.

• 17.1.2013  11:12

Ve Klubu sebevrahů jsou tři scény, při kterých jsem DOSLOVA nedýchala. A kdyby si film udržel tuhle úroveň, mohl z toho být nejlepší horor, který jsem kdy viděla. Ovšem jedno velke minus dávám za zbytečnou explicitu sebevražedných scén. Ono by to totiž bylo dostatečně (nebo spíš ještě více) děsivé, i kdyby krev nestříkala desítky metrů na všechny strany a vnitřní orgány zůstaly decentně mimo hledáček kamery. Další problém jsem měla asi od půlky filmu, kdy se začala hlavně vyšetřovat přičina sebevražd a začala z toho být pro mě celkem nudný thriller, navíc hodně přitažený za vlasy. Ale za ty tři scény a ten potenciál v první půlce dávám za ***.

• 16.1.2013  23:19

Baví mě, když se film začne vyvíjet úplně jinak, než jsem očekávala (a než jsem se obávala). A když už si myslim, že vim odkud vítr vane, zase se všechno otočí a zase koukám! A bavím se. Vykutálený pan režisér, jen co je pravda. Mimochodem, jméno jediné herečky ve filmu mě tak fascinovalo, že jsem si musela zjistit, jestli se v dánštině paprika řekne skutečně paprika. Tak naštěstí ne :-D

• 16.1.2013  23:09

Oblíbenost Pelíšků spočívá podle mě ve dvou ingrediencích - humoru a nostalgii. Good bye, Lenin! nemá ani jedno. Je tak nerealistický a hloupý, že by mohl jedině pobavit. Ale nepobavil.

• 12.1.2013  10:30

Jako horor bych tomu dala jednu hvězdu, ale za pobavení musím dát druhou. Oceňuju, že režisér ušetřil následovníkům práci a natočil rovnou vlastní parodii :-)

• 7.10.2012  23:18
    Tomie Unlimited (2011)

Mám jednu otázku a přiznám se, že asi nechci vědět odpověď. Co to sakra bylo?

• 26.8.2012  10:10

Horory hodnotím čistě podle míry napětí a strachu. Nemá cenu se zabývat občas směšnými dialogy, úsměvnými hereckými výkony nebo nelogickým jednáním hlavních postav; je jasné, že vše je tady podřízeno hlavnímu záměru: vyděsit diváka k smrti. To je definice hororu: film s primitivní nebo chybějící zápletkou, který má hlavně překvapovat a nahánět husí kůži. Většina hororů nezíská víc jak 60%, protože jim spousta lidí vyčítá právě výše uvedené nedostatky. Když chcete logický propracovaný příběh s oslnivými hereckými výkony, tak nekoukejete na horory, jsou to už z podstaty béčkové filmy :-) U mě si paní s rozřezanýmí ústy zaslouží 4 ****.

• 30.7.2012  11:43
    Saw 3 (2006)

Přibylo krve a vnitřností, zmizelo napětí. To nebyl thriller, to byly normálně jatka. Na čtyřku si nechám zajít chuť.

• 3.5.2012  15:50
    Phileine zegt sorry (2003)

Těžko najít v dějinách filmu pitomější zápletku a větší píču než je Phileine. (Poněkud mě uklidňuje, že pět hvězd tomu dávají jenom fanoušci seriálu Okouzlení, kteří M*A*S*H považují za odpad. Snad to není nakažlivé.)

• 16.4.2012  07:55
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Nesouhlasím s podprůměrnými hereckými výkony. Kromě Medřické, Sováka a Vránové zazářily i Galatíková, Bohdanová, Bohdalová, Preissová, Šulcová a další. Žilková a Vladyka měli už tenkrát stejné charisma jako teď, a to umístěné v malíčku na levé noze, rovněž vypadali a hráli už tenkrát stejně blbě. Kdyby jejich role v seriálu nebyly nebo je aspoň zahráli menší tataři, hned by se ty tři hvězdy dávaly s lehčím srdcem. Jo a ani scénář není tak strašný, jde vidět, že to nepsal Dietl. Normální koukatelný seriál. Vždycky se radši podívám na reprízu než na jakousi cypovinu typu Ordinace, Rodinná pouta či Cesty domů.

• 5.4.2012  08:18
    Bubák Bubby (1993)

Psycho bizarní ďábelský řetězec událostí. Bubby, kterého týrá matka. Kočka, kterou týrá Bubby. Bubby, který zoufale napodobuje okolní svět. Svět, který napodobuje Bubbyho. Konečně originální film na téma "mentál" vs. "normální svět". Některé scény na ulici mi připomínaly Mechanický pomeranč. Jednak atmosférou, určitou časovou nezařaditelností (řekněme nadčasovostí) a taky utopickou představou, jak přežije ve společnosti jedinec, na němž byl spáchaný krutý experiment. A být 35 let zavřený v bytě s postelí a třema židlema a muset poslouchat na slovo a hodiny se nehnout z místa, určitě svým způsobem experiment je, i když to možná nebyl hlavní záměr. Buddy je zaseknutý v určitém modelu chování, z něhož se nedokáže vymotat, pročež se pro okolí stane nevychovaným úchylem i uctívanou modlou. Bylo to černé, víc než černé, vtipné, hudba moc fajn a Nicholas Hope je kombinace šarmantní ošklivosti mladého Nicholsona a Nicka Cavea :-)

• 5.4.2012  07:16

Můj asi stopadesátýdevátý film, který je založený na interakci autistického/retardovaného/traumatizovaného/jinak zaostalého jedince, který je prostě "takový nějaký jiný", s "normálním" světem. Přičemž "normální" svět nemůže nikdy vyhrát a ukáže se jako ten zvrácenější, smutnější, divnější a méně pochopitelný ve srovnání se světem mentála. Mentál a jeho upřímnost, naivita, bezprostřednost a bezelstnost úchylnost našeho světa podtrhují, zároveň jsou situace z těchto vlastností nutně plynoucí humorné a občas i dojemné. Já mám na spodku žebříčku retarda, co sedí na lavičce a srovnává život s bonboniérou. Naopak určitou slabost mám pro Návrat idiota, Rain mana, Střihorukého Edwarda a moc se mi nedávno líbil film Bad boy Bubby. Being There jel podle očekávaného schématu, takže nepřekvapil a taky nijak zvlášť nedojal ani nepobavil. Vlastně dost nudil a někdy mi ta předvídatelnost lezla na nervy. I když herci jsou výborní. Nic naplat. Průměr.

• 30.1.2012  22:41

(Artemio sváděn vesničankou) "Nejsem krásná, ale jsem bohatá." - "Jenže já jsem slabej na žaludek." :-D

• 30.1.2012  22:26

Doctor: "This was a particularly bad case of somebody being cut in half. I was not able to reattach the top half of his body to the bottom half of his body." Father: "Speak english, doc, we ain't scientists!" Doctor: "I'm sorry, he's gone." Mother: [hysterically crying] Možná je to často za hranicí dobrého vkusu, ale já jsem se bavila, napodruhé snad ještě víc, takže si ten svůj špatný vkus asi nějak budu muset odpustit a dávám čtyry hvězdy jak vyšité :-D Mimochodem, to je ale tlama ten Reilly :-D

• 30.1.2012  17:38
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

No. No. Please, no. I don't wanna be Duane Dibbley!

• 29.1.2012  15:56
    Výtah (1983)

Hodně zábavný horor, když se umíte radovat z jeho béčkovitosti :-)

• 29.1.2012  15:32
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Jak já to milovala! A vždycky mi bylo hrozně líto Malty, která vždycky končila beznadějně úplně poslední :-D

• 29.1.2012  15:30
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Maminko, kup mi koníííííčka! Já ho asi MILUJU! :-D

• 29.1.2012  15:11
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Žádná intelektuální kratochvíle, na to mám Ebena a Václava Moravce. Kdepak, Prostřeno jě nejlepší zábavička, když se člověku nechce psát ta prokletá esej nebo učit se na zkoušku, případně na dlouhé nudné sychravé večery. A prostě proto, že je to hrozná prdel, co z těch lidí všechno vyleze, a čím křováčtější parta, tím větší euforie :-D Matty má v podstatě pravdu, že je to nehodnotitelné, ale já si troufám dát tomu hrdě pět hvězdiček, protože za tu čirou radost, štěstí a smích z autentického zážitku z kreací, které nevymyslíte, nenafingujete a nezahrajete, si to Prostřeno prostě zaslouží :-D

• 27.1.2012  17:16

Silně neamerické drama o tom, co se stane s jednou malou kanadskou vesničkou v horách, když přijde (až na ochrnutou Nicole) v jeden okamžik o všechny své děti. Vesnice bez života, bez naděje, bez sladkých zítřků. Pátou hvězdu dávám za to, jakým způsobem film odkazuje na příběh o Krysaři (The Pied Piper of Hamelin) od Roberta Browninga. Dokonalá paralela, husí kůže.

• 27.1.2012  16:18

Mám ráda Paříž, takže u mě plus za atmosféru a hudbu. Jinak celkem triviální zápletka, která je ze začátku celkem zábavná, ale brzy začne nudit, užvaněný Wilson mi lezl na nervy, stejně tak jako jeho silně americká a hysterická přítelkyně, Cotillard mě neokouzlila..takže horší průměr.

• 27.1.2012  16:11

Donebevolající klišé a nuda, což je dost blbá kombinace.

• 27.1.2012  15:51

"Tááák- já se bojím vystrčit hlavu ze dveří, já se bojím někoho potkat, a on si v tý ostudě ještě libuje! Co ty to máš za náturu, člověče?" Jděte už do háje s těma kecama o propagandě :-P Pět hvězd už jenom za společnou jízdu na sáňkách, naštvanou Máničku a rozzářeného Vyhlídku, když hlásí Gustavovi, že už umí zastavit :-D

• 27.1.2012  15:41
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

"Ale co když se mu zrovna líbí paní Míla?" Mně se líbí Cardinalová, a taky za ní nelezu." Nejlepší český seriál založený na nuceném soužití dvou lidí, kteří si tak lezou na nervy, že bez sebe nedokážou žít :-) "Pan domácí" a Bohouš jsou jako Lister a Rimmer, jako Tom a Jerry, jako Hawkey a kuní ksicht, no zkrátka, je to VZTAH! :-D