Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dobrodružný

plakát

Durynkové – záhadný jezdecký kmen (2012) (TV film)

Typický krátký dokument určený pro prezentaci práce archeologů a pro studijní účely. Výpovědní hodnota překonává formu, která však není na krátký dokument tohoto typu na špatné úrovni.

Lída Baarová (2016)

Mám rád tyhle hrané dokumenty. Líbí se mi herecké obsazení, které je vizuálně hodně povedené. S velkofilmem to nemá nic společného, ale za shlédnutí to stálo.

Království nebeské (2005)

Po druhém shlédnutí jsem musel snížit hodnocení o jednu hvězdu. Napoprvé jsem se nejspíš nechal unést vizuální stránkou a neposlouchal. Ty dialogy jsou totiž opravdu hrozné. Buď jsou patetické nebo stupidní a nebo patetické a stupidní zároveň, což se nedá.

plakát

Vikingové - Série 1 (2013) (série)

Skvělý seriál. Jelikož se zajímám o minulost, tak můžu říct, že je to historicky velice věrné a reálné. Krásně natočené díly, líbili se mi jak exteriéry a scény na lodích, tak osobní rozepře hlavních hrdinů v situacích, které jsou nepředvídatelné a překvapivé. Postavy hlavních protagonistů jsou přirozené se sklony k omylu a životním chybám a to včetně hlavního hrdiny. Velice pozitivně hodnotím vizuální stránku, herecké výkony a poutavý děj, který vás nutí těšit se další díly a série.

Aloha (2015)

Neuvěřitelně nevěrohodný film. Scénou provází nesympatický falešný úsměv Bradleyho Coopera. Ve scénáří se objevují divné situace a pitomé dialogy. Úvod do děje mě vůbec nevtáhl. Herci hrají dobře, jen je škoda, že nemají co hrát. Všechno špatně, nic nefunguje. Tancující miliardář s raketou a rádoby nadřazeným vystupováním je pro mě poslední hřebík do rakve tohoto beznadějného snímku. Nechápu proč je tento film označený jako dobrodružný, žádné dobrodružství se tam nekoná. Chtěl sem to v polovině vypnout, naštěstí se v druhé půlce začalo konečně něco odehrávat, ale ani tak si to nezaslouží větší hodnocení. Jedna hvězda za ty velké modré oči Emmy Stone.

plakát

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Nadhodnocený přístup k poslednímu pokračování série chápu jako euforii z návratu k animaci. Osobně jsem se na to celkem těšil, ale tohle fakt ne. S ohledem na mizernou kvalitu posledních dvou hraných filmů s Asterixem se to posunulo o trošku výš, ale prostě tam chybí to kouzlo. Pro mě to byla hrozná fraška. Dlouho čekám na díl, který se aspoň malinko přiblíží stylovosti a důmyslnosti Dvanácti úkolů pro Asterixe, přestože jsem smířený s tím, že se toho nedočkám. Animace příjemná kvůli návratu k původní stylizaci postav, ale děj je bídný a celkový dojem působil fakt dost slabě.

plakát

Svéráz národní politiky (2003)

Producenti chtěli sérii osvěžit, tak přenesli motiv úplně jinam - do politiky. Mě osobně to moc nesedlo, na kráse ubrala i výměna vína místo vodky v hlavní roli, ale vtipné momenty tam byly. Třeba když si hlavní hrdinové jedou dáchnout od volební kampaně na chatu a místo odpočinku tam tři dny sekají dřevo.

10 000 dnů (2014) odpad!

Tento film sem si pustil, když sem měl doznívající kocovinu a prvních deset minut sem si myslel, že mě to nebaví prostě proto, že mě není dobře. Když se mě později udělalo trochu líp a film na mě pořád působil tak, že je úplně naprd, uvědomil sem si, že chyba není v mém momentálním duševním rozpoložení. Ne vážně, tady bylo všechno špatně...kostýmy, dialogy, triky, herecké výkony, scénář. Všechno bylo takové kýčovité, nedotažené, přitažené za vlasy, nesourodé, nepřirozené, bez nějakého náboje či šmrncu. Příběh neměl žádný sledovatelný děv, vývoj. V polovině sem na chvíli usnul a měl sem pocit, že sem za těch dvacet minut limbu o nic z děje nepřišel.

plakát

Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

Jako parodie je to dobré, já se bavil. Jen v situacích, kdy se scénář snaží tvářit vážně, to moc nefunguje.

Ovládací panel
2 body