Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dobrodružný

plakát

Španglicky snadno a rychle (2004)

Na první pohled to vypadá jako romantická komedie, ale je to jinak. Vtip je potlačený hlubší myšlenkou a komediálnost dramatičností. Mám z toho takový smíšený pocit, že nevím, na co sem se to vlastně díval.

Nedotknutelní (2011)

Nebylo to vůbec špatné. Tenhle film má koule. Na první pohled nevypadá vůbec francouzsky, ale humor vás přesvědčí, že místem konání je opravdu Paříž. Dva lidé z nichž každý ví o životě své a každý má své trápení se potkají při pracovním pohovoru a postupně se z nich stávají nejlepší přátelé právě proto, jak skvěle se dokáží doplňovat. Jen málo filmů mě dokázalo od srdce rozesmát jako tenhle.

Labyrint lží (2008)

Současné drama o agentovi, který si ve své práci nelibuje, ale spíš jí má plné zuby. Snímek se nesnaží ani tak odhalovat skryté zlo mediální války, ale spíše ukázat pozadí konkrétních pouličních potyček a teroristických akcí v kontrastu s politickou hrou v nejvyšších kruzích zpravodajských služeb. Skvělé herecké výkony a zajímavý děj. Russella Crowea jsem jako blonďáka málem nepoznal.

Tajemství (2006)

Obsahově hodně fascinující dokument...ono na tom fakt něco je. Mohl být kratší, ale i tak mu dávám plný počet.

plakát

1529 - Obléhání Vídně (2006) (TV film)

Kdyby to byl rozhlasový dokument, tak neřeknu. Ale na to, že to byl dokument televizní, sem toho viděl sakra málo. Ale jinak celkem poučné.

Vetřelci (1986)

Akce o mnoho posílena na úkor tajemna, ale mě to nevadilo. Myšlenka je zachována. Weaver stále naprosto skvělá.

Noc a mlha (1956)

Hrůzné záběry, depresivní hudba a až poeticky laděný komentář vytvářejí děsivou atmosféru této půlhodinové dekadentní básně.

Vetřelec (1979)

Byl to první horor, co jsem kdy viděl, koukal jsem na něj sám, v noci, vyděšený na smrt. Bylo mě osm let a dva týdny po shlédnutí jsem měl špatné sny. Přesto mě zákazy rodičů a problémy se vstáváním neodradili od zkouknutí dalších dílů série hned, jak se objevily v TV.

plakát

Co se stalo s Hitlerem? (1994) (TV film)

Neskutečně podrobné a neuvěřitelně věrohodné informace na jedno z nejožehavějších témat dvacátého století. Skvělá práce! Koukal jsem s otevřenou pusou.

Ovládací panel
2 body