Kreptry

okres Praha-západ
Studentka

<< předchozí 1 2 3
    • 19.8.2020  14:33
    Bondaero malhara (TV seriál) (2020)

Očekávala jsem vlnu napětí, která bude každým dílem stoupat. Vlna přišla, ale ne tak silná, jak jsem čekala. Příběh člověka bezesporu pohltí. Několikrát jsem zjistila, že už jsem vlastně na konci dílu a jediné co jsem dělala bylo zažrané koukání s vykulenýma očima na to, jak Oh Hyun-Jae v jedné ze svých černých bund stíhá sériového vraha. Bylo to fajn osvěžení po všech těch kdramách, kde musí mít příběh i slušný kostýmový a elektronický arzenál, jinak by diváka nezaujal (nóbl oblečení, sportovní auta, nejnovější hodinky, které vám zváží snad i kolik máte dát mouky do koláče). U Tell Me What You Saw se prostě jedná o čistokrevnou akční thrillerovou smršť. Pravda je, že jsem si u posledních dvou dílů říkala, proč už proboha něco neudělají, aby jim znovu neutekl. Ale když si na to teď vzpomenu zpětně, tak to bylo pochopitelné. Ta zášť, vztek a touha po odplatě potřebovala ven a projevilo se to takhle. A když splnili to, co měli, tak se ztratili jako chůva Nanny McPhee. Instrumentální hudba nerušila. Párkrát jsem si ani nevšimla, že tam nějaká hraje. Nejde o žádný dechberoucí soundtrack, včetně toho zpívaného, ale plní svou úlohu. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky s pořádnou zápletkou.

• 19.8.2020  11:53
    Dotkni se mých ran (TV seriál) (2020)

To, co řekla Ju-Ri, že ten, kdo má autismus, tak uzavře dveře před světem, pasuje nejenom na autismus, ale na všechny tři hlavní postavy. Oni se totiž opravdu uzavřeli před světem. Gang-Tae v představě, že musí chránit svého bratra ať se děje co se děje. Sang-Tae ve strachu, že ho najde „motýl“ a Moon-Young ve skořápce, která z ní sice dělala nesnesitelnou autorku dětských knih, ale chránila jí před hrůzou, kterou v ní zanechala její matka. Jejich úkolem bylo přemoct zámek dveří, které je omezovaly a naučit se myslet na sebe, být dospělým a nezůstat v dokonalé představě svých rodičů. Nápad spojit svět dětských knih a psychiatrické léčebny je podle mého názoru geniální, protože se na první pohled spojit nedá. Režie, scénář, hudba, všichni, kdo se podíleli na tvorbě, od cateringu až po klapku, odvedli slušný kus práce. Moc se mi líbila myšlenka vkládat do scén „dětské já“ tří hlavních postav (například v 15. díle v pracovně), tím scény dostaly mnohem silnější dech a na diváka (na mě rozhodně) to mělo větší emocionální dopad. Herce a jejich výkony, ač jsou všechny k potlesku, bezmezně převyšuje herec, který ztvárnil Sang-Taeho. Potom co přemohl ten zatracený zrezavělý zámek svých dveří se z něho stala postava, která vezme za srdce snad každého. Pokaždé, když najdu kdramu, jako je tahle, jsem štěstím bez sebe. Nejenom příběh Gang-Taeho, Sang-Taeho a Moon-Young, ale příběhy všech pacientů léčebny byly něčím jedinečné a člověk měl příležitost si uvědomit, že každý má svůj vlastní strach, obavy a problémy, a nikdy není správné je zlehčovat. Ale naopak si uvědomit, že jsme každý jiný a je v pořádku nebýt v pořádku.

• 14.8.2020  12:31
    Gogyeolhan geudae (TV seriál) (2015)

Mnohokrát jsem si během sledování říkala, že mi to až děsivě připomíná My Secret Romance. To ale natočili až o 2 roky později, z toho tedy usuzuji, že si tvůrci asi něco z Noble, My Love půjčili (například povolání hlavního hrdiny, jeho sekretáře, škytání) a vrazili to tam. Bohužel pro tenhle výtvor, My Secret Romance se mi líbilo, tohle ne. Příběh stál za pendrek. Oba představitelé hlavních postav přehrávali. Vtip v dialozích se nevyskytoval a pokud náhodou ano, tak jen ve dvou větách (jednu pronesl on a druhou ona, tím to končilo). Když se nad tím člověk zamyslí, tak nemůže vinit herce, ale spíš režiséra a scénáristu. O hudebním doprovodu (včetně šíleně otravného zvonění hlavní postavy) radši ani nemluvit. Co mě ale dobralo úplně nejvíc a doufám, že je to pouze špatným překladem titulků, je jejich smlouva. Vážně se tam rozlišovali na dominantního a submisivní? S vypětím všech sil při vymýšlení, co by stálo za kladné hodnocení, mě napadá snad jen slušný začátek a taky to, že je hlavní postava veterinářka, i když teď už to taky není nic novátorského. Je mi líto, ale jeden a půl hvězdy je víc než dost.

• 5.7.2020  17:38
    Nal nokyeojuo (TV seriál) (2019)

Obsahuje spoilery! Nebylo to od začátku špatné, to až potom se z toho stalo něco, co nemělo pořádnou chuť. Ten dobrý rozjezd se změnil v mišmaš scén, které řešily všechno, ale pořádně vlastně nic. Trošku se to spravilo ve 14. a 15. díle, ale to finále? Jako když šijete sukni, ale nemáte dost látky, tak tam přišijete kus džínoviny, která vám zbyla z kalhot a zbytek dopletete. Nebylo to ale jenom finále. Záporák se na můj vkus chytil až moc rychle a moc jednoduše. Profesor získal svou paměť jako mávnutím kouzelného proutku a všichni to vzali na vědomí bez výhrad (alespoň si nemůžu vzpomenout, že by to tam někdo řešil a pozastavoval se nad tím, natož aby tam byla nějaká scéna, která by divákovi umožnila být u toho). Smutné je, že ani Ma Dong-Chan, respektive Ji Chang-Wook, neměl sílu to nezachránit.

• 28.6.2020  19:22
    Jonghahamyeon urineun (TV seriál) (2019)

První otázkou je, proč jsem se na to začala koukat, když jsem měla rozkoukaného něco úplně jiného. Druhou otázkou je, zda mi tohle přerušení stálo za to. Od začátku jsem měla pocit, že těch osm dílů je vytržených z nějaké delší kdramy, že je to jenom prostředek nějakého delšího příběhu. Rozhodně tomu ten konec nasvědčuje – takhle blbě by mohla končit epizoda jen v případě, že se za týden odvysílá pokračování. Další věc je, že nějak nedokážu určit jaký vztah je mezi Sun-Ohem a Hye-Yeongem. Pochopila jsem, že jeho matka pracuje pro Sun-Ohovu matku, ale že ho tam nechali bydlet jako regulérního člena domácnosti…, já mu to přeji, ale na to, jak jsou oba rodiče přísní na svého vlastního syna, se k cizím chovají až moc hezky. Celkově na mě Hye-Yeong působil trošku divně – mouchy snězte si mě. Co se týká myšlenky celého seriálu, tak ta špatná není, právě naopak. Možná by se v tom dalo najít i nějaké varování (Co by se stalo, kdyby naše životy řídila aplikace…). Závěr? Stále nevím, proč jsem se na to začala koukat, když jsem měla rozkoukaného něco jiného, ALE vlastně jsem ráda, že jsem to viděla.

• 19.6.2020  15:04
    Osudové lásky (TV seriál) (2020)

Některé epizody jsou slabší, některé zase silnější, ale dohromady je to hezký dokumentární počin.

• 19.6.2020  14:57
    Král: Věčný panovník (TV seriál) (2020)

Kim Eun-sook. Můžete jí milovat nebo nenávidět, buď 0 nebo 1, nic mezi tím. Plno korejských seriálů má slibný začátek, ale potom se kolem kritického 8.-11. dílu něco stane a to způsobí, že buď příběh nabere druhý dech nebo se to nějak doklepe do konce. U The King: Eternal Monarch jsem měla pocit, že první polovina přešla hrozně rychle a druhá ještě rychleji. Bylo to jako na horské dráze – rovinka s krásným výhledem do kraje, potom mírný sešup dolů, aby se mohlo opět vyjet na nejvyšší bod dráhy, sjet dolů, projet vodou a přijet do cíle. Uznávám, že je příběh komplikovaný. Je zde plno postav a cestování časem, které nemusí mít každý rád, je pokaždé, pokud je takhle propracované, těžké pochopit. Proto jsem velmi ráda, že jsem prošla průpravou s Doctorem Who. Myslím, že mi to dost pomohlo. Uznávám taky, že mám několik otázek, které bych potřebovala vysvětlit, nejlépe od samotné scénáristky, ovšem to nic nemění na tom, že jsem se do téhle kdramy zamilovala. Nebo jsem se spíš zamilovala do Lee Gona? To je asi přesnější. V Legend of the Blue Sea mi byl Lee Min-ho jedno, možná na mě působil až nepříjemně, ale tady? Radikální otočení! Myslím, že se můžou všichni princové z pohádek jít vycpat, Lee Gon je totiž strčí hravě do kapsy. Královna Kim Go-eun má talent. Ukázala ho v Goblinovi a ukázala ho i teď. Co bych ale ráda vyzdvihla nad všechno ostatní, a pro mě osobně jde o velmi důležitý článek v mém hodnocení, a to u čehokoliv, na co koukám, je soundtrack. Instrumentální doprovod seriálu je naprosto uchvacující!

• 1.5.2020  18:38
    Memoriseuteu (TV seriál) (2020)

Jeden z nejlepších korejských seriálů, který jsem zatím viděla. Každý díl byl šokující a rozuzlení dechberoucí!

• 20.3.2020  11:07
    Barokní srdce Evropy (TV seriál) (2020)

Pan Petr Krejčí je nadmíru šikovný a schopný režisér a scénárista. Klobouk dolů, nádherný seriál.

• 14.11.2019  15:10
    Sanditon (TV seriál) (2019)

Mám ráda minisérie, které člověk zkoukne během dvou dnů. Čekala jsem Austenovku, dostala jsem..., něco podobného Austenovce, ale špatné to není (Vím, vím, je to na motivy jejího nedopsaného románu, ale i tak). Konec je takový plytký. Neúplný. SPOILER Povede se Tomovi opravit Sanditon? Nepovede? Vezme si Sidney tu medúzu. Nevezme? Ráda bych si přečetla titulek o začátku natáčení druhé série! KONEC SPOILERU Theo James mi do role Sidneyho Parkera neseděl (jak už napsala Elyssea). Neříkám, že byl špatný nebo že to zahrál špatně, jen by se mi v jeho roli víc líbil mladý pan James Stringer. Ten má na velkou roli v nějaké "period drama" výraz, hlas, prostě všechno. Já jsem v každé scéně s Theem měla pocit, že místo Sidneyho Parkera vidím Tobiase Eatona.

• 10.11.2019  16:37
    Král (2019)

Velmi zablácené, velmi studené a velmi dobré. Jedna věc mi tam ale nesedí, a to jsou trochu nepřesné historické události. Kvůli tomu dávám jen čtyři hvězdy.

• 30.9.2019  17:13
    Dan, hanaui sarang (TV seriál) (2019)

Dlouho ve mně K-drama nevyvolávala tak silný pocit melancholie a potřeby vlézt si pod peřinu s čajem jako právě takhle. O to víc, když začala hrát píseň Pray. Líbilo se mi to, protože to bylo klidné… a jiné? Jo, to je to slovo. Bylo to jiné. Představiteli Kim Dana přeju, aby se z něho stal herec s velkým H. Jeho hlas byl pro mě překvapením a jeho nadání pro roztomilý kukuč, prostě radost slyšet a pohledět.

• 6.9.2019  18:26
    Aneun waipeu (TV seriál) (2018)

Je velmi zajímavé vidět Ji Seonga v roli, která není psychicky (Kill Me, Heal Me) nebo tělesně (Doctor John) nemocná. V jiné roli jsem ho zatím neviděla a musím říct, že unaveného, přepracovaného a životem zklamaného zaměstnance banky zahrál pěkně. Začátek mě vážně bavil, hodně. Asi v polovině moje nadšení opadlo. Měla jsem totiž pocit, že se všechno hrozně táhlo, ale po zasáhnutí Woo Jin do děje to dostalo novou šťávu a až do konce si to udrželo linku. I když, to cestování časem… přimhouřím oči a budu dělat, jako že je to naprosto normální věc!

• 28.7.2019  17:03
    Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)

Jsem rozhozená a nedokážu najít ta správná slova, takže jen řeknu, že je to velmi dobrý seriál. Stojí za to se na něj podívat!

• 15.7.2019  18:27
    Deobeulyu (TV seriál) (2016)

Upřímně jsem z toho celá nějaká zmatená... Jak je možný, že to mohlo dopadnout tak, jak to dopadlo? Musím si projít určité scény a pochopit to, protože jinak nebudu mít klidné spaní!

• 9.7.2019  16:21
    Španělská princezna (TV seriál) (2019)

Jsem si jistá, že Jindra ví naprosto přesně, jak se věci mají. A svým pohled to dal jasně najevo.

• 9.7.2019  09:14
    Příští kapitola: Láska (TV seriál) (2019)

16 dílů uteklo ohromně rychle. Příčinou byl možná Lee Jong-suk, který… stačí, že je (jak už jsem říkala a říkat budu dál), ale mimo něj i prostředí nakladatelství a motiv ženy, vracející se po pauze do toho nekonečného víru pohovorů, slz, otlačených pat, kruhů pod očima, zklamání ale i radosti, nadšení a pocitu potřebnosti a užitečnosti. Jak už tady někdo psal, je dobře, že se o tomhle problému, který není jen v Koreji, ale po celém světě, něco natočilo. A natočilo se to krásně. S vtipem, s dojetím, s neohranými zápletkami (i když se tam občas nějaké to ohrané klišé našlo). SPOILER – Hlavní hrdinové nebyli sraženi autem ani okradeni a pobodáni na ulici a světe div se, ani se nepohádali tři díly před koncem, oni se vlastně nehádali vůbec. – SPOILER A navíc jsem při sledování zjistila, že je deštník dražší než velká láhev soju. Prostě seriál, který vás potěší a navíc i poučí!

• 3.7.2019  12:05
    Vzpomínky na Alhambru (TV seriál) (2018)

SPOILER! Hodnotím to po třech dílech, protože nevím, jestli to vůbec někdy dokoukám do konce. Těšila jsem se, až se na to podívám, protože to podle ukázek vypadalo slibně, ale není tomu tak. Nebaví mě se koukat na to, jak majetný člověk běhá po Granadě, v oku speciální čočku, v ruce meč, vyhýbá se šípům a vypadá pro okolí jako utečenec z blázince. Dvě třetiny času se tam totiž nic jiného neděje. Upřímně, kdybych se chtěla koukat na Let's play, zapnu youtube. Dávám 2 hvězdičky kvůli nápadu s virtuální realitou (když se nad tím člověk zamyslí, je to vlastně děsivý) a za to, že se děj neodehrává jen v Seoulu. Uvidím v budoucnu, třeba názor změním.

• 30.6.2019  16:47
    Saikometeurl geunyeoseok (TV seriál) (2019)

Když jsem si jí všimla, byla jsem trošku skeptická, protože po mírném (vlastně větším) zklamání z Rich Man, Poor Woman jsem se obávala toho, jak se představitel zhostí role hlavního hrdiny (ani proti jednomu nic nemám, jen abych uvedla věci na pravou míru). Nicméně, podívala jsem se na to a musím říct, že jsem dlouho neviděla tak dobrou kriminální k-dramu. Mělo to spád, scény jak akční tak klidné. Nebyla tam hluchá místa. Člověk se i zasmál (nebo alespoň usmál) a já osobně jsem na konci zažívala celkem veliký BOOM, kdy jsem si říkala, jak je to sakra možný. Osobně jí řadím do těch, od kterých po zhlédnutí traileru něco očekáváte, ale potom dostanete úplně něco jiného. Ale lepšího!

• 12.5.2019  21:22
    Živé terče (TV seriál) (2019)

No dobrý... ale ten konec zazdili. Chtělo to klasický konec - všichni záporáci dopadeni, žádné nejasnosti ani prostor pro konspirační teorie. Tohle se teda moc nepovedlo, ale jinak je to podle mě nejlepší část z celé pětky.

• 1.5.2019  16:08

Klobouk dolů před hereckým výkonem Ye-jin Son!

• 30.4.2019  19:00
    kil-is (TV seriál) (2019)

Vážně dobrý seriál. Úplně něco jiného a rozhodně příjemné oživení po seriálech, u kterých víte od prvního dílu, jak dopadnou. Jen ten konec, cedník z něho teda dělat nemuseli...

• 19.4.2019  10:11
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Hlasy Jana Maxiána a Aloise Švehlíka jsou dokonalé a ve spojení s nádhernými záběry "Krajiny domova" - skvostné!

• 15.4.2019  09:12
    Vodník (TV seriál) (2019)

Kamera... je úplně otřesná. Nechápu, proč mám koukat na rozmazaný zátylek hlavní postavy, ale zato ostře vidět přírodu kolem. Pokud nám tvůrci chtěli ukázat krásu moravských luhů a hájů, tak si vybrali špatný žánr. Nicméně když pomineme práci kamery, potažmo režiséra, příběh byl dobrý. Nic víc bych k tomu asi neřekla.

• 9.4.2019  19:56

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších komediálních filmů z období konce války. Odpad bych si šetřila pro jiné české filmové počiny.

• 9.4.2019  19:02
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

1. Díl - Richard III. Jaroslava Plesla, 2. Díl - Opilý Plesl, 3. Díl - Tam Plesl nebyl, jestli si dobře vzpomínám, 4. Díl - Plesl hledající čokoládu, 5. Díl - Plesl, který si nepamatuje, 6. Díl - Plesl v parku... Jo, přiznávám, že jsem koukala hlavně na Jaroslava Plesla. Tenhle seriál bych zařadila do kategorie pro fajnšmekry. Dovoluji si o sobě říct, že pochopím silnou nadsázku a černý humor, ale přesto jsem se musela na první díl podívat dvakrát, abych se do "dejvického humoru" dostala. Potom to šlo samo. A šlo to opravdu velmi dobře.

• 2.4.2019  18:36
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

SPOILER! SSPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! POILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER! Hořké zklamání. Něco bylo dobrý, něco špatný, ale toho bylo právě víc. Poslední díl to zazdil. Nečekala jsem happy end plný duhy a splněných přání, i bych pochopila, jak dopadl Kuneš, ale smrt Rohana byla zbytečná. Lupínka asi poznamenal pobyt v Černé Hoře, že se vrátil ke své nevěrné manželce, Slepičková udělala dobře, že odešla, kdo by se na to svinstvo koukal a Mácha je Mácha. Ten ve výsledku dopadl nejlépe.

• 2.4.2019  18:19
    Kilmi, hilmi (TV seriál) (2015)

Tak jsem se na to podívala...hezký to bylo. Seong Ji je prostě sexy muž, co si budem. Výkon, který předvedl je hodný velkého obdivu. Oproti tomu Jeong-eum Hwang mi přijde hrozně uřvaná. Sice jsem jí viděla s tímhle jen ve dvou seriálech (ještě v She was pretty), ale pocit z ní se nezměnil. A Seo-joon Parka bych klidně brala za bráchu. 4 hvězdičky si to podle mě rozhodně zaslouží.

• 29.3.2019  16:59
    Taeyangeui hooye (TV seriál) (2016)

Roztomilost Joong-ki Songa nezná mezí! Přemýšlela jsem, jestli dát 5 nebo "pouze" 4 hvězdy. Dávám 4, protože potom, co se všichni vrátili z Uruku zpátky do Seoulu, to začalo být trochu slabší. Ale přesto jsem ráda, že jsem se na to podívala.

• 10.3.2019  17:55
    Pongdangpongdang Love (TV seriál) (2015)

Úžasná ptákovina na nedělní odpoledne.

<< předchozí 1 2 3