Nevka

Redaktor Svět Marvel a Svět DC

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 18.10.2020  14:32

Mám strach, kam se to zvrtne. Jestli tohle byl nejlepší díl seriálu, pak bude škoda, jestli se zbytek nepodaří dovézt uspokojivě do konce.

• 17.10.2020  14:38

Místy už se seriál dost topil v epizodičnosti, ale tady jsme se skvěle vrátili k hlavnímu příběhu a skvěle ho rozšířili. Pár zvratů překvapí a pěkně zamíchá s kartami. Takhle by to mohlo pokračovat dál...

• 16.10.2020  20:28
    Slunečná (TV seriál) (2020)

Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých sice zarytě tvrdíte, že je nesledujete, ale když už to potkáte v televizi, občas na to i kouknete. Nemůžu moc hodnotit úvod, protože ten jsem neviděl, ale v náhodných epizodách 30+ je to celkem zábava. Jasně. Je to v základu klasická telenovela, jakých je všude spousta (s čímž se pojí i typické vztahové nesmysly, které v tomto žánru prostě nemůžou chybět). Ale jsem až překvapen, jaké hlášky jsou scénáristé schopni vymyslet. Napomáhají k tomu sice klasické "šablony vesnických individuí", "chytráků" a "zlatokopek", ale občas je to dobrá sranda. A Holubová tomu dává korunu. Pokud bych měl doporučit českou telenovelu, pak bych (v této chvíli) ukázal na Slunečnou.

• 8.10.2020  10:39

Po dlouhé době vyloženě nevtipná Sandlerovka, která má sice pár světlých momentů, ale těch je opravdu pomálu. Nečekal jsem, že půjde o nějaký zázrak, ale tohle je vyloženě bída. Raději na to rychle zapomenout... I průměrná produkce na Disney Channel mívala tu kvalitu o něco vyšší.

• 5.10.2020  20:44

Zpracováním to není takový pecka jako "Making a Murder" nebo "Don't F**k with Cats", ale i tak se jedná o zajímavé a zvrhlé téma, které osloví hlavně diváky, kteří nejsou ze Států. Předpokládám, že třeba 95% lidí z naší země o tomto případu nikdy neslyšelo. Nejzajímavější je hlavně psychický stav Shanann, kterou tady dost lidí v komentářích označuje jako "úzkostnou kundu" nebo "hysterickou krávu". Už ale opomíjejí fakt, že hned ze začátku bylo jasně naznačeno, že měla kdysi vztah ukončený drsným rozvodem, který ji psychicky dost nalomil a zničil. Následné zdravotní problémy jí na pohodě taky asi moc nepřidaly... Takže pro její chování je tady reálný důvod. A manžel to v takovém případě musí brát v potaz. Jde totiž do manželství se ženou, která to v životě vůbec neměla lehké (alespoň podle dostupných informací). Vážně by mě zajímalo, co mu prdlo v hlavě, že to skončilo takhle brutálně. Po krátkém videu z výslechu bych se ani nedivil, kdyby ho k tomu nějakým způsobem dotlačila milenka. Ale to je jen můj subjektivní názor na základě jejího krátkého výstupu... Oceňuji, že to Netflix neroztahoval na více epizod. Takhle za 4 hvězdičky.

• 23.9.2020  17:24

I přes americkou produkci jsme dostali kouzelně naivní britské dobrodružství, které staví na výborně napsaných rodinných vztazích, přihlouplém bourání čtvrté stěny a malebných scenériích tehdejší Anglie. Jak už tomu bývá, nechybí tradiční feministická linka, jež je však poplatná tehdejší době (bez ní by historické pozadí nebylo úplné) a romantická vsuvka, která je překvapivě snesitelná. Samotné pátrání je sice místy docela zkratkovité (takže úplně netušíte, jak se to zrovna stalo), ale obecně s tím nemám problém. Srovnávat s precizními příběhy Arthura C. Doylea asi není úplně na místě... Jednotlivé role jsou totiž obsazeny skvěle a všechny tři Holmesovi si většina diváků s velkou pravděpodobností oblíbí. Millie je klasicky úžasná, Cavillům Sherlock tak akorát šarmantní a Clafinův Mycroft dokonale nabubřelý. Místy mi sice vedlejší linky moc nesedly, ale jako celek to funguje výborně. Určitě bych se nebránil dalšímu dílu. Poznámka: Hudba funguje na podobných postupech jako Panství Downton.

• 22.9.2020  21:58
    Česko-19 (TV film) (2020)

Nejsem zastáncem toho, že o podobných tématech by se točit nemělo. Pokud je "dokument" pojat seriózně a předkládá konkrétní a ověřená fakta, tak proč ne? Jenže tohle je z 90% jen bulvární blábol s komentářem hodným Výměny manželek, který se nedá brát moc vážně. Je to hloupě natočené, nepřináší to skoro nic nového a celkově je to vlastně dost k ničemu. Je ale vidět, že covid polarizuje společnost až neuvěřitelným způsobem. Přitom pravda je někde uprostřed (podle mého názoru). Nemá smysl dělat nesmyslná nařízení omezující nelogickým způsobem některé dost zásadní aktivity. Zároveň však nejsou na místě ani protestní akce a obstrukce, když po vás chce někdo v MHD roušku... Tu jednu hvězdu dám s přimhouřenýma očima jen za to, že ty zobrazené lidské příběhy opravdu existují. I když se někteří snaží tvářit, že ne. Poznámka: Exhibující jedince, kteří dávají "odpad!" a jiná hodnocení ještě před zhlédnutím by měl někdo smazat... I přes to, že reálně to k odpadu daleko nemá.

• 16.9.2020  18:11
    Ďábel (2020)

S "Ďáblem" je to těžké. Scénář totiž skvěle pracuje s jednotlivými charaktery, čímž činí jednání postav uvěřitelným, ale místy se snaží až moc. Třeba taková linka Sebastiana Stana už je docela nadbytečná, ale "musí" tu být jen proto, aby konec vyzněl přesně tak, jak si tvůrci představovali... A právě díky této "vsuvce" začnete vnímat, jak moc se jednotlivé motivy v průběhu filmu opakují. Campos má přitom k ruce schopné herce, obstojnou atmosféru a "věčnou" problematiku víry. Celkem obratně totiž předkládá, že víra sice "ukazuje cestu" v nejtěžších chvílích lidských životů, ale zároveň je zhoubným nástrojem mysli, který překrucuje realitu. A přesně to je nám vysvětlováno prostřednictvím jednotlivých "příběhů", které se na konci (naštěstí) postupně prolnou a dají snímku mnohem větší smysl. A hlavně díky posledním 40 minutám a skvělému úvodu se Skasgardem nemám problém dát čtyři hvězdy.

• 11.9.2020  13:24

Vrchol té nejstupidnější, nejhloupější, ale zároveň nejgeniálnější zábavy jakou si umíte představit. Borat je daleko za hranicí dobrého vkusu, což může někomu docela vadit, ale Cohen moc dobře ví, co dělá - a naštěstí to ví i jeho fanoušci a kritici. Tolik kultovně nevkusných a "debilních" hlášek v zahraničním filmu opravdu jinde nenajdete. Jsem moc zvědavý na Boratův návrat. Laťka je nebezpečně vysoko...

• 11.9.2020  00:31

Jednička je jednou z mých TOP guilty-pleasures, ale dvojka je bohužel ze slabšího soudku. Sem tam se objeví geniální hláška (dálkáče) nebo scéna, ale jinak je to zbytečně rozbředlé a možná i dlouhé. Jednička byla dokonalá svou bizarností a zpracováním jednotlivých "killů", které dostaly svůj adekvátní prostor, a prostě bavily od začátku až do konce. A i tady je vidět, že když se tvůrci snaží, právě tohle je jednou z nejsilnějších stránek filmu. Ale žel bohu, tady je toho opravdu pomálu. Většinu dvojky totiž strávíte hlavně zíráním do výstřihu Emily Alyn Lind, který prostě a jednoduše nejde přehlédnout. Kdyby se navíc méně planě kecalo (hlavně mezi rodiči), určitě by se z toho dalo mnohem vytěžit více. Navíc je tam několik plot-twistů, které jsou vám jasné už od samého začátku, ale aspoň dva "zvraty" vás dokážou mile překvapit. Pokud bych to měl nějak shrnout, tak řeknu asi tolik... Jestli jedničku milujete, asi vás bude bavit i dvojka. Celkově však čekejte minimálně o třídu horší zábavu. A pokud se plánuje nějak završit trilogii, poprosil bych určitě více Samary Weaving! Celkem výstižně - za 3.

• 5.9.2020  15:21
    Mulan (2020)

Kdybych měl každý film hodnotit na základě toho, jestli se hlavní herec/herečka chová v reálném životě jako idiot, asi bych musel odstřelit celou Mission Impossible... Pravdou ale je, že ani tak není Mulan žádnou skvostnou či epickou podívanou. Nutno však dodat, že ani animák není svou příběhovou zkratkovitostí ničím extra zázračným. Hlavním problémem tak zůstává slabá režie, která moc netuší, co vlastně chce. Mulan totiž na jednu stranu dokáže zaujmout svými souboji, ale na stranu druhou už to moc přehání s větším, a mnohdy absurdnějším, zapojením čchi. Být tam písničky z animáku a Mushu, byly by spokojené aspoň děti. Takhle se jedná maximálně o průměrné čínské dobrodružství, na které se brzy zapomene. Nezbývá než zkusit verzi z roku 2009.

• 4.9.2020  23:55

Až na ten konec jsem po třech epizodách opravdu spokojený. Paradoxně nejslabší mi zatím přišla jednička. Zbylé dvě epizody mají dobré tempo a skvělou atmosféru. Zatím se navíc daří funkčně pracovat s motivací a charakterem postav, což je pro tento seriál asi stěžejní. Jediný vyložený problém jsem měl snad jen se závěrečným cliff-hangerem.

• 4.9.2020  22:45

Tak jo. Klube se nám z toho slušná rodinná schíza, která má při adekvátní stopáži dokonce dost slušné tempo. Úvod ve stylu Terminátora je super a Matka s Otcem to parádně tahají.

• 4.9.2020  19:22

Předně je třeba říct, že všechna ta srovnání s Prometheem jsou vlastně docela na místě. Raised by Wolves je natočeno přesně v jeho duchu, což bude pro mnohé nepřekonatelným problémem. Jedná se totiž skvěle natočenou podívanou s "televizní úrovní" efektů, která je nezpochybnitelně hrozně utahaná a děsně se vleče. Já s tím sice žádný problém nemám, ale pokud nemáte rádi, když se kecá, zdržuje a nic se neděje, raději to vynechejte... Tohle totiž není seriál pro každého - a pro náhodné kolemjdoucí už vůbec. Já jsem však až na občasnou zmatenost a nekonkrétnost jednotlivých motivů celkem spokojený. Pevně doufám, že v dalších dílech to osvětlí mytologii trochu lépe.

• 27.8.2020  16:52

Po problémech s uvedením asi nikdo nečekal, že budou New Mutants nějakou převratnou komiksovou podívanou. A oni taky nejsou. Na druhou stranu z nich nevylezl extra velký propadák, za který se nebojím označit například loňskou Dark Phoenix. Boone přistupuje k postavám s pokorou, a díky tomu si fanoušek Marvelu může vychutnat třeba povedenou Magik, která na plátna konečně přivádí i draka Lockheeda (za což dávám velký palec nahoru), či vymazleného Deamonbeara. Právě závěrečná sekvence, kde se předvede v plné kráse je překvapivě docela povedená - a to jsem se jí po trailerech docela bál. Hlavním problémem však je, že samotný "horor" není nijak děsivý. Přitom kdyby to dostal do rukou Wan, zvládl by s tím podle mě udělat divy. Protože potenciál v příběhu, postavách i prostředí byl veliký. I přes to však můžu vyzdvihnout například "Smileys", kteří měli k oné "pravé děsivosti" celkem blízko (ač se později naneštěstí změnili na generické panáky). I tak jsem rád, že Disney po těch čachrech Foxu zachovalo původní režisérovu vizi. Mutanti díky tomu konečně doklopýtali do kin ve formě, která není zdaleka tak zlá, jak se dalo čekat... Sice s nulovou návazností, ale to asi nikomu nevadí. Poznámka: Lidi si asi budou stěžovat na jednu romantickou linku, ale pokud se na to podíváte s nadhledem, pak zjistíte, že dává vlastně docela smysl.

• 26.8.2020  22:53
    Tenet (2020)

Je asi zbytečné rozebírat všechny aspekty Tenetu ve chvíli, kdy je ještě slušností vyvarovat se všech SPOILERů. Základní problém, který s novým "Nolanem" mám totiž spočívá v pochopení inverzí a "časové myšlenky", která se v něm skrývá. Zatím tak řeknu jen to, že od scény po automobilové honičce začne problematika, která byla do té doby dost nejasná, dávat absolutní smysl, a vlastně na ní není vůbec nic složitého. Pokud máte alespoň minimální povědomí o časových paradoxech, měli byste tak od té chvíle být víceméně v obraze. Nemůžu se tak zbavit dojmu, že Nolan vytváří dokonalou iluzi perfektního filmu, který se sice tváří velmi novátorsky, ale přitom si do značné míry jen poupravuje jednu ze základních teorií o cestování časem. Dělá to však precizně, a není mu kromě zbrklého startu, či neosobního přístupu k postavám co vytknout. Možná je to neobjektivní, ale nejít o Nolana, tak to bude za pět. Takhle to ale dopadá, když si na sebe upletete moc velký bič očekávání... (Rád si o mých teoriích podiskutuji, takže mi klidně pošlete zprávu do pošty.)

• 25.8.2020  14:40
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Když čtete komentáře k tomuto seriálu, mrkněte se na datum, kdy byly napsány. Většinu nejpalčivějších otázek totiž vysvětluje hlavně druhá řada, která předkládá důkazní materiál a vyvrací tím dohady, které vznikly po odvysílání té první (tedy relevantní jsou komentáře od října 2018 a dál). Teď už je totiž víceméně jasné, že celý tento proces je hluboce vykonstruovaný a nedává smysl. Minimálně vůči Stevenovi, u kterého jsem přesvědčený, že to na něj někdo ušil. U Brendana je to složitější, ale souhlasím s tím, že jeho výpověd(i) jsou maximálně pochybné a nedávají smysl... Člověka tak neuvěřitelně štve umíněnost úřadů a jednotlivých příslušníků obžaloby, kteří evidentně ví, že to prostě posrali, ale nemůžou si dovolit, aby to někdo prokázal. Korunu tomu dává epizoda, ve které se ukazuje, že ve vraždě má dost možná co do-činění jiný člen rodiny. Síla pochopení, že Averyho rodina doufá v propuštění Brendana a Stevena, aby byli po dlouhých letech opět kompletní, a přitom je nejžhavějším kandidátem na podezřelého Brendanův bratr... No, prostě síla! Více k řešení v diskuzi.

• 21.8.2020  20:11
    Šarlatán (2020)

Šarlatán je na první pohled dokonalým filmem, který však po odchodu ze sálu budí rozporuplné pocity. A "dojíždí" hlavně na svou délku... Některé z důležitých motivů se totiž nedaří na tak krátkém prostoru uspokojivě vykreslit. Kdyby byla stopáž minimálně o půl hodiny delší, nic by nestalo. Takhle jsou (hlavně) temné stránky Mikoláškovy osobnosti dost osekány a divákovi asi nebudou dávat smysl. Marek Epstein je sice ve scénáři zkouší propojit za pomoci záběrů na minulost, ale moc mu to nefunguje. Právě střípky z minulosti jsou totiž hlavně střípky... Něco se stane, ale vy pořádně netušíte proč, a jak to vlastně charakter hlavního protagonisty ovlivnilo. Což se projevuje právě v minulosti, kde Mikolášek udělá hned několik zásadních rozhodnutí, kterým už ve zbytku filmu není věnována vůbec žádná pozornost. A to je problém, vezmeme-li v úvahu, že zbytek snímku funguje takřka bez chybičky. Od hereckých výkonů, přes dobovou atmosféru až k osobitému soundtracku.

• 17.8.2020  17:55

Jordan Peele s těmi černošskými tématy prostě pracovat umí. Úvod sice někomu může přijít "ukecaný", ale poměrně rychle seznámí s postavami, a jde se na věc - s čímž jsem popravdě ani nepočítal. Monstra jsou zatím sice spíše epizodická (alespoň mi tak přišla), avšak na začátek je to více než dobré. Předlohu neznám, takže jsem dost zvědavý, kam se to bude vyvíjet dál. Našlápnuto je zatím docela solidně.

• 17.8.2020  13:33
    Artemis Fowl (2020)

Upřímně... Viděl jsem celou řadu mnohem větších prů*erů. Artemis je vizuálně povedený, ale zároveň neuvěřitelně naivní. Scénář totiž absolutně neumí pracovat s jeho údajnou genialitou, takže hlavní hrdina (i postavy okolo něj) působí svým drsným chováním vesměs směšně. Na druhou stranu má nádherný soundtrack, a když to srovnáte s většinou podobně zaměřených filmů, je to docela v pohodě - hlavně pro mladší diváky. Hlavním problémem však je, že Fowl není hrdinou, kterému by se dalo fandit bez lepšího vykreslení charakteru. Moc se proto nedivím, že většina místních uživatelů touží dát Ferdiovi jednu mezi oči. Při pohledu na super předlohu je to škoda. Potenciál to má podle všeho ohromný. Jen ho teda výhledově zabil právě onen nezručný scénář, který navíc někdo brutálně prostřihal. Vzhledem k tomu, jakou bídu jsem čekal tu třetí hvězdičku hvězdičku dám. Ale je to s hodně odřenýma špičatýma ušima... (B!shop to jinak vystihl v komentáři celkem pěkně.)

• 14.8.2020  23:03
    Palm Springs (2020)

Pohodová letní oddechovka, které nejde ani zdaleka tak za hranu absurdity, jak by se mi líbilo. Trio Samberg, Milioti a Simmons je však skvělé a Palm Spings tak udrží celkem bez problémů nad průměrem. Nejvíc mě ale zklamal konec, který není zdaleka tak dobře vypointovaný, jak by mohl (on vlastně jen tak vyšumí do ztracena). Jako komedie povedené, ale nemůžu se ubránit pocitu, že po těch skvělých ohlasech jsem trochu zklamaný...

• 14.8.2020  16:45

Project Power ani zdaleka nevyužívá svého plného potenciálu. Postupně se zvrhne ve zkratkovitou podívanou, jejímž nejslabším článkem je samozřejmě scénář. Protože dobrý nápad samozřejmě nestačí... I tak však dokáže slušně zabavit akčními scénami a jednotlivými mutacemi, které droga "Power" přináší. A právě ona míra "koukatelné" akce je tím, co z toho dělá mnohem lépe stravitelný film než jakým byla před týdnem Ava. Dvojku nepotřebuji, ale musím říct, že jako jednorázovka to není vůbec tak špatné.

• 12.8.2020  23:10

Dost zajímavá premisa, která selhává v dílčí "strašidelnosti" i celkové atmosféře. Ben je sice docela v pohodě, ale práce s napětím se tady dost nepovedla. Já jsem totiž člověk, který má s dobrými horory pořádný problém. A tady jsem byl celou dobu (až na jeden záškub u jump-scare scény) fakt v pohodě. Hlavní problém vidím v tom, že s mytologií se pracuje opravdu jen okrajově. Navíc by tomu dost pomohlo, kdyby se nedůvěra ostatních postav směrem k Benovi gradovala alespoň tak od poloviny filmu. Místy tak Wretched chováním démona připomíná spíše nějakou (nezáměrnou) karikaturu než opěvovaný horor. Chválím tak alespoň za předposlední povedený zvrat a odvahu zabíjet dětí. Jinak jsem zklamaný. Zatraceně!

• 12.8.2020  15:01

Ano, Dark web je plný logických nesmyslů, ale díky své snaze o důvěryhodnost dokáže být místy docela "zábavný". Scénář obsahuje pár fungujících plot-twistů, které minimálně ve mně dokázaly vzbudit nejeden nepříjemný pocit. V úplném závěru se z toho sice vyklube tradiční klišé, ale zbytek má atmosféru docela slušnou. Takže jo, tohle by šlo...

• 6.8.2020  22:45

Ava je jednou z prvních vzpomínek na doby, kdy kina ještě fungovala normálně. Generická "zabijácká" hříčka, která postrádá nápaditost a napětí. Asi tak by se dal celý film shrnout. Jessica je nanejvýš průměrná a Farrellův záporák děsně unylý. U jeho postavy jde jasně a zřetelně vidět, že i když máte skvělého herce, stačí naprosto otřesný scénář a je konec všech nadějí do kvalitní filmový zážitek. Už proto si budu muset brzo na spravení chuti pustit znovu Gentlemany, kde byl Colin výborný. Gradace příběhu je navíc nulová a souboje jsou strašně zmatené (a to nemluvím o té závěrečné hrůze). A to jsou přesně ty problémy, kterých by se podobné snímky měly vyvarovat. Soubojů je navíc jen poskrovnu... Jedním z mála pozitiv tak zůstává Malkovich, jehož "otcovská" role je alespoň trochu zajímavá, zábavná sesterská konverzace v restauraci a kompromitující mise, která to všechno tak nějak spustí. Nudil jsem se, a proto nebudu třetí hvězdičku přidávat ani v ohledu na to, že v kinech momentálně nic moc lepšího není...

• 28.7.2020  16:49

Animace je sice pohodová a zajímavě "upletená", ale jinak mě Willoughbyovi docela zklamali. Příběh nemá dostatek nosných pilířů, které by ho dělaly zajímavým nebo zábavným. I proto člověka moc nezaujme, což je pro mě u animáků klíčové. Celkově bych tuhle rodinku kvalitativně přirovnal třeba k UglyDolls. Z námětu se dalo totiž vytěžit více, a já musím dát 2 hvězdičky. Sice jsou docela silné, ale pořád jsou jen dvě...

• 28.7.2020  16:44
    Toy Story: Prehistorický (TV film) (2014)

Opakovaný vtip není vtipem... Ale opakovaná pointa Příběhu hraček funguje překvapivě pořád stejně dobře. Animace parádní a příběh standardně zábavný. Tu pátou hvězdičku nedám jen proto, že tvůrci jedou na jistotu a nic moc nového (v rámci své série) nepřinášejí. Btw: Závěrečný plot twist s kočičkou se povedl!

• 27.7.2020  11:07

Podle počtu hodnocení je Next Gen tak trochu opomíjeným filmem. A to ani nemluvím o těch modrých číslech. Z mého pohledu je to škoda... Animace je parádní a humor se díky vydařeneným hláškám taky povedl. Hlavní však je, že příběh příjemně utíká. Člověk se prakticky nestihne nudit, a tak mu ani nevadí předvídatelný vývoj nebo jednoduché motivy postav. Kvalita je tak srovnatelná například s nedávným Sněžným klukem (a kvalitativně možná ještě o chloupek výše) a já jsem spokojený.

• 17.7.2020  17:10
    Prokletá - Prokletá (E02) (epizoda) (2020)

Na seriál jsem se těšil, ale první epizoda dopadla strašně. I proto jsem rád, že v té druhé už jde kvalita nahoru. Jasně... Pořád to není dokonalé a jsou tam logické nesmysly. Celkově však epizoda působí mnohem uceleněji a docela člověka zabaví. Ale jak už tomu bývá, když jde forma nahoru, začnete si zákonitě všímat i věcí podružných. Třeba angažování Devona Terrella do role Artuše. Nijak extra mi nevadí "změny barvy pleti", ale tady mi ten casting jednoduše nesedí. Nechci však jen kritizovat. Pravdou je, že střih dával větší smysl, atmosféra se zlepšila a já tak doufám, že si tvůrci nadále stoupající tendenci udrží. Na Zaklínače to nemá, ale časem... Kdo ví? Troufám si tvrdit, že tomu se Cursed ani zdaleka nepřiblíží. Na druhou stranu by nemusela skončit tak otřesně, jak se na samém začátku zdálo.

• 17.7.2020  15:30
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Ukažte mi toho, kdo režíroval tuhle epizodu! Něco tak zoufalého jsem už pěkně dlouho neviděl. Scénář je sice průměrný a žánrově balancuje někde na hraně horší "Zloby" či Ritchieho Artuše, ale ta režie je fakt odpudivá. Vypálení vesnice asi na papíře vypadalo fajn, ale když člověk vidí, jak účelově a nepřirozeně se například inkvizitoři chovají, musí se smát. Borec, co vyběhne zcela "náhodou" zpoza stanu, aby chytil Nimue je jen třešničkou na dortu. Abyste si to dokázali lépe představit... Tahle epizoda funguje podobně jako výběr těch nejhloupějších NPC postav ze hry, která vyšla na přelomu tisíciletí. Pokud nepřátelé zrovna nemají "naprogramované", že si vás mají všímat, pak můžete chodit třeba půl metru od nich a vyplazovat na ně jazyk, ale oni stejně nehnou brvou. Pár světlých momentů to má, ale jinak zatím těžké zklamání! Nechci si však vystřílet všechny náboje hned na této epizodě, a tak si ostatní nesmysly pošetřím pro ty další.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13