Nevka

Nevka

okres Bruntál
Redaktor Svět Marvel a Kulturní Záložka

homepage

67 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Captain America: Občanská válka (2016)

  Rozhodně nejlepší film tohoto roku. Před návštěvou kina jsem měl dvě fáze. V první jsem se na film celkem dost těšil a v té druhé - asi 2 týdny předem - jsem si tak nějak řekl, že nějak to dopadne, ale těšit se nebudu. Výsledek? Ten film byl prostě bomba! Za mě překonal mou nejoblíbenější marvelovku Iron Mana 3. Ale teď k samotnému filmu. Konflikt vypadal trochu jinak než jsem si představoval, ale přesto fungoval (TEAM IRON MAN). Záporák překvapivě funkční a jako jeden z mála neměl pocit, že by Avengery zvládl zničit sám. Crossbones dostal poměrně málo prostoru, ale hrál podstatnou roli pro vývoj příběhu. Jednotlivé souboje byly výtečné a měly nápad (na začátek jsem šílenou kameru ani moc nezaregistroval). Filmu bezpochyby vévodila scéna na letišti. Každá postava dostala svůj adekvátní prostor a uvedení Spideyho a Black Panthera dokonalé. Hlášky fungovaly a byly nám podány poměrně nenuceně. Ant-Man/Giant-Man prostě super. Mělo to všechno, co by člověk od takového filmu čekal. Plná palba 5ti hvězdiček!

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Dlouhá léta jsem se tomu vyhýbal a zřejmě to bylo jen dobře. V té době bych toto sofistikované dílo tak neocenil, ale Forrest Gump je prostě jedinečný film, který člověka absolutně dostane na všech frontách. Pro mě jednoznačně nejlepší role Toma Hankse - a že těch kvalitních má požehnaně.

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Ridley Scott překvapil... Ze začátku, když Římané bojovali proti Germánům a Russell Crowe v čele legíí jako generál Maximus rozdával rozkazy centurionům, vojskům a vojákům, připadalo mi to jako průměrný historický film, který měl šanci na tak maximálně tři až slabé čtyři hvězdičky. To se však změnilo s příchodem Commoduse (Joaquin Phoenix). S ním přišly intriky, žárlivost, opovržení a touha po trůnu. Joaquin Phoenix pro svou roli císařského spratka narodil. Od útěku Maxima a jeho zajetí už jsem si však připadal, jako v sedmém nebi a zařadil si Gladiátora mezi nejlepší historické filmy. Scény mimo arénu byly dobře napsané, a já musím říct, že mně osobně se Russell Crowe hodil více na gladiátora, než na generála legií. Pak je tady samostatná kapitola v prostředí arény. Ridley nešetřil s brutalitou, a pojal boje v aréně tak efektně, že jsme si ani nemohli přát více. Závěr nám precizně ukázal, jak je Commodus zvrácený. V závěrečném souboji se nádherně ukázalo jak ho lid, poddaní, a dokonce i pretoriáni "šíleně milují". Tady Scott udělal zásadní krok k pěti hvězdám. Neudělal z konce Happy End, ale zakončil ho tak, jak by každý historický film mohl končit. Já jsem byl s Gladiátorem nadmíru spokojen, a proto uděluji filmu zasloužených pět hvězdiček.

 • poster

  Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

  Nejlepší a vizuálně nejlépe zpracovaný film s Harrym Potterem (s tímto se dají srovnávat opravdu už jenom Relikvie smrti: 2.Část). Pěkné prostředí a celkově všechny efekty (hlavní pochvalu si grafici zaslouží hlavně za mozkomory a Klofana). Fungovalo to po akční i samotné dějové stránce. K Vězni z Azkabanu se dá říct, že je skoro identický ke své předloze (a to je u HP velký postup kupředu - i tak bych si klidně smlsnul na testu z OPČM). Jen mě trochu mrzí, že původní představitel Brumbála zemřel (nechci být necitlivý, ale ve vývoji události v samotném Harrym jako filmu, se hodil spíš nynější Brumbál do dalších filmů, neboť teď konečně vypadal trochu ustaraně a to filmu velmi pomohlo). Jinak skvělý film a Alfonso Cuarón si zaslouží potlesk.

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Poslední křížová výprava je pro mě tím nejlepším dobrodružným filmem vůbec. Akce i hudba je dokonalá, navíc tady funguje opravdu všechno. Nejvíce však vyčnívá chemie mezi Fordem a Connerym, která je jednoduše libová. Otec a syn Jonesovi jsou totiž naprosto nezapomenutelní a je věčná škoda, že společně dostali prostor jen ve třetím díle. Příběh výborně šlape a nacistické Německo na pozadí tvoří skvělou kulisu pro putování za Svatým grálem. Mezi nezapomenutelné scény patří například krysy, hořící sídlo, pálení knih, vzducholoď, tank vs Indy, nebo celá finální sekvence z půlměsíce. V podstatě tedy prakticky všechno. Třetí Indy je za mě jednoznačně nejvybroušenějším snímkem z celé série. Dobyvatelé ztracené archy jsou také dokonalí, ale ne tolik. Kdyby bylo podobných filmů více, vůbec bych se nezlobil. Lovci pokladů jsou sice relativně fajn, ale to je málo. Snad se povede Uncharted, nebo aspoň nějaká Tomb Rider.

 • poster

  Kingsman: Tajná služba (2014)

  Tak to si nechám líbit! Perfektní výběr herců (největší překvapení pro mě byl Egerton, který byl vážně sympatický, a člověk mu tu princeznu fakt přál), a celkově jejich zasazení do plně funkčního světa tajných agentů či špionů. Vaughn nohu z plynu nesundal celých 129 minut (+/-) a já jsem nechtěl, ať to končí. Celou dobu jsem se absolutně bavil, a v rámci žánru bylo Kick-Ass určitě překonáno. O tom žádná. Jelikož takové blbiny mám rád, byl jsem potěšen s výběrem kandidátů (ty úkoly apod.) a dokonce jsem si i liboval ve všech těch šílenostech, které nám byly v průběhu naservírovány (vím, že ten kostel, nebo ohňostroj byly hodně ujeté, ale o tom to je). Kingsman dokázal vyšoupnout z mých oblíbených Expendables 2, a to je jasný důvod k oslavě a 5* ;) Kingsmani baví i po pátém shlédnutí, což je jasný palec nahoru.

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Očekávání byla minimální a výsledek? Největší překvapení letošního roku. Ritchie opět jede na své vlastní vlně a tentokrát perfektně kombinuje artušovskou legendu s temnou fantasy britských končin. Na pohled delikátní záležitost, kterou navíc skvěle podtrhuje Pembertonův soundtrack vycházející z britské kultury a testosteronem nabité dynamiky celého filmu (The Devil and Huntsman - lahůdka). Hunnam je i přes svůj věk vycházející sympaťák (vousy mu svědčí) a Law pokračuje ve svém zažitém mistrovství. Příběh potěší všechny milovníky středověké fantastiky a rozhodně neurazí - nevím na čem ti amíci jedou, ale jejich hodnocení považuji za ztrátu zdravého rozumu... Logan je z mé strany překvapivě překonán a já pocítil takovou radost, jakou jsem měl naposledy u Kingsmanů, nebo Civil War.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Pelíšky (1999)

 • poster

  Shrek (2001)

  Shrek je ukázkovým případem toho, jak perfektně se dá natočit animovaný film, který budou zbožňovat děti i rodiče. Velmi příjemný příběh zabalený do pohádkového světa je plný mnoha odkazů, perfektní animace i prokreslených postav. Lord Farquaad je parádní zápornou postavou, pábitelský oslík jakbysmet a na Dulock se snad nedá zapomenout. Ostatně jako na celý snímek, který je mimo jiné doplňován naprosto fantastickou hudbou. Kupříkladu Smash Mouth od All Star z úvodní sekvence, či openingu filmu si poslechnu s chutí kdykoliv. A kdo se po Shrekovi tváří kysele, ten ať jde do prde...háje!