Nevka

Nevka

okres Bruntál
Redaktor Marvel CZ/SK

homepage

25 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kingsman: Tajná služba (2014)

  Tak to si nechám líbit! Perfektní výběr herců (největší překvapení pro mě byl Egerton, který byl vážně sympatický, a člověk mu tu princeznu fakt přál), a celkově jejich zasazení do plně funkčního světa tajných agentů či špionů. Vaughn nohu z plynu nesundal celých 129 minut (+/-) a já jsem nechtěl, ať to končí. Celou dobu jsem se absolutně bavil, a v rámci žánru bylo Kick-Ass určitě překonáno. O tom žádná. Jelikož takové blbiny mám rád, byl jsem potěšen s výběrem kandidátů (ty úkoly apod.) a dokonce jsem si i liboval ve všech těch šílenostech, které nám byly v průběhu naservírovány (vím, že ten kostel, nebo ohňostroj byly hodně ujeté, ale o tom to je). Kingsman dokázal vyšoupnout z mých oblíbených Expendables 2, a to je jasný důvod k oslavě a 5* ;) Kingsmani baví i po pátém shlédnutí, což je jasný palec nahoru.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Naprosto perfektní záležitost! Tarantino to prostě umí, a po právu tento film zaujímá čestné místo v obou žebříčcích. Netřeba více komentovat...

 • poster

  Král Artuš: Legenda o meči (2017)

  Očekávání byla minimální a výsledek? Největší překvapení letošního roku. Ritchie opět jede na své vlastní vlně a tentokrát perfektně kombinuje artušovskou legendu s temnou fantasy britských končin. Na pohled delikátní záležitost, kterou navíc skvěle podtrhuje Pembertonův soundtracků vycházející z britské kultury a testosteronem nabité dynamiky celého filmu (The Devil and Huntsman - lahůdka). Hunnam je i přes svůj věk vycházející sympaťák (vousy mu svědčí) a Law pokračuje ve svém zažitém mistrovství. Příběh potěší všechny milovníky středověké fantastiky a rozhodně neurazí - nevím na čem ti amíci jedou, ale jejich hodnocení považuji za ztrátu zdravého rozumu... Logan je z mé strany překvapivě překonán a já pocítil takovou radost, jakou jsem měl naposledy u Kingsmanů, nebo Civil War.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Dlouhá léta jsem se tomu vyhýbal a zřejmě to bylo jen dobře. V té době bych toto sofistikované dílo tak neocenil, ale Forrest Gump je prostě jedinečný film, který člověka absolutně dostane na všech frontách. Pro mě jednoznačně nejlepší role Toma Hankse - a že těch kvalitních má požehnaně.

 • poster

  Captain America: Občanská válka (2016)

  Rozhodně nejlepší film tohoto roku. Před návštěvou kina jsem měl dvě fáze. V první jsem se na film celkem dost těšil a v té druhé - asi 2 týdny předem - jsem si tak nějak řekl, že nějak to dopadne, ale těšit se nebudu. Výsledek? Ten film byl prostě bomba! Za mě překonal mou nejoblíbenější marvelovku Iron Mana 3. Ale teď k samotnému filmu. Konflikt vypadal trochu jinak než jsem si představoval, ale přesto fungoval (TEAM IRON MAN). Záporák překvapivě funkční a jako jeden z mála neměl pocit, že by Avengery zvládl zničit sám. Crossbones dostal poměrně málo prostoru, ale hrál podstatnou roli pro vývoj příběhu. Jednotlivé souboje byly výtečné a měly nápad (na začátek jsem šílenou kameru ani moc nezaregistroval). Filmu bezpochyby vévodila scéna na letišti. Každá postava dostala svůj adekvátní prostor a uvedení Spideyho a Black Panthera dokonalé. Hlášky fungovaly a byly nám podány poměrně nenuceně. Ant-Man/Giant-Man prostě super. Mělo to všechno, co by člověk od takového filmu čekal. Plná palba 5ti hvězdiček!

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Shrek (2001)

 • poster

  Pelíšky (1999)

 • poster

  Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace