Nevka

Nevka

okres Bruntál
Redaktor Svět Marvel

homepage

38 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

 • poster

  Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

 • poster

  Comeback (TV seriál) (2008)

  Jeden z nejméně doceněných sitcomů na CSFD vůbec. Ozzák je kultovní (vážně jsou lidé tak hloupí, že se musí ptát, kdo ho hraje, když máme úvodní intro?). Jedná se o nejlepší postavu napříč komediálními seriály. Když do kombinace s ním navíc vklouzne i Lexa, nikdy nevíte co čekat. Nejméně výrazný je asi Matonoha, ale k Tomášově charakteru to tak nějak sedí. Dalo by se říct, že se skončilo v nejlepším. Kdyby byly další díly, asi bychom se dočkali více průměrných epizod, jako byly třeba Boží mlýny. Za mě 100% i přes dílčí chybičky.

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

  Jeden z mála seriálů/antologií, kde by to podle hodnocení epizod bylo objektivně na čtyři hvězdičky. Tady se však naprosto subjektivně nechám unést celkovým dojmem, nápadem, atmosférou, i jednotlivými zvraty, které nám Black Mirror tak skvěle servíruje. Tolik "kopanců do koulí" a kritiky moderní lidské společnosti nenajdete snad nikde jinde. Epizody mají navíc skvělé obsazení a ono "vypointování" je ve většině případů naprosto omračující. Své o tom mohou říct i tyto nejlepší epizody, aneb božská sedmička (chronologicky): The National Anthem, The Entire History of You, White Christmas, Shut Up and Dance, Hated in the Nation, USS Callister, Hang the DJ.

 • poster

  Daredevil (TV seriál) (2015)

  Takto si představuji pravou komiksovou temnotu. Oproti temnému DC (rozuměj - tmavému) Daredevil skvěle funguje a ve vážnějším duchu pracuje s legendou z Hell´s Kitchen. Castingy jsou perfektní a Punisher spolu s Elektrou mají v druhé sérii opravdu tu správnou ránu. Tady si fanoušek Marvelu nemá opravdu na co stěžovat.

 • poster

  Legion (TV seriál) (2017)

  Legion se nesnaží zavděčit všem. Jedná se o vybroušenou záležitost, která sází na atmosféru a psychologii - což někteří asi neunesou. Ano, jedná se o riskantní krok, ale mně vyhovuje. Pokud by seriál měl skončit po první sérii (což se naštěstí nestalo), budu stejně spokojený. U Legiona mi totiž nešlo o akční komiksový výplach, ale o důmyslnou, psychopatickou stavbu příběhu, kterou jsem dostal. Každá epizoda má co nabídnout a drží divákovu pozornost napnutou až k prasknutí. Hawley navíc umí pracovat s postavami (či minimálně jejich schopnostmi) a krásně propojuje jednotlivé nitky příběhu, přičemž perfektně kombinuje mutanty a doplňuje univerzum. Po čtyřech epizodách zatím jednoznačná záležitost. Hodnocení po první sérii... Bomba! Seriál si udržel skvělé tempo a například šestá a sedmá epizoda byly naprosto perfektní. Drobný odklon přišel u poslední epizody, ale jinak bezchybné. Nakonec samozřejmě neopomenu skvělou hudbu, která dodávala na autentičnosti celého díla. (Více u všech dílů v komentářích.)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Rick a Morty (TV seriál) (2013)

  Oproti Griffinovým, kde je humor stejně fekální a černý, Rick s Mortym zabaví perfektně. Svým rozsahem sice nemusí zaujmout vždycky, ale stylem vyprávění si nikdy nemůžete být jistí vůbec ničím. Postavy umírají, zase se objeví, Rick zabíjí, zase zabíjí... Do toho všeho se tvůrci důkladně obrnili znalostmi sci-fi a všemožných absurdit, takže je rozhodně o co stát. Kvalita je oproti Simpsonovým (kde to létá nahoru a dolů už od první řady) víceméně vyrovnaná. Nejlepší je zatím první série.

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace