Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Captain America: Občanská válka

Captain America: Občanská válka (2016)

Rozhodně nejlepší film tohoto roku. Před návštěvou kina jsem měl dvě fáze. V první jsem se na film celkem dost těšil a v té druhé - asi 2 týdny předem - jsem si tak nějak řekl, že nějak to dopadne, ale těšit se nebudu. Výsledek? Ten film byl prostě bomba! Za mě překonal mou nejoblíbenější marvelovku Iron Mana 3. Ale teď k samotnému filmu. Konflikt vypadal trochu jinak než jsem si představoval, ale přesto fungoval (TEAM IRON MAN). Záporák překvapivě funkční a jako jeden z mála neměl pocit, že by Avengery zvládl zničit sám. Crossbones dostal poměrně málo prostoru, ale hrál podstatnou roli pro vývoj příběhu. Jednotlivé souboje byly výtečné a měly nápad (na začátek jsem šílenou kameru ani moc nezaregistroval). Filmu bezpochyby vévodila scéna na letišti. Každá postava dostala svůj adekvátní prostor a uvedení Spideyho a Black Panthera dokonalé. Hlášky fungovaly a byly nám podány poměrně nenuceně. Ant-Man/Giant-Man prostě super. Mělo to všechno, co by člověk od takového filmu čekal. Plná palba 5ti hvězdiček!

Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

Dlouhá léta jsem se tomu vyhýbal a zřejmě to bylo jen dobře. V té době bych toto sofistikované dílo tak neocenil, ale Forrest Gump je prostě jedinečný film, který člověka absolutně dostane na všech frontách. Pro mě jednoznačně nejlepší role Toma Hankse - a že těch kvalitních má požehnaně.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Poslední křížová výprava je pro mě tím nejlepším dobrodružným filmem vůbec. Akce i hudba je dokonalá, navíc tady funguje opravdu všechno. Nejvíce však vyčnívá chemie mezi Fordem a Connerym, která je jednoduše libová. Otec a syn Jonesovi jsou totiž naprosto nezapomenutelní a je věčná škoda, že společně dostali prostor jen ve třetím díle. Příběh výborně šlape a nacistické Německo na pozadí tvoří skvělou kulisu pro putování za Svatým grálem. Mezi nezapomenutelné scény patří například krysy, hořící sídlo, pálení knih, vzducholoď, tank vs Indy, nebo celá finální sekvence z půlměsíce. V podstatě tedy prakticky všechno. Třetí Indy je za mě jednoznačně nejvybroušenějším snímkem z celé série. Dobyvatelé ztracené archy jsou také dokonalí, ale ne tolik. Kdyby bylo podobných filmů více, vůbec bych se nezlobil. Lovci pokladů jsou sice relativně fajn, ale to je málo. Snad se povede Uncharted, nebo aspoň nějaká Tomb Rider.

Kingsman: Tajná služba

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak to si nechám líbit! Perfektní casting (Egerton je frajer - člověk mu tu princeznu fakt přeje), a celkově velmi funkční svět tajné organizace a jejího vnitřního řádu. Jmenovitě bych rád vypíchl sekvence s výběrem kandidátů, kostel nebo naprosto delikátní ohňostroj. Jeden z těch filmů, které za týden můžete vidět klidně pětkrát, a pořád nemáte dost.

Král Artuš: Legenda o meči

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Očekávání byla minimální a výsledek? Největší překvapení letošního roku. Ritchie opět jede na své vlastní vlně a tentokrát perfektně kombinuje artušovskou legendu s temnou fantasy britských končin. Na pohled delikátní záležitost, kterou navíc skvěle podtrhuje Pembertonův soundtrack vycházející z britské kultury a testosteronem nabité dynamiky celého filmu (The Devil and Huntsman - lahůdka). Hunnam je i přes svůj věk vycházející sympaťák (vousy mu svědčí) a Law pokračuje ve svém zažitém mistrovství. Příběh potěší všechny milovníky středověké fantastiky a rozhodně neurazí - nevím na čem ti amíci jedou, ale jejich hodnocení považuji za ztrátu zdravého rozumu... Logan je z mé strany překvapivě překonán a já pocítil takovou radost, jakou jsem měl naposledy u Kingsmanů, nebo Civil War.

Shrek

Shrek (2001)

Shrek je ukázkovým případem toho, jak perfektně se dá natočit animovaný film, který budou zbožňovat děti i rodiče. Velmi příjemný příběh zabalený do pohádkového světa je plný mnoha odkazů, perfektní animace i prokreslených postav. Lord Farquaad je parádní zápornou postavou, pábitelský oslík jakbysmet a na Dulock se snad nedá zapomenout. Ostatně jako na celý snímek, který je mimo jiné doplňován naprosto fantastickou hudbou. Kupříkladu Smash Mouth od All Star z úvodní sekvence, či openingu filmu si poslechnu s chutí kdykoliv. A kdo se po Shrekovi tváří kysele, ten ať jde do prde...háje!

Reklama

Reklama