Legion - Chapter 1 (2017) (epizoda)

Tam, kde začala Dívka ve vlaku s obrysy nespolehlivého vyprávěče, našel Legion své místo na slunci ještě mnohem extrémnějším způsobem. Pod tóny pološílené hudby spojuje obdivuhodnou imaginaci, skvělý hlavní herecký výkon a nejistotu z toho, co je vlastně pravda. Konec má předzvěst dystopie, čehož se celkem obávám. Snad však tvůrci neztratí nit a tento atmosférický zažítek jen tak nezmizí. Za mě plná palba.

Kruhy (2017)

Člověk, který jde do kina na Kruhy (nebo na ně obecně jen kouká), by měl počítat se základní věcí. Kruhy ani náhodou nejsou hororem, jako spíše thrillerem, který za pomoci pátrání vysvětluje Samařin origin. S hororem to má společné opravdu jen nějaké málo. Lekačky (které většinou obsahují nestrašidelné běžnosti + jich není mnoho) a hudbu, která nějakým způsobem evokuje atmosféru strachu. Celkově strach mít nebudete. Já osobně patřím mezi skupinu lidí, kteří se z takovýchto filmů nějakým způsobem sesypou. Kruhy jsem zvládnul bez jakýchkoliv následků... Film tedy doplácí hlavně na to, že od něj diváci očekávají úplně něco jiného. Nemluvě o tom, že spoileroidní trailer vyzradí finální kličku, která by zřejmě divákovi mohla být skryta až do samotného konce. Co se týče filmu jako thrilleru... Atmosféra byla fajn a příběh měl celkem spád. Celkově bych to viděl na 3 hvězdičky.

Trpaslík - Pátek (2017) (epizoda)

Suchoš opět vládne a Trpaslík se s plnou parádou žene do svého finále. Prušinovský si zatím dovolil zaškobrtnutí jen u 3 dílu, ale jinak si udržuje vysokou úroveň. Řekněme, že se mi tento díl líbil nejvíce.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Dle mého skromného názoru je tento pořad zbytečně podceňovaný. Místy je to zábava, a nad některými proměnami zůstává rozum stát. Pravdou je, že neustálé vychvalování všech výkonů je kontraproduktivní, protože ne vždy se zadaří (Vojtkův Jackson, většina Holišové). Někdo je přeceňovaný (Holišová), a někdo umí zpívat a svou show prodat (Fialová, Cina). Rychlý s Etzlerem jsou tam vyloženě pro pobavení. Za mě to na 3 hvězdy v pohodě stačí.

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

"Volá nám ten černoch, co ho máme za syna, že dneska hraje basket..." Trpaslík zpátky ve formě. Bylo to vtipné a úderné, přičemž se jednotlivé hlášky povedly. Skvělé a uvidíme, co přinesou další díly.

Nerve: Hra o život (2016)

Po počátečním strachu z neonových barev a hloupého teen příběhu jsem se solidně bavil. Herci v pohodě a úkoly taky zajímavé (vlak nad hlavou navozoval skvělou atmosféru strachu, jestli se něco nestane). Místy jsem byl dokonce překvapen i některými dějovými zvraty, což vždycky potěší. 4 hvězdy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Skvěle zpracováno, ale místy jsem se neubránil pocitu, že děj mohl být trochu prostříhán. Osm hrozných mě se svou delší stopáží bavili více. Brutalita byla na místě a DiCaprio si Oscara opravdu zasloužil. 4 hvězdičky, ale řadím mezi filmy, které si ještě někdy pustím.

Deadpool (2016)

"T-Rexe se každý bál..." Deadpool nezklamal. Netradičním pojetím příběhu proplétaném s flashbackovým originem a humorem jsem se neměl šanci nudit. Hudba parádně pasovala a dodávala jednotlivým scénám grády. Těším se, až to Wade naplno rozjede v dalším dílu bez časových omezení, které byly nutné k vysvětlení jeho původu. PS: Rozhodně kolem sebe nehážu bordel a uklízím! Čestný skautský

Doktor Strange (2016)

Marvelovská imaginace nejvyššího kalibru. Strange je sympaťák, a pokud bereme za hlavního padoucha Dormamu, tak si nemám na co stěžovat. Momentálně jsem jen rozpolcen, co mám radši. Plášť Doctora Strange, nebo Harryho Pottera? P.S.: Příště doufám v důmyslnější příběhový oblouk, který tady trochu scházel (ač jsem překvapen, jak moc mi to nevadilo).

Anděl Páně 2 (2016)

Živoucí důkaz toho, že pokračování krásné pohádky se dá natočit s úctou a láskou. Dějově jednodušší než minulý díl, ale v humoru viditelně převyšuje vše, co v českých pohádkách můžeme nalézt. Jasných 5 hvězdiček.