streims

streims

Milan Kvítek

okres Pardubice

12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Avengers (2012)

 • poster

  Vlk z Wall Street (2013)

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

 • poster

  Kokain (2001)

 • poster

  Whiplash (2014)

 • poster

  Muž na laně (2015)

  Místy nostalgicky pojatý příběh mladého Francouze ztvárněného výborně Josephem Gordon-Levitem s vynikajícími vedlejšími rolemi v čele s královský zpracovanou postavou Papa Rudyho (Ben Kingsley). Celý děj polehoučku až poeticky provází objevením snu až v dramatickému uskutečnění a k velkolepé scéně samotného vkročení do nekonečné prázdnoty mezi věžemi World Trade Center. Na kvalitě filmu přidává zpracování Paříže a New Yorku ze 70tých potažmo 80tých let. A pokud jste měli to štěstí vidět film ve 3D, na konci budete z kina odcházet nadšeni. Humorné scény, napětí a nostalgie. Perfektní byla Kingsleyho čeština v původním znění filmu a moc hezká pocta Dvojčatům na konci filmu. Za mě 4* (80%).

 • poster

  Sicario: Nájemný vrah (2015)

 • poster

  La La Land (2016)

  Nekompromisní dokonalost ve všech směrech, a to říkám jako člověk, který muzikály nikdy moc nevyhledával. Souhra ve všech detailech. Hudba, písně nelze hodnotit než na výbornou. Děj a příběh přesto, že to není nic extra nového, tak funguje dokonale. Skvělé tempo, které nenudí a udrží pozornost. Chemie mezi herci funguje skvěle. Jen lituji lidi, kteří si tento umělecký žážitek nechali ujít v kině. Kamera mě tady v tom případě hodně baví a dlouhé záběru s minimem střihů filmu jen dodávají na genialitě. A to vše by samozřejmě nemohlo být bez brilantní režie a scénaře. Nezbývá mi nic jiného než smeknout poklodu, zamáčknout slzu v oku a rozjímat nad perfektním a emociálně vypjatým zážitkem. 5* (97 %) u mě zasloužených.

 • poster

  Dunkerk (2017)

  Marně hledám, alespoň jedinou chybičku, kterou ten film má, alespoň jediný záblesk nedokonalosti, která by ve filmu byla, ale ať se snažím sebevíc, není tam prostě nic, co by se dalo vytknout. Dokonalost ve všech směrech, obsazení skvělé, Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, i ten zatracenej Harry Styles, opravdu ke každé postavě jsem měl vytvořený citový vztah. Kamera, skvělé zpracování časové linie filmu a prolínání se scén z mnoha pohledů. A projekce v 70mm v IMAXu? Nepopsatelný zážitek, za kterým stojí za to jet i stovky kilometrů. Hudební podkres a neuvěřitelně atmosferické zvuky od velikána filmové hudby Hanse Zimmera jen dodávají na dokonalosti už tak dokonalého počinu. Smekám, a hluboce se klaním před uměním a dokonalostí pana Christophera Nolana.

 • poster

  Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace