$50K and a Call Girl: A Love Story (2014)

Home-video milujúceho nevlastného brata, ktorý investuje 50K, aby s umierajúcim bratom zažili skvelé posledné týždne. Ross sa rozhodne na svoj stav nemyslieť, prijme ponuku brata a spolu si to idú užívať. Napíšu si Bucket-list a spolu ho začnú plniť. Na výlet sa pridruží Sethova snúbenica, konzerva, ale celkom sympatická. Ross si zasa zavolá prostitútku Carly (Inak by bol ako piate koleso). Snaha, aby to vyzeralo živelne a ozajstne sa podľa mňa veľmi podarila, K tomu ani nie je potrebný herecký výkon (Jessie nič moc). Je tu zopár citových situácií, vtipných aj trápnych, ale takmer všetky sú niečim zaujímavé. Šikovne to tiež dopĺňa hudba všetkých žánrov. Ja som sa pri tom celkom bavil. 70%

Agent Beetle (2012) odpad!

Toto vyzerá, ako by to zbúchala partička študentov ako bakalárku. Trápni neherci, trápne kostýmy, nezáživný gýčový dej. Fuj, pozrené cez FF >>. Zbytočné sa tým zaoberať. 5%

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Po videní e01 sa zdá, kam sa nová séria bude uberať. Z jednej časti som spokojný, no z tej druhej nie. Na starej sérii bola pre mňa najviac atraktívna tá časť nadprirodzena, mimozemšťanov a čudných netvorov. Najmenej ma bavila časť s konšpiráciami a fajčiacim dedom. Preto ma posledné série starých XF bavili asi najmenej. Tu je to jasné. Hlavným ťahačom nového XF bude to, že sme dnes obklopení konšpiráciami na každom kroku, v médiách aj na internete. Dnešný konšpirujúci či paranoidný divák tak dostane do rúk to, o čom sa márne snaží "varovať" celý svet. Mimozemšťania, farmapriemysel, odpočúvanie, zlá vláda, chemtrails, zelené jaštery... Seriál tak bude vlastne zbierať plody toho, čo IMHO sám pred rokmi zasial - paranoju (alebo je to len moja konšpirácia?) Problém je, že napriek tomu, že tak, ako pôvodné série, aj táto je len fikciou (nanajvýš založená na skutočných dohadoch), sa iste nájdu ľudia, ktorých paranoja sa týmto ešte prehĺbi. Napriek tomu však mám z oživenia XF dobrý pocit. Návrat hercov potešil a k trom hviezdam za mimozemšťanov, nostalgiu a Gill, pridávam štvrtú za dizajn hlavného záporáka. No a teraz si idem pre chem-plynovú masku a výplatnú pásku od jašterov z tieňovej vlády USA. 70% - 4* EDIT: e02 indikuje, že rovnako, ako v starých sériách, konšpirácie budú aj tu len akýmsi zápachom cigariet v pozadí. V e03 zasa zisťujem, že sa neboja náladu trochu zjemniť trápne vtipnými epizódami. Hodnotenie zatiaľ ostáva.

Aladin (2019)

Príbeh je total gýč, vlastne tuším ani raz ma ničím neprekvapil. Klasická rozprávka s klasickou zápletkou, záporákom a koncom. CGI mám rád, a v moderných rozprávkach má svoje miesto, ale z Wilka Kováča podľa mňa spravili nového Blue Lantern, pretože CGI telo mu vôbec nesadlo a pôsobilo moc moc rušivo. Podobne aj opica a papagáj, s tými sa grafici mohli oveľa lepšie pohrať, prípadne im dať viac priestoru. Herci inak sympatickí a asi nikto mi neprekážal. Muzikály nemám veľmi rád a prekukol som snahu urobiť zo "Speechless" ďalšiu "Let it go". Silu a energiu pieseň má, je vložená do dobrej situácie a dobre zaspievaná, čiže uvidíme. Ale, čisto IMHO: podľa mňa týchto femme++ piesní už ani veľa netreba, časť chlapov už toto dávno pochopila, a tá druhá časť sa pesničkou určite presvedčiť nedá. Akurát môžete naďalej búšiť do dcér, nech sú silné a do synov, že s dievčatami sú si rovní. OK. Už som silent. Celkovo nie som sklamaný, ale inak ako s deťmi už si to asi nepozriem. A prisahám, ešte jedna pieseň a uberiem ďalšiu hviezdu. Dovtedy 62% - 3*

Alan Partridge: Alpha Papa (2013)

Nezačalo to zle. Ukecaný brit a jeho vtipné hlášky. Dva krát som sa dobre zasmial a potom ešte pár krát potichu. Zvyšok vtipov však strieľal mimo mňa. Hrdina samotný mi bol nesympatický (záporák tiež), niektoré situácie citeľne umelé, a teraz po zhliadnutí si vravím, že dej vlastne nebol o ničom. Pokus dobrý, a skoro som dal tri. Skoro. 46% 2*

Alien Expedition (2018)

Ano, je to B-čko jak vyšité. B-čkoví herci, B-čkové vizuály (aj keď tých zopár na začiatku zvládli slušne). Príbeh je dosť jednoduchý. Choďte preskúmať planétu, všetci tam kľudne podochnite, ale hlavne splňte misiu! Negatíva tu rozpisovať nebudem, pretože každý normálny divák tomuto dá hviezdu alebo menej. Klasicky pre chýbajúcu logiku, zlé herecké výkony, nezmyselný dej, atď atď. Prečo ja som dal 3? Tak po prvé, bavil som sa na B-čkovosti tohto B-čka :D :D (áno chod tam, zdochneš presne takto... HA vravel som ti). Po druhé, chválim aspoň tie začiatočné vizuály z vesmíru a tá syntka mala v tých elasťákoch celkom pekné krivky ;) No a po tretie... po tretie KU**A atmosféra!!! Už pol roka fičím na Retro/SynthWave. Počúvam to hodiny denne a aj keby celá táto sr*čka bola len o počúvaní, tak to hviezdu dostane. SynthWave forever. Aj keď sú na svete lepší interpreti a albumy ako "Meteor - Voyage Into Fear", ale aj tak mňamka. Silno subjektívne 61% - tesné 3*

Andor (2022) (seriál)

Po sklamaní s detinského ObiVana som od Andora nečakal viac, no atmosféra ma hneď presvedčila, že toto bude káva iná. Veľký problém mi robilo, že cca iba každá tretia epizóda bola akčná, ostatné iba takou nejakou prípravou. No napriek tomu mi učarovala možnosť, vidieť viac do pozadia, pohľadu občana vo veľkomeste, do života pod dozorom impéria, do väzenia, do práce imp.tajnej služby atď. Herecké obsadenie je dobré a ich výkony tiež. Finálna scéna samozrejme moc moc potešila. Veľká spokojnosť s očakávaním S2. 81% - 4*

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Otrasné béčko s otrasnými efektami. Napriek tomu sa mi veľmi páčil jeho nerd-ovský humor a hudba miestami typu Chiptune. Je vidno, že herci sú neherci (možno okrem Nerda), dej je tak umelý a absurdný, že mi neostáva nič, len mávnuť rukou. Trošku ma trápilo, že som ukazované hry nepoznal. Atari jednoducho nebola moja platforma v 80-tych rokoch. Keď pozrieť, tak len kvôli nerd-humoru. 46% - 3*

An Honest Liar (2014)

"Kúzelník je ten najúprimnejší človek. Najprv Vám povie, že Vás ide oklamať, a potom Vás oklame." Skvelý dokument o veľkom človeku a jeho veľkom úsilí pretvoriť svet na taký, ktorý sa riadi zdravým rozumom. Je pravda, že ak divák Randiho pred videním dokumentu vôbec nepozná, nemusí mu úplne porozumieť, no verím, že ho potom aspoň spozná a vyhľadá si o ňom viac informácií (napríklad cez kľúčové slová "james randi debunk"). V dokumente je najprv načrtnutá Randiho kariéra kúzelníka a zrejme aj moment, kedy sa rozhodol s kúzlením skončiť a sústrediť sa na svoju dôležitejšiu úlohu - odhaľovať klamstvo. Ďalej sú tu ukázané a rozobraté jeho (bohužiaľ len niektoré, zato asi najväčšie) odhalenia podvodníkov. Randiho mám celkom odsledovaného, no aj tak som sa dozvedel pár nových vecí. Škoda, že som zatiaľ nezohnal ani EN titulky. Skvelé 90% - 5*

Apatykář Melchior: Znamení čarodějnice (2022)

Mystery/krimi zo severského stredoveku, v hlavnej roli Apotheklock Holmes. Nemôžem povedať, že by to bolo zlé. Zdá sa, že všetky príbehy lekárnika od Estónskych tvorcov sú celkom úspešné. Čo sa mňa týka, musím pochváliť kostýmy, masky a prostredie, pretože spolu tvorili tú správnu atmosféru. Príbeh, teda záhada, ktorú tu riešili, bola tiež fajn aj s malým zvratom na konci. Nesadli mi tu však herci. Ani hlavný hrdina, ani jeho frajerka. Viac sa mi pozdával šerif alebo možno prior (sorry ale mená hercov ani neprečítam :) Určite mohli hrať v príbehu väčšiu rolu. Každopádne, film nie je zlý zážitok, všetko tu plynie tak prirodzene a živelne a na nič sa to nehrá. Slušných 64% - 3*