Pět nocí u Freddyho (2023)

Prvé, čo treba povedať - toto nie je dospelácky horror. Ak si toto chcem pozrieť s deckami (IMO aj otrlejšie 10+ to zvládnu), tak musím oželieť očakávania, že to bude echt horror. No veru echt nie je (ako sa dalo čakať). Je tu možno pár pekných jump-scare, trocha krvi a hlavne veľa scén, kde síce vieme, aké hrôzy sa dejú, no dejú sa zakryté, v tieňohre, alebo mimo kamery. Nie som gore-fan, takže za mňa ok. Na FNAF mi vadí ich základná idea, že by tie mechanické hrôzy vôbec niekto mohol považovať za atraktívne pre deti (myslím aj pred posadnutím duchmi). V 80's sme sa možno mohli stretnúť s hračkami "nepodarkami", ale toto bolo trochu moc. Zasa ale aj tak, vraždiace hračky v horroroch nie sú novinka, takže ok. Josh odviedol dobrú prácu, hrá veľmi dobre a celé to ťahá. Film má fajnú atmosféru a príbeh ako adaptácia hry je dobre napísaný. Celkom spokojnosť - 62% - 3*

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix (2023) (seriál)

Tento seriál je tak retro, ako srdce priemerného 80's-kid ráči. Animák šikovne poskladaný rôznymi spôsobmi, od klasického anime, cez 8-bit hry až k pixelizácii. Ak k tomu pridáme slušný cyberpunk príbeh, a ako pozlátko, DarkWave soundtrack od Carpenter Brut, máme tu cool odpaľovák. Neviem aký komerčný úspech to bude mať, ale Ubisoftu a Netflixu treba tento nápad aj spracovanie pochváliť. Zatiaľ videné 5/6 a zatiaľ super, 79% - 4*

Mortal Kombat Legends: Cage Match (2023)

Je to síce len ďalší krvavý animák, ale tento celkom zaujal. Príbeh Johnnyho ma celkom bavil. Nechýba tu zopár krvavých bojov a trocha gore, ale črevá démonov sú u mňa ešte v poriadku. Celkom ma potešil retro-wave soundtrack, retro farebné ladenie a napríklad aj to, že sa na chvíľu objavil Raiden. Inak mohol zdvihnúť svoju elektroprdel a ísť Johnnymu pomôcť... ale neva. Johnny aspoň objavil svoj pravý skill. Myslím, že si pozriem aj ďalšie Legends. Spokojnosť. S +1 hviezdou za MK - 70% - 4*

Miss Patti (2022)

Volovinka. Mexická upratovačka je vlastne klebetná streamerka, ktorá lezie majiteľkám domu do súkromia. Možno zaujímavé pre niekoho, kto sa učí španielsky. Inak volovinka. 20% - 1*

The Baker (2023)

Už nejaký čas som nevidel nič s Perlmanom a je to škoda. Aj keď to už nie je žiadny mladík, ako Statham alebo ešte aj K.Reeves, táto revenge chill & thrill chutovečka mi dobre sadla. Tempo toho celého je také pomalšie, ale napätie a atmosféra tu je perfektná, pretože R.P. hrá výborne. Nevadili mi ani vedľajšie postavy, naopak profil kajúceho sa gangsterskéhi zabijáka bol celkom zaujímavý. Nechýba tu ani citová stránka, ktorá funguje dobre, pretože sa divák do postáv dokáže ľahko vcítiť. Celkovo som spokojný, kvalitný chill & thrill. 70% - 4*

Landscape with Invisible Hand (2023)

Očakával som druhoradé polo-amatérske béčko a aj som ho dostal. Nesympatickí "herci“ nehrali úplne zle, ale nebolo to ani dobré. Námet je možno celkom zaujímavý, no takmer každá situácia mi pripadala neprirodzená. Či už postavy k nej prišli donútene, alebo v nej reagovali nepochopiteľne, alebo mi niektoré nedávali zmysel. Kopec momentov tu bolo vhodných na prednes zopár hlbších viet, poučení pre vcelku-tupých mimozemšťanov, no každý taký moment bol premlčaný. Predlohu som nečítal, možno je to tak naschvál. Možno je to v knihe celé prerozprávané mladšou sestrou, tam by tá plytkosť dávala zmysel, inak je to fail. Ku pozitívam by som spomenul, že napriek nechápavosti sú tie chodiace slepačie bujóny celkom zlaté a som rád, že ich vo filme aj ukazujú a nie sú len akási entita v pozadí. Plus bolo tu aj pár úsmevných momentov a dalo sa to s trochou námahy dopozerať. Vcelku ale nič moc. K dobrému dojmu im totiž chýba celá jedna stena ;) 47% - 2*

Dobrá znamení - Série 2 (2023) (série)

Podobne ako S1, dobrá atmosféra, 2 hlavné postavy perfektné a sem tam dáky dobrý vtip. Bohužiaľ tam moja chvála končí. V porovnaní s 1.sériou, kde išlo o apokalypsu, tu ten centrálny fokus bol vlastne o hovadine. Sledovať cez tri čiary prehnanú naivitu bytostí neba aj pekla bolo vtipné možno chvíľu, ale potom sa to zdalo ako keby scenárista nevedel, ako postavu z problému dostať. A tak z démonov alebo anjelov spravil tupelá. A tiež, prečo sa všetky city medzi postavami objavili až teraz, keď sa poznajú večnosť? No čo už, stále je to však dobré a pozerateľné. 67% - 3*

Dalíland (2022)

Vynikajúci Kingsley, ani si do role Dalího neviem predstaviť lepšieho herca. Dobre stvárnil všetko, face, pohyby, mimiku, detaily... Hlavný nedostatok filmu je, že som sa bohužiaľ nedokázal vnoriť do jeho atmosféry. Nevzal ma jeho prúd, necítil som africký vietor a to, čo sa deje hlavnej postave ma netrápilo... to všetko pre zopár rušivých aspektov. Istý nekľud - Človek nevie, čo môže očakávať v ďalšej scéne, Dalí sa obklopoval rôznymi "neobyčajnými" ľuďmi. Gala tiež. Musím však povedať, že niet sa čoho obávať. Film sa drží na decentnej úrovni. Plus mladík v hlavnej roli mi bol dosť nesympatický, až mi trochu vadil. Napriek tomu však film ponúka zaujímavý zážitok a pohľad na malý kúsok zo života umelca. Scenáristi iste do deja zakomponovali niekoľko Dalího výrokov, myšlienok, či postrehov. Je škoda, že sa na neho nesústredil ešte trochu viac. 71% - slabšie 4*

Šéfkuchař na grilu (2014)

Ani neviem ako mi mohla táto chuťovka ujsť, ale je dobré, že som ju dnes objavil. Na takéto filmy treba vytvoriť nový žáner. Nie je tam totiž skoro žiadna dráma, je to total pohodovka, kde si divák ani "zápletku" alebo tzv.smutnú či napínavú časť ani nevšimne. To je asi jediné negatívum, že sú tu ľudia až trochu neuveriteľne pozitívni, chcú si len pomáhať, baviť sa, variť a jesť skvelé jedlo, hrať, počúvať a tancovať na pohodovú muziku. Nechýba tu malá hra na city, budovanie vzťahu otca so synom, ktorá dej milo dopĺňa. Film je obsadený hviezdami, ale len vo vedľajších rolách, čo vôbec nevadí. Priestor dostal Favreau, ktorý je skvelý. Jeho rolu som žral ako chrumkavý medium rare steak. Netreba viac písať. Je čas na jedlo. Odo mňa skvelých 91% - 5*

Apatykář Melchior: Znamení čarodějnice (2022)

Mystery/krimi zo severského stredoveku, v hlavnej roli Apotheklock Holmes. Nemôžem povedať, že by to bolo zlé. Zdá sa, že všetky príbehy lekárnika od Estónskych tvorcov sú celkom úspešné. Čo sa mňa týka, musím pochváliť kostýmy, masky a prostredie, pretože spolu tvorili tú správnu atmosféru. Príbeh, teda záhada, ktorú tu riešili, bola tiež fajn aj s malým zvratom na konci. Nesadli mi tu však herci. Ani hlavný hrdina, ani jeho frajerka. Viac sa mi pozdával šerif alebo možno prior (sorry ale mená hercov ani neprečítam :) Určite mohli hrať v príbehu väčšiu rolu. Každopádne, film nie je zlý zážitok, všetko tu plynie tak prirodzene a živelne a na nič sa to nehrá. Slušných 64% - 3*

Ovládací panel
3 body