xzajox

2 body

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 14.8.2012  06:36
    Bělyj tigr (2012)

Tanky sem, tanky tam, šepkajúce tanky, tankový boh a 'T'ank - Biely Tiger. Mám rád tanky a patrím k tým, ktorí si pohľady na tieto pomalé, nemotorné ale nebezpečné mašinky užívajú. To je veľký ťahač celého filmu. Mierna mystifikácia mi tam nevadí, ale niekedy by som Naydyonova najradšej strčil do kazajky a preč zo scény. Pomalý spád by ani nevadil, pretože celý film má pôsobiť autenticky a tieto tiché scény nás nechávajú premýšľať o tom, aká bola vojna (5-minútový pochod mestom, bez slova, pohľady ľudí, smutná tetuška). Ozaj občas dobre padne takýto oddych od Amerických super-akčných, super-strihaných filmov. Strih v Tigrovi bol pomalší, nenútený a pri bojových scénach ukazoval napríklad aj detaily pre nás Tankofilov (pásy v blate). Škoda len toho konca. Ostalo to také nedopovedané, a ešte tam bľabotal nejaký nemec (vyzeral ako Hitler tesne pred samovraždou). Celkový dojem je ale veľmi dobrý. Ak máte radi tanky alebo vojnové mechanizmy, odporúčam. 4*

• 3.7.2012  13:24
    Prometheus (2012)

Keď som si nasadil 3D okuliare, vôbec som nevedel, že film má súvisieť s Votrelcami. Očakával som skvelý vizuál, kvalitné herecké obsadenie a výkony a zopár scén skopírovaných s iných filmov. Dostal som, čo som čakal. Najprv som z tých skopírovaných scén cítil sklamanie, vôbec sa nesnažia to zakamuflovať. Nakoniec mi však došlo, že toto vlastne má byť istá predohra pred Votrelcov. Čiastočne som odpustil. Čo ma ale riadne vie naštvať je iracionalita niektorých postáv a scén. Napr. nech som akokoľvek zvedavý biológ, nesiahal by som na divnú hadovitú vec. A už vôbec nie po tom, čo na mňa otvorí papuľu a zasyčí... Tiež ako zodpovedný kapitán by som na cudzej planéte nebral správy ako "niečo sa tu hýbe" na ľahkú váhu (aj keď Charlize by ma asi vedela presvedčiť :) A vrcholom bola Noomi, čerstvo po cisaráku, zašitá len spinkami na papier, ktorá pobehovala po stanici ako srnka s malým škrabancom... Preboha, žena po cisaráku nevie min.týždeň ani vstať z postele... Ohľadom otázok a odpovedí - myslím že tvorcovia si tu ešte nechali priestor minimálne pre jeden medzičlánok medzi toto a Votrelca, na ktorý sa teším. Očarený krásnym vizuálom dávam 4*

• 18.6.2012  07:04
    Úlovek (TV seriál) (2009)

Hnus. Ak tvorcovia chceli aby divák znenávidel to slizké trápne hovädo, čo sa nevie kontrolovať, aby divák chcel jeho smrť už od prvého dielu, a aby tento miniseriál vydržal dopozerať len z potreby vidieť tohto tupého magora umrieť, tak sa im to SAKRA podarilo. A keď už k tomu konečne došlo, vôbec ma to neuspokojilo. Mohli ho nechať trpieť trochu viac. Keby som tento seriál nevidel, nič by sa nestalo. Neodporúčam.

• 13.6.2012  12:13
    Iron Sky (2012)

Celkom pohodový, trošku parodický, jemne vtipný a hlavne plný celkom dobrých a originálnych nápadov. Toto mi o tomto sci-fi ostalo v hlave po vzhliadnutí. Mám rád sci-fi už len preto, že je plné fantázie, a tu jej bolo naozaj dosť. Myslím, že film sa pokúšal načrtnúť aj isté hrozby, ktoré sú ukryté v ľudstve. Napríklad to, ako sa snažíme o úniu celého sveta a pritom si navzájom nedôverujeme. Tam stačí iskrička vo forme Helium3 a je tu globálny konflikt. Špeciálne by som chcel pochváliť niektoré z hudobných doprovodov, ktoré tam sadli ako prdel na šerbel. K negatívam by som zaradil zopár hereckých kiksov, B-čkovo zahraných scén, a tiež zopár trápnych vtipov. Tiež ma trochu mrzelo, že si filmári robili srandu z Fínska a sev.Kórey, neraz sa takto vo filme stalo obeťou aj Slovensko... Ak niekto nie je fanúšik sci-fi, alebo trebárs II. sv. vojny, zrejme to nebude pre neho. Mne táto kombinácia sadla. 4*

• 6.6.2012  13:30

Krásne, Kruté, Komické... a potom znova Krásne a Komické. Oprášenie starých znalostí zemepisu, úcta k účinkujúcim (hlavne náčelníkovi) za silné nervy a odvahu, ale najmä prirodzený pohľad na Afriku - rôzne krajiny, ľudia, náboženstvo. Veľmi kvalitný dokument, veľmi dobre spracovaný a skomentovaný. Dobre sa na to pozerá, nechýba tu napätie, človek naozaj nevie čo sa o chvíľu môže stať. K tomu trošku českého humoru. Odporúčam. Nie je to akčný odpaľovák alebo sci-fi, ktoré tak zbožňujem, ale som rád, že som Trabanty v Afrike videl. Zaslúžených 5*

• 24.5.2012  12:49

Už len fakt, že sa tam do tej pr***e niekto vyberie cestovať je uznania hodné. Zdokumentovanie takéhoto "zájazdu" je docela riskantný, ale originálny nápad. Keďže som vôbec nemal predstavu, ako táto krajina žije a vyzerá, tento dokument mi to vykreslil. Aj keď tu stále ostáva veľa problémov skrytých, odhaľuje to pár zaujímavostí o KĽDR, na ktoré som doslova "Čumel s otvorenými ústami". Niektorí účastníci mi neboli sympatickí, ale to sa dalo prežiť. Oplatí sa vidieť 4*

• 24.5.2012  12:42
    Válka Bohů (2011)

Moje hodnotenie bude zjavne ovplyvnené tým, že tento žáner jednoducho zbožňujem. Príbeh, aj keď možno nie úplne originálny, ma dokázal strhnúť so sebou, ponúkol atmosféru, v ktorej sa cítim skvele. To všetko veľmi efektne sprevádzala tématická hudba, fajnové kostýmy, akcia, pekné baby. Vytknúť by sa dalo pár drobností. Mená - Okrem Dia a Atény som vlastne netušil, kto sú ostatní bohovia (asi to nebolo dôležité). Kostýmy - jeden z bohov čo mal prilbu ako "punker-číro", tá prilba sa mu v jednom zábere kývala sem tam, ako v B-čkovom filme, ale zasa na druhej strane Aténa v tom zlatom vyzerala veľmi dobre :) Bez násilia tieto filmy asi nemôžu existovať, ale podobne ako v "300" tam bolo trošku viac krvi ako mám rád. Originalita - dnes veľmi ťažko splniteľné kritérium, často som si spomenul na 300, alebo Súboj titánov. Napriek tomu všetkému ostávam pri hodnotení 5* (91%)

• 14.5.2012  11:28

Už úvodné titulky na mňa pôsobili príliš urýchleným dojmom. V tomto duchu sa niesol celý film. Najviac mi vadila tá neustála akcia, niekedy až 5 - 10 akcií reťazovo za sebou bez možnosti si oddýchnuť, nehovoriac o úplnej absurdnosti či už fyzikálnej alebo logickej (niekedy postavy konali umelo-hlúpo, ako by nereagoval ani človek s IQ 90). Humor bol väčšinou detinský, pričom prítomnosť umierajúcich postáv a strelných zbraní deti zo skupiny cieľových divákov vylučuje. Dva krát som sa trošku uchechtol (citoslovce silného smiechu na 0,5 sekundy), ale inak slabé. Medzi klady by som zaradil štandardne peknú grafiku, vcelku originálny a zaujímavý príbeh. Bohužiaľ to ale veľmi nezlepšilo moje hodnotenie 2*

• 21.3.2012  07:02

Veľmi podarené, prvé čo ma na traileri upútalo bolo spojenie snáď všetkých akčných hrdinov mojich čias. Stallone, Willis, mladší Statham a Jet-Li, a ďalšie hviezdy. Trochu mi už vadí starec Schwarzi, ten by už mal ostať tam kde je, našťastie ho nezapojili do akcie. Toto ma však trochu sklamalo ohľadom Willisa, že sa do akcie nezapojil. :-( Páčilo sa mi, že dej som nedokázal predvídať. V iných filmoch si poviem, "teraz je čas aby sa niečo stalo" a stane sa to. Ale tu nie. Normálne by som dal 4*, ale jednu pridávam za Crewsovu zbraň >:-)

• 17.2.2012  14:16

Ako príbeh, tak aj idea je veľmi jednoduchá. Zozbiera sa banda chlapcov z Mexickej dediny, čírou náhodou stretnú schopného chlapa, ktorý ich povedie až k víťazstvu. Nie je to ale príbeh, ktorý ma nadchol. Je veľmi príjemné pozerať sa na to, ako nadutým a rasistickým Amíkom natierajú zadnicu. Tiež sa mi páčilo ako sa na ich pomoc zmobilizovala chudoba, dobrácki černosi, novinárka atď. Kto vie či to takto bolo v skutočnosti, alebo len scenáristický dodatok. To čo mám rád - citovo silný moment - bol, keď si Angelov zatrpknutý tatko uvedomil silu svojho syna a poslal mu medailón. Možno film za to ani nestál, ale zaváži pocit, ktorý mám po jeho zhliadnutí, a ten je na 5*

• 15.2.2012  09:09

Z labute mám ozaj zmiešané pocity. Priebeh by som hodnotil takto: nuda, nuda, wow, psycho, wow, psycho, íha, njn čo už. Balet vôbec nemusím a nerozumiem mu, čo moje hodnotenie negatívne ovplyvnilo. Natalie bola perfektná, jednoznačne je hlavným ťahačom filmu, vlastne všetky 3 hviezdičky venujem jej výkonu, odvahe a kráse. Príbeh ma nezaujal, premena jeptišky na smilnivú vrahyňu bol síce celkom jedinečný, zobrazil náročný a krutý život baletiek, súperenie, intrigy... ale pre mňa nemal žiadnu pointu. V tých psycho častiach som sa dosť strácal. 3*

• 13.2.2012  08:37
    Love (2011)

Na vytknutie tomuto filmu je toho dosť, ale keď sa to všetko spojí dokopy, vzniká docela dobré dielo. Aby jeho odkaz človek dokázal plne pochopiť a precítiť, musí poznať, alebo si aspoň vedieť predstaviť život v Blave, život na intráku, život mimo zákon. Je zjavné, že si to autori prežili, alebo si to aspoň verne vedeli predstaviť. Vytýkam mu niektoré nedôležité dialógy, ktoré šli len uchom dnu a von. Tiež Michal - síce mu rola sympatického grázla celkom sadla, ale rovnako ako napríklad v Ružovej záhrade ani tu polovici jeho hry neverím. Neviem si pomôcť, ale tak nejako "cítim že to hrá" - hlavne v pokojných a romantických scénach. Tie akčné už zvládal dobre. Páčili sa mi strihy, kamera, hudobný doprovod. Dôležité je, že aj keď som zo začiatku mal problém, nenechal som sa ovplyvniť mojim odporom ku vulgarite, chlastaniu, tráve a zločinu. K príbehu to bezpodmienečne patrí a dotvára kompletný obraz, za ktorý dávam 4*

• 6.2.2012  08:44
    Netvor (2011)

Moderná verzia "Beauty and the Beast", kde som Pettyferovi nezhltol nič okrem toho zadubenca na začiatku. Rola mu nesadla, nevedel zvýrazniť city, ktoré by som očakával. A možno ich ani nemal v scenári, pretože aj tam boli isté medzery. Vo chvíľach, keď má divák slzu uroniť, alebo cítiť teplo pri srdci, sa jednoducho nestalo nič, čo by k tomu viedlo. Naopak Vanessa, aj keď nie je úplne môj typ, to zahrala dobre a bavilo ma napäto čakať, kedy mu "to" konečne povie. Nakoniec aj Olsenka, aj keď ju moc nemusím sa do čarodejnice celkom hodila. Vcelku príjemný film, s niekoľkými zásadnými chybami. Priemerné 3*.

1 3 4 5 6 7 následující >>