Apocalypto (2006)

Vobec som nevedel, co od filmu dostanem. A to bolo dobre, pretoze som bol neustale v napati, co bude dalej. Film stale nekompromisne isiel cestou, kde sa nedalo predpokladat ci vidiet dopredu. Pritom vsak ostaval prirodzeny. Smutok, strach, zufalstvo, zurivost... vsetko perfektne zobrazene. Koniec bol potom takou viacnasobnou satisfakciou. Viac uz nemam co povedat, velmi dobre. 92% - 5*

Vlk z Wall Street (2013)

Po 10 minutach som vedel, ze Capriova postava mi nebude sympaticka. Po 20 minutach som chcel, aby umrel a pribeh siel inym smerom. Po hodine trapenia som dufal, ze uz to bude koncit, lenze to ma este cakali dalsie 2... Pozerat sa na sebeckych amikov, ako sa biju do hrude ze zarabaju peniaze na normalnych ludoch len pre ich luxus a odviazany zivot... Toto je jedna z veci, ktore robia v dnesnom svete tolko zla. Na druhej strane film to perfektne ukazal. Splnil tak ulohu, zdvihnut ludi zo stolicky a kricat "smrt takymto hajzlom". Zloduch si urcite zasluzil horsi koniec, ale co uz. DiCapriovi rola hajzlika perfektne sadla, skoro ako by hral seba. Hnus, ale splnil ucel. 42% 2*

Latzoud pilim (2013)

Film som chcel vidiet hlavne vdaka Stewartovi, a myslim ze bez neho by tam ani nebolo na co pozerat. Svoju rolu zahral skvele. Inak taky obycajny pribeh chlapca a troch divnych starych chlapov. Fajn bolo este vidiet prostredie izraelskeho mesta. Mierny podpriemer. 46% - 2*

Big Mamma's Boy (2011)

Na Holly som bol celkom zvedavý a nečakal som extra výkony. Ani som sa nedočkal. Mala by skôr ostať pri speve. Plus tie kostýmy, v ktorých tu hrala z nej spravili ešte väčšiu slepicu. Chlapskí herci tu hrali lepšie. Lotito, grécky šéf, či mäsiar (škoda že nedostal viac priestoru) boli pozerateľní. Čo sa scenára týka, bol neprirodzený, reakcie a správanie postáv nútené. Hlavná postava dosť liezla na nervy a koniec s aukciou dosť trápny. Nedám viac ako 38% - 2*

Hal (2013)

Najhoršie na tom celom je tá obrovská lož, v ktorej pozeráte celý príbeh. Viem, takéto zatajovanie dôležitého faktu je celkom bežné, ale tu to už dosť prehnali. Na konci som sa teda necítil odvedený od pravdy (to by bolo OK), ale škaredo oklamaný. Ale to už nechám tak, nakoniec ma to až tak neštve. Hlavným cieľom tejto "lži" je podľa mňa ukázať, že robot medzi nami bude čoskoro úplne normálna vec, a že o niečo neskôr po tom budú roboti až nerozoznateľní od ľudí, čo sa týka vzhľadu a schopnosti cítiť. Myšlienka, že si aj ľudia začnú namýšľať, že sú roboti už je myslím trochu pritiahnutá za vlasy. Hal je relatívne kľudná, pekná oddychová anime, ktorá nesklame (len troška klame). Stačilo mi však vidieť ju raz. Lepší priemer 57% - 3*

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Vo svojej podstate to nebolo zlé. Parta vikingov niekam ide, zopár ich padne, niekoho stretnú, hádajú sa, bránia sa, zasa ich pár padne, utekajú a nakoniec tých pár najlepších zvíťazí... Trošku to smrdí gýčom, teda divák sa nedočká niečoho originálneho. Problém bol ale hlavne vo viacerých detailoch, ktoré sa nedali prekusnúť. Nebudem spoilovať, zopár určite postriehnete sami. Veľmi mi tu chýbali čisto vikingské znaky. Okrem kriku "Valhalaaa!", severanských mien a dlhých vlasov už nič nenasvedčovalo, že sa jedná o vikingov. Čo takto viac záberov na vikingskú loď, štíty, prípadne by sa akože mohol nájsť jeden zdobený vikingský meč, či rohatá prilba... nič? Hviezda dolu. Kladne hodnotím väčšinu hercov, ktorí dobre dotvorili atmosféru, tiež večné doberanie si dvoch náboženstiev a krásne (asi Škótske) prostredie. Napriek tomu si myslím, že vidieť znamená premrhať 1,5 hodinu. Také lepšie 2* - 48%

Švec (2014)

Téma veľmi zaujímavá a iste by sa s tým dalo pohrať a vytvoriť dielo možno aspoň o hviezdu zaujímavejšie. Sandler nehral zle, no myslím si, že s lepším materiálom by sa dokázal ukázať ešte lepšie. Hoffman toľko priestoru zasa nemal, čo možno bola škoda, pretože filmu ani nestihol pridať nejaký extra kredit. Najviac ma sklamal humor, ktorý tu takmer absentoval. Až na jedno uchechtanie pri zombíkovi som sa ani raz nezasmial. Keď sa usmievam, tak to za komédiu nepovažujem. Presne ani neviem prečo, možno okrem troch hercov tu žiadne výkony neboli, a teda ani žiadny humor. Potenciál nevyužitý a tá konečná miestnosť celkovo trápna. (SPOILER) aj tak už sú skoro všetci títo zákazníci po smrti. (/SPOILER) Celkovo také nemastné neslané. Dávam pevné 2* - 41%

Eternity (2013)

Skôr ako mysteriózny sci-fi, by som film označil za detektívku s prvkami sci-fi, takže je to niečo skôr pre fanúšikov detektívok. V prvom rade ma "očarili" herecké výkony. Galvin svoju postavu ešte celkom zvládal, no u ostatných už to šlo ťažšie. Za toto asi najväčšie mínus. Atmosféra bola taká, hm "prázdna". A to citeľne. Tvorcovia si to môžu ospravedlniť tým, že sa všetko odohrávalo v počítačovom programe. Ako ospravedlnenie by to ale mohli použiť aj pri prázdnych uliciach, plážach, budovách a cestách (alebo žeby taký prázdny bol celý Nový Zéland?). Nuž dobre teda. Sci-fi prvky neboli úplne zlé, no veľa originality nepobrali. Na filme ma pobavili veci, ktoré pôvodne nemali - skvelá NZ angličtina (nie Novo-Zámocká) a niektorí herci (priškrípnutý úsmev recepčnej či nóbl helpdesk). Isté je jedno. Na tri hviezdy to nestačí. 40% - 2*

Záchranáři (1977)

Jedna z tých menej známych Disneyoviek. Veľmi ma neohúrila. Animácia je napríklad v porovnaní s o 22r staršou Popoluškou výrazne horšia. Dej je trošku chaotický a nudný. Tiež tu chýba nejaký silný odkaz. Okrem slabého "keď sa máš zle, pozri sa na hviezdu a bude ti lepšie" si človek z toho veľa nezoberie. Napriek tomu som rád, že som to videl. Je tu pár úsmevných situácií a troška napätia. 60% - 3*

Určitě, možná (2008)

Ozajstné prekvapenie. Kombinácia slov "romantická" a "komédia" ma posledné roky neustále sklamávala. Preto som aj tu bol trochu pesimista. Od R.R. som čakal niečo pubertálne, ale tu ukázal svoj talent pre vyspelý a príjemný humor. Romantika tu fungovala dokonca ešte lepšie. Vadili mi tu len dve veci. Postava dcérenky bola IMO až moc chápavá, a mala trochu nereálne reakcie. Hlavne na konci, ako keby mamu kopla do pr... Druhou bol koniec. Zdal sa mi narýchlo a lajdácky dopísaný. Inak veľká spokojnosť. 86% - 5*