Hawaj

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 4.5.2020  05:13

Lehké sociální drama námořníčka a přístavní pološtětky. Dobře napsaný story, který nenudí a hlavně není zoufale předvídaltelný a místy dobře překvapí. Velmi pěkný herecký výkony. Dokonce tu má jednu roli i slavnej Calvera. :) Fajn kamera od Vilmose. Zážitek, který neurazí, ale ani nijak zásadně nepodojí vaše emoce.

• 29.4.2020  02:34
    Černá zmije (TV seriál) (1983)

Ve středověku jen trochu poťouchlé, ale pak mě naprosto rozsekala renesance a fenomenální 1. světová. Brutálně sarkastický chytrý Rowan Atkinson v pozici která mu nesmírně sedí. Fenomenální. Z Boldrika jsem padal smíchy na zem a válel se v křečích. Spousty vynikajících herců a rolí. Vrchol anglické komedie. Když jsem to viděl tak jsem si říkal, že dobrý humor skutečně někde na světě opravdu existuje. Nezapomenutelné dílo.

• 29.4.2020  01:30

Teda původně jsem si myslel, že to byla typická německá produkce, ale vono ne. Hele storka celkem dobrá, ale nějakej hlubší ponor nečekejte. Ale příběh myslím stojí za to a kdyby se udělal líp tak by to moh bejt pořádnej zážitek. Chtělo by to dopsat pár scén.

• 19.4.2020  06:49
    John Wick 3 (2019)

Vobtloustlá Hawajská směska hraje Bělorusa a ježibabu zároveň. Na začátku mu snad i patník u silnice zopakuje čím se provinil a co ho čeká. Fakt strašný. Pak se dostaně do pohádky 1000 a jedné noci. Základem je že všichni zlouni napadaj Wicka po je jednom aby ho náhodou nepřemohli a nebyl hned konec filmu. Trapas. Jeník je celou dobu umaštěnej jak ten největší přístavní somrák a z pohádky se vrací ještě víc umaštěnejší než předtím. Nakonec vypadá jak dobře upalanej Rasputin co propadl cukrárnou a ulepil se vod bombónů. Všude asm přijede vykoná únavnou střílečkovou řežbu, kterou zapoměli prostříhat. Postupem času se soubouje začínaj stávat čím dál tím směšnější a děj a motovace čím dál tím nezajímavější. Škoda že umení vfx grafiků je tak zbytečně plýtváno na inflaci soubojů, které už jsou už čím dál tím větší vatasama pro sebe než aby děj příjemně posouvali dopředu.

• 18.4.2020  06:02
    Mumie (2017)

Tome, Tome já úplně zapoměl že jsem to viděl. To musela bejt tedy srajda. Proč si to vůbec natáčel?

• 18.4.2020  01:45

Muzikou je mi to blízké, teď ještě jestli ten obsah bude taky k něčemu? Takže vohoz východoněmecké mládeže naprosto neodpovídá realitě. Je úplně mimo. Rozhodně by to chtělo víc knírů a fusbalfrizůr. KGB zlouni vypadaj spíš jako vysloužilý druholigový fotbalisti co se neumí oblíknout. Tam kasting selhal. Pracovník Stazi byl uvěřitelnej, zato blonďatá atomofka je akorát tak stará aby působila důvěryhodně na zkušenou agentku a akorát tak mladá aby ještě stačila působit přitažlivě. Naštěstí je to dobrá herečka, tak ty její cool výrazy nesklouzávaj do trapnosti jak je to občas zvykem u jiných krasotinek. Jí stačí jen být a má to tam. Prostě dobře zapadne věkem i vzhledem. John Goodman byl skvělej. Místy dobře zrežírované a vymyšlení akční scénky. To se cení. Šlo to až tak daleko že po bitkách byli agenti fakt dobytí, zbědovaný a potáceli se. Žádní James Bondové co je i po nakládačce maj ještě spousty energie a dokážou sprintovat. Výborná kamera, záběrování, svícení a super střih. Akorát ten závěr už byl trochu přestřelenej. Shrnuto podtrženo dobrej pokus vo akční špionskéj thriller, škoda že zůstal pár stupínků pod vysněnou metou. John Wick je proti tomuhle jen prázdná trapárna plná klišé.

• 17.4.2020  04:57

3Déčková přeplácanost kde se akce ve virtuálním matrixu snoubí s akcí v realitě až to místy připomíná klasickej Matrix. Co mě furt sralo byly odkazy na popkulturu mýho mládí jako kdyby současná teenage mládež o té které celý ten film je neměla vlastní popový ikony a kulturu. V tomhle budou amící vždycky zaprdění, neprogresivní a staromódní. Dnešní mládež neví kdo to byl Duran Duran a většina ani neví co to bylo Atari natož co se na tom hrálo. 3D efekty super děj taky celkem vodsejpal, záporácí jakž takž záporný, takže docela ok, ale prožitek až tak hlubej nebyl. Schválně za jak dlouho na tedle fim zapomenu.

• 17.4.2020  04:01

Zralá ženská která neví co chce a když to konečně dostane tak si to utrhne od huby. David Lean neumí dostat z herců jejich přirozený emoce a místo toho nám jindy famózní nezastavitelná Kate Hepburnová předvádí celou směs výrazů v jednom okamžiků které mají simulovat city, ale výsledek je o ničem. Její chování je nepochopitelné a háže celému příběhu akorát klacky pod nohy místo aby ho vystavělo a vygradovalo v koncert vášně citů a opravdového opojení dvou Iidí. Lean stejně blbě zobrazoval emoce herců i v Cestě do i Indie, Lorencovi z Arábie či v mostě přes řeku Kwai. Naopak to co z herců dokáže dostatat třeba Forman je naprosto fenomenální. Romantický téma, skvělá lokace i skvělá herečka nevytvořili americký stříbrný vítr ani trochu. Škoda moh to bejt fajn biják ve fajn kulisách který by vás osvěžil na hodně dlouho.

• 15.4.2020  06:12

Megabiják vo jednom magorovi, kterej za cenu natržený prdele sebral arábii Turkům a vrátil jí arabskejm kmenům, který si jí v Damašku naporcovali. To vše za dohledu a pomoci Británie z káhirského velitelství. Kalsický story, kterak jedinec udělá nemožné a víc než v co ani nedoufala celá armáda. Fenomenální kamera a záběrování. Nikdy jsem to nechtěl vidět protože mě odpuzoval ten přiblblej výraz odporně blonďatýho a ještě víc odporně modrovokýho pošuka Petera O'Toole, ale překonal jsem se a bylo to dobrý. Nutno vidět na velkém plátně nebo aspoň velké televizi. S noťasema nebo mobilama jděte do prdele.

• 14.4.2020  06:17

Nejdřív jsem čekal další ztřeštěnou cestovní taškařici, pak to vypadalo na slibnou chytrou a kritckou britskou komedii o fungování Britů v kolonii, jenže pak se to zvrtlo v rádoby drama kvůli absolutně pitomé spíš nijaké zápletcece. No a pak už to bylo plonkový až do konce. Škoda moh to bejt fakt pěknej biják, výprava, hromady komparzistů, přenádherné exteriéry, sociální napětí, zajímavé charaktery a psychologie postav. Místo toho to všechno pokazila nanicovatá nána, která nevěděla co se s ní děje. Scénař i rejža z toho vytěžili dost málo. / Tý brďo, vono to obdrželo i oskary? To teda nevím za co, nejspíš ze setrvačnosti, že to byl film od pana režiséra Davida Leana.

• 13.4.2020  04:36
    Svědek (1985)

Satčí když se po mnoha letech podívám na fotky. Tedle film mě prostě fascinuje svou atmosférou a Kelly McGillis, která teď bohužel vypadá dost děsně. Prostě to byl super biják.

• 13.4.2020  00:48

Ta holka má asi nejhnusnější vlasy v historii filmu. Taky jsem doufal že zoufalejm bělovlasejm exotům s extra koutama ve filmu už dávno odzvonilo, ale ouha tady je taky jeden a ještě má vlasy debilně sčesaný dozadu. Tydle Stingové, a podobný skoroalbíní jsou teda strašný klišé. Jedině replikant Rutger Hauer z Balde Runneru má ode mně čestnou vyjímku. Tam to naštěstí nevadilo. Dobrá látka, ale to rádoby kůl klišé z komixu tu nefunguje. Kůl postavy se dělaj ve filmu jinak. Atmosféra města z Blade Runneru byla o dost lepší než co tu předvádej za rozpačitou přeplácanost.

• 13.4.2020  00:37

Viděl jsem to až po dvojce a rozhodně je to jiný kafe. Denis Villeneuve ví co dělá a odevzdal nám kompletní balíček. Dobrý příběh, zajímavý postavy a nepříjemný vývoj to je to co chcete vidět. Jediný co mi trochu vadilo byla křehkost osoby Emily Blunt. Tadle holka prostě nepasuje na nějakou zkušenou šéfovou jednotky FBI co vykopává dveře, ale jinak dobrý. Benicio Del Toro by měl bejt trošku víc raplej aby byl zajímavej. Holt nemá tolik charisma Alana Delona aby ustál charakter který by postava jeho zabijáka potřebovala.

• 12.4.2020  02:16

Začátek je patetická šablonovitá premisa težící ze strachu z vnějších teroristů a ohrožení pokojného amerického života. Psk se to přesune úplně k jinejm problémům a z toho se vyvine spíš osobní epizodní kus příběhu jen pár postav. Film ve kterém se skoro nic nevyřeší a když to skončí tak máte pocit že to je někde v třetině. Nevím co tím chteli tvůrci světu řict, ale moc toho neřekli. Zůstal jen pocit a to je na trhák málo.

• 5.4.2020  08:11

Celý to působilo víc jako freska a britská agitka o národní hrdosti než živoucí ztvárnění dramatičnosti důležitého kusu dějin. Gary Oldman je ve své dokonalé masce uzvězněn a z pod gumy se nedostává ven nic z živého člověka, skoro žádné grimasi a napětí ve tváři. Režisér měl nechat vtisknout postavě Chrchila více lidské originálnosti aby byla více uvěřitelná. Takhle je Gary stále v jedené poloze a nějak mu to ne a ne uvěřit a specíalně jeho unilé oči v nehustálem podhledu jsou nahony vzdáleny skutečným Churchilovým očím v kterých dříme jiskra. Co mi ale nejvíc vadilo bylo to, že Churchil měl během války ješte svojí barvu vlasů a nebyl takovej bělovlasej zoufale starej dědek jako v tomhle filmu. Takhle vypadal až teprv v roce 1955, kdy opouštěl Downing Street. https://www.youtube.com/watch?v=m_Uj_o1L-e0 Nakonec mi místy připadal lepší výkon u tý jeho sekretářky a než u něj. Výprava, stavby, kasting i masky vše bylo Britsky dokonalé až věrné.Chtěl bych rád dát 4 hvězdy, ale prostě to na to nestačí.

• 30.3.2020  03:50
    Star Trek: Picard (TV seriál) (2020)

Vždycky mi na Star Treku vadil ten všeobjímající humanismus, nezbytně důležitá federace, přiliš čisté kombinézy jak z DDR, topornost a černobílost průhledných charakterů. V Picardovi už mi to naštěstí vadit přestalo. Velmi chytře napsané dialogy + super efekty nakonec dokázali převážit nad tím otravným poselstvým. Hollywoodské rozpočty filmových adaptací konečně udělali z toporného papundeklového seriálu to pravé intergalaktické dobrodružství, kde příšeráci jsou řádně odporní a ne jen směšný. Picard je vycizelovaná prácička od A do Z. Jediný co mi vadilo byla ta nemožná ufňukaná doktorka co jí ze všeho furt cukala brada jak natahovala moldánky. Taky ma tvar lebly Patricka Stewarta si ne a ne zvyknout.

• 16.3.2020  04:33

Nevím co JJ Abrams celou dobu šňupal, ale bylo to tak zbrklý že zapoměl natočit pár scén, aby občas ukázal co se stalo a ukázala se pointa. Celá tadle taškařice co uhání horem pádem jako o život mě upozornila na to že pořádný Války hvězd potřebujou i řádnou porci mysticismu a ne jen scénář na steroidech. Taky to nenádalé zjevování odnikud či mizení alá deux machina tomu nepřidalo. Hlavní hrdinka se svým nejšpičatějším nosem v celém vesmíru si mě konečně získala na svou stranu a překvapivě i ošlivému ksichtu Beníkovy jsem začal věřit jeho rozervanou roli. Jeho předešlé nehrectví mi zkazilo půlku filmu. Rebelové byla jen zoufalá smečka. Základ příběhu byl dobrý, ale moc by mu prospělo kdyby okolní balast a spousty dialogů proškrtali. Mystická zápletka nakonec byla pěkná, ale chtěl bych se o hrdiny víc bát. Asi nejhorší byly ty diznejovské happyendové davové scény. To bylo ale fuj moc řemeslný, jak z křesťanskýho filmu. Některé efektové scény byli fakt super, ale jiné vypadali zase jako ze laciné televizní pohádky. V osobních soubojích se v tom největším zápolení zbytečne moc kamsi čumělo. Rejža nebo střihač chtěli zvýraznit důležitej moment, ale místo toho to umrtvili. Nechápu. To byl ale vyloženě střihačskej problém. V reálným souboji by ho při takovým prostoji stihnul protivník 10x rozsekat. V celým filmu bylo dost momentů, kterým jsem ani zbla nerozuměl. Výsledkem je přílišnej guláš. Za to bych Abramsovi strhnul vejplatu.

• 12.2.2020  22:15
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

1. série - Přímo špičková utopie, která formou "alternativní historie" protáhla utrpení nacistických režimů z protektorátu až do poválečné Ameriky. Nepříjemně sžíravej nekompromisní nešblonovitej esesáckej záporák se snaží tahat za nitku osudu úplně všech. Všechno to sedí a klape asi až do 7 dílu 1. série, kdy se ve scénáři objeví první vady na kráse a důvody konání hlavní hrdinky začínají být místy poněkud nelogické a dokonce nemají ani nějaký citový důvod. Ovšem oproti jakýmkoliv jinejm velmi dobře hodnocením seriálům či filmům, kde je oslích můstků víc než dost je toto zatím jen drobná vada na kráse, která se v poslednim dílu ale poněkud zvětší. Tíživá atmosféra okupace a represe je na americkou produkci vyobrazena kupodivu velci solidně a spousta epizodních a vedlejších postav to svými parádnímy někdy i špičkovými výkony (starožitník, dědeček) ještě víc umocňuje. Většinou to Američani zpracovávají dost naivně, šablonovitě s přehršlí sentimentu. Líbí se mi jak se zpočátku černobíle úlohy jednotlivých postavy postupně s průběhem událostí vybarvují a formují. Jeviště děje rozdělené a jednotlivé okupované zóny a neutrální i se všemi jejich aspekty z toho vyplívajícími je málem brilatní. Skvělá kamera, výprava i efekty děj výborně umocňují. Další velké plus je že asi po 100 letech existence filmy konečně Japonci hrají Japonce, hrají je skvělě a produkce nespoléhá jen osvědčené holywůdské Asiaty, které vždy jen vypňovali svoji škatulku. Celek ve vás vytváří zvláštní koktejl pocitů jako z filmů o meziválečném nástupu fašizmu, z okupace, vyhlazování či Blade Runnera to vše stříknuté artefakty a atmosféry z 50. a 60. let a probleskujícími zbytky americké kultury. Jediný co mi zatím v 1. sérii schází je nějaký prvek sci-fi. Náckovskej konkord ani vysutá nadzemka mi fakt nestačí. Ale možná to teprve přijde. Zatím je to jen utopie. Bylo by pěkné kdyby pokračování nesklouzlo do přílišné překombinovanosti a do neustálých zvratů jako to nastalo třeba u pirátů v seriálu Pod černou vlajkou. 2. série je svižňejší. Vítejte v řiši! :)

• 31.1.2020  03:50
    Aquaman (2018)

Pěkně udělaná pohádka s ekologickým podtextem o tom kterak vodníci zachráněj lidstvo, který si to vůbec ale vůbec nezaslouží. Hawajcovi Momoáčovi sedne ta role jako vyšitá a štabajzna Amberka Heardová se taky nakonec ukáže jako holka do nepohody, teda pardon princezna. :) Jraje akorát tak přesvědčivě, aby jsme nepodezřívali, že je tam jen za hezkou tvářičku. Akce je požehnaně a je fakt dobře zrežírovaná a natočená což cením. Akorát výprava je místy nevkusná hlavně v podmořském světě, ale dá se to přežít. Záporáci jsou záporný což je super, akorát ty roztodivný vodnorytíři maj tak vošklivě bombastický brnění jako by utekli z nějaký japonský kraviny. Moc mi tam nesednou. Story celkem vodsejpá, takže ty občasný filizofický a dojímaci kecy jdou překousnout. Za mě fajn komixovej biják, kterej konečně je odněkuď jinud než z povrchu zemského, vesmíru nebo jiné planety, je totiž pěkně mokrej. Black panther je proti tomudle úplná taškařice. Zajímavý že rejža to citový jiskření mezi hlavníma postavama dělá dost neumětelsky. Co mě ale hodně překvapilo je fakt povedený umístěný dobře známejch songů. Zajímavé. Asi nejhorší byla Nikol Kidmanová, působila jako pěst na voko. Na jejím mimstě bych se určitě líp vyjímala tŕeba Charlize Theronová.

• 18.1.2020  15:25
    Tetsuo (1989)

Totální píčovina. Jedině dobrý shrnout to buldozerem i s autorem do vysoký pece nadělat z toho lokomotivy.

• 5.1.2020  08:01

"Oni nás nevidí my je ano. Máme noktovizory." Nejdebilnější hláška z filmu. Všichni jsou nasvícení jak na divadle a von je nikdo nevidí. Ha ha ha, ten Bay je úplně slepej. Hlavní akce probíhá v noci a ten Bay to má nasvícený jak cirkusový vystoupení. Vypadá to jak nějakej turistickej film. Trapný. Jesli se chce Bay podívat na to jak se má točit akce amerických ostrých hochů tak ať se podívá na Zero Dark Thirty od Kathryn Bigelow. Bay natočil dětskou trapárnu a tím přesvícením to komplet zabil. Škoda, kuci podali pěknej výkon a rejža jim to takhle podělal.

• 1.1.2020  06:47

Super zrežirovaný efekty, ale scenář je slabší. Oceňuju překvapivý momenty.

• 27.12.2019  06:02

Super film co měl drajv a dostatek americké přímočarosti. Celý je to hraný na sociální notu i když hodňoušem je tu překvapivě celá banka. Konec trošku moc happyendovej, ale to neva stejně jsem si to užil. James Stewart bylo výbornej a ani Dona Reed nebyla k zahození.

• 26.12.2019  23:55
    Dobrodruzi (1967)

Trošku nadšenecky nereálný, ale na nedělní večer je to fajn. Ten závěr už mě nebavil.

• 26.12.2019  23:47

Tý vole to moh bejt takovej epickej doják a von to Eastwood zabije tím že tam nedá skoro žádnou muziku! To ať jde do hajzlu. Tím to zabil. Si asi trapně myslel, že bude stačit jen to jeho charisma, ale to se šeredně mýlil.

• 23.12.2019  00:41
    Heroin (1970)

Ve svý době asi zajimavý thriller, ale dneska už to nikoho moc nedojme. Psychologie postav je podaná místy ledabyle a scénář nešel taky moc do hloubky. Bez Gabena by to bylo ještě slabší. Todle není venkovské drama co vám zalaze pod kůži. Spíš jen náznak.

• 17.12.2019  00:01
    I.Q. (1994)

Pohádka s Einštajnem. Meg Rayn je úžasná, ale scénář je lehce dětinský. Soundtrack stojí za pendrek.

• 1.12.2019  06:58

Pan plechovka a destliační kolona jdou na lov. Slabá režie i záběrování.

• 1.12.2019  06:48

7 statečných ve dvou. Klasické schémátko i klišé.

• 27.10.2019  23:36

Jako dobrý, Sisi fajn (i když ten její extra špičatej nosík me na mě moc) Tommy to dává, ale že bych na to čuměl hypnotizován a bez dechu jako čumim na Formana tak to ne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22