Hawaj

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 26.11.2018  20:15
    Děti ráje (1945)

To byl dobrej biják todleto, žádná mejdlová opera.

• 14.10.2018  00:53

Celkem dobrý. Ed Harris byl zajímavej.

• 10.10.2018  03:47

A ještě tomu říkaj humor.

• 8.10.2018  03:36
    John Wick 2 (2017)

Nerozbitnej Jeník se jede podívat na Franca Nera. A pak už se jen zabředává do čím dál víc průhlednějších problémů. Navíc už začal bejt i neprůstřelnej a zaminky k zabíjení kohokoliv kdekoliv přestali produkci zajímat už dávno. Fetišisti přes zbraně a klišé auta si zase užijou. Cákance krve ukradli filmaři z games. K tomu hipsteři se samopalama kochajíci se uměním v galerii a jedna zlá lesba. Jo a Morfeus mu místo pilulí dal 7 včeliček.

• 8.10.2018  01:46
    John Wick (2014)

Klišé od samýho začátku. Studený jak kachlíky na hajzlu. Emocionální ponor na úrovni videohry. Klidně si u toho stihnete vostříhat nehty a nic vám neuteče. Dobře odvedený řemeslo co přineslo dobrej výdělek, ale nijak oslnivej zážitek. Konec už je vyloženě přitroublej. Na titulkách asi hodně ušetřili, tak hnusný a nezajímavý už jsem dlouho neviděl a k tomu ještě ta zoufale skřehotající písnička. Bože voni to dotáhli až na trojku.

• 3.10.2018  04:25

Nádherná fantazie od lidí kteří mají fantazii. Ostatní jen kopírují a slepuji již mnohokrát viděné. I Cameron se svým Avatarem by mohl závidět. Beson, nebo spíš markeťáci vás nalákali na 50 tisíc světů a civilizací. Zbytečně, je to příjemné komorní drama, které nepotřebuje zachraňovat celý vesmír. Ve skutečnosti je to hezká pohádka o zlu a dobru, kde dobro a láska zvítězí. Nejvíc na mne zapůsobila jemnost a vtip tohoto filmu. S radostí jsem zapoměl na americkou obhroublost, agresivitu a sprostotu. Nikdo se zde nesnaží bejt víc cool než opravdu je. Tohle je udělané s neuvěřitelnou elegancí a citem. Mně ne zas tak sympatická Cara Develinge nakonec k mému překvapení přirostla k srdci a dokonce jsem příběh s oběma hrdiny začal prožívat a fandil jsem jim až do konce. Ta holka není jen věšák na šaty. Vona je i svéhlavej bodyguard a brnění jí fakt sekne. Dokonce i Rihana naplnila svoji roli až mi oči přecházeli. Kostýmy a výprava byly doslova pastvou pro oči. Vizuální efekty byly parádní, nápadité a bezešvé. Zvláště virtuální tržište bylo naprosto fantasmagoricky nádherné a ještě k tomu dějově i logicky brilantní a neuvěřitelně chytré. To byla přimo povodeň na mojí fantazii. Díky bohu, že se Beson probral z průměrnosti. Je to tak osvěžující! Chci dalši díly! Dejte Besonovi Války hvězd a Lucas mu bude závidět! Hééj kucí Wachovský jste vo pár kol pozadu! Dívejte se jak se to dělá ;D

• 27.9.2018  01:56
    Hadí jáma a kyvadlo (1967)

Ježiš to byla blbost. Čínská televizní hovadina Opičí král vedle toho vypadá jako epické veledílo hodné oskara. Omlouvat tedle ochotnickou fušeřinu tím, že to má bejt parodie je teda pěkná zoufalost. Asi taky natočím nějakou slátaninu. Na zlatou malinu to bude stačit. Přišerný zvukový doprovod potopil filmm až na samé dno.

• 16.9.2018  15:02
    King Skate (2018)

Film o mém mládí, zrození skatebordingu v ČR, zrození punku a nakonec konec totality. Pokud vás nadchnul německý 100% fake dokument This Ain't California, tak tohle naopak je 100% reálný český dokumet o tom co jsme prožili v socialistickém ČSSR. Je to dobře zhutněnej vzorek našich zážitků a pocitů zaznamenanejch díky kámošům, který nebyli líný a ještě ty naše eskapády stihly natáčet na filmový kamery. Díky za to! Dobový záběry jsou zhutněný zrychleným groteskovým tempem což je super pro diváky, ale pamětník by si to radši vychutnal pomalejc. Muzika je vybraná dobře. Závěr je mírně, ale fakt jen mírně patetickej, ale to neva ;D Natřískanká projekce ve skejtparku na pražské Štavanice přinesla divoké fandění a povyk během promítání a na závěr standing ovation po celou dobu závěrečných titulků. Po zbytek večera nám všem svítili oči. Co si víc přát.

• 3.9.2018  01:02

Nezapomenutelnej Mydloch Nárožný, hodně zajímavej Šimek co má drajv jak kapitalistickej bródwejskej producent, celkem ucházející Sobota a klasicky nehrající "poklad národa" Vondráčková. Sobota je celej Piere Richard ovšem poněkud tuctovější. Menšík ve vedlejší roli se taky neztratí ovšem nerudnej autobusák Krampol byl naprosto geniální. Z nějaký důvodu mám ten film i trochu rád. Asi proto že mě nes**l tolik jako jiné socialistické komedie a yli tam windséfaři, rogalisti a vodní lyžar s rogalem taženej člunem. Ani ty písníčky nejsou k zahození.

• 3.9.2018  00:38
    Neznámý (2011)

Řemeslnej triler co si půjčil recept na dobrodružství z eskapádních honiček s vytřešteným Harisonem Fordem. Postarší sympaťák v nesnázých, samozřejmě Američan, je vtažen souhrou náhod do nechtěného přatelství s moc sympatickou holkou na okraji společnosti a čelí neznámému nebezpečí a neví proč. Tentokrát dokonce ani nevi kdo je. Klasicky nepadnoucí americkej kásting rádoby cizinců naštěstí zachraňují pořádní němečtí herci v čele v parádním Bruno Ganzem.

• 21.8.2018  14:42
    R.E.M.: Pop Screen (hudební videoklip) (1990)

• 6.8.2018  13:21

Hele super koncept, pěkný výkony herců, ale mám k tomu spousty výhrad. /pozor spojlery!/ Hned první věc co mě praštila do vočí bylo ten strojně osázený lán kukuřice! To mi jako chtěj nakecat že to pole takhle perfektně vysázeli potichoučku ručně? Teda pěkná blbost. To se muselo vosázet pěkně hlučným strojem a chrochtajícim dízlovým traktorem. Tím to naprosto podělali hned na začátku. Další věc, ty Oni sice nevidí, orientují se jen podle zvuku, ale když potřebujou nahmátnou zábradlí nebo tryskově běžet lesem mezi stromy tak nemaj problém?!? Hele to nežeru. Jinak výborně obsazený, fakt jsem jim ty výkony věřil. Dobrej scénář a na druhou stranu celkem chytrý antihlukový vychytávky. Co mě, ale nejvíc štvalo je že ty Oni vypadají klasicky jako produkt našich nočních děsů a prvoplánově děsivý bubáci z hollywůdských studií než jako nečekaný mimozemský entity jejichž děsivost teprve s dějem narůstá.

• 6.8.2018  12:45
    Anon (2018)

Skvěle odtažité až je to trochu prázdné. Vnitřní matrix postav už místy nedává šanci pro větší akci. Jinak velmi dobrej koncept v super balení. Naprosto špičková kamera a nápadité neotřelé záběry při rozhovorech. Prostě miluju anamorfické objektivy a zde je pan kameraman využil par exceláns a vytvořil vizuálně dokonalou noir lahůdku. Někdy až moc. Parádní výprava i výběr lokací a výslednou atmosféru doplňuje s citem použitá hudba. Na to jak je mi zjevem nesympatická Amanda jsem jí tu v pohodě zkousnul. Škoda že neměla aspoň špetku charisma brutální Nikity, to by pak získala trochu víc důvěryhodnosti. Clive Owen tam zapad jako by v tom světě žil od jakživa, akorát že hraje tak trochu sám sebe.

• 25.6.2018  01:20

Strašně rozvláčné. Téma je možná zajímavé, ale to vypravěčský nastavování kaše a radoby zajímavé hrané rekonsktrukce a koláže působí spíš ochotnicky. Tvůrci to přepískli a místo sondy do historie z toho udělali z toho pimprlový leporelo akorát to zapoměli zrežírovat.

• 8.6.2018  04:26
    Birdman (2014)

Jo dalo se na to koukat. V Holywůdu maj herce, který zahrajou všechno a rejži a kameramany, který vám z toho udělaj podívanou. Na ty vykecávačky o osobních problémech, který nikoho nezajímaj moc nejsem a ani ty americký rozumy vo tom co je to láska mě moc neberou, ale todle ušlo. Osa příběhu je celkem klišé s pár odkazama na superhrdiny a pár trikama. Vobčas trochu tlačej na pilu, ale zas né moc. Místo Edwarda Nortona bych tam spíš viděl mladýho , ten by jim tam pořádně rozhodil sandál, protože ten je opravdovej magor zatímco Norton je jen takovej hošík co musí toho magora hrát. Emička Stounů tu vypadá jak nedomrlej vukulenej pulec až mě to místy děsilo, speciálně nakonec.

• 22.4.2018  05:53
    Mr. Holmes (2015)

Přijemné zpracování, ale ty zápletky a důvody rozhodovaní postav jsou na Šerloka fakt slabé často na úrovni dětských televizních filmů céčkové kvality. Drama by v tom ani Šerlok nenašel. Režisér si taky měl dát většího majzla na odměrování míry senility starce, občas už to hraničí s tím že herec nehraje, děj se neposunuje a ostatní jen čekají. To filmu opravdu nesvědčí. Ten kluk co tam hraje je opravdu ošklivý, kdo se má na něj dívat?

• 17.4.2018  20:33

Špičkovej dokument, kterej nastartoval retro vlnu skateboardingu a znovu přivedl na světla ramp starý legendy. Pro mně osobně je to vzpomínka na mládí se skejtem od roku 1978 a moje idoly. Jde vlastně o vzpomínku a ohlednutí za životem samotného režiséra, který byl ve své době skateboardovou hvězdou a později spolumajitelem legendární firmy Powell Peralta a zavedl tradici firemních skejtových videí. Tento dokument později inspiroval film Legendy z Dogtownu.

• 17.4.2018  18:03
    Kill Bill 2 (2004)

Scénáristicky mi to nevyhovovalo. Poměr nadsázky, vážnosti, klišé a humoru byl dost necitlivě navážen. Asi k tomu přispěla i i přílišná záliba v dosti naturálním zobrazování násili.

• 15.4.2018  22:25
    Rytmus (2005)

To memělo chybu.

• 9.4.2018  02:19

Guy Ritchie umí točit skvěle, ale koukám že je to jeśtě větší megaloman než Michael Bay. Komu chce tím megalomanstvím imponova, amíkům, rusákům nebo číňanům? Už tam chyběli jen bombardéry a rakety. Kamera, děj, střih akce vśechno je paráda, ale ta nabubřelá výprava mi sakra mejde pod fousy. Legenda i magie se zaprodali cirkusu a ze starodáný Angle už nezbylo skoro vůbec nic. Tedle svět games kde je realita na steroidech vykloubená z kloubů mi připadá k smíchu stejně jako tepláky, nátělníky a kulichy co tam nosej. Žánrovej guláš v kterým nesmí chybět ani kung fu, Matrix, muti kulti, fantazy a aspoň pár maníků s kapucou. Už jsem jenom čekal, kdy zpoza rohu vyběhne transformer. A rytíři? Na ty zapomeňte. Musí vám stačit hipster král Artuš v boxerskejch botách. Aspoň, že čarodějka Àstrid Bergès-Frisbey byla fakt dobře vybraná. Výborně udělaná muzika.

• 2.4.2018  19:06
    Monterey Pop (1968)

Opět další festivalová pecka co mi vzala dech svou reálnou atmosférou stejně jako Jazz on a Summer’s Day (1960) – Newport Jazz Festival 1958. Nemůžu dostatečně poděkovat tvůrcům co natočili takovédle kousky a v nich reálné lidi a atmosféru té doby. Zvláště po shlédnutí v HD rozlišení a s parádním zvukem vás ta živá atmosféra úplně prostoupí. Na to, že moc nemusím hipíky ani většinu těch iterpretů pro mně docela slušný výkon.

• 31.3.2018  16:02
    Funny Face (1957)

Konečně film ve kterém Fred Astaire opravdu hraje a ani ne špatně. Navíc v převlevku za prdlýho beatníka mu to dokonce seklo. :) Chtěl bych dát víc hvězd, ale na to byl tenhle filmeček až moc povrchně easy going a krásná Audrey neměla tolik šancí mě emočně okouzlit. Jediná scéna co za néco stála byla ta z knihkupectví, pak už to šlo očekávaným směrem. Největší hvězdou filmu je kupodivu šefredaktorka v podání Kaye Thompsonové, která svou roli perfektně vyšvihla a přitom působí jako by hrála jen na půl plynu. Bohužel tato herečka moc šancí hrát ve filmech nedostala. Fotografie Richarda Avedona z počátečních titulků jsou famózní./ btw Oskar ten film evidentně neviděl neboť ten objevný nápad udělat z kniomolský puťky modelku nedostane šéfredaktorka, ale fotograf, čili Fred Astaire. Podívej se na to znovu Oskare ať neplácáš blbostě.

• 17.3.2018  07:25

Škoda i takovej melodramatickej Špílberg by to natočil líp, hlavně ty honičky a přidal by trochu napětí do toho dětskýho zápolení. Tady to režisérka vůbec nezvládala. V dětsví to bylo super čtení, todle i přes fajn výpravu není takový žůžo. Amazonky hráli fakt mizerně. Čím víc ke konci tím byla režije horší. I ta zápletka nakonec byla přitažená za vlasy.

• 13.3.2018  00:46

To se mělo jmenovat Iluzionosta :) celkovej dojem je rozporuplnej, ale jsou tam výborný momemnty jak v příběhu, tak v akci, ale i ve výpravě. Jeden bitka je výtvarně doslova epická. Filmaři se stali obětí přilis mnoha scén a staveb. Speciálně u kasína jsem měl pocit, že to bylo nesmírně přeplácané a nesmyslně drahé a nakonec to mělo spíš opačný výsledek. Nastínění atmosféry se dá dosáhnout daleko menším počtem záběrů. Ve výsledku to pak celý film brzdilo a působilo to dojmem, když už nás to stálo tolik času a peněz tak to musíme všechno prodat. Udivilo mě, že mne do sebe vtáhli i drobné scény s osobními momenty. Carrie Fisher měla celou dobu tvář jako z betonu, její hravost a šibalství tím docela utrpělo. Překvapivě masazená Laura Dern vypadala jak předčasně zestárlá tasemnice (chudák holka) co si lítá vesmírem ve večerní róbě z úpletu a Luke vypadal místy jak trpaslík a pasáček vepřů s pytlem vod brambor na hlavě zároveň. Teda sorry, ale na posledního Jediho poněkud dehonestujcí vzezření. I to jeho zbytečný skotačení po ostrově při schánění potravy bylo dost trapný, včetně těch tvorů. Speciálně ty malý co chtěli bejt strašně roztomilý a pak si zase hrát na tučňáky z Mdagaskaru byli vyloženě na ořesdržku. Trochu mě otrávilo, že jedájský schopnosti obou sourozenců už byli dost přes čáru. To už zavánělo velkou pohádkou. Strejda Yoda měl celkem fajn roli, ale s tou nesmysnou svatozáří okolo naprosto nezapadal do scény a navíc jeho scéna pak divně trčela z filmu i když byla pro celý děj důležitá. Asi tak reálnou loutka připadala filmařům moc neživá a gumová, tak to trošku domrvili tou svatozáří. Daisy Ridley byla dobrá, byla schopná nést svou roli a vtáhnout mě do svých emocí. Zato se stále nemůžu srovnat Kylo Renem. Ten herec jako by nehrál. V jinech filmech je ješte daleko horší, tam už nehraje vůbec. Na to, že to není vůbec žádnej Jean Gabén teda docela odvaha. Aspoň byl o dost lepší než v předešlým filmu, ale místo záporáka mi spíš připadá jak přerostlej rozhozenej puberťák s problémama, než týpek co má v budoucnu zřejmě nahradit pantátu Vadera. I ten zrzavej generál vypadá jak totální nešika. Zato hlavní hajzlík ošklivák byl parádní, toho Amdy Serkis teda vyšvih fenomenálně. Sice v tom župánku vypadal jako hódně vopotřebovanej playboy, ale trošku strach z něj šel, to jo. Benici del Toro svojí roli vyših pěkně, ale škoda že do děje ještě víc nezasáhl, potenciál by na to byl. K rejžovi jsem měl výhrady už v jeho Loopru a mám je pořád, ale naštěstí tedle film nepodělal a musím ho pochválit za místy velmi překvapivý scénář. Akorát ty starý dobrý Star Wars fórky mu vůbec nejdou přes vousy. V tom je plonkovej. Závěrečný rozuzlení po všem to epickém napětí, scenériích, přeludech a šarádách bylo jak z dětskýho filmu, jako když Rychlý šípy vyváznou z bludistě kanálů, kde se motali 2 hodiny, voprášej se, mastoupěj do tramvaje a dojedou domů na večeři za mámou. Jedna pozitivní věc je ta, že i když to tak ze začátku vůbec nevypadalo tak se z toho vyvinul solidní příběh s osudy a nebyla to jen blbá střilečka z kosmu s pár rádoby hláškama. Ale stejně si tak pořád nějak říkám "Lucasi vrať se!" :) Bohužel závěrečný odchod jedné z hlavních postav nebyl vůbec náležitě zobrazen a vypadalo to, že se cosi děje v dáli a vy nevíte co a vůbec z toho nemáte emoce. To mě docela nakrklo, ta postava je důležitá. Jedinej C3PO nezklamal. Ten je furt skvělej. Když se podíváte na making off tak vás překvapí kolik postav, tvorů a staveb je rálných a nejsou vytvořeny v počítači. To je neuvěřitelné. Asi nevěděli co s prachama :)))

• 12.2.2018  06:43
    Jak se kalila hudba (TV seriál) (2016)

Dost geniální překlad názvu anglického originálu. Rick Rubin je naprostej bůh. Všichni furt žvaněj o novým neotřelým originálním zvuku bla bla bla, superlativů jak nasráno, ale stejně jsou to borci i když jenbom přetalvili zvuk někoho jinýho. Sám Quinci Jones říká o Majklu Jaksonovi jakej to byl makiavelistickej zloděj a že Beatles byli strašný muzikanti. Ale o to nejde, jde o to zda se vám ta muzika líbí, zbytek ať si vyřešej muzikanti, producenti a právníci mezi sebou. Tvořit hudbu je těžký a snažit se o originalitu ježtě těžší. Originálem se totiž narodíte a ostatní se vás akorát snažej okopírovat. Pak už jde jen o to kdo s tém má dřív úspěch. Pak už vás kopíruje celej svět neoriginálních umělců co uměj hrát a zpívat 1000x líp než vy. V ten moment poznáte, že jste faákt dobrej ;) http://www.vulture.com/2018/02/quincy-jones-in-conversation.html

• 29.1.2018  04:04
    Spaceballs (1987)

Maximum plaid. :D

• 28.1.2018  03:44
    Záměna (1983)

Todle byla už za komančů vděčná komedie.

• 26.1.2018  23:49
    Zpupný krákal (TV seriál) (2016)

Zajímavý objev. Podoba s Černou zmijí nesklamala a kupodivu tvůre je ten samý. jen škoda že se trochu ztrácím ve hře se slovíčky a musíc sledovat titulky abych něco pochytil a přitom mě mrzí, že o spousty fórků přijdu.

• 18.1.2018  04:50

Je to za 4,5 ale dám za 5. Stopáž mi naprosto vyhovovala a ještě bych pokračoval.

• 16.1.2018  08:49

Parádně zpívající Doris Day v lehké komedii na cestách. I ostatní herecké výkony jsou solidní, ale až tak epochální film to zase není a je zde zbytečně nadhodnocený. Dámy omračují garderóbou, stylem a štíhlým pasem. Pokud se chcete přenést do bezstarostného roku 48 z druhé strany zeměkoule zatímco tady hřímal Kléma a začínal rudý teror, tak neváhejte. Ale muzikál to moc není, spíš film s několika písničkama, zato pěknejma.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19