rozalia1

rozalia1

okres Bratislava

• 5.3.2016  23:27
    Šaty (TV film) (1972)

Veľmi pohodový film. Kamila Magálová tam bola ešte Slováková, ani by som ju nepoznala. Bolo zaujímavé vidieť Bratislavu z roku 1972, kedy bol známy jeden veľký obchodný dom, žiadne dnešné obrovské centrá. Bratislava mala iba jediný most, jazdili ešte prastaré autobusy. Pomaly historický film o Bratislave. Dobre sa na to pozeralo. :-)

• 8.2.2016  21:22

Film nespĺňa parametre dnešného hororu. Ale keď som ho pozerala ako dieťa, tak som sa naozaj bála. Pre mňa tento film dodnes vyznie strašidelne a viac si ho nepozriem. Bol jeden z prvých hororov, ktoré som v živote videla, takže na mňa to urobilo dojem. Napr. na Votrelcovi som sa smiala, pretože mi je jasné, že sa nič také stať nemôže. Ale že niekto sa správa ako zmyslov zbavený, je realita.

• 23.2.2013  20:42
    Sršne v úli (TV seriál) (1985)

Samotný seriál je dosť nudný. Ja som v tom období bola vo veku malého Mrňa a tiež som vyrastala na petržalskom sídlisku, takže rada pozerám na staré zábery Petržalky, keď všetky paneláky boli šedé. Príjemné nostalgické spomienky.

• 19.4.2012  22:23

Jednoznačne ide o herecký koncert Miloša Kopeckého. Výborná oddychovka, pri ktorej sa vždy zabavím. Najviac sa mi páči jeho "blábolenie" v televízii a scéna, v ktorej nabrúsený chodí okolo svojho žigulíka a vykrikuje - ble ble ble - ma vždy rozosmeje až k slzám. Má to svoje chybičky, samozrejme, ale ja ich všetky s radosťou prehliadam. Natáčalo sa to koncom 70. rokov a v telke to dávajú doteraz, takže to hovorí samo za seba.

• 26.2.2012  00:07
    Valmont (1989)

Tento film som videla prvýkrát tesne po revolúcii ešte ako žiačka na základnej škole. Pamätám sa, že vtedy sa mi zdal na tú dobu dosť erotický, hlavne scéna, kde Valmont diktoval list mladučkej Cecílie. Cecília bola kúzelná, taká naivná a detská. Získala si ma aj intrigánka markíza de Meteuil, hoci nedopadla zrovna dobre. Ale aj ja by som jej uverila, že chce nezištne pomáhať v partnerských vzťahoch, že chce len dobre, bola skrátka presvedčivá a otvorená. Podarená a sympatická bola aj tá ich stará teta, ktorá udržiavala rodinu pohromade. Valmonta milovali a zbožňovali všetky ženy v jeho okolí, i keď vzťah s markízou bol skôr o tom, kto z nich dvoch je ten silnejší, len aby neukázal svoju slabú stránku a nepriznal fakt, že ten druhý je pre neho dôležitý. Celé sa to vyvŕbilo v závere filmu, kedy Valmont zomrel a markíza ostala zo všetkých hlavných postáv jediná osamelá so slzami v očiach.

• 18.2.2012  17:20

"My sme holky z porcelánu, život máme těžký, nelétáme v eroplánu, my chodíme pěšky." Milujem tento film. Neriešia sa v ňom žiadne vážne problémy a dievčatá sú správne bláznivé. Páči sa mi ten kolektív, ich správanie aj tie reči. Osobne u mňa boduje Míla Myslíková, ako ich usmerňuje a stará sa o ne. Taktiež Veškrnová je úžasná, správne pobláznená a bezprostredná. Nemám čo tomuto filmu vytknúť.

• 11.2.2012  17:13

Keď som videla tento film prvýkrát, so segrou sme sa vadili, kto je krajší: Vaculík alebo Vašut. U mňa jednoznačne Lukáš Vaculík. Na vtedajšiu dobu veľmi pokrokový film pre mladých a o mladých.

• 11.2.2012  17:03
    Sonny ve velkém světě (TV seriál) (2009)

Mne sa tento seriál ľúbi. Má svoje muchy, ale dá sa na to pozerať. Hlavní ťahúni sú Sonny a Chad. Keby sa neusmievala od ucha k uchu, bolo by to lepšie. Chad mi najskôr riadne liezol na nervy, ale teraz si bez neho neviem seriál vôbec predstaviť. Taktiež z úvodnej znelky ma fascinuje, ako Sonny kráča po ulici.

• 11.2.2012  16:53
    Kouzelníci z Waverly (TV seriál) (2007)

Zo všetkých seriálov na Disney Channel sa mi tento páči najviac. Selena je riadna potvora a obľúbila som si aj Henrieho. Lezie mi na nervy ich otec, ale zato Max nemá chybu. Momentálne u mňa sú jednotka.

• 11.2.2012  16:46
    Sladký život na palubě (TV seriál) (2008)

Jednoznačne fajn oddychovka. Chýba tu postava Maddie, ale dobrá "náhradníčka" je Bailey. A jej nenapodobiteľný smiech. Opustiť priestory hotela a ísť medzi študentov bol dobrý ťah.

• 11.2.2012  16:39
    Sladký život Zacka a Codyho (TV seriál) (2005)

Svojho času som tento seriál milovala. Hlavne prvé časti, kde boli obaja predstavitelia ešte deti. Bolo to fajn oddychovka, i keď je pravda, že občas mi ich správanie dvíhalo adrenalín.

• 11.2.2012  15:43
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Keď som objavila Disney Channel, tento seriál som zbožňovala. Naozaj som mu prepadla, lebo pesničky boli chytľavé a trojicu Hannah, Lili a Oliver som som si obľúbila. Ostatné postavy ma až tak veľmi nezaujali, ale pozerala som to takmer pravidelne. Bolo mi ľúto, že seriál skončil, i keď posledné časti ma už začali nudiť. A keďže som postupne prešla na iné disneyho seriály, dávam štyri hviezdičky.

• 6.2.2012  16:37
    Spadla z nebe (TV seriál) (1978)

Nezapomenuteľný seriál, ktorý sme kedysi milovali. Na dnešnú dobu je to, samozrejme, zastaralé, ale svojho času to bol náš hit. Nikdy som v takejto partii ako dieťa nebola, preto som hltala, čo všetko si vedeli vymyslieť. Najviac ma fascinoval Majkin opasok, ako vsunula malú časť do jednej z dierok a už vedela všetko. Michal Suchánek je tu úžasný, slovenčina mu vôbec nerobila problém. Pamätám sa, že som bola neskôr prekvapená, že je to Čech. Úvodnú pesničku si hocikedy zaspievam ešte aj dnes. Je veselá a vie človeka výborne naladiť.

• 5.2.2012  13:53
    Daphne (TV film) (2007)

Ocenila som, že film bol vôbec dabovaný, že nebol iba otitulkovaný. Hlavná hrdinka pôsobila na mňa príliš zasnene, akoby bez života. Naproti tomu ženy, do ktorých sa zaľúbila, boli viac živelné. Celý film bol vlastne iba o hlavnej hrdinke, o jej citoch k ženám, o jej výletoch a jej prežívaní. Trochu mi vadilo, že jej deti a manžel sa fakticky spomenuli len na začiatku filmu, a potom už išli úplne do ústrania. Mohlo tam byť viac vykreslené, čo si o jej niekoľkodňových výletoch myslela rodina, či nevycítili, že je po návrate z nich trochu iná, že je hlavou niekde inde.

• 5.2.2012  13:34

Výkony chlapcov sa mi zdali nudné, ich dialógy nemali tú správnu detskú iskru, boli príliš vážni. Dospelí zasa riešili problém obchodovania so zvieratami, ktorého riešenie nebolo v podstate žiadne. Pôsobilo to na mňa deprimujúco, bezvýchodiskovo. Smutný film a ťažká téma, ktorá by nemala byť v detských filmoch. Chcelo to nejaký veselší záver, i keď záverečné voľne behajúce zvieratá po ZOO už pôsobili trochu uvoľnenejšie.