Renton

ICQ: 247-383-561

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 4.6.2017  22:21
    Wonder Woman (2017)

Nemám extra problém s tím, že bych měl s filmy DC Comics (zvláště Snyderova větev) problém. A tenhle ani nedává nějaké důvody se v názoru prudce točit, právě naopak. Je podařený a nekončí na půli cesty jako pár jiných jejich pokusů, kde je výsledek oklamáním a celek působí spíš zbytečně - tohle není problém Wonder Woman! __ Tentokrát i jen tvůrčí dozor Snydera jde poznat a kdo na něj resp. jeho styl nadává jinde, bude nadávat i tady. Ty důvody tam jsou. Ale k WW filmu. Pasuje mi to retro historicko-válečné zasazení děje, perfektně mi sedí Gal Gadot, která se svým sladkým výrazem krásně podtrhuje počáteční naivitu hlavní postavy a roztomilé poznávání světa zlých lidí i emancipace. Chris Pine jí skvěle sekunduje a nejen jeho "pravdomluvné" pasáže jsou skvělé. Celek ovšem není bez chyb, ale i přes délku to slušně odsýpá, baví a určitě se na přídavky (týmové i sólovou dvojku) s Wonder Woman vyloženě těším.

• 8.4.2017  01:02
    Pasažéři (2016)

Jaká to neustálá průběžná radost, když od filmu nečekám zhola nic a dostanu takovou spoustu podnětů v přitažlivém sci-fi se-xy hávu. Barmane, jedno (skvěle na)točené, za mě!

• 11.3.2017  20:30

Kdybych někdy točil King Konga, vypadal by hodně podobně. Moje krevní skupina. Samozřejmě, scénář by se dal pilovat, postavy prohlubovat, ale o to v těchhle monster bijácích moc nejde a tady je to taktéž vedlejší kolej. 70´s nejvíc. Spousta záběrů (ba celých pasáží) vypadá fantasticky a daly by se okamžitě rámovat, prostě vizuál (i hudba) dle mého gusta a přes ně se moc chyb neprolne na povrch. Kongův Ostrov bavil a klidně chci víc... 85%.

• 16.2.2017  22:30

Jsem doma. ___ Syntéza mezi oběma částmi, kdy z Porna (knižní název perfektního literárního pokračování) - které je více než dvakrát obsáhlejší - zbyla jen trocha (kostra ohledně návratu Rentona do Edinburghu) a ze všech košatých peripetií z možného natáčení lechtivých videí, hereckých castingů apod. není vůbec nic - jen se tu řeší místo toho stavba bordelu. Ale to je jen povzdechnutí jakožto čtenáře obou knih. Jako diváky mne návrat samozřejmě potěšil a to, co děj přináší má hlavu a patu a celé je to neskutečně prosycené nostalgií (kterou podtrhuje častý prostřih se scénami z prvního dílů) a povzdechnutím, že ani dvacet let toho vlastně nemusí moc přinést resp. odnést. Perfektní je vizuální stránka filmu, Danny Boyle je režijní machr s citem pro každý záběr (podtrhuji každý) a často jsem si liboval, kam si tu kameru dokáže nechat usměrnit, ten vizuální cit a tím divákův požitek je skvostný. Co mne ale lehce zklamalo je soundtrack, tedy - ani ne tak výběr písní, ale občasná práce s nimi. Často jde jen o úseky a u některých mi vyloženě chybí, aby hrály déle a mohly vyniknout společně s obrazem. Hudební střih je často usekne / mixuje s něčím jiným a taky zde zcela chybí nějaká absolutně ikonické pasáž při spojení hudby, textu a obrazu. Opakuji, ikonická. Výborných scén je i tentokrát spousta. Celek je prostě neutěšenou a nostalgickou podívanou, která nikam nespeeduje, ale pozvolna dává nahlédnout do osudů postav, které filmově definovaly devadesátá léta. T2 Trainspotting této pozice ve své dekádě bohužel nedosáhne, ale zbytečný není. Ostatně, vybrat si můžete sami jinak...

• 23.1.2017  21:09
    Rozpolcený (2016)

I Vyvolený mi napoprvé nesedl a byl jsem z něj několik let rozpolcený. Split možná s lety a dalším zhlédnutím taky dozraje, zvláště pokud ta záverečná scéna bude víc než jen vtipné pomrknutí, ale pečlivým střípkem do osobité komiksové mozaiky. M Night patřil k těm, kterým jsem dříve hodně fandil a na filmy se těšil - tímto filmem (který jsem objevil až při jeho premiéře a víc, než ten plakátový text o něm dopředu nevěděl) se do této kategorie minimálně vrátil.

• 15.1.2017  15:23

Série amatérských „videoklipů“ pod spoustu písniček, kdy děj začne být trochu zajímavý až po polovině filmu, což je při dané stopáži docela problém. Je to dlouho nezajímavé, otravné, opakující se a zkrátka zbytečně natáhlé, kdy ani technické klady s důrazem na autentičnost a některé herecké výkony nemohou vyrovnat to zbylé. Škoda. Andrea Arnold by se měla vrátit z Ameriky na zem. 50%

• 27.12.2016  23:59

V tomhle světě je všechno špatně. V tomhle filmu je všechno špatně. A přece FUNGUJÍ!

• 5.12.2016  21:46

Bez radosti! Anděl Páně 2 není ještě lepší než první.. ___ Jak jsem z původního filmu odcházel nadšený (páni, to už je jedenáct let!), tak pokračování, to jsem si odnášel zcela jiné pocity a to dosti smíšené. Obsazení je "hvězdné," ale občas z těch kreací zamrazí, stejně tak ze slaboučkého příběhu, pobíhání v pár stejných ulicích, mdlých záporáků a s finálem, ke kterému i to dítě vedle mě poznamenalo, že přece nebyli dostatečně potrestáni. Největší plus minule byl Trojan, jenže jelikož s léty spíš uvadá a navíc je vlezle okoukaný v mnoha reklamách, takže nepřesvědčil ani tady. Vtipů i smích k nim se občas dostavil, ale přišlo mi těch úvodních náboženských až moc a vesměs těžce prvoplánové. Souhrnně to na mne komplexně působilo celé docela uměle. Prostě takové (vy)nucené chi chi chi. ___ Chi, 50%.

• 13.11.2016  17:13
    Příchozí (2016)

Osobité sci-fi a melodrama bez osobního zásahu.

• 6.11.2016  19:05
    Jason Bourne (2016)

Na to kolik je tam (repetitivního a recyklovaného) pohybu a akce, tak to přesto zvláštním způsobem nudí a ani není příběhově zajímavé. A tak to jde dokola a dokola. Zbytečné "zmrtvýchvstání" trilogického JB.

• 4.8.2016  22:55

"Nechte to na mě" řekl Ben Afleck. OK. Možná vůbec poslední rozumná záchrana DC universa... Nj, jsem z(o)klamán! Působí to celé neskutečně zbytečně, ten tým je vlastně úplně k ničemu, nemá téměř co nabídnout a jen skrze hudbu a dvě herecké veličiny / postavy (Joker ne!) tlačí přehnaně na pilu.

• 1.8.2016  22:29
    Kuba 50. let: Ráj mafie (TV film) (2012)

Once Upon a Time in Cuba. Už jen poladit scénář a natočit film. Opravdu výživné!

• 28.6.2016  23:55
    Grimsby (2016)

Prorocké. Anglie ve fotbale nic nevyhraje do roku 200016.. :-D ___ (viděno těsně po jejich ostudě na EURO 2016 proti Islandu..).

• 5.6.2016  21:04

Vlastně docela zklamání. Nezajímavý krimi děj, občas tak strašně unylé vyprávění a některé vtipy nefunkční (navíc trailery je lépe podaly) - ale je jich tam opravdu spousta, stejně jako hlášek a různě vtipných scének, takže pozitivní zábava se i tak dostavuje. Hned po projekci ale všechno strašně rychle vyprchává a celkově film bohužel zapadne, páč nevidím důvody vidět znovu.

• 12.4.2016  21:15

Zdařilé minimalistické zpracování nejrůznějších komorně mysteriózních nápadů, které příběh krásně rozkrývá, dává dohromady a opakovaně mlží. To vše na pozadí názvu, který se k celku hodí asi nejméně (Válka světů: sklep 10). Jako debut výborně odvedená práce a tahouny zážitků jsou i všichni (tři) herci, perfektní práce se zvukem a výtečná hudba.

• 15.1.2016  22:30

Smutná zpráva z naší malé bezvýznamné modré tečky.

• 20.12.2015  22:40

Stará dobrá bunda se jen tak neobnosí, zvláště když stále slušně padne a hlavně baví!

• 22.11.2015  22:38

Jak zmizel labyrint, zmizelo i to málo zajímavého a nastala spousta bolestně dlouhých minut tuctově překombinovaného děje s hromadou klišé a stupidních "náhodných" setkání. Hezky vypadající, ale pořád jen hloupě nudná post-apo vata.

• 11.11.2015  23:54
    Steve Jobs (2015)

Brilantní JOB!

• 6.10.2015  07:54
    Marťan (2015)

Moc krásná sci-fi pohádka. Nádherná technika, Mars i možnosti lidstva. Vše technicky perfektně v oku a výtečná režie jako třešnička.

• 15.7.2015  11:52
    Rebelky (2015)