Legendy zítřka (2016) (seriál)

Jeden z nejlepších "popkornových-superhrdinských" seriálů současnosti. Zatímco Supergirl a její bratříčci Arrow a Flash se poslední dobou berou čím dál tím vážněji, řeší osudová dramata a vztahové problémy, Legendy také řeší osudová dramata a vztahové problémy. Ale narozdíl od výše zmíněných kolegů to dělají s nadhledem a pořádnou dávkou komiksového humoru a akce, což Arrowovi vždycky chybělo a Flash o to přišel. Legendy mají švih, tým složený ze zajímavých postav a hromadu akce. Skvělým tahem je "sesbírávání" postav z jiných sérii, viz Constantinovy návštěvy (vraťte mu už kurva jeho seriál), hostování Hawkgirl a nyní nový přírůstek v podobě Wallyho Westa (ups, spoiler). A hlavně Damien Dhark v podání skvělého Neala McDonougha je konečně pořádný komiksový záporák, který je nejen správně šílený, brutální a nevypočitatelný, ale (opět) nebere se vůbec vážně a je vtipný. Jeho kofrontace s Legendami, kdy se s nimi bavý, jako se starými známými jsou svým podivným způsobem... milé. Rozhodně je to skvělá změna po "osudovém" Savitarovi, či po ledovém Ra´s Al Ghulovi. Yeah, Damien Dhark for fuckin´ president!!!

Celebrity s.r.o. (2015)

Na české poměry jeden z těch lepších kousků, který zachraňuje Jiří Mádl v hlavní roli, (ne)schopný Filip Kaňovský a "elektrizující" Vilma Cibulková.

Školák vlkodlak (1985)

Příjemně pohodová a bezstarostná komedie, která se dá zařadit vedle filmů, jako je Ferris Bueller´s Day Off, Uncle Buck, či Breakfast Club. Absence Hugesovy režie z tohoto snímku dělá spíše chudšího příbuzného (buďme k sobě upřímní, Rod Daniel je člověk, který má na kontě Home Alone 4), ale Michael J. Fox zachraňuje co se dá a poměrně neznámá Susan Ursitti je dostatečně roztomilá :-) Takže ve výsledku pohodový mix, který neurazí. P.S.: Family Guy měl pravdu - scéna v koupelně je nejlepší :-D P.P.S.: Again Family Guy měl pravdu - v naprostém závěru je scéna, kde má týpek "dick-out"

Mugen no džúnin (2017)

Netflix s koncem loňského roku rozhodl ukázat, že jako teda zvládá i ty filmy. A tak, těsně po akční urban fantasy Davida Ayera Bright nám servíruje hned další pecku. A to rovnou z japonska. Po zpatlané (dobře, neviděl jsem ji, ale na základě ohlasů jsem se rozhodl na ni ani neplýtvat časem) adaptaci Death Note se poučili a ke kvalitní předloze přiřadili i kvalitního režiséra. A díky tomu nám mohl Takaši Miike naservírovat kulervoucí, poetickou a velice VELICE krvavou samurajskou jízdu, kde akce střídá akci, ale "skoky-na-laně" by se daly spočítat na prstech jedné ruky (stejně jako postavy, které příjdou o jednu ruku, nepočítaje hlavního hrdinu, který o ty svoje příjde hned několikrát), což je jen dobře. Namísto poskakování ve větvích bambusu se tak Man(ji) soustředí na osekávání a rozsekávání Rininých nepřátel a jde mu to vskutku skvěle. Pro někoho možná odstrašující délka filmu je ve skutečnosti tak akorát a těch 140 minut utekly jako krev (která ve filmu teče jako voda). Čili pokud máte chuť na nějakou tu hutnější japonskou řezničinou, doporučuji dát tomuhle snímku šanci a troufám si tvrdit, že nebudete litovat.

Handsome (2017)

"Zdravím Vás. V tomto filmu hraji vraha." Těmito slovy se ještě před úvodními titulky představí Steven Weber. A stejně tak, jako je bizarní tato úvodní scéna, tak jsou bizarní i většina postav a situací, se kterými se detektiv Handsome potkává. Od jeho parťačky, přes šéfovou až po novou sousedku a její dceru. Nejnormálnější je tady snad jen oběť a to nejspíš jen proto, že ji potkáme jen v jedné scéně. Jasně, film není dokonalý, má sem tam nějaké to hluché místo, ale celkově je příjemně absurdní a s pohodovým Jeffem Garlinem v hlavní roli (a a režisérskou seslí a scénáristickým stolem). A pokud se na film těšíte především kvůli Kaley Cuoco, budete mile překvapeni. Asi nejlepší role, v jaké jsem ji zatím viděl. Lehce nadsazené dada-čtyři.

Legenda o Mulan (1998)

Rozhodně jeden z těch lepších filmů s Eddiem Murphym. And now, where is my Szechuan Sauce?

Godzilla VS Destoroyah (1995)

Opět jeden z povedenějších dílů Godzillí série. Ta tentokráte čelí hned dvěma problémům - tělesné teplotě a Destoroyahovi. Ano, díky Oxygen destroyeru z prvního dílu se nám Godzilla trošku přehřívá a zároveň se na scéně objevuje živoucí ztělesnění Oxygen destroyeru - Destoroyah. Monstrum, které se na scéně objevuje jako mikrob, aby během filmu nejen dorostlo velikosti Godzilly, ale zároveň si prošlo i několika vývojovými fázemi. Tento díl Godzillí série hodně odkazuje na poůvodní snímek z roku 1954 ať už "flashbacky" tak i obsazením některých herců z původního filmu. Režisér Takao Okawa se k sérii s milovaným monstrem vrátil již po třetí. Jeho první setkání s Godzillou bylo v roce 1992 ve snímku Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, poté o rok později ve snímku Gojira VS Mekagojira/ Godzilla vs. MechaGodzilla II a naposledy do série zavítal v roce 1999 se snímkem Gojira ni-sen mireniamu / Godzilla Millenium či Godzilla 2000. Godzillu si zahrál Kenpachirô Satsumam který do Godzillího světa patřil od roku 1971 až do roku 1995 (následuje výčet asi deseti filmů_________________________1971 - Hedorah ve filmu Gojira tai Hedorah / Godzilla vs. Hedorah, 1972 Gaigan ve filmu Chikyu kogeki meirei: Gojira tai Gaigan / Godzilla on Monster Island, 1973 opět Gaigan ve filmu Gojira tai Megaro / Godzilla vs. Megallon, 1984 poprvé jako samotná Gojira ve filmu Gojira / The Return of Godzilla, či Godzilla 1985, 1989 Gojira ve filmu Gojira tai Biorante / Godzilla vs. Biollante, 1991 Gojira ve filmu Gojira VS Kingugidora / Godzilla vs. King Ghidorah, 1992 Gojira ve filmu Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, 1993 Gojira ve filmu Gojira VS Mekagojira / Godzilla vs. Mechagodzilla II, 1994 Gojira v kraťasu Kaijû puranetto: Gojira a také ve filmu Gojira VS Supesugojira / Godzilla vs. Space-Godzilla a naposledy v roce 1995 jako Gojira v tomto filmu, neboli Gojira VS Desutoroia / Godzilla vs Destoroyah__________________________a tady končí výčet filmů). Godzillu jr. si zahrál ´Hurricane Ryu´ Hariken, který se po boku Satsumamy (ne)objevil ve čtyřech filmech - 1991 jako King Gidorah, 1992 jako Batora, 1993 jako Bebigojira a nakonec v roce 1995 jako Gojira jr. Jak vidno i na roli, ve které nikdo neuvidí vaši tvář (či cokoliv jiného) lze postavit celkem slušnou kariéru :-)

Godzilla tai Mechagodzilla (1974)

Godzilla v plné parádě tentokráte čelí svému mechanickému dvojníkovi, kterého neovládá nikdo jiný, než zlí mimozemštané z třetí planety od černé díry. Ano, je to tak hloupé, jak to zní, ale v rámci žánru to splňuje očekávání a v rámci série je to dokonce místy i překonává. Godzilla tentokráte nečelí mimozemskému nepříteli sama a na pomoc přispěchají hned dva monstrparťáci - Anguirus, který se s Godzillou utkal již v jejím druhém filmovém počinu, se příběhem jenom mihne, aby "pozdravil" fanoušky a King Caesar, který zde má svou premiéru. Režisér Fukuda, který měl na kontě již dva Godzillí filmy, se v tomto díle dostal pravděpodobně na vrchol své (minimálně Godzillí) kariéry. Samotnou Godzillu zde ztvárnil Isao Zushi, který si tuto roli posléze zopakoval v seriálu Ryusei Ningen Zon z roku 1973. Na režii seriálu se podílel otec Godzilly Iširó Honda a právě i režisér Mechagodzilly Fukuda. Isao Zushi se v seriálu střídal s dalším Godzillím představitelem Toru Kawai, který hrál slavné monstrum i v přímém pokračování Gojira tai Mekagojira s názvem Mekagojira no gyakushu / Terror of Mechagodzilla. Tento snímek byl zároveň posledním příspěvkem do série od otce Godzilly Iširó Hondy a posledním snímkem Godzillí éry zvané Showa (1954 - 74). Ano, Godzillích filmů je spousty a mají i své éry :-)

Pracka v láhvi (1978) (TV film)

"Zločinci mě poslali do lepší společnosti, kde jsem se naučila, že každý dostane jen to, co si urve. Za tuhle lekci vám děkuji."

Noční jízda (2013)

Film se původně jmenoval Locke aneb cesta tam. Potom přišel Jackson, cosi zapičoval a tak to pojmenovali jen Locke. P.S. Konec nekonec slibuje druhý díl s názvem Locke aneb cesta zpátky :-)