RedFox

RedFox

Česko

• 26.12.2015  21:54
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Takové nemastné neslané, žádná pořádná zápletka, herecké výkony nepřesvědčivé. Souboj o ruku princezny směšný, hádanka naprosto ubohá. Ztráta času.

• 20.10.2015  22:27
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Naprosto souhlasím s komentářem Radek99, Jan Hřebejk už dávno není tím režisérem, kterým býval. České detektivky až na výjimky za moc nestojí, kam se hrabou např. na anglické detektivky, které podle mě patří k těm nejlepším. Po prvním dílu kriminálky Plzeň jsem hoooodně zklamaný, herci to prakticky jen odříkají bez jakýchkoliv emocí, bez jakéhokoliv hraní. Je to totálně odfláknutý, ani z Plzně toho moc vidět není a na to jsem se dost těšil vzhledem k tomu, že Plzní denně chodím. Ještě zkusím druhý díl, ale moc šancí tomu nedávám. V souboji detektivních seriálů ČT na plné čáře vyhrává Labyrint Jiřího Stracha.

• 11.8.2015  20:34
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Výborný sitcom - první tři série neměly chybu, čtvrtá už byla o něco slabší, ale pořád se mezi slabšími díly našly jiné, které si držely původní kvalitu. Od páté série už to šlo rapidně z kopce a seriál jsem ani nedokoukal, protože jsem si chtěl uchovat skvělý dojem z prvních dílů. Škoda, že tvůrci neskončili čtvrtou řadou, neváhal bych ani s pětihvězdičkovým hodnocením. Zbytečným natahováním seriálu to tvůrci pohřbili. Od páté série už mi postupně jednotlivé postavy lezly hodně na nervy - zejména Ted, Lily a Marshall tím neustálým opakováním se. V průběhu šesté série jsem to vzdal. Takže hodnocení dávám za první čtyři série.

• 4.1.2015  22:06
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Překvapivě výborný film a vynikající Hynek Čermák v roli Antonína Dvořáka.

• 30.12.2014  19:51

Vzhledem k tomu, že jsem jako první četl knihu, nemohu se vyhnout srovnávání. A v tom mě film dost zklamal. Chápu, že kniha, která má přes 400 stránek se do dvouhodinového filmu vtěsnat nedá, ale mrzelo mě, že se filmařům nepodařilo zachytit atmosféru místa ani vlastnosti jednotlivých postav, tak jak byly vykresleny v knize. Celý film působí jako rychlý průřez knihou s vynecháním spousty podstatných okamžiků, takže divák neznalý knihy vlastně ani neví, proč se to či ono stalo. V knize byly výborně vykresleny vztahy Liesel k otci, matce, Maxovi, Rudymu a ženě pana starosty a bohužel ve filmu se ani jeden z těchto vztahů nepodařilo zobrazit tak, jako v knize. Zejména vztah Liesel k paní starostové je jedním z nosných pilířů příběhu a ve filmu se mu nedostalo prakticky žádného prostoru. A když už, tak naprosto jinak než v knize, takže ani označení "zlodějka knih" nepůsobí jako ústřední pojem. Takže za mě hodnocení - slabší průměr, film jako takový špatný není, zejména po vizuální stránce se na něj kouká dobře, ale zatímco u knihy jsem se neubránil slzám, film mě nechal chladným nezúčastěnným divákem. Bohužel.

• 26.12.2014  16:58
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

To nebyla pohádka, to byl neskutečný paskvil, lituju děti, které se na to dívaly.

• 13.12.2013  23:12

Příšerný scénář a režie. Mizerné herecké výkony. Člověk si celou dobu říká, už aby byl konec.

• 10.9.2013  00:10
    Podraz (1973)

Geniální! :-)

• 23.9.2009  22:09
    Gambler (2008)

Průměrný snímek se snadno předvídatelným dějem a se zřejmou podobností s obdobným filmem Lucky You (i když Lucky You se mi zdálo povedenější).

• 2.2.2009  23:29

Spíš trapný než vtipný. Párkrát se člověk zasměje, ale to je asi tak vše, co si z filmu odnesete. S logikou postav si tvůrci hlavu moc nelámali a příběh ... o tom radši ani nemluvím. No a závěr filmu to totálně pohřbil (ale v celku už mě to ani nepřekvapilo). Tak se mi zdá, že trendem dnešní komedie je nacpat tam co nejvíc vulgarismů, případně nechutností a příběh odstavit na vedlejší kolej.

• 31.1.2009  10:43
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Vynikající hra, u které jsem se skutečně bavil. Škoda, že to skončilo. V dětství jsem koukal ještě na Pevnost Boyard a Po stopách Xapatanu, ale Hry bez hranic jsem měl nejradši. Nevynechal jsem téměř jediný díl, a když už, tak s těžkým srdcem. Oproti jiným soutěžím se mi moc líbilo, že každý díl byl originál, každá země, ve které se hry konaly, si připravila pro soutěžící jiné disciplíny, takže žádný díl rozhodně nenudil.

• 18.1.2009  21:47
    Pusinky (2007)

Road movie o hledání sebe sama i za cenu, že už nic nebude jako dřív. Hlavní představitelky Vendula, Iška a Karolína působí sympaticky i věrohodně. Totéž se už ale nedá říct o jejich mužských protějšcích - víc než nesympatických. Výjimkou je Išky mladší bratr Vojta, i když na 14 let mluví poněkuď vyspěleji.

• 6.1.2009  22:07

Velmi příjemné zakončení příhod s putovními kalhotami z prvního dílu.

• 2.1.2009  22:16
    Sahara (2005)

Ježíšikriste, takovou blbost jsem už dlouho neviděl... Ne že by se na to nedalo koukat, ale je to fakt hodně stupidní.

• 31.12.2008  00:15

Milé, dojemné a smutné zároveň. Filmově na tři hvězdičky, ale za Bailey (Jenna Boyd) neváhám jednu přidat.

• 14.8.2008  22:42

Pár dobrých hlášek se ve filmu najde (-"A neměl byste si na tu jehlu dát nejdříve nit?" -"Tys ňáká chytrá holčičko!", -"Co je to za čaj?" -"To je normální houbovej čaj"). Ale že by mě celkově snímek nějak oslovil, to se zrovna říct nedá. Nicméně musím vyzdvihnout herecký výkon Ivana Trojana. Zejména jeho proslov v podzemí ála Hitler byl velmi autentický.

• 21.7.2008  23:50

Pro mě tím pravým Poirotem zůstane David Suchet, který slavného belgického detektiva ztvárnil naprosto bezchybně (jako by vypadl přímo z pera královny detektivek Agathy Christie). Albert Finney mi v roli Poirota připadal příliš chysterický a afektovaný. Někdy mi svým chováním vysloveně lezl na nervy. Závěr detektivky byl poněkud netradiční a pro někoho možná překvapující, ale tak nějak podvědomě jsem ho tušil... Později jsem se seznámil i s knižní předlohou, a i když jsem byl již ochuzen o moment rozuzlení, tak to byl pro mne mnohem větší zážitek, než tohle filmové zpracování.

• 19.7.2008  23:58
    Tombstone (1993)

Ve srovnání s obdobným filmem Wyatt Earp (1994) je tenhle film o celou třídu slabší. Z herců si pochvalu zaslouží snad jen Val Kilmer za postavu Doca Hollidaye, i když na výkon Dennise Quaida, který ztvárnil Doca Hollidaye ve filmu Wyatt Earp rozhodně nemá.

• 24.6.2008  22:12
    Studené léto (TV film) (2006)

Velmi citlivě natočený snímek o německé rodině, kterou rozdělila zeď mezi západní a východní částí Berlína. Dneska se zdá těžko uvěřitelné, jak mohlo běhěm několika málo hodin (doslova přes noc) dojít k náhlému přehrazení města, které trvalo plných 28 let.

• 15.2.2008  23:21

Velmi poutavě natočený příběh o počátku vlády královny Alžběty I. s excelentní Cate Blanchett v hlavní roli. Královna neměla při převzetí moci lehkou úlohu vzhledem k tomu, že zemi ohrožovaly evropské mocnosti Španělsko a Francie, samotná Anglie měla nedostatečnou armádu, chátrající loďstvo, špatné opevnění a hlavně byla nábožensky nejednotná. Přesto dokázala Alžběta během několika let upevnit svou moc a rozšířit britské impérium. A této nelehké úlohy královny se Cate Blanchett zhostila na výbornou, v nejednom okamžiku má divák pocit, jako by to byla skutečná královna. A k tomu jí sekunduje vynikající Geoffrey Rush v roli jejího věrného rádce a ochránce Walsinghama. Prostě paráda!

• 15.2.2008  14:38

Přestože mám westerny rád a občas jim dávám vyšší hodnocení, tak v tomhle případě více než 3* dát nemohu. Tři čtvrtiny filmu se jedná o solidní western, ale závěrečné zúčtování celé předchozí snažení naprosto pohřbívá. Proč jen hlavní zločinec dobrovolně nastupuje do vlaku směrem na popravu (že by najednou morální procitnutí?), když už není prakticky nikdo, kdo by mu mohl zabránit v útěku.

• 9.2.2008  00:35

Z první části filmu jsem chtěl dát 4*, nakonec jsem se po úvaze rozhodl celkové hodnocení o 1* snížit. Tím nechci říct, že se nejedná o dobrý film, navíc mám historické filmy s válečnou tématikou rád. Nicméně v některých okamžicích, zejména v závěru, mi děj připadal poněkud nerealistický. Třeba závěrečný souboj v Súdánu, kdy hlavní hrdina na pokraji vyčerpání (hladový, přiotrávený a ve velmi špatném stavu z nelidských podmínek ve vězení) přemůže podstatně silnějšího soupeře. Podobných míst by se ve filmu našlo víc. Kromě toho děj občas působí poněkud neuspořádaně, k čemuž přispívají zejména rychlé přechody z válkou zmítaného Súdánu do poklidné Anglie a zpět. A závěrečné setkání dávných přátel, kteří válečné tažení přežili, rovněž příliš věrohodně nepůsobí. Takže 3* jsou z mého pohledu tak akorát.

• 10.12.2007  21:15

Za královnu (za sebe) a za vlast! Druhé pokračování vlády královny Alžběty I. označované jako období Zlatého věku, rozkvětu Británie. Během několika prvních let dokázala Alžběta (Cate Blanchett) za pomocí svého rádce Welsinghama (Geoffrey Rush) upevnit postavení Anglie v Evropě i ve světě a i díky její vládě získala Británie přívlastek Velká. I nadále se ale musí potýkat s problémy na vlastním dvoře – zejména se spiknutím, vražednými intrikami a atentátem proti ní, naplánovaném její sestřenicí – katoličkou a skotskou královnou – Marií Stuartovnou (Samantha Morton) a jejími věrnými. Kromě toho na vládkyni protestantské země stále více doléhá tlak katolické Evropy, zejména Španělska, jehož král Filip II. hledá záminku k otevření konfliktu s Anglií. Přestože se mi snímek líbil, kvalit prvního dílu bohužel nedosahuje, což je velká škoda. Děj působí poněkud uspěchaně, dialogy se mi mnohdy zdály nedotažené zcela do konce. Je pochopitelné, že na 115 minutách filmu se nedá zachytit tak dlouhé období, jakým Zlatý věk byl. Možná by filmu prospělo zvětšit stopáž a některým tématům se věnovat více do hloubky (zejména pak více prohloubit dialogy a charaktery hlavních postav). Rovněž válce Anglie se Španělskem bych věnoval více času (stěžejní bitva skončila dřív než všechno vůbec začalo). A myslím, že by závěrečné bitvě na moři více prospělo méně inspirace dobrodružnými filmy (ála Piráti z Karibiku) a držení se více autentičnosti. Právě přerod filmu z komorního dramatu v akční podívanou mu asi nejvíce škodí. Co se hereckých výkonů týče, tak největší pochvalu si zaslouží Cate Blanchett, Geoffrey Rush a Samantha Morton. Clive Owen v roli sira Waltera Raleigha příliš nepřesvědčí.

• 8.6.2006  21:23
    Medvěd (1988)

Film o vztahu člověka k přírodě, o lásce, o toleranci a hlavně o tom, že největší vzrušení není zabít, ale nechat žít...

• 8.6.2006  19:46

Určitě nebudu příliš přehánět, když tenhle film označím za jeden z nejlepších snímků ve westernovém žánru a za jeden z mých nejoblíbenějších, ke kterému se vždy rád vracím. Jistě k tomu přispívá i fakt, že to byl můj první shlédnutý western - a tehdy mi bylo asi teprve 6 let :-) a hodně poznamenal mé dětství, kdy jsem jako reakci na Sedm statečných hltal jednu kovbojku za druhou. Za nezapomenutelné okamžiky z filmu považuju hned úvodní scénu, kdy Chris (Yul Brynner) s Vinem (Steve McQueen) odvážejí zastřeleného vesničana na městský hřbitov, nebo scénu na nádraží s vrhačem nožů Brittem (James Coburn). Velkým plusem filmu jsou rovněž bezvadně vykreslené charaktery jednotlivých postav, které tak vůbec nepůsobí ploše - např. horkokrevný mladíček Chico (Horst Buchholz) toužící po dobrodružném životě pistolníka, rozporuplný Lee (Robert Vaughn), Harry (Brad Dexter) lačnící po bohatství, málomluvný dlouhán Britt (James Coburn)... A samozřejmě zloduch Calvera v podání nezapomenutelného Eliho Wallacha.