Trash

(•̪●)

<< předchozí 1 2 3 4
    • 10.7.2018  00:14
    Cesta časem (2017)

Žádné efektní sci-fi rozhodně nečekejte, tohle je spíš takové "filozofující ekodrama ve sci-fi pojetí" (tuto definici brát, prosím, s nadhledem). Každopádně pro mě film se skvělou strhující atmosférou.

• 8.7.2018  16:05
    Ghostland (2018)

Parádní nářez, něco tak autenticky surového jsem nečekal. Možná nijak prudce originální, někdy až šablonovité scény...ale vše a vždy plně funkční. Pro mě rozhodně skvělý filmový zážitek.

• 10.10.2013  12:04

Superzábavná sonda do povrchnosti celebrit i obyčejných ňoumů.

• 4.4.2013  18:59

Naštěstí jsem si hned neuvědomil, že hlavní roli hraje Colfer...viděl jsem pár dílu Glee, a byl mi tady dost protivný. V tomhle filmu mě ale naopak hodně bavil - s jeho nadstandardně vybavenou kámoškou byli sympatická dvojka, vůbec celý film byl herecky moc dobře obsazen. A nebylo to ani extrémně přeslazené, jak je v amerických snímcích (hlavně u konců filmů) běžné. Prostě moc fajn teenagerská komedie s dospělácky ustaranou atmosférou.

• 7.9.2012  11:41
    Škyt (2002)

Neotřelé, geniální!

• 20.8.2012  01:24

Dokonalé snad ve všech směrech...mistrovská práce s kamerou a záběry na různé detaily, nádhernými scenériemi, gesty postav, se zvukem, a v neposlední řadě světlem...v pedantsky dokonalé honosné domácnosti rodiny Recchi jej moc není, ta stísněnost a strnulost zde by se dala odlamovat sekáčkem na led. O to silněji diváka i hlavní postavu zasáhne kontrast s přírodou, kde vše bují a žije podle svých divokých pravidel a oplývá slunečním jasem. Vše jen korunuje skvěle sedící hudba a jako téměř vždy bezchybný herecký výkon Tildy Swinton. Tento snímek jsem si zamiloval. A to tak, že pět hvězd mi pro něj přijde žalostně málo...

• 15.8.2012  04:52

Vtipné?!?! Pro mě ani náhodou...možná tak hořké pousmání se občas vloudilo na můj xicht. Ale nevidím důvod, proč si stěžovat, dostalo se mi více zážitků než tupé chlamandy, kterou možná někteří zdejší hodnotící očekávali. Tento snímek jsem vnímal jako těžkou realitu, ani lehká nadsázka jej nedovedla dostatečně odlehčit. Ale právě za to dávám plný počet. Syrová upřímnost v takto zajímavém balení, to se dnes hned tak nevidí.

• 30.7.2012  12:43

Opět se divím zdejšímu hodnocení. Hlavně nechápu, kolik lidí se neumí ubránit při hodnocení filmu urputnému srovnávání s předchozími díly. Osobně mám radši, když série není díl po dílu jako přes kopírák. Hlavně ovšem u mě je to s hodnocením REC zatím naopak - první díl mě bavil nejmíň, moc tmavé prostředí a navíc reportérce jsem přál kousanec od první minuty filmu. Trojka je ovšem jiné kafe. Že bude plná klišé - to musí být každému jasné už proto, že se děj odehrává na svatbě, ne? Ale ono se to s tím klišé musí aspoň trochu umět. A tady mi vše přijde pojaté s nadsázkou a lehkým, ovšem dostatečně černým humorem. Ústřední dvojice mi občas silně připomínala hlavní hrdiny z Jacksonova Braindead, i pár scén odsud beru jako vtipnou parafrázi na tento snímek. A absence děje? Vůbec mi nevadila, tohle bylo prostě dovádění hlava nehlava, ruka neruka! Jsem spokojený, této zombieromanci dávám plný počet!

• 22.7.2012  15:33

Lehký, úsměvný, no a takový lidsky hřejivý snímek, s francouzkým šarmem samozřejmě. Jako "Amélie pro dospělé" se už označovalo kde co, ale pro mě se tahle nálepka hodí právě na tento film. Jsem spokojen maximálně, takový typ komedií mi sedí asi nejvíce.

• 4.7.2010  16:21
    Vidiny (1972)

Vynikající snímek. Altmanova práce s různými obrazy a symboly rozštěpené osobnosti hlavní hrdinky je úchvatná, stejně jako zacházení s prostorem, který je ve výsledku strašně relativní, právě tak i všechny postavy. Co je skutečnost, a co výplod chorobné mysli? Kdo je vlastně kdo? Tu nejistotu se mu povedlo zachytit dokonale. Navíc nádherná příroda a stejně tak i Susann York, vše ještě umocněno skvělou hudbou. Pro mě jedno z nejlepších psychologických dramat, co jsem měl zatím možnost vidět.

• 18.5.2010  02:56
    Galimatyáš (2009)

Musím říct, že občas je mi docela líto lidí, kteří si nedovedou vychutnat film jen tak, bez analýz a nějakého srovnávání a vrtání...prostě přijmout pravdila a pohled, které nastavil režisér, a jen se nechat unášet. Galimatyáš - to je Jeunet se vším, co mám na jeho filmech rád. A že se v něm něco z jeho předchozích snímků mihne, mi přijde spíš roztomilé, než jako vykrádání sebe sama nebo absence nápadů. Já jsem tuhle porci pošmourna, morbidního vtipu a romantiky zblajznul s chutí.

• 27.4.2010  03:47
    Nadja (1994)

Všiml jsem si, že hodně lidí zde přirovnává film k Draculovi. Mně ale atmosférou mnohem víc připomněl jiný upírský příběh - Carmillu od Sheridana Le Fanu. Ta celková zastřenost a zahloubanost...no jsem unešen :c)

• 6.4.2010  00:47
    Kalvárie (2004)

Tak tomuto filmu míň než plné hodnocení dát nemůžu, a Fabrice Du Welz se pro mě stává momentálním Mistrem šílenství. Stejně jako ve Vinyan: perfektní kamera, syrové prostředí, velice nepříjemná atmosféra všeho kolem. Pomalý rozjezd umožňuje pořádně si pak užít tu smršť. Hodně nepříjemný a silný filmový zážitek :c)

• 5.4.2010  04:01
    Vinyan (2008)

K filmu jsem přistupoval s rezervou a moc jsem od něj nečekal, ale jak se nakonec ukázalo, zdejší procentuelní hodnocení se s mým konečným názorem absolutně neshoduje. Místo očekávané průměrné slátaniny se mi dostalo zážitku z filmu, který mě nenudil ani chvilku. Děj sice není nijak převratně akční, ale gradující šílenství matky hledající své dítě a chytající se i nesmyslných indicií, jen aby mohla stále věřit, že její syn přežil ničivou vlnu cunami...to je zachyceno dokonale. Skvělý atmosferický film, výborně herecky zvládnutý, ozvláštněný surreálnem, které do něj ovšem skvěle zapadá. Bezmoc navíc umocňuje exotické a depresivní prostředí postkatastrofické Barmy, kde domorodci vidí za bílým člověkem jen a pouze dolary, skvělá je hudba, kamera...zapadá to do sebe prostě všechno. A zdejší veskrze nízké hodnocení mě opravdu zaráží. PS: Jak tak pročítám komentáře, nejnižší hodnocení hodnocení dali uživatelé zvyklí na to, že se jim pointa filmu servíruje na zlaté lopatě. Nazvat "hysterickou krávou" matku hledající své jediné dítě může jen ignorant, prostě tento film vyžaduje schopnost empatie, až potom jej člověk plně prožije. Toť vše.

• 24.1.2010  02:31
    Pevné pouto (2009)

Hodně zvláštní film. Takové psychologické kriminální a dramatické fantasy. U kohokoliv jiného by ta barevnost a naivita působila možná kýčovitě a prvoplánovitě...ale u Jacksona prostě ne. Je stále nezaměnitelně svůj, a jeho vizuální orgie ve filmu jsou stejně barevné jako sny všech holčiček ve věku Susie...tak proč ne :c) Pro mě takový 2D Avatar.

• 19.1.2010  01:18
    Electroma (2006)

Spíše lyrický snímek, vyprávějící možná o touze dvou robotů po (ztracené ?) lidskosti. Pro mě příjemná a originální věc s krásnou kamerou, která jako by se při snímání pouště s okolní krajinou doslova mazlila. Pro někoho zdlouhavé a nudné, pro mě intimní a silné.

• 17.1.2010  01:40

Muzikály až na výjimky moc nemusim a romantických filmů se preventivně obávám, ale tyhle audiovizuální orgie mě prostě dostaly!

• 4.2.2009  03:16

Nedokážete si představit nekonečnost Vesmíru? Pak doporučuji tento skvělý dokument.

• 4.12.2008  01:36
    Bludička (TV seriál) (1981)

Skvělý, na svou dobu řekl bych velice originální, místy až psychedelický animovaný seriál, který asi dovedu náležitě docenit až teď v dospělosti. Ale jako malý jsem ho měl rád taky, takže nemá chybu. A musím vyzdvihnout geniální dabing Oldřicha Kaisera.

• 10.3.2008  02:55

Jeden z nejnapínavějších filmů mého dětství...je to už přes dvacet roků, co jsem jej viděl v kině, a pořád jsem nezapomněl, to snad stačí :c)

• 24.1.2008  15:54

Byl to silný zážitek...skvělý dokument.

• 23.10.2007  16:55

Pro mě osobně jeden z nejkrásnějších Kusturicových filmů... Film o tom, že každý má nějaký sen, každý za ním jde jinou cesou, a všichni jinak neseme to, když se mu nemůžeme přiblížit. K tomu skvělé herecké výkony, silná hudba, humor, melancholie, prostě originální a hluboký zážitek.

• 2.7.2019  19:40

Kingovu knižní předlohu rozhodně neřadím mezi to nejlepší, co napsal, a adaptace z roku 1989 mě taky nijak extra nenadchla, takže jsem nebyl svázaný posvátnou úctou. Což jsem tentokrát rád, protože film mě tím pádem bavil. Nic průlomového se nekonalo, ale funkci napínavé jednohubky splnil víc než dobře.

• 24.3.2019  19:58

Škoda, že to nenatočil Fincher nebo Aronofsky...

• 7.2.2018  01:58
    Cukrář (2017)

Nejsilnější scéna? Šprcky ve skříňce na bazénu.

• 8.1.2014  23:32

Ano, je to občas trochu kýč a je to líbivé...ale pořád ještě vkusně, nepateticky natočeno. I přes tak trochu překombinovanou zápletku tento film působí velice přirozeně a pro mě mnohem stravitelněji, než například Dobrý ročník. Měl jsem náladu na romantickou komedii, a tu jsem dostal, a jsem moc rád, že to nebyla žádná teenage žvýkačka...

• 28.12.2012  22:20

Jedna hvězda navíc kvůli zde skvělým Daft Punk.

• 10.12.2012  14:31
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Nehodnotím z nějakého ideologického hlediska, ale pouze jako divák. A jako divák jsem se bavil. Navíc když to srovnám s novodobým seriálovým škvárem tohoto žánru, tak jsem se u Ženy za pultem bavil kvalitně, a basta. Třená niva není, ještě se tře!

• 17.8.2012  04:27

Atmosferické jak cyp, skvělý začátek, ucházející konec. V podstatě nic podobného jsem dosud asi neviděl, což taky oceňuji. Přitom nijak přeplácané a laciné. Palec hore!

• 9.8.2012  04:32
    Lovec z podsvětí (TV seriál) (1998)

Nezáživné? Neoriginální? No nevím, mě to tenkrát, když to dávali v bedně, pohltilo pořádně. Temné mysteriózní thrillery mám rád, a tady jsem svoji dávku dostával pravidelně... A navíc se mi líbily ty jeho kérky! :c)

<< předchozí 1 2 3 4