N0X.

okres Ružomberok

2 body

<< předchozí 1 2
    • 5.1.2017  14:41

Neobyčajne podarené rozvinutie hviezdnej ságy, ktorá nás baví už 39 rokov! Pre mňa asi najlepším nápadom je osamostatnenie filmu, a nie pokračovanie v hlavnej dejovej línii, aj keď sa jej bezprostredne týka. To znamená nie bezhlavo kopírovať už zabehnuté veci, ale mierne ich pozmeniť počnúc vynechaním uvedenia do deja v podobe textu smerujúceho do vesmíru; podobných, no nie rovnakých hudobných námetov; obsadenia doteraz menej známych hercov (slepý majster Ip v SW?) a tak ďalej. Mám z toho oveľa lepšie pocity ako po zhliadnutí 7. dielu. Verdikt: 88%

• 9.2.2015  17:53
    Kód Enigmy (2014)

zaujímavý film, ktorý donúti človeka zamyslieť sa nad tým, čo všetko sa odohrávalo za oponou vojny. Nie len vojaci v prvej línii sa stávali hrdinami. Často krát nimi boli práve takýto nenápadní neznámi čudáci balansujúci na hranici geniality a vyšinutosti. Dnes je ťažké predstaviť si, aká zodpovednosť sa preniesla na ich plecia po tom, čo sa snažili len trochu prispieť k ukončeniu vojny. Dlho som sa tešil na zfilmovanie tohto príbehu a bolo to lepšie ako som pôvodne očakával. Verdikt: 78%

• 27.7.2014  14:48

Celý čas sa to tvári ako nejaký veľkolepý kasový trhák ale popravde žiadne veľké BOOM sa nekoná. Všetko ľahko predvídateľné, postavy nevýrazné, kamera slabá...aspoň tá dĺžka filmu je prijateľná. Film je dobrý tak na nedeľné popoludnie, kedy ledva fučím po výdatnom obede a nevládzem ani hýbať rozumom. Verdikt: 38%

• 6.7.2014  12:16

Pri takom obsadení by som čakal niečo lákavejšie, hlbšie a zábavnejšie. Toto nie je jedným z tých filmov, ktoré by som si púšťal znovu. Dosť predvídateľný dej s kopou klišé a záverom, ktorý nemohol nepredvídať nik. A mohlo to byť také dobré keby... Verdikt: 46%

• 4.1.2014  23:27
    47 róninů (2013)

Prvé tohtoročné filmové prekvapenie! Doteraz pre mňa neznámy pán Rinsch sa týmto dostal do môjho vedomia ako nový talent. Poctivo naštudovaný život samurajov, dobre zvládnuté prostredie, kostýmy, správanie, ešte aj význam mien hlavných postáv dokonale sedí. Bol som neuveriteľne fascinovaný a z kina som odchádzal s radostným pocitom, že na svete sú stále ľudia, ktorých podobne ako mňa fascinuje feudálne Japonsko a títo ľudia to vedia pretvoriť do takejto oku lahodiacej podoby. Verdikt: 91%

• 2.1.2014  21:22
    2 zbraně (2013)

Stále nadupaná akcia, pekný prehľad americkej klasiky na 4 kolesách, krajší prehľad americkej klasiky s nekonečným zásobníkom. Ústredné duo dobre zohrané, žiadna prepísknutá stopáž. Stokrát videný námet aj tak udrží sledovanosť až do konca. Verdikt: 71%

• 17.11.2013  23:23
    Zmizení (2013)

Na takú dĺžku filmu som od toho čakal niečo viac. Scenár bol schopný, Jackman herecky kvalitne zúfalý, Dano zaujímavo psychopatický...ale stále tomu niečo chýbalo. Posledný tretina mohla byť lepšie vygradovaná. Verdikt: 65%

• 8.11.2013  23:18

Lepšie, kvalitnejšie, zaujímavejšie, vtipnejšie ako jednotka. Tentokrát dostala okúzľujúca Portman viac priestoru a myslím, že to nebola chyba. No škoda, že viac priestoru nedostali Thorovi najvernejší, určite zaujímavé postavy. Aj keď miestami až nepekná podobnosť s inými filmami, ako celok to fungovalo skvele. Verdikt: 70%

• 15.10.2013  15:25

Príjemne prekvapivá oddychovka s dobre obsadenými hrdinami. Škoda že sympatický Clarke nedostal viac priestoru. Tatum nie najhorší no vie to aj lepšie. Rozhodne lepšie spracovanie ako ten druhý film. Verdikt: 83%

• 15.8.2013  22:49

"It's already done!" Krásne napínavá jednohubka sa síce pomaly rozbieha ale potom krásne beží skoro celý film. Berry emocionálne fenomenálna, no Eklund sa tiež nenechal zahambiť. Jeho psychopat sa takmer dostal na úroveň toho Hobkinsonovho. Ale záver to trochu pokazil. Škoda. 4/5 filmu boli na 5*. Verdikt: 87%

• 10.8.2013  23:14
    Elysium (2013)

Ďalší zaujímavý film od Blomkampa, ktorý ma zaujal hneď od začiatku. Je vidieť rozdiely medzi "vyvolenými" a ostatnými ľuďmi, ktorí zostali na Zemi a to nie len sociálne rozdiely ale hlavne tie v myslení. Aj keď mohli viac priblížiť život na Elysiu, ktoré vypadalo pekne futuristicky. Damon svoju úlohu zvládol dobre, Foster mala málo priestoru. Copley bol super. Všetko uzatvára parádna hudba. Verdikt: 82%

• 31.7.2013  20:55

Úžasný film natočený v úžasnom prostredí v hlavnej úlohe s úžasným Anthonym Hopkinsom. Miestami som sa až divil v akej forme Anthony bol pri natáčaní (útek pred medveďom, výstup na najvyšší vrch). Len málo hercov v jeho veku by sa na niečo také podujalo. Zábery Aliašky dodávajú filmu tú správnu atmosféru a Jerry Goldsmith všetko uzatvára do príjemnej hudby. Verdikt: 81%

• 19.7.2013  21:21

Dlho som odsúval tento film bokom a nikdy som nemal chuť ho pozerať. Dnes ma nuda prinútila pustiť si ho. Nie som z neho sklamaný, ale ani to nie je až tak dobré ako je to hodnotené. Kevin Spacey skvelý, ale mohol to zahrať aj lepšie. Rola mu jednoducho sadla presne na telo. Záver trochu nečakaný, bol som milo prekvapený. Verdikt: 70%

• 10.7.2013  19:41
    Muž z oceli (2013)

Je pekné konečne vidieť, že Superman sa naučil, že červené slipy sú spodné prádlo. Konečne nám tvorcovia aspoň trochu priblížili Kal-Elovu rodnú planétu, začiatky malého Klarka až po premenu na Supermana. Obaja otcovia boli báječne obsadení. Čo sa podľa môjho názoru nedá povedať o Lois Lane. Záver bol asi trochu prepísknutý (záverečný boj ako vystrihnutý z posledného Matrixu). Supermana tvorcovia tentokrát šetrili a nedovolili mu rozvinúť všetky svoje superschopnosti. No páni Zimmer a Snyder nesklamali, naopak príjemne prekvapili. Verdikt: 74%

• 5.7.2013  23:12
    Mortal Kombat: Legacy (TV seriál) (2011)

Seriál bol vytvorený ako reklama pre hru. Hru som hral a dostal som chuť aj na toto. Očakával som niečo ako prvý film - a tu zrazu BOOM! Niečo takéto čakal asi málokto. Pekne prepracované príbehy najznámejších postáv z hernej série v úžasnom tempe vám nenechajú čas na prestávku a prinútia vám okamžite si pustiť ďalší diel. Desaťminútové diely sú perfektným riešením, tvorcovia tak predišli zbytočným ukecaným a nudným pasážam. Takto tam zostal priestor iba na akciu a to je to, čo fanúšikovia Mortal Kombatu očakávajú. Kevin, Všetci dúfame, že presne toto nám predvedieš aj v celovečernom filme. Verdikt: 92%

• 18.6.2013  20:21

Keď som písal v predchádzajúcom diely o súboji dvoch steroidmi napichaných holohlavých maníkoch, ešte som nevedel, čo bude nasledovať tu (záverečné súboje v lietadle). Duo Diesel-Walker stále dobre spolupracuje, duo Gibson-Ludacris stále vtipné. A teraz tie horšie stránky: Film neprehľadný, scény nedotiahnuté do konca. Hudba nebola taká sympatická ako v iných dieloch. Nebol najlepší ťah vzkriesiť Letty znova k životu. Za toto moje hodnotenie klesá. Päťka nasadila tejto sérii latku príliš vysoko. PS: Uvidíme, či odchod Justina Lina sérii pomôže alebo ju totálne pochová. Verdikt: 63%

• 22.5.2013  16:42

V poslednom čase som mal veľké problémy s nedostatkom spánku. Tento film moje problémy vyriešil!!! Ale teraz vážne. Keby som si na chvíľu odmyslel ten paralelný svet "vnútorného kruhu" tak by som povedal že to je pokus o ruského Jasona Bournea. No herecké kvality postáv boli plytké a dialógy nudné. Dej ničím nezaujal. Verdikt: 35%

• 7.5.2013  23:33

Je až neuveriteľné, čo so mnou tento film robí. Čím viac krát ho pozerám, tým viac sa mi páči. Anthony Hopkins fenomenálny (mimochodom podľa mňa jeho najlepší film), Brad Pitt úžasne galantný (mimochodom drámu zahrá vždy lepšie ako akčný film). Neviem si predstaviť lepšie obsadenie tohto filmu. A to som nespomenul hudbu. Hotová pastva pre uši. Dostal som chuť na arašidové maslo :) Verdikt: 94%

• 28.2.2013  18:22
    Kronika (2012)

O niečom takom som sníval už ako chlapec. Teraz sa ku mne dostal film. Celý som si ho vychutnal a musím priznať, že sa mi vážne páčil. Síce scenár nebol najlepší ale výkony hlavných (super)hrdinov u mňa získali o hviezdu viac. Dane DeHaan skvelý, ostatní chválitební. Verdikt: 73%

• 16.1.2013  22:42
    Patrola (2012)

Fakt drsná dráma zo života dvoch policajtov. Ani mi tak neprekážala tá handcam ako pri iných filmoch. Gyllnhaal a Pena úžasní. Pre fandov polície ako ja jedno z nezabudnuteľných diel. Verdikt: 85%

• 10.1.2013  23:46

Pôvodne som si chcel pustiť nejaký ten sci-fi film pri ktorom nemusím dbať na logiku a absolútne vypnúť mozog. A vybral som si PRESNE taký film! Toľko klišé v jednom filme sa nevidí často. Miestami som začal uvažovať, či je to vážne sci-fi alebo paródia. Keď som prvý krát zbadal toho neoholeného E.T.-ho, skoro som sa obaril čajom :) keď Will vrazil päsť na uvítanie v Dni nezávislosti, to bola epická scéna. Ale že si to s mimozemšťanom rozdá na férovku beznohý černoch, to už je aj na mňa priveľa. Rozhodne palec dole. Na celom filme sa mi asi najviac páčili ACϟDC. Pre nich o 1 * naviac. Verdikt: 40%

• 8.12.2012  16:13

Nečakane dobrý film, o ktorý som sa takmer sám pripravil. Veľmi dlho som sa donucoval k pozretiu tohto filmu a nakoniec som podľahol. Kevina Spaceyho som doteraz nemal moc v láske (asi preto že sa výzorom podobá jednému učiteľovi zo strednej, s ktorým sme si moc nesadli), ale to, čo predviedol v tomto filme zmenilo môj názor na neho. Kate Winslet sa tak isto podarilo získať si ma a o zvyšok sa postarala hudba. Hľadal som niečo na zabitie času a našiel som dielo, ktoré si určite budem chcieť pustiť znovu. Verdikt: 72%

• 15.10.2012  16:25

Veľmi zaujímavý film, ktorý má divákovi čo ponúknuť, počnúc originálnym príbehom, zaujímavým obsadením a kvalitnou hudbou. Prostredie bolo zvládnuté oveľa lepšie ako pri Fantómovi Paríža. Príbeh ma rýchlo strhol do deja a len tak ľahko ma nepustil. Aj keď miestami bol príbeh predvídateľný, dobre som sa bavil. Verdikt: 78 %

• 23.8.2012  23:31
    Rocky (1976)

Nedá mi aby som nekomentoval tento film. Kedysi ma odradilo od pozretia otcovo rozprávanie o tomto filme. No nakoniec moja zvedavosť zvíťazila. A som neuveriteľne rád, že sa tak stalo. Dovtedy nie príliš známy herec Stallone si dokonca sám napísal scenár a čuduj sa svete, už dávno som nevidel taký dobrý film. Aj keď niektoré dialógy sú suché a fádne, vôbec to nekazí dojem z filmu. Celkom slušná hudba, spokojný som bol aj s výberom postáv. Na záver epické 15. kolo, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni boxeri. Také niečo si budem pamätať ešte veľmi dlho. Verdikt: 93 %

• 7.8.2012  23:51

Geniálne natočená dráma o tom, ako vláda chce dozerať na všetko, čo sa vo svete deje. Vinikajúci Will Smith ako nič netušiaci občan, ktorému sa dá uveriť každá sekunda na palci. Hudba vôbec nie je vtieravá, prekrásne vyhrotí už aj tak dosť napätú situáciu. Nečakané zvraty sú slušne zvládnuté. Samozrejme, nesmie chýbať tajomný neznámy, ktorý v beznádejnej situácii podá pomocnú ruku. A nakoniec nezabudnuteľná scéna, kedy sa Will pozerá na seba v televízore. Verdikt: 88%

• 6.7.2012  01:48

milujem sci-fi a toto je asi to najlepšie čo tento žáner môže ponúknuť. Keď som videl jednotku, myslel som že Cameron nič lepšie už nenatočí. Som rád, že som sa mýlil. Dvojka totálne prekonala jednotku. Arnie v jednotke sa mi hrozne páčil. Úžasne zahral záporáka. No myslím, že v tomto diely mu kladná postava nevyšla o nič horšie. Nezabudnuteľná scéna, keď Sarah beží cez blázinec a z výťahu vystúpi práve Arnie, je jedna z najlepších z filmu. No nedá mi nespomenúť scénu, keď sa Arnie snaží usmiať. tú scénu som si pustil asi 5 krát :) proste úžasne zahral celý film. Môj verdikt: 97%

• 12.6.2012  00:53

Zorro bola moja obľúbená filmová postava z detstva. Páči sa mi tá doba Španielskych donov v Amerike, všetky tie maniere, kedy česť a galantnosť veľa znamenali. Práve v týchto časoch sa zrodil Zorro. Aj keď film je veľmi "poameričtený" (nepáčia sa mi tam tie saltá), stále je tam niečo na čo sa dá pozerať. A tým nemyslím pôvabnú Catherine Zeta-Jones ;-) V roli hlavnej postavy si neviem predstaviť lepšieho herca ako Banderasa. Film je vtipne natočený, hudba krásne podtrhne dej a dobre zasa raz zvíťazí. Môj verdikt: 80 %

• 4.6.2012  15:36

Stretnú sa dvaja nie príliš známi režiséri, povolajú si dvoch nie príliš známych hercov a výsledkom je niečo takéto. Nečakane poetické a emocionálne dielo. Dva tak odlišné svety sa pretnú a zmení to životy obom. Obaja herci to zahrali výborne tak myslím, že to nie je posledný krát, čo ich vidíme pred kamerou. Neskutočne dobrý film. Verdikt: 80%

• 31.5.2012  16:50

Dosť kvalitne natočené futuristické dielo, ktoré má čo ponúknuť divákovi počnúc tromi farebnými slnkami cez svetlo neznášajúce beštie až po efektné šošovky Vina Diesela. Jednoducho akčňák, pri ktorom som sa pobavil ako málokedy. Verdikt: 77%

• 2.4.2012  22:41
    Naruto (TV seriál) (2002)

Keď mi kamarát povedal, že pozerá kreslený japonský seriál, vysmial som sa mu. No on ma tvrdohlavo presviedčal, aby som si aj ja pozrel aspoň pár dielov. Dlho som sa tomu vyhýbal, no keď som sa dozvedel kto všetko zo známych to pozerá (niektorým bolo vyše 30), už mi to nedalo. Chcel som vedieť, čo na tom vidia. Pozrel som prvý diel, potom druhý, tretí. Odrazu ma to celkom pohltilo. Aj keď je to kreslené, baví ma to oveľa viac ako hrané seriály. Perfektne zvolené soundtracky k daným situáciám. Akčné scény ešte viac vyostrujú až máte chuť ísť von a z chuti si zakričať. Miestami sa zas váľate po zemi od smiechu. Inokedy sa scéna zmení na takú dojímavú, že takmer zabúdate, že je to kreslené. Aj keď väčšina postáv má tak 12, ich charaktery sú vyvinuté ako u dospelých. 180 dielov som sa bavil ako ešte na žiadnom kreslenom seriály. No potom prišli fillery a tým sa všetko pokazilo. No keďže priamo nezasahujú do deja, odporúčam ich vynechať. Neviem, čo by som mal kritizovať. Asi len to, že Shippuuden už nieje taký dobrý. Už stratil ten "šmrnc". To je veľká škoda. No aj tak je môj verdikt: 98%

<< předchozí 1 2