47 róninů (2013)

Prvé tohtoročné filmové prekvapenie! Doteraz pre mňa neznámy pán Rinsch sa týmto dostal do môjho vedomia ako nový talent. Poctivo naštudovaný život samurajov, dobre zvládnuté prostredie, kostýmy, správanie, ešte aj význam mien hlavných postáv dokonale sedí. Bol som neuveriteľne fascinovaný a z kina som odchádzal s radostným pocitom, že na svete sú stále ľudia, ktorých podobne ako mňa fascinuje feudálne Japonsko a títo ľudia to vedia pretvoriť do takejto oku lahodiacej podoby. Verdikt: 91%

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Seriál bol vytvorený ako reklama pre hru. Hru som hral a dostal som chuť aj na toto. Očakával som niečo ako prvý film - a tu zrazu BOOM! Niečo takéto čakal asi málokto. Pekne prepracované príbehy najznámejších postáv z hernej série v úžasnom tempe vám nenechajú čas na prestávku a prinútia vám okamžite si pustiť ďalší diel. Desaťminútové diely sú perfektným riešením, tvorcovia tak predišli zbytočným ukecaným a nudným pasážam. Takto tam zostal priestor iba na akciu a to je to, čo fanúšikovia Mortal Kombatu očakávajú. Kevin, Všetci dúfame, že presne toto nám predvedieš aj v celovečernom filme. Verdikt: 92%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Je až neuveriteľné, čo so mnou tento film robí. Čím viac krát ho pozerám, tým viac sa mi páči. Anthony Hopkins fenomenálny (mimochodom podľa mňa jeho najlepší film), Brad Pitt úžasne galantný (mimochodom drámu zahrá vždy lepšie ako akčný film). Neviem si predstaviť lepšie obsadenie tohto filmu. A to som nespomenul hudbu. Hotová pastva pre uši. Dostal som chuť na arašidové maslo :) Verdikt: 94%

Rocky (1976)

Nedá mi aby som nekomentoval tento film. Kedysi ma odradilo od pozretia otcovo rozprávanie o tomto filme. No nakoniec moja zvedavosť zvíťazila. A som neuveriteľne rád, že sa tak stalo. Dovtedy nie príliš známy herec Stallone si dokonca sám napísal scenár a čuduj sa svete, už dávno som nevidel taký dobrý film. Aj keď niektoré dialógy sú suché a fádne, vôbec to nekazí dojem z filmu. Celkom slušná hudba, spokojný som bol aj s výberom postáv. Na záver epické 15. kolo, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni boxeri. Také niečo si budem pamätať ešte veľmi dlho. Verdikt: 93 %

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

milujem sci-fi a toto je asi to najlepšie čo tento žáner môže ponúknuť. Keď som videl jednotku, myslel som že Cameron nič lepšie už nenatočí. Som rád, že som sa mýlil. Dvojka totálne prekonala jednotku. Arnie v jednotke sa mi hrozne páčil. Úžasne zahral záporáka. No myslím, že v tomto diely mu kladná postava nevyšla o nič horšie. Nezabudnuteľná scéna, keď Sarah beží cez blázinec a z výťahu vystúpi práve Arnie, je jedna z najlepších z filmu. No nedá mi nespomenúť scénu, keď sa Arnie snaží usmiať. tú scénu som si pustil asi 5 krát :) proste úžasne zahral celý film. Môj verdikt: 97%

Naruto (2002) (seriál)

Keď mi kamarát povedal, že pozerá kreslený japonský seriál, vysmial som sa mu. No on ma tvrdohlavo presviedčal, aby som si aj ja pozrel aspoň pár dielov. Dlho som sa tomu vyhýbal, no keď som sa dozvedel kto všetko zo známych to pozerá (niektorým bolo vyše 30), už mi to nedalo. Chcel som vedieť, čo na tom vidia. Pozrel som prvý diel, potom druhý, tretí. Odrazu ma to celkom pohltilo. Aj keď je to kreslené, baví ma to oveľa viac ako hrané seriály. Perfektne zvolené soundtracky k daným situáciám. Akčné scény ešte viac vyostrujú až máte chuť ísť von a z chuti si zakričať. Miestami sa zas váľate po zemi od smiechu. Inokedy sa scéna zmení na takú dojímavú, že takmer zabúdate, že je to kreslené. Aj keď väčšina postáv má tak 12, ich charaktery sú vyvinuté ako u dospelých. 180 dielov som sa bavil ako ešte na žiadnom kreslenom seriály. No potom prišli fillery a tým sa všetko pokazilo. No keďže priamo nezasahujú do deja, odporúčam ich vynechať. Neviem, čo by som mal kritizovať. Asi len to, že Shippuuden už nieje taký dobrý. Už stratil ten "šmrnc". To je veľká škoda. No aj tak je môj verdikt: 98%

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Ešte ako chlapec som mal veľmi rád seriál JAG. Prvých pár dielov NCIS mi pripomenulo tie časy. Kým som sa spamätal, pozeral som asi 10 diel 1. série a náramne som sa bavil. Príjemní herci, žiadne prehnané scény, zmysluplné dialógy a vtipné hlášky. Tony vie o filmoch skoro toľko ako ja :-) Ale nie. Je jasné že toho vie oveľa viac. Podľa mňa najsympatickejší herec v seriáli. Aj ženské role dobre vybraté. Nemám rád filmy a seriály, kde je ženská postava len na skrášlenie filmu. Obyčajne býva pekná, no hlúpa. Tu im pridali aj na inteligencii, čo sa mi páči. Verdikt: 95%

SAS: Strategie přežití (2003) (seriál)

Toto sa nedá hodnotiť ako klasický film keďže ide o dokument. Všetky ukážky sú realistické a dobre vysvetlené. Páči sa mi že to nieje ako akčné americké filmy kde všetky hlavné postavy prežijú. Bolo tam zameranie na všetky druhy situácii ale najviac ma zaujal posledný diel, kde bolo ukázané, čo je potrebné na prijatie medzi členov SAS. Po zhliadnutí tohto dokumentu viem, prečo sú tak vysoko hodnotený. Verdikt: 90 %

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Je tu zasa ďalšie pokračovanie a ja som sa zas ako obvykle tešil. V kine som si to náramne užíval. No pri odchode som mal zmiešané pocity. Myslím že som robil veľkú chybu, keď som film porovnával s knihou. Neskôr som si to pustil znova a sústredil som sa iba na film. Mal som z toho lepší pocit. Brendan Gleeson ako "divooký" bol úchvatný. Imelda Staunton ako Umbridgeová nie najhoršia, ale mohlo to byť aj lepšie. Smrťožrúti sa mi zdali trocha málo nebezpeční. No napätie bolo cítiť v celom filme a to sa mi páčilo. Celý čas som sa tešil na finálny súboj na ministerstve a (chvalabohu) nebol som sklamaný. Je vidieť, že oproti prvému dielu herci už vyspeli. Teraz nemyslím len fyzicky, ale aj talentovo. Verdikt: 91%

Avatar (2009)

Nikdy pred tým som o Avatarovi nepočul. Prvý krát som sa o ňom dozvedel až keď som sedel v kine. Netušil som čo mám očakávať. Asi preto sa mi to tak páčilo. Celkom nový svet v neónových farbách, nové zvieratá, nová reč. Nové všetko. Už od začiatku som sa náramne bavil. Okolie som vôbec nevnímal. Cameronove proroctvo o ničení aj iných svetov, nie len toho nášho, ma chytilo za srdce. Celý film podtrhnutý epickou hudbou, ktorá sa dá počúvať aj bez obrazu. Nech sa snažím ako chcem, neviem nájsť niečo, čo by mi na tomto filme vadilo. Verdikt: 92%