Čierne diery (1988) (TV film)

Presne môj typ filmu. Zvlášte až komplikované, možno miestami nepochopený poprepletaný dej, ale práve to sa mi páčilo. Navyše ma veľmi zaujala aj tá hudba a tá atmosféra konca 80-tych rokov a aj Andy Hryc do hlavnej úlohy mi veľmi sadol do tejto role.

Všechno bude (2018) odpad!

Už dlho som nevidel film, ktorý mi prišiel taký nezáživný, nebavil ma, zápletka nula bodov, všetko sa to tam plietlo piate cez deviate, nachvíľu ma potešila tá stopárka, možno keby účinkovala dlhšie dám aspoň jednu hviezdu, takto pre mňa čistý odpad. Išli mi na nervy aj herecké “výkony” oboch protagonistov. Neviem ako som to dokázal dopozerať dokonca.

Pepa (2018)

Tento film mal naozaj miestami, hlavne na začiatku a na konci úplne viditeľné znaky filmu Americká krása, akoby sa niečomu takému chcel podobať, ale ani zďaleka. Určite nemôžem povedať, že by som sa tu i tam nezasmial a malo to celkom dobrú myšlienku, ale celkový dojem, taký priemer.

V poslednej chvíli (1987) (TV film)

Mal som možnosť zhliadnuť tento snímok, no musím povedať, trochu kriticky, že tento kúsok sa moc nevydaril. Akosi som to ani tým hercom neuveril, a tak celkovo to na mňa pôsobilo moc umelo, ale samozrejme snaha sa cení, a zasa snažili sa aj celkovo masky, kulisy, hudba, len neviem nebolo to ono. Z mojej strany, napriek tomu hodnotím 4 hviezdami za snahu a určite treba brať do úvahy a na zreteľ, že nemali k dispozícii toľko finančných prostriedkov, ako americkí filmári prípadne iné krajiny. Vzhľadom na to, čo bolo k dispozícii to bolo aj tak dosť slušné. Škoda, že v televízii to zrejme nikdy neuvidíme, lebo Dick Francis patrí určite ku drahým autorom na autorské práva.

Balada o doktorovi Husákovi (1995) (TV film)

Fantastický, geniálny, famózny herecký výkon Vladimíra Jedľovského v tomto pomerne neznámom televíznom snímku. Andrej Ferko si dal veľmi záležať na dokonalom scenári. Do toho celého vhodne doplnená hudba, ktorá tomu dodala správnu atmosféru. Hoci sa do tej doby, ako to bolo, moc nevyznám, táto monodráma ma uchvátila na toľko, že počas celej doby som so zatajeným dychom sledoval, počúval a snažil sa v tom nájsť súvislosti.

Frajer na ceste (1989) (TV film)

Veľmi zvláštny televízny počin. Miestami sa mi zdalo, že by som mohol dať 1-2 hviezdy, ale pozrel som sa na to z viacerých hľadísk. Jednak rôzne dobové zábery, veľmi mi pasovala do toho aj hudba, hoci dej bol pomerne jednoduchý a skončilo to tak otvorene, aj tak celkový dojem z filmu nakoniec 4 hviezdy, pretože to nebolo nič úplne priemerné. Podľa mňa sa naopak, oproti komentárom, ktoré tu odzneli tento televízny film celkom vydaril. Naozaj to ako je natočený a realizovaný vďaka tomu vybočuje z rady od podoných televíznych počinov tej doby.

V tieni šedivých lúk (1974) (TV film)

Vynikajúce stvárnenie divadelnej hry J. M. Synge. Veľmi ma potešilo, že som mohol vidieť hrať málo známu, ale moju veľmi obľúbenú herečku Elenu Pappovú-Zvaríkovú, ktorej hviezda vyhasla až prílíš rýchlo. Dokonca si dovolím tvrdiť, že tento televízny snímok bol jej posledný, je to smutné a tak všetko, čo tu povedala som bral tak trochu inak. Oceňujem jej vynikajúce herecké majstrovstvo aj v tejto inscenácii. Ku temnej atmosfére dobre pridáva aj vhodne doplnená hudba a spevy. Dĺžkou je to spravené úplne tak akurát, že moc dlhšie si to predstaviť neviem.

Inferno (1969) (TV film)

Vynikajúce televízne spracovanie divadelnej hry Leopolda Lahola. Skvelé herecké výkony dopĺňala výborná hudba Jaromíra Dlouhého spojená so spevom. Musím taktiež pochváliť aj kameru, ktorá sa tiež všemožnými spôsobmi snažila priblížiť situáciu. Oceňujem, že tento televízny snímok bol natočený ešte na klasický film a tak obraz bol výborný, kvalitný. Neviem si akosi pomôcť, ale veľmi mi to pripomínalo Bukavčanovu hru Kým kohút nezaspieva. Myslím, že tento snímok nebol reprízovaný roky a tak sa jedná o obnovenú premiéru, snáď bude takýchto archívnych skvostov na Trojke viac, ďakujem.

Havária (1973) (TV film) odpad!

Tak toto prosím Nie. Nikdy viac, toto si teda už v živote nepozriem a ani sa nebudem vracať ku tomuto zbytočnému snímku, ktorý bol úplne o ničom. Vyše 50 minút nudy a čistej nudy, kľudne som mohol pri tom poupratovať dom a ísť nakúpiť. Pripomína mi to niečo ako, tento filmový materiál nám ostal, treba naň čokoľvek natočiť - 50 minút zrnenia by bolo lepšie. Normálne mám depresiu z toho, ako sa tam nič neudialo, do toho odporná hudba fakt dobrá akurát tak na vraždu alebo depresiu. Proste snímok totálne o ničom, bez váhania b som ho vymenil za akýkoľvek vymazaný, poškodený slovenský televízny film. Po tomto filme mám chuť už sa nikdy na žiadny starý slovenský film nepozrieť, ale viem, že našťastie nájdu sa aj dobré filmy ale toto je čistá katastrofa bez deja, možno by sa dalo pár sekúnd záberov použiť ako nejakú dobovú pamiatku ale viac nie. Pre mňa ODPAD!!!!! Bohužiaľ.

Bývalí ľudia (1970) (TV film)

Presne takéto poviedky z ruskej najspodnejšej spoločnosti mám veľmi rád. Rusi, vodka, spodina, to ma vždy veľmi bavilo pozerať. Myslím, že dramatizácia sa veľmi vydarila ako aj stvárnenie a výber hercov. Emila Horvátha staršieho som ešte v takejto úlohe nevidel, väčšinou hral starčekov, alebo otcov, dedov. Tu hral akúsi prísnu postavu, kedy sa snaží stoj čo stoj zachrániť starú noclaháreň a od každého neúprosne vyberá peniaze. Celkovo aj atmosféra, prostredie, všetko prosto dokonale vystihuje dej.