Psema

ICQ: 266-593-706
Twitter: petr_semecky

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 23.6.2017  09:37

SPOILER ALERT: Pokud jsem Posledního rytíře pochopil správně, je to celý o tom, že Země přijala uprchlíky ze Cybertronu, ale po závalu teroristických útoků ze strany Decepticonů byli všichni kolektivně uvrženi do No-go zón, kde je loví speciální vládní jednotky celýho světa. Načež se ukáže, že puč na Cybertronu kdysi neprovedla Megatronova ISIS samovolně, ale byla financována nějakým robotickým Asadem/Erdoganem. Pak v tom hrají nějakou roli rytíři Krále Artuše, ožralej Merlin, tříhlavej robodrak, Mark Wahlberg, fest pedofilně snímaná čtrnáctka, nějaká buchta z porna, co prej učí na Oxfordu a hrajé pólo, a super zlej Optimus Prime, z kterýho se stane klaďas po parafrázi na batmanovskou "Marthu" a kterej zjistí, že azyl nikdy nebude domovem a musí si jít ten svůj nóbl robotickej bejvák vybojovat sám i s celou armádou svejch stereotypně rasistickejch robo-kámošů. Jak říká jedna z postav: "Optimus Prime, I love that guy, goosebumps everytime."

• 7.6.2017  22:02
    Mumie (2017)

Dark Universe of Screenwriting.

• 1.6.2017  20:08
    Wonder Woman (2017)

Wonder Trevor. V Marvelu už se těší na tantiémy, protože podoba s prvním Kapem je místy opravdu "nenápadná". Ale nevadí to. Stejně jako hromada dílčích slabin a dialogová sešněrovanost stále ne úplně herečky Gal Gadot. A to z prostého důvodu - MÁ TO SRDÍČKO JAKO HROM. A pulzuje čím víc je na place Pine, který je středobodem všeho a se kterým má Gadotka moc pěknou chemii. Do toho libová superhrdinská akce (No Man's Land!), ne úplně vyprázdněná rubanice v závěru (emocemi nacpaný flashback), moc pěkný soundtrack a hlavně pocit, že to tentokrát mělo scénář, nad kterým se někdo zamýšlel hlouběji než "musí to tam hodně bouchat". Nevěřil jsem, že DC uklohní inspirativní biják pro ženský. O to víc jsem v šoku, že ho vyplodili rovnou pro všechny.

• 29.5.2017  10:27

Křišťálově průhledné tak, že už to průhlednější vážně být nemohlo. Jinak jen recyklace Polanského trademarků, ve které zaujme leda super civilní Depp. Kde je mu konec.

• 27.5.2017  08:24

Bruckheimerova pomsta... aneb kde nejsou postavy ani Depp nebere. Hlavně že to má tři prdele triků, loď požírající jiný lodě a finále z Moany/Desatera přikázání. Představa šestky po subjektivních 8 hodinách tohohle je děsivá.

• 17.5.2017  21:10
    Vetřelec: Covenant (2017)

Directed by Filip Renč.

• 11.5.2017  00:45

Tolik nápadů utopených v takové sra*ce. Jako by si Ritchie usmyslel, že natočí za nehorázné prachy výkladní skříň svých trademarků a zapomněl přitom na napětí, gradaci a hlavně příběh, který by sympaťák Hunnam potřeboval jako sůl. Ne že bych případnou dvojku nechtěl dát. Jen se obávám, že bych byl v kině už tuplem sám, protože tahle báchorka utopená v cool, leč antivypravěčských montážích asi za srdce mnoho lidí nechytne. A nejen staromilce, kterým zaručeně rupne cévka.

• 3.5.2017  23:37

Scooby-Doo: Nespoutané příšery v MCU verzi. Komorní, přesto přeplácané. Akce hezká, ale bez špetky napětí. Uřvaným humorem pro mimina místy fajn (Drax) , místy k nevydržení (Rocket). Po kupě to horko težko drží jen kopírování postupů z komiksu a paradoxně i přepálená rodinná linie, která umí zahrát na srdíčko, ale člověk už jen čeká na cameo od Diesela. Vlastně další důkaz, že příliš tvůrčí svobody spíš škodí. Příště prosím zase utáhnout obojek.

• 6.4.2017  22:58

Místy zaujme nápad, místy zabrnká nostalgie. Ale pokaždé je to ubité amatéřinou scénáře a diletantskou režií, která neumí ani gradovat akci, jež se vejde za nehet. Banks příšerná (ve špatném smyslu slova) a celé to svojí rozbředlostí, stáním na místě a absencí druhého aktu příliš připomíná reboot Fantastické čtyřky.

• 30.3.2017  11:02

Sanders umí opíjet vizuálním rohlíkem, ale jakmile dojde na příběh, je úplně v prdeli. U Sněhurky se to ještě dalo omlouvat přímočarou látkou, ale v případě GitS je jasně patrné, že Sanders je další z řady zručných vizuálních honimírů, kterým jde víc o stylistické machrování a ikonické pózy než o příběh a postavy. Hraná verze GitS je typickou americkou verzí pro debily. Jakékoli myšlenky jsou odsekány, prostor dostává jen přímočará honba za pravdou, která se brodí v léty prověřených klišé a nenabídne jediný nečekaný zvrat. Ba co hůř, vše je předvídatelné na minuty dopředu, což v kombinaci s jalovými postavami, u nichž si člověk ani nezapamatuje jména, vytváří konstantní nudu, kdy je tvůrčí neschopnost podtrhována vyžvaněním asi jediné myšlenky, která filmu zbyla, přímo před závěrečnými titulky. Co kdyby ji náhodou někdo nepochopil, že jo. Subjektivně nejnudnější film od Batman v. Superman.

• 25.3.2017  18:23
    Sing Street (2016)

Anti La La Land.

• 22.3.2017  23:44

Finále jako od Cimrmana.

• 17.3.2017  00:40

Okouzlující a po Popelce znovu ryze starosvětská podívaná čechraná hlavně bez výjimky sympatickými postavami, kterým nechybí chemie. Kupodivu i Evans je asi o 300 procent živější než v Hobitech a bez problémů doplňuje ústřední tokání, které si nepotrpí na okázalá vyznání, ale jde vychytrale po jemných nuancích při odkrývání vzájemné minulosti. Emmička klasicky rozkošná a Stevens moderně cynický charismaťák i přes nános CGI make-upu. Condon ale vyhrává hlavně tím, že dokáže vykouzlit zájem i v digitálním nábytku (který na konci díky bohu nezabíjí jako v animáku) a při oprašování původního filmu přijde i s pár fajn aktualizacemi. Těším se hlavně na reakce "ortelistů" a podobně retardovaného lidského odpadu. Tomu z té moderní homo-trans-multi-kulti polevy budou hodně cukat nervy. P.S: Na dabovanou verzi může jít u muzikálu s francouzskými přízvuky snad jen naprostý idiot. Echt s překladem písní, který je svou tragičností vyloženě k breku. Jakékoli hodnocení podle něj je irelevantní.

• 15.3.2017  19:17

Dvouhodinový transfetiš, ve kterém je ubíjející i repetetivní akce plná prolítávání digitálním čímsi a ani ten Redmayne není dost cheesy, aby to zachránil směrem do zábavně směšné blbiny. Kariérní pohřeb kdysi zajímavých tvůrců.

• 10.3.2017  03:22

Monsterpiece, ze kterého padá sanice jako v mládí u Souboje Titánů (toho původního). Bitvy monumentální, pulpová dobrodružná atmosféra hutná a aktualizace původního Konga, emancipační podtóny, případně parafráze filmů o Vietnamu a další rozpracování motivu lidské titěrnosti vůči přírodě mile naplňující. Dovětek pro zasvěcené na hranici orgasmu. GHIDORAH!!! P.S.: Postprodukce pro Dolby Vision? Just take my money! Demomateriál jako lusk.

• 1.3.2017  22:58

Převážnělý a rutinní blábol bez nápadu. Mangold je fakt sráč. Dostane eRkový rating, a tak snímá máchání drápama v close-upech, anebo stereotypně probodává lebky. O utrhaných končetinách se bohužel jen zpětně mluví a ta jedna v záběru ufiknutá kebule to moc nevytrhne. Ale to by bylo ještě v pohodě, kdyby měl film emoce. Ale nemá. 130 minut bez děje se pokouší tvářit jako Shakespeare, ale stejně je to celé o záchraně bandy nezáživných harantů, legračním superséru, které vede k berserku, se kterým si vytře zadek i cokoli z Posledního vzdoru, a záporácích bez osobnosti, jejichž ďábelským masterplánem je likvidace mutantů potravinami. Sorry jako, to už snad radši ty samurajské roboty než tuhle sbírku post-apo vykrádaček se scénářem, který každý zásadní script-hook zopakuje třikrát, aby vyústění očekával i úplný dement. Ale jak vidno, krev a těch pár srandovně mimózních fucků (hlavně od Stewarta) stačí většině ke štěstí.

• 27.2.2017  06:20
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Když dáte Oscara do jinýho hrníčku! Scénář večera psal Shyamalan?

• 22.2.2017  23:02

#oscarssoblack... film, který si Akademie snad nechala napsat na zakázku.

• 18.2.2017  14:01

Formální rehash Beginners, bez jedinýho dalšího nápadu. Kouzlo poloviční.

• 18.2.2017  09:03

Choose better script...

• 11.2.2017  18:42

W.S. kráječ sice ostřejší než v posledních dvou případech, ale ve výsledku jen další prázdná slaboduchost, která příliš rychle vyprchává a neobtěžuje se ani předstírat vlastní ksicht. Trojka s jedničku byly jinde. Závěr nicméně ucházející

• 11.2.2017  18:40
    Jackie (2016)

Natalie: Herečka, která se utopila v afektu a snaze o věrnost.

• 11.2.2017  18:39

Film napsaný armádou lidí na Red Bullech. Gejzíry nápadů mrzačené "nedějem", který jakmile na moment zpomalí, začne obratem nudit. LEGO příběh byl reklamou chytrou. Batman už je jen reklamou značně vypočítavou.

• 30.1.2017  01:31
    Rats (2016)

Mám kočku, jsem v bezpečí. Žejo? Brrr.

• 26.1.2017  13:10
    Spojenci (2016)

Mrzí mě jenom celková chladnost, protože Zemeckis pořád dokáže přijít hned s několika mistrovsky zrežírovanými scénami a Knightu scénář má všechno pro to, aby byl výsledek top-notch.

• 22.1.2017  12:42
    Lion (2016)

Incredible true story natočený jako vypočítavá, nedůvěryhodná, slzopudná rakovina. Nevěřil jsem tomu ani nos mezi očima. Natož vztah ledové královny Mary s uplakánkem Patelem.

• 21.1.2017  03:06

Patos overload...

• 19.1.2017  13:54

To je tak, když máte gimmick a snažíte se k němu horko těžko domyslet příběh. Vypadne vám akorát kotel nesmyslného variování, kde se všichni chovají jako retardi, kde nemá místo jediný twist a i na 80 minutách stopáže je to vlastně dost nuda.

• 30.12.2016  00:22

Čtyři scenáristi a jeden Kurzel na nesnesitelně nudný, rozdrolený a zcela vyprázdněný blábol, kde je i akce k ničemu, protože nikoho nezajímá, co se to vlastně děje. Fascinujicí, že tohle nešlo rovnou na VOD vedle Kobrokrokosaura. Úroveň herectví chudinky Marion by tomu odpovídala. Ta se musela stydět snad celý natáčení.

• 29.12.2016  21:30
    Pasažéři (2016)

Jedna věc je jasná. Prometheus nebyl svou sračkovitostí náhoda. Čirý nesmysl. V závěru svou debilitou vyloženě uražející. Tyldum na hanbu. Spaihts do lodního reaktoru. Jennifer do porna.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49