Psema

homepage

Twitter: petr_semecky

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 3.5.2020  22:00

Čistej žánr, kterej má všechno. Geniální chlapáckej casting (Hunnam opět na jedničku), archetypalná zápletku, sympatický postavy, sobectví, chamtivost, morálku, napětí, libovou akci, fajn pointu a ještě jednou napětí. Normální masterclass v napínáku pro všechny ty kaskadérský kokoty za kamerou (zdravíme Vyproštění), co si příběh pletou s hezky nacvičenou jednozáběrovkou v potoku demence. Pozorně koukejte, debilové, jak se to má dělat a proč jste měli zůstat jen u tý choreografie.

• 26.4.2020  00:13

Diagnóza: režírující kaskadér. Hezká akce, ale samozřejmě je to nesmyslný masomlejnek bez jakéhokoli opírání o realitu a scénář je prostě hnůj všech hnojů o ničem.

• 5.4.2020  00:21
    Kořist (2019)

Aligátornado. Aneb jak dokonale zabít film prvním zobrazením digitální fauny, které nemá nic společného s realismem. Výsledkem je jen dokonalá, vážně se tvářící nuda o ničem s dialogy z kanálu. Aja by se měl vrátit ke kořenům.

• 2.4.2020  10:11
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Netflix dokáže očividně vytvořit hit i z něčeho, co se mu dva roky válí na skladě. Ale zaslouženě. Když člověk odhodí předsudky, musí se tomu uznat neskutečná produkční kvalita a především dobře vymyšlený koncept, který rychle vtáhne a dokáže donutit neustále pokračovat až k samotnému finále. Největší trumf je - jako kdysi v případě Vyvolených v ČR - dobře vybrané obsazení, ve kterém jsou jak poloretardi, tak sympaťáci, takže si tam člověk najde svoji porci bizárů, šokujících odhalení i upřímné romance. A je potřeba ocenit, že některé rozpravy mezi páry dokáží docela slušně reflektovat jak vztahové (first world) problémy současnosti, tak univerzální témata.

• 16.3.2020  15:14
    Ježek Sonic (2020)

Rozhodně zajímavý filmový úkaz ve smyslu toho, jak se dá poměrně abstraktní videohra bez pevného příběhu překlopit do filmové podoby při zachování všech (jakože všech!) klíčových atributů. Potitulková scéna samozřejmě pro fanoušky naprosto na slzičku a těšení na dvojku.

• 28.2.2020  21:54

Remake, jehož smyslem je zjevně přiblížit se vizuálem současným herním titulům a trochu i Detektivu Pikachu, jemuž je (už původní film) svým způsobem prequelem. Pro fanouška první generace fajn nostalgie bez přidané hodnoty, rozhodně doporučená ke zhlédnutí spíše v originále, neboť dabing je příšerný a překlad stojí za takový pendrek, že si ani nikdo nedal práci s původními překlady reálií. Město Pallet? Bože můj.

• 20.12.2019  14:14

"Kdy tohle utrpení skončí?," prohlásí asi po hodině filmu C3PO a upřímně jsem byl rád, že jsem na tuhle otázku znal odpověď. A je pozitivní, že bolest nebyla tak velká, jak jsem obecně čekal po nostalgické sedmičce, do sebe zahleděný osmičce, která každý dobrý nápad vyvážila alespoň dvěma zcela debilními, a prvních 10 minutách, kde Abrams nepochopil ani to, že stíhačky s krátkým doletem opravdu neumí dělat hyperprostorové přískoky (WTF?). Ale proboha, koho napadlo strávit půlku filmu na sílu (hehe) omlouváním se za minulý film, když jsou důležitější věci jako třeba nějak ten příběh dorazit s úctou a se vztyčenou hlavou. Abrams jede jen neustálý příval laciných a hlavně tupých odkazů (medajle, vyzvednutí X-Wingu), poklonkováním ve stylu služebníček, služebníček 50letým obtloustlým nerdům ("světelný meč si zaslouží větší respekt", ok boomer), tancuje kolem vystřižený Fischerový, která tam nemusí vůbec být, a v podstatě do jednoho filmu nabouchá osmičku i devítku zároveň. Vyprávění odhrkaný z rychlovlaku, bez gradace, bez napětí, s postavami, které vůbec nikoho nezajímají a nemají mezi sebou skoro žádnou chemii (nemám rád Rose Tico, ale ty voe, chudince jsem tohle fakt nepřál). Zápletka nedává v podstatě vůbec smysl a zoufalost scénáře podtrhuje fakt, že scenárista Batman vs. Superman opět vytáhne "Martha moment" jako velký zlom v příběhu (BOŽE!). Představa toho, jak někdo přiletí na měsíc Endoru a piluje tam podle skály a trosek Death Star nějakou navigační dýku, která hrdiny dovede přesně tam, kam si každý člověk se základní školou musí domyslet, je nejvíc největší OLOL ságy! Samozřejmě je tu řada cool momentů (finální předávka meče, Force voices), lehký náznak dojímavosti (Hey, Kid!) a i fajn cameo roličky (starej dobrej hudebník a hlavně největší stíhací hrdina galaxie!). Ale kolem a kolem je na každý takový moment tuna zbytečných debilit a hlavně... je to STRAŠNĚ MIZERNĚ ODVYPRÁVĚNÝ s jasnou ukázkou toho, že tohle Disney totálně dojebal bez jízdního řádu. Ale těžko se to svádí na Abramse, nebo Johnsona, když všichni víme, že za vším stojí Empress Kennedy, která už si snad konečně balí kufry. Stačilo a snad si někdy v nějaký formě přečteme i tu Lucasovu verzi. Může to být taky kravina, ale dal bych tý jeho sondě do světa midichlorianů rozhodně větší šanci než zápletce, která začne slovy "Mrtvý promluvil!" jako nějakej podřadnej knižní spin-off od autora, který neví, kudy dál. 5/10 pro film i pro Disney Trilogy jako celek.

• 14.12.2019  16:51

Přebujelá a střihově zcela mimózní akční rakovina, kterou dal dohromady tým republikánských sociopatů na piku. Nedává to smysl, není to zábava. Je to jenom extrémně dementní slátanina glorifikovaných vražd a sebepřesvědčení, že si miliardář může svévolně rozesrat co se mu zachce pod záštitou cynismu a (falešné) morálky. WTF.

• 9.12.2019  22:46

Is that your DP? #triggered

• 21.11.2019  22:15
    Vlastníci (2019)

Forman reborn.

• 15.11.2019  12:17

Skvělá vedlejší mise, která vychází ze Star Wars každodennosti a má samozřejmě tunu nerd momentů.

• 12.11.2019  12:14

Zápletka pilotního filmu Clone Wars v dospělým kabátku a s temnou westernovou atmosférou plnou easter eggs pro nerdy. Příjemné a na jistotu. (viděno na Disney+)

• 3.11.2019  20:09

Terminátor: Přeobsazení vychlastaný fetky Eddieho. V podstatě zbytečnost, která kvůli castingu sahá po reboot tlačítku a jinak nabízí jen to, co jsme už viděli. Není to rakovina jako Genisys, ale to je skoro všechno. Trojka i čtyřka byly odvážnější.

• 2.11.2019  15:09

Vcelku zábavná, deštěm zmáčená a hlínou zašpiněná vykrádačka Mad Maxe.

• 18.10.2019  22:04

Obstojně zrealizovaný produkt pro střední třídu. Nic víc, nic méně. Dalo by se říct, že jsou to takoví kultivovanější Bajkeři, ve kterých vás mohou vytáčet opravdu silně banální pokusy o humor, nekonečný šovinismus Vetchého, anebo velmi vrtkavá soudržnost scénáře. Přesto je výsledek vcelku atmosférický, šlapající a minimálně po stránce romantiky kupodivu fungující. A nikdo tu k mému upřímnému překvapení nesouloží svého nevlastního syna, ani nemá potřebu někoho znásilňovat. Což je u českého filmu v posledních letech v podstatě nepsaným pravidlem. Za to dávám Horskému pár bodů k dobru. A Bokové s Polívkou bych klidně přál ještě nějakou obdobnou romantickou štaci.

• 10.10.2019  22:18
    Premiér (TV seriál) (2019)

How dare you.

• 21.9.2019  23:33
    Ad Astra (2019)

Filmový ekvivalent Frankensteinova monstra, které se na jednu stranu tváří oduševněle, na druhou je ale prosťoučké jako novorozeně. Jelikož ale Gray není režisérem, který by měl tendence být naivní či doslovný (viz. Ztracené město Z), připadá mi, že za ním během produkce přišel kokot-producent od Foxu a donutil ho do filmu nacpat akční scény se supergerojem Pittem a HLAVNĚ totálně lobotomický, mudrující a doslovný voiceover pro blbečky, v němž Pitt beze srandy popisuje, co udělal, co dělá a co hodlá dělat. Je to jako poslouchat audiobook, k němuž je Hoytemova okrasná kamera jako bonus. Ale nějaké super vyprávění za tím prostě není, protože tvůrce/producent divákovi a jeho inteligenci nevěří. Což nasere.

• 22.8.2019  11:14
    Sestra (2018)

Příšerná blátotlačka, která jen recykluje stokrát viděné ve vylidněných kulisách nepříliš děsivého kláštera a nenabízí ani zajímavé nápady, ani náznak příběhu. ZLO.

• 18.8.2019  20:52
    Hellboy (2019)

Jako splácanina několika komiksových zápletek možná věrnější, v Marshallově tragické režii však nekoukatelná podívaná. Zmatená, stylistické nudná a humorem a padouchem veletrapná. Bolest.

• 10.8.2019  21:41

Je to natolik fetišisticky sterilní, uhlazený a čisťonký, až mě to unudilo k smrti. Což po Zodiacovi a vzhledem k tématu dost nasere. Ale Fincher už roky režíruje jako zombie nádeník bez ohledu na téma. Takže je to vlastně překvapení?

• 1.8.2019  08:10

Asi jako vzít Mission: Impossible a zabalit ji do celofánu marvelovky. Koukatelné (obzvlášť na Leitche s jeho neschopností koherentně vyprávět), ale vlastně strašně smutné při uvědomění si, že tenhle líný shluk pixelů, dementní zápletky a siláckých dialogů z kanálu je teď považován za akční standard a letní zábavu. No stakes, no drama, no tension. A to je i na akční kravinu prostě blbě. A Dwayne by se fakt neměl ocucávat před kamerou. Bizár.

• 28.7.2019  11:15

Parádní gangsterka se sociálním přesahem, který stále rezonuje. Životem jiskřící biják (Miami se dodnes nezměnilo) o rodině, touze po moci, fetu a paranoie, která tímhle mixem vzniká. Samozřejmě parádní Pacino, ale i dokonalá bitch Michelle a labužnicky natočená vyjednávání a akční scény, které mají napětí na rozdávání.

• 17.7.2019  23:38
    Lví král (2019)

Odporný sterilní hnus, jehož tvůrci nemají ani špetku morálky, aby jakkoli zmínili původní autory, které z 90 procent (tj. včetně dialogů nebo záběrování) tupě vykradli. Samozřejmě, že to obecně funguje. S tímhle scénářem, hudbou a hlasovým obsazením by to možná natočil i Zdeněk Troška. Snaha o fotorealistickou verzi bez větších výrazů tváře ale funguje tak napůl, pořád je za tím cítit umělost. Hlavně v detailech, celky místy působí trikově opravdu impozantně. To ale nic nemění na faktu, že tuhle verzi nikdo nepotřeboval, nové nápady Favreau tradičně nemá, všechny písně jsou hůře zpívané než v originále a ta fungl nová je stylem totálně nekompatibilní popový humus.

• 21.6.2019  13:05

Uff, tohle bolelo. V podstatě ještě víc než Black Panther, který aspoň vykazoval známky etnické zajímavosti a trochu progresivní filmařiny. Captain Marvel nemá nic. Pořádnou zápletku, nápaditou akci, dobré triky, anebo alespoň charismatickou hrdinku.

• 6.6.2019  00:13

Bezpohlavní prefabrikát, ve kterém není nic, co by vás mohlo bavit, nebo iritovat. Prostě to jen konstantně nudí. Neexistujícím budováním postav, neexistujícím dějem, totálně plakátovými padouchy, kteří mají charisma asi jako lepra, a samozřejmě totální absencí emocí a charismatu kohokoli, kdo není Fassbender/McAvoy. Očividně stokrát přepsaný scénář režírovaný impotentem bez vize, nápadů a vůbec záchvěvů kreativity. V tomhle filmu není absolutně NIC. I ten Zimmer jen recykluje ostčka Andělů a démonů a Inception.

• 25.4.2019  03:15

Jako poslouchat "best of" oblíbený kapely. Není v tom tolik originality, odvahy a srdíčka jako u sólo desek, ale hraje to jednu pecku za druhou, čemuž se hrozně těžko odolává. Plnokrevný fan servis, který ale umí být i intimní a nebojí se na chvíli zastavit. Jen ta lobotomizace Thora po waititiovsku mi prostě furt přijde příšerná. Byť se jí tu snaží maskovat jako PTSD. P.S.: Napodruhé to podobně jako IW hodně slábne. Wow momenty nahrazuje vnímání líného scénáře a nefunkčnost řady linií. 7/10 a potřetí ani náhodou.

• 22.3.2019  23:59

If Beale Street Could Just Shut Up. Aka sbírka klišé o rasismu natočená jako hladivé melodrama seroucí mramor a obhajující psychicky nestabilního floutka, který uměl krást, kopat do lidí a zasunout do 19ky bez gumy, ačkoli měl na cigára. Jenkins se 2 hodiny dojímá a doslovně snad pětkrát zopakuje hlavní myšlenku, jež je stejně mdlá a oscarově nanicovatá jako trapně stereotypní momentka s bilým uslintaným fízlem, jež je na neumětelské úrovni jako stbácké role Ondry Malého v českých flácích o komančích. Afroameričané na straně ústřední dvojice jsou samozřejmě 100% hodní, ačkoli se nejedná o svatoušky. Kdokoli je proti jejich lásce, je automaticky zlý, protože chraň bůh aby se o rasismu jen trochu polemizovalo v šedé sféře a ne jen prvoplánově připomínalo, že to minority nemají snadné.

• 6.2.2019  21:29
    Favoritka (2018)

Řecký král bizáru moudře umírněn, aby jeho náklonnost k dekadentní nabubřelosti sloužila konečně příběhu a ne samoúčelnosti. Stylová lahůdka o prověřeném tématu s trojlístkem vrcholně manipulativních vagín.

• 27.1.2019  13:04

Dokumentární pecka, která neskutečně zábavně odhaluje zákulisí monumentálního failu/podvodu a zároveň něco říká o generaci milleaniálů a snadnosti manipulace v době instagramové. Pití Evianu už nikdy nebude jako dřív.

• 27.1.2019  13:01

Mrazivý portrét, který má dostatek času na to být opravdu komplexní. Dokonalá přípravka na Berlingerův celovečerák s Efronem, jenž bude zjevně hodně vsázet na Bundyho charisma v kontrastu s odporností jeho činů.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52