6 underground: Tajné operace (2019)

Přebujelá a střihově zcela mimózní akční rakovina, kterou dal dohromady tým republikánských sociopatů na piku. Nedává to smysl, není to zábava. Je to jenom extrémně dementní slátanina glorifikovaných vražd a sebepřesvědčení, že si miliardář může svévolně rozesrat co se mu zachce pod záštitou cynismu a (falešné) morálky. WTF.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Zápletka pilotního filmu Clone Wars v dospělým kabátku a s temnou westernovou atmosférou plnou easter eggs pro nerdy. Příjemné a na jistotu. (viděno na Disney+)

Terminátor: Temný osud (2019)

Terminátor: Přeobsazení vychlastaný fetky Eddieho. V podstatě zbytečnost, která kvůli castingu sahá po reboot tlačítku a jinak nabízí jen to, co jsme už viděli. Není to rakovina jako Genisys, ale to je skoro všechno. Trojka i čtyřka byly odvážnější.

See - Božský plamen (2019) (epizoda)

Vcelku zábavná, deštěm zmáčená a hlínou zašpiněná vykrádačka Mad Maxe.

Ženy v běhu (2019)

Obstojně zrealizovaný produkt pro střední třídu. Nic víc, nic méně. Dalo by se říct, že jsou to takoví kultivovanější Bajkeři, ve kterých vás mohou vytáčet opravdu silně banální pokusy o humor, nekonečný šovinismus Vetchého, anebo velmi vrtkavá soudržnost scénáře. Přesto je výsledek vcelku atmosférický, šlapající a minimálně po stránce romantiky kupodivu fungující. A nikdo tu k mému upřímnému překvapení nesouloží svého nevlastního syna, ani nemá potřebu někoho znásilňovat. Což je u českého filmu v posledních letech v podstatě nepsaným pravidlem. Za to dávám Horskému pár bodů k dobru. A Bokové s Polívkou bych klidně přál ještě nějakou obdobnou romantickou štaci.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

How dare you.

Ad Astra (2019)

Filmový ekvivalent Frankensteinova monstra, které se na jednu stranu tváří oduševněle, na druhou je ale prosťoučké jako novorozeně. Jelikož ale Gray není režisérem, který by měl tendence být naivní či doslovný (viz. Ztracené město Z), připadá mi, že za ním během produkce přišel kokot-producent od Foxu a donutil ho do filmu nacpat akční scény se supergerojem Pittem a HLAVNĚ totálně lobotomický, mudrující a doslovný voiceover pro blbečky, v němž Pitt beze srandy popisuje, co udělal, co dělá a co hodlá dělat. Je to jako poslouchat audiobook, k němuž je Hoytemova okrasná kamera jako bonus. Ale nějaké super vyprávění za tím prostě není, protože tvůrce/producent divákovi a jeho inteligenci nevěří. Což nasere.