Johny303

Johny303

Jan Martinec

okres Praha

10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 10.6.2020  21:59

  Pokud do toho člověk moc nešťourá a jen se nechá unášet akční jízdou plnou krve a olova, tak těch dvou hodin strávených u filmu rozhodně litovat nebude.

  • 2.6.2020  23:51

  Lenochodi, zvířecí Corleone, sympatická a rozkošná hlavní hrdinka, policejní tématika, poměrně překvapivé rozuzlení příběhu... bez váhání bych tomu dal pět hvězd - jen kdyby mi tak okatě nevnucovali, že mám milovat všechny na světě i kdyby mi třeba právě teď někdo z nich mířil pistolí na hlavu. Nám dospělým na podobná kázání bohatě postačí Česká televize a co se týče dětí, těm bych tyhle nesmysly nevtloukal do hlavy vůbec...

  • 2.6.2020  22:26
  Anthropoid (2016)
  ****

  Hodnotit tento film je docela oříšek. Zpočátku jsem se obával, že kluci vyskočili z letadla jen aby mohli v protektorátu vojíždět holky a Heydricha že budou řešit jen v pauzách během střídání sexuálních poloh, ale naštěstí se v tomto ohledu netlačilo na pilu a romance nakonec nepřekročila snesitelnou hranici. Totéž platí o historických nepřesnostech, které sice občas zabolely, ale zároveň výraznějším způsobem nepoznamenaly to zásadní. Za co tedy strhnout hvězdu? Že se příliš nevydařil dabing a že Geislerka není ideálně zvolenou představitelkou tradičně české krásy tu řešit nebudu, ale velice nemile mě překvapilo, když jsem se v samém závěru filmu o vojáky v kostele nebál a jejich zoufalý boj mě zanechal takřka bez emocí. Bylo to tím, že člověk jejich osudy předem zná? Nebo mě snad herci nedokázali svými výkony dostatečně přesvědčit? Možná jsem si prostě jen nezvykl na Ciliana Murphyho, kterého zároveň sleduji v Peaky Blinders a jeho obličej mám spojený výhradně s grázly. Ať už je to čím chce, film jako takový rozhodně stojí za vidění a této fascinující kapitole válečných dějin určitě nedělá ostudu.

  • 30.5.2020  00:32

  Další žraločí béčko, které nenadchne ani neurazí. Ze vší té průměrnosti ovšem vyčnívají tři významné důvody, proč zrovna tento film vidět - drsňák Statham, sexy Číňanka Bingbing Li (v době vzniku filmu jí bylo už 45 let?!) a poměrně dobře zpracovaní žraloci, ze kterých se sice neposerete strachy, ale taky z nich nemáte úplnou prdel, jako je to obvyklé u většiny moderních žraločích filmů, které dosud závistivě pokukují po již značně vousatých Čelistech Stevena Spielberga z roku 1975 (trochu ostuda, ne?). Děj MEGa je poměrně prostý, ale líbil se mi nápad s objevem hlubšího dna spolu s odůvodněním, jak se kvůli tomu megalodon dostal zpět mezi lidi. Naopak největším záporem snímku zůstává délka, která činí dvě hodiny, ale bohatě by si vystačila s hodinou a půl.

  • 27.5.2020  23:00

  Tak zase jednou půjdu proti proudu, protože nechápu zdejší hodnocení ani důvod, proč je film tak populární. Za mě to byla zbytečně natahovaná nuda, ve které většina postav jednala nelogicky a vedla mezi sebou dialogy připomínající pokec nejhorších žáků ze zvláštní školy. Ačkoliv hlavní trojice ve složení Jones, Bardem a Brolin hraje jako o život, nemá v tomto případě šanci vytáhnou film výše než na dvě hvězdy.

  • 26.5.2020  00:46
  Kořist (2019)
  **

  Aligátoři se relativně povedli a... to je tak asi všechno. Zejména demence ústřední dvojice (zvláště pak Haley) způsobila, že jsem se vůbec nebál o jejich životy a po celou dobu jsem se strachoval zejména o rodinného pejska. Největším kamenem úrazu jsou ovšem primitivní a dementně načasované dialogy - aneb když ti aligátor ukousne ruku a ty máš pět minut nato chuť probírat trable v manželství. Ale to už je taková survivalová klasika, která by se dala odpustit, kdyby fungovalo všechno ostatní, což tady nefunguje. Rozhodně neprohloupíte, když si namísto "Kořisti" pustíte spíše slušných "47 metrů" nebo ucházející "Mělčiny".

  • 25.5.2020  21:24

  Vidět se to určitě dá. Pár fórů se skutečně vydařilo, zvláště pak, když se dostala ke slovu osvědčená hvězda parodií - Leslie Nielsen. Ale nejlepší parodie to rozhodně není, alespoň ne v současné době, kdy už ji zastínila modernější konkurence. :)

  • 20.4.2020  00:27
  Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)
  odpad!

  Do jisté míry je to určitě nahrané. I tak si ale myslím, že by se této skupince krásných egotupounů měl sex odepřít navždy - jinak skutečně hrozí, že by se to mohlo rozmnožit...

  • 14.3.2020  15:26

  Člověku je až smutno z toho, že se takoví parchanti stávají hlavními hrdiny filmů, knih a dokumentů. Jenže zrovna u zločinců typu Bundyho se není čemu divit. Odporná parodie na člověka, která si z brutálního zabíjení mladých dívek utvořila denní rutinu, totiž dokázala měnit tváře stejně snadno, jako se mění stupně na přehazovačce od bicyklu. Bundyho tak nesledujeme pouze jako odporného vraha a zdatného útěkáře, ale také jako příležitostného advokáta, playboie a ublíženou oběť společnosti, přičemž dokument podrobně sleduje celý průběh případu, nabízí dostatek dobových záběrů a neopomíjí výpovědi žádné z důležitých osob. V přehledném časovém rozvrhu se tak postupně propracovává až k velkému finále, které dopadlo tak jak dopadlo i díky zcela revolučnímu způsobu identifikace pachatele.

  • 28.1.2020  08:44

  Byl jsem hloupej, že jsem se tomu filmu takovou dobu vyhýbal. Snad ještě nikdy jsem neměl takovou chuť udělat svou prací díru do světa jako po shlédnutí Vlka z Wall Streetu. Je to film neskutečně zábavný, poučný, dramatický, lechtivý, humorný i motivační, takže tři hodiny uplynou jako voda. Svůj výrazný podíl na tom dozajista má i famózní výkon DiCapria v hlavní roli a Jonaha Hilla v roli vedlejší.

  • 13.1.2020  16:39
  Irčan (2019)
  ***

  S těžkým srdcem přiznávám, že mě Irčan zklamal. Gangsterky miluju a třeba takové Mafiány považuju za jeden z nejlepších filmů vůbec, takže jsem se těšil jako malé dítě. Bohužel tohle byla už jen taková natahovaná vzpomínka na zašlou slávu, která nudila ještě o poznání více než kniha. Je to tak na dvě hvězdy, ale já pod ty tři jít nedokážu...

  • 7.1.2020  01:03

  Snímků o správných a vzdělaných černoších čelících tupému bílému rasismu vzniklo v průběhu doby superkorektní tolik, že by z toho jeden vrhnul. Většina takových filmů se zmohla jen na propagandu a výchovná kázání, za což si zasloužila bez milosti skončit v propadlišti filmových dějin. Byla jich většina - nikoliv všechny! Jen pár výjimečných kousků dokázalo tuto pro mě již poněkud otravnou tématiku obalit do kabátku nápaditosti a humoru, který mě dokázal uspokojit. Týkalo se to například Nedotknutelných a částečně se to týká i Zelené knihy, která se pro mě sice nestane filmem století, ale místy mě pobavila, místy dojala a ústřední dvojice se skvěle doplňovala, což snímek u mého hodnocení dostalo až někam na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Možná je to až příliš vysokým hodnocením zde, možná je to tou tématikou, možná tou občasnou nudou, ale něco mě nutí být pro tentokrát přísnější, sorry...

  • 2.1.2020  08:40

  Rozhodně se nenechte odradit. Dvojka je ve skutečnosti o chloupek lepší než předchozí díl. Více fórů, více násilí, více krásných žen... přesto zůstávám na třech hvězdičkách, a pochybuji, že bych si to někdy cíleně pustil znovu.

  • 16.12.2019  08:32
  Vlastníci (2019)
  **

  Zkušenost člověka naučí, a tak už nějaký ten rok chodím na české filmy vybaven notnou dávkou pesimismu. Čas od času se taková taktika ukáže jako zbytečná, ale většinou se vyplácí. Bylo tomu tak i v případě Vlastníků, což je film, který si ukousl možná až příliš velké sousto, když celý film zasadil do jediné místnosti a upoutal tak pozornost výhradně na dialogy mezi postavami. Bohužel i světlejší humorné momenty většinou zastínila propagandistická stránka filmu, která je u snímků pod taktovkou České televize již nějaký čas standardem - nechybí snad žádná menšina, opěvují se "ti správní" a shazují se "ti špatní" a to všechno tak okatě, že si divák s odlišnými názory musí připadat jako dítě na převýchovném táboře. Nicméně abych jenom nehejtoval... je jasné, že to tvůrci s ohledem na typ filmu neměli úplně lehké a i když se ve Vlastnících nedočkáme žádné kultovní scény, pár opravdu vtipných momentů v nich je. Navíc se domnívám, že atmosféru i absurditu podobných schůzí vystihli tvůrci věrohodně. Přesto nadšení zdejších uživatelů sdílet nemohu...

  • 19.11.2019  17:27
  Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)
  **

  Uf, původně jsem to chtěl jen rychle zapomenout a neškodit Cimrmanům špatným hodnocením, ale říše hudby se skutečně nepovedla a když člověk musí tak musí...

  • 19.11.2019  17:18
  Parazit (2019)
  ****

  O tomto filmu se toho namluvilo tolik, že jsem se i já rozhodl (navzdory určitému skepticismu k asijské tvorbě) nahlédnout pod pokličku korejské kinematografie a zašel na to do kina... No, neprohloupil jsem. Něco tak zvláštního jsem asi ještě neviděl, ale to rozhodně nemyslím ve špatném smyslu slova. Tahle multižánrovka nabízí snad úplně vše od kvalitního humoru až po hororové prvky. Jen se pořád nemohu ubránit pocitu, zda by přece jen nebylo nakonec lepší zůstat jen u té komedie a neodbíhat jinam. Ale to už je teď asi jedno. Každopádně se jedná o moc dobrý film.

  • 19.10.2019  21:49
  Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)
  **

  Domnívám se, že jsou veškeré komentáře předem připravené. Ale i kdybych se mýlil, je to většinou nudné, hloupé a pokud ti zahraniční hosté skutečně mluví sami za sebe, tak musí být z většiny retardovaní - zejména Australané.

  • 13.10.2019  22:30
  To se ví (TV pořad) (2019)
  odpad!

  Neuběhly ani tři minuty a moderátor začal označovat za fakenews zprávy o nevzdělanosti příchozích migrantů. Wtf?! Tak se zdá, že ČT disponuje nějakými přísně tajnými informacemi, podle kterých polovina z příchozích vystudovala dálkově Harvard a ta druhá Cambridge... Je to k zblití, jak se pojmy "fakenews" či "manipulace" nejvíce ohánějí ti největší lháři. Tenhle pořad to jasně dokazuje. Pokud si nějaké ovečky dosud dokázaly dělat iluze o nestrannosti a profesionalitě ČT, tak nyní už se musí rozsvítit i tomu největšímu troubovi...

  • 7.10.2019  11:24
  Joker (2019)
  ****

  Městem zmítá deprese, špína a chaos. Lidé jsou čím dál tím nervóznější a propast mezi bohatými a chudými se nezadržitelně prohlubuje. Tato nelehká doba se promítne i do života Arthura Flecka, který se snaží živit děláním humoru, ačkoliv k němu v dané situaci nemá ani sebemenší důvod. Klaun uprostřed špinavého města slouží jen jako snadný cíl pro rebelující obyvatelstvo, které si na něm vždy a s chutí zchladí žáhu, zatímco "těm nahoře" nestojí ani za tu blbou ránu pěstí do ksichtu. Joker tak představuje pohár, do kterého postupně odkapává jedno trauma za druhým, než nádoba nezadržitelně přeteče... Joaquin Phoenix byl ve své roli fantastický!

  • 5.9.2019  21:30
  Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)
  odpad!

  Nesympatický a arogantní člověk, který si staví kariéru na laciném hejtování jedněch a těch samých pořád dokola - a vyčítá jim v zásadě to, co činí sám. Jeho "jediné správné názory" s mými nekorespondují, což mě jen utvrzuje v přesvědčení, že je z mé strany všechno v tom nejlepším pořádku.

  • 5.9.2019  21:10
  DVTV (TV pořad) (2014)
  **

  Z pěti hvězd snižuji na dvě... Nadějné začátky pořadu byly zadupány do země a nahradila je průhledná jednostrannost, která je především v podání Drtinové nesnesitelná. Dívat se dá jen na hosty, kteří nemají vůbec nic společného s politikou.

  • 3.9.2019  22:26
  Marta (TV pořad) (2019)
  *

  Martu mám rád, ale tohle bohužel zapadá mezi většinu českých talk-show - převažuje nuda a trapnost.

  • 3.9.2019  19:16

  Komediálně laděné horory mívám rád a tak byla má očekávání docela veliká. Ovšem Krvavá nevěsta byla spíše zklamáním. Přestože je film krátký, chvílema nudí. Hlavní hrdinka není zrovna z nejsympatičtějších, humor hapruje, strach chybí a postrádal jsem i nějaké to napětí, což by měla být u podobných snímků samozřejmost. Vyzdvihnout z lehké podprůměrnosti lze snad jen správně šílenou Nicky Guadagni...

  • 22.8.2019  16:40

  Měl jsem trochu obavy, že by mě mohl Tarantino poprvé během své kariéry zklamat, ale stačilo prvních pár minut filmu a já se začal svému oblíbenému tvůrci v duchu omlouvat za zrnko nedůvěry. Vyobrazení tehdejší doby je precizní, nechybí ostřejší humor ani dramatické momenty, zvláště pak v podání ústřední dvojice Pitt-DiCaprio, kterou výtečně doplňuje nádherná Margot Robbie a také skvělá dobová hudba. Je docela zajímavé, že čím déle nad Tenkrát v Hollywoodu přemýšlím, tím dokonalejší se mi celý snímek zdá a tím větší mám chuť si ho dát ještě jednou. Jen budu muset vyrazit s někým jiným, protože přítelkyni už na to nedostanu. Nelíbilo se jí to, nudila se a co jsem tak stihl vypozorovat, tak nebyla jediná - Tenkrát v Hollywoodu je filmem jako dělaným k ostře vyhraněnému postoji - pro Tarantinovu tvorbu tolik typickému - kdy ho budete buď milovat nebo nenávidět. Každopádně to doporučuji otestovat na velkém plátně v kině, protože tohle není film pro televize...

  • 28.7.2019  19:40
  Lví král (2019)
  ****

  Jako divák Lvím králem dosud nepolíbený jsem na film vyrazil spíše z důvodu jinak neatraktivního programu v kině. Trailer navíc vypadal fajn, tak nebylo co řešit. Hned na úvod mě ohromil fantastickej vizuál a já musel znovu zalitovat, že jsem se nechal odradit od 3D, nicméně i tak jsem se dokázal plně ponořit do fantastického příběhu plného napětí, lásky, zrady, ale i laskavého humoru, který si s mými emocemi pohrával jako s hadrovou panenkou. Výsledný dojem navíc skvěle podtrhuje hudba Hanse Zimmera a povedený dabing. Za mě příjemná záležitost, která navzdory cílovce rozhodně není jen pro děti.

  • 15.7.2019  13:06

  Únosná míra romantiky a překvapivě vysoká dávka humoru a originality. Musím říct, že dvojice ve složení Charlize Theron a Seth Rogen fungovala báječně a já se výborně bavil.

  • 9.7.2019  13:29
  Yesterday (2019)
  **

  Pro mě osobně zklamání. Film měl potenciál, který ale trestuhodně nevyužil, když upadl do šedé průměrnosti tuctových romantických filmů, jejichž existenci přestanete vnímat dříve, než opustíte sál... V tomto případě bych byl schopen přivřít obě oči nad skutečností, že v rámci korektnosti opět spárovali Inda a bělošku, rozdýchal bych i tu absenci jakéhokoliv vysvětlení, proč lidé přestali znát zrovna těch několik konkrétních slov, ano, přivřel bych obě oči, kdyby mě to bavilo. Jenže bohužel. To si dám raději repete Rocketmana nebo Zrodila se hvězda...

  • 20.6.2019  22:40
  Rocketman (2019)
  ****

  Ještě o kousek lepší, než poněkud přeceňované Bohemian Rhapsody. Je třeba vyzdvihnout parádní herecký výkon Tarona Egertona v hlavní roli.

  • 20.6.2019  22:09
  Milenky (TV seriál) (2018)
  odpad!

  Slovensko se rozhodlo fušovat do řemesla Pilcherové. Dobře to dopadnout nemohlo, ovšem tohle je absolutní průser.

  • 11.5.2019  19:45

  Neonacismus je bezesporu zajímavým tématem. Ale tahle Klusákova neobjektivní a zinscenovaná věc má jediný cíl - zesměšnit a zdiskreditovat. A to bez jakékoliv snahy obohatit diváka po informační a vlastně i jakékoliv jiné stránce. Třeba bude druhý díl, který se zaměří na podobný idiotismus mezi sluníčkáři, ale nač by si umělci káleli do vlastního hnízda, že?

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14