Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Akční
  • Krimi

Recenze (404)

plakát

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021) 

Představitele hlavní dvojice mám poměrně rád, a tak jsem zariskoval navzdory skutečnosti, že mi už trailer připadal děsně nudnej a filmoví kritici film vychválili do nebes (což je vždycky jasným varováním). K příjemnému překvapení bohužel nedošlo... vtipné momenty bys napočítal na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce a ani přepálený konec mi nebyl zrovna po chuti. Snad se Štáfkovi lépe zadaří u filmového Vyšehradu - moc bych si to přál. U seriálového Laviho ten primitivní humor fungoval dokonale, což se o Shokym a Morthym říct bohužel nedá.

plakát

Sedm statečných (2016) 

Bylo to jako takový ty fóry typu "přijdou běloch, černoch, Mexičan, Číňan, indián a tlusťoch do ohroženýho města..." ale já nemám k westernům prakticky žádnej vztah a původní verze mě minula, takže mi ty úpravy poplatný době výjimečně nepily krev. Dívat se na to dalo a závěr byl více než solidní, takže hezká trojka.

plakát

Přežili jsme území nikoho (2014) 

"Přežili jsme Ardeny" patří mezi mé nejoblíbenější válečné filmy, takže mě o to více mrzí, že tohle "pokračování" směle zařadím mezi ty nejhorší. Bohužel je to jen neatraktivně zaobalená agitace o rasismem poznamenaném černém vojákovi, který nakonec spasí životy všech ostatních a vyslouží si tak uznání. Že už jste to někde viděli? Já taky - tento týden asi sedmkrát...

plakát

Králíček Jojo (2019) 

Pro mě osobně docela zklamání, pramenící ze zjevného strachu tvůrců přitlačit na pilu. Nadějně působící úvod se ruku v ruce s odklonem Joja od nacismu zvrtnul v poměrně nudný příběh, který s každou další minutou ztrácí více a více na kontroverzi, vtipu, ale i dramatičnosti. Mezi silné momenty bych zařadil snad jenom šibenici, závěrečnou ušlechtilost Jojova velitele a scénu s gestapem v domě. Chápu, že v dnešní hyperkorektní době je těžké takový film vůbec vydat, ale když se z toho pak tvůrci bojí udělat pořádnou šílenost popotahovanou soudy po celém světě, tak co z toho?

plakát

Vrásky (2011) 

Prostý příběh z důchoďáku, který nejistě přešlapuje mezi komedií a dramatem. Jeho největší silou je bezesporu krásná animace, díky které je ta hodina a půl o poznání stravitelnější.

plakát

Pašerák (2018) 

Režisér Eastwood má svou nejlepší formu za sebou, ale jako herec je pořád stejnej frajer a drží tak poněkud mdlého Pašeráka nad hladinou.

plakát

Národní třída (2019) 

Čermák je borec a Cina mu zdatně sekunduje. Díky vydařenému tandemu lze z jednoduchého příběhu vytáhnout veškerý potenciál. I tak to ale stačí jen na tři hvězdy. S ohledem na fakt, že knize bych dal hvězdy dvě nebo jednu, je to vlastně docela úspěch.

plakát

Jedinečný Napoleon (2018) 

Napoleonika je nádherným koníčkem, který musí uznávat snad každý milovník historie a vojenství. Samotný dokument ale není nějak zvlášť zajímavý a představitelé císaře se až příliš okatě snaží vyzdvihovat nadšení pro svou roli, stejně jako rivalství mezi sebou, které pravděpodobně nebude až tak horké...

plakát

Ztracená domácí videa nacistického Německa (2019) (seriál) 

Některé záběry jsou opravdu jedinečné, ale informační hodnota je poměrně slabá. Zvláště popisy "odborníků" přímo u jednotlivých záběrů ve stylu "tady vidíme jak voják střílí" jsou zcela zbytečné...

Ovládací panel
9 bodů

Reklama

Reklama