lesumir

lesumir

John "Jack" Kennedy

okres Přerov
Na důchodě.Ale vládl jsem USA.

107 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 15.6.2006
  Gemma Arterton
  (herečka)

  Gemma Christina Arterton se narodila na Anglickém jihovýchodě v malém městečku Kent svářeči a uklízečce v lednu roku 1986. Po ukončení studia na Gymnaziu v Gravesendu nastoupila na Královskou akademii divadelního umění (RADA).

  Zatím ne příliš známá herečka zaznamenala filmový debut v roce 2007 jako Liza v televizním filmu… (více)

  • 15.6.2006
  Václav Havel
  (herec)

  Václav Havel, narozený v Praze 5. října roku 1936 je významný český spisovatel a dramatik, jedna z hlavních postav Charty 77, poslední prezident Československa a první České republiky.

  Narodil se do velice významné podnikatelské rodiny. Jeho dědeček založil kino Lucerna, strýc zase studio Barrandov. Roku 1951 mu díky tomu bylo… (více)

  • 15.6.2006
  Milan Markovič
  (účinkující)

  Významný slovenský novinář, spisovatel, herec, satirik a humorista, původním povoláním učitel. Má dvě děti, syna Miroslava a dceru Miroslavu. Vystudoval dvě vysoké školy, pedaogickou v Trnavě a filozofickou v Bratislavě. Pracoval jako pedagog, redaktor Slovenského rozhlasu v Bratislavě a učitelských novin. Ve svém volném čase… (více)

  • 15.6.2006
  Vlasta Chramostová
  (herečka)

  Česká filmová a především divadelní herečka, jedna z nejvýznamějších, co se na naší scéně obevily. Také skvělá publicistka. Své názory prosazovala tvrdě. Mnohým lidem se ale nezamlouvaly, a proto se stala velmi kontroverzní osobou. Jedni ji fandí, druzí odsuzují. Byla dvakrát nominována na Českého lva (Je třeba zabít Sekala,… (více)

  • 15.6.2006
  Simona Chytrová
  (kostymérka)

  Simona je narozená roku 1962, povoláním herečka a výtvarnice kostýmů. Od dětství se věnovala sportovní gymnastice (pod vedením Věry Čáslavské se dostala až k titulu mistryně republiky a reprezentace) a baletu. Po zdravotních problémech a statování v Národním divadle se vrhla na herectví a osm let strávila v Semaforu ve skupině… (více)