Maja238

Maja238


Pinacotheca Holmesiana

5 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Vasilij Livanov

  Vítejte v Rusku, pro ty starší a ne úplně v obraze: Vítejte v SSSR! Můžete zde najít Vodku, Chrám Vasila Blaženého, Vodku, Matrjošky, Vodku... A dokonce i Vodku! A teď, když námi přestanete opovrhovat a podíváte se blíž, najdete zde i VASILIJA LIVANOVA v podobě legendárního SHERLOCKA HOLMESE! Nevěříte? Jen se sami přesvědčte! A vemte jed na to, že budete ohromeně stát s otevřenou pusou nad touto skvělou a netradiční adaptací stejně, jako stovky jiných, včetně mě... a to všechno díky tomuto skvělému herci :)

 • foto

  Basil Rathbone

  Těch herců, kteří ať už hráli, nebo měli hrát nejslavněšího detektiva všech dob, bylo (popř. je) tolik, že je opravdu čest, když se nějaký určitý vloží do paměti Holmesologa hlouběji, než ostatní. Pro mě to bude navždy Basil Rathbone... Proč? Snad je mi sympatický, snad tak dobře hraje, snad je takový "sherlockovský." To vlastně nevím s jistotou ani já sama, ale jedno vím moc dobře... Tohle je můj Sherlock Holmes... "Ten" slavný detektiv.

 • foto

  Christopher Walken

  Málokdo dokáže z vraždícího maniaka udělat tak ďábelsky okouzlující monstrum, jako to udělal Christopher Walken z Hessanského jezdce... Krvý potřísnění šílenec s vybroušenými zuby a crazy hárem? Ano, takhle to mám ráda. :) 

 • foto

  Peter Cushing

  Tohle je jeden z těch herců, kteří si umí ukradnou pozornost jak diváků, tak publika, pro sebe. Svým jedinečným uměním a hereckým talentem dokáže téměř všem ženám podlomit kolena a všechny muže přinutit sednout na zadek. To byl velký Peter Cushing.

 • foto

  John Barrymore

  John Barrymore, člověk s tváří anděla a duší vyhlášeného ďábla skandálů. Rčení 'mluviti stříbro, mlčeti zlato' se zrovna dvakrát nedržel a když z toho koukal nějaký větší průšvih, stále ještě tu byla po ruce sklenka s nějakým dobrým alkoholem... Toť smutný osud tohoto výjimečného Američana s božským talentem a právem na mnoha dívčí srdce.

 • foto

  Johnny Depp

  Johnny Depp.... No comment! :)

 • foto

  Jeremy Brett

  Smutný osud Jeremyho Bretta musí naplnit melancholií snad každého... Skvělý herec, zlaté srdce, jeden z nejlepších Holmesů všech dob a on si takhle odejde. Že život není spravedlivý vím už dlouho, ale že zasazuje takové podpásovky je zavrženíhodné! Zkuste se někdy podívat na jeho poslední povídku aniž by vám v hlavě musel hlodat hlas, stále dokola opakující, že hodiny smrti brzy odbijí dvanáct. Nebo něco ještě hůře splnitelného: Zkuste se někdy podívat na jakoukoli jeho povídku a okamžitě se nezamilovat do těch grimas, hlasů či smíchů. :))

 • foto

  Edward Hardwicke

  Náš chvalně a velmi dobře známý Dr. Watson. :) Kam se hrabe André Morell? :)

 • foto

  Leslie Nielsen

  Bláznivá střela, Utopenec na útěku a další skvělé filmy, které by bez Leslieho Nielsena neměly šťávu.

 • foto

  David Burke

  Jeremyho dobrý kolega a přítel David Burke, si musí získat svojí nevinnou až naivní povahou snad každého... Tedy včetně Holmese. :)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace