Mimi šéf (2017)

zaujímavý nápad, miestami vtipné. deti sa ale pobavili :) na druhej strane trochu z toho reálneho života na uvedomenie sa - preferencia šteniatok pred deťmi. nič proti šteniatkam. ale sú to šteniatka. človek, ktorý však pred dieťaťom dá prednosť šteniatku si však tento film asi nepozrie, takže agitácia asi míňa cieľovú skupinu..

Marshall (2017)

čakal som od filmu viac. situácia so súdom ešte ako tak bola v popredí ale spoločenská a rasová otázka boli akoby len obtreté a väčší dôraz film kladie na klasický hollywoodsky prerod nechute zapliesť sa s "odbojom" do vehementného zastávania sa. na môj vkus príliš zromantizované.

Nemilovaní (2017)

jednoduchý a surový pohľad na sebestrednosť a sebeckosť života v modernej spoločnosti. pekná kamera. aj keď je pravda, že situácie Borisa v práci mi prišli trochu pritiahnuté za vlasy (totálna izolovanosť zamestnancov, na druhej strane až panický strach z odhalenia rozvodu).

Nejtemnější hodina (2017)

Gary Oldman podal výborný výkon. Ale aj keď za neho dostane Oscara, nevytiahne to celý film. Ten ani nedovidí na hranicu uveriteľnosti. A navyše je výrazne historicky nepresný (http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/novy-film-o-churchillovi-je-historicky-nezmysel#.WmfJ46inFPY?ref=mpm). Ide v podstate o defilé anglickej sebestrednosti a dôležitosti, ktoré pôsobí ako propagandistický materiál dôvery v anglické kráľovstvo a anglického sebavedomia v čase Brexitu.

Já, Heath Ledger (2017)

veľmi jednostranný dokument, v podstate chválospev. ako divákovi, ktorý nepoznal predmet dokumentu (okrem skutočnosti, že Ledger žil a zomrel), veľa nepovie 70 minút omielania, aký bol živý, činorodý a úžasný, a jednou vetou sa len dodá, že mal svojich démonov. jeho súkromný život je tiež naznačený len v tých pozitívnych svetlách, ale napr. ani jedna bývalá partnerka sa nevyjadrila, prečo sa rozišli. plusom dokumentu sú síce súkromné zábery, ale nakoniec sa nimi viac mrhá a už sú bez výpovednej hodnoty.

Pozor na Slendermana (2016)

plusom dokumentuje je, že otvorilo viacero tém a pohľadov, za čo som dával hviezdy. mínusov je však pre mňa veľa. tie pohľady nie sú dotiahnuté. chýba mi tam napr. aj vyjadrenie prokurátora a obete/rodiny obete, takto je to trochu jednostranné. to vykreslenie témy Slenderman mi príde ale dobré a nemyslím, že sa dokument vezie na vlne, keďže je to tam kategoricky a jasne odsúdené ako "rozprávka" a "výmysel". dokument tiež trpí príliš dlhou minutážou, ktorá je spôsobená aj zbytočným množstvom emocionálnych ale výpoveďou hluchých záberov na trpiacich/nechápajúcich rodičov.