Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Pohádka

plakát

Pošta pro tebe (2005) (TV pořad) odpad!

Inzerát I.: Sociálně slabá rodina, za účelem větších sociálních dávek hledá, jakéhokoliv svého dávno ztraceného potomka, spěchá- výplaty dávek se blíží. Zn: Máme Tě rádi, chybíš nám. Inzerát II.: Věčný loser, který lezl na mozek všem svým adoptivním rodičům, kterým kradl peníze za účelem hraní automatů a jiných bohabojných činností hledá své vlastní rodiče, spěchá- potřebuji novou kasičku. Zn: Maminko a tatínku, mám Vás rád, chybíte mi. Do toho středeční večer Esterka čišící dojetím a moji drazí rodiče přilepení k televizi. K tomu pošťák Ondra, kterému krásně ladí červené tričko a kšiltovka společně se stejným odstínem ušních lalůčků a kterého milují dámy napříč širokým věkovým spektrem tak od 35 do 105let. Když se mi náhodou podaří narušit ticho, který si zajisté sledování tohoto pořadu zaslouží, neb dojetí ze shledání s kýmkoliv si to plně zasluhuje. Ozve se z úst mých rodičů:,, Drž hubu!“ S očima nadále přilepenýma k obrazovce a s chápavým empatickým výrazem pro kohokoliv na světě. Zkrátka rodinná idylka. Chápu, že cílová skupina seniorů a jiných citově vyprahlých lidí, tento pořad náležitě ocení a ukojí svojí týdenní dávku emocí. Bohužel, spíše bohudík, k těmto lidem nepatřím.

plakát

Faktor strachu (2001) (TV pořad)

Pokud nehodíte šavli po prokalené noci, tak po tomhle pořadu se vám poblít zaručeně podaří okamžitě hned po ránu a kdyby jen jedou, ale minimálně 3krát. Když jsem viděla první díly, kroutilo mi to až s palcema u nohou. Velmi vtipné je pozorovat, co lidi dokážou za peníze, aneb vystajlované dilinky si pošmakují na prasečích prdelích a beraních varlatech, s totálně vytřeštěným výrazem, aby v závěru nezapomněly říct, že to zas tak hrozně nechutnalo. Nejvíce jsem se, ale nasmála, když v jednom dílu pili nějakej koktejtl z rošmelcovanejch zkaženejch vnitřností, všichni tam házeli šavle, jak po 10 jízdách na centrifúze a jeden týpek to v pohodě vypil a na konci řekl, že to chutnalo stejně, jako když jeho přítelkyně vaří. Aneb do té doby, kdy si tupí lidé nechají pro dolar vrtat koleno, bude se zbytek světa královsky bavit na jejich účet. Nicméně postupem času to postrádá grády, holt ono těch humusů, co je nutí sežrat, zas tolik není. Horší je, že v Čechách by pro stejný účel postačila klasická neidentifikovatelná UHO z leckteré jídelny, která leckdy vyžaduje odvahu ještě větší.

plakát

Odložené případy (2003) (TV seriál)

Dobrý seriál s promyšleným dějem, skvělým hudebním podkladem, ale bohužel se mi pokaždé líbily jen hodně staré případy, ty v rozmezí několika let, stály za starou belu. Hlavně už jsem ho překoukaná, viděla jsem ho opravdu mockrát.

plakát

Můj přítel Monk (2002) (TV seriál)

Je to šílenec a díly se Sharonou, byly stejně The Best.

plakát

Alvin a Chipmunkové (2007)

Vizuálně krásné provedení postaviček, opravdu krásná očička, ale ty umělé, ukňourané hlásky, spolu s trapnou pokérovanou ředitelkou školy mě tak iritovaly, že jsem to nedokázala dokoukat celé.

plakát

Bláznivá dovolená (1983) odpad!

A zasejc kino v Ledči nad Sázavou, ségra se švagrem, léto pohodička, ale tentokrát filmek, který se mi nelíbil, již tenkrát.

plakát

Policajt ze školky (1990)

Můj první film ,, pro dospěláky", na kterém jsem byla v kině v době, kdy jsem sama chodila do školky a kino v Ledči nad Sázavou, spolu s mojí ségrou a švagrem.

plakát

Peříčko (1997) (TV pořad)

Je posledním z mála věcí z tohoto žánru, které jsem kdy měla možnost shlédnout v kouzelné krabičce, která se zove televize. Pamatuji si pouze díly se Zuzanou Belohorcovou, na které jsem vždy koukala hlavně z důvodu zvukomalebnosti slovenštiny a vstřebání tohoto jazyka do ucha, jako dítko, narozené pár let před revolucí, jsem neoplývala velkou znalostí tohoto jazyka. Na svoji obhajobu udávám, že při prostopášnějších ,, erotikou“ nabitých scénách, jsem cudně klopila zrak a nastražovala uši, při volume staženém na minimum s prstem neustále připraveným na tlačítku vypnout a s dokonalou výmluvou, že jsem si jen nutně v noci odskočila do obýváku pro něco, životně důležitého, co nemohlo ani v nejmenším počkat do rána. Koukání se na tajňačku na Peříčko a poslouchání sexíčku live a následného rozebírání obou zmíněných ve škole, s tím, jak ti dospěláci můžou takové prasárny dělat, když pro celou naši třídu bylo v té době krajně nechutné i líbání, patří do úsměvných to vzpomínek. Kde ty časy jsou.

Emmanuelle (1974) odpad!

Na začátku, bych se to nějak pokusila shrnout. Jako puberťačka jsem objevila vzadu v knihovně značně ošmatanou knihu, která mě pak jako nepolíbenou bytost zasvěcovala do tajů erotična, samozřejmě s uzarděním sobě vlastním, jsem jí četla pokaždé, jen v případě, když nebylo doma jediného živáčka, než mně. Věřte, že jsem ji za pubertu stihla přelouskat několikrát a některé pasáže se mi opravdu nesmazatelně vryly do paměti. Pak jsem úplnou náhodou viděla film. Všechno, co v knize bylo erotické, se tvůrcům filmu podařilo vykleštit tak dokonale, že tam nezbylo vůbec nic. Už jen výběrem samotných postav, které působí, jako by rejža zapomněl udělat casting a všechny účinkující posbíral zcela náhodně po městě, cestou na natáčení. Samotná Emmanuelle je v knize vylíčena, jako nadpozemské stvoření, které lahodí oku mužů i žen, správně oblá na správných místech a přesto štíhlá. Její filmová vizáž na mě působila, jako babochlap z Rány deštníkem, nebo jako značně znuděná verze bohaté veverky Zrzečky, kterou už nebaví louskat oříšky, tak se snaží i přes svoji asexuální vizáž obskákat celý les. Myslím, že tato herečka by se více hodila pro roli Bee. Její manžel je v knize podán, jako kapitán Pikard, který Emmanuelle, zasvětil do tajů sexu, k tomu ještě zvládá vydělávat miliony a obšťastňovat thajky pod hranicí zákona. Ve filmu vypadá jako úlisný představitel taxikáře z německého porna, s vizáží Horsta Fuxe za mlada. Úplně jsem se děsila scény, kdy Emmanuelle za ním přilétla z Paříže, že budou právě ve stylu německého porna testovat hned na místě, čím hloubš, tím líp a její manžílek jí po vzoru NP propleskne se slovy: ,,Děvko, pořádně, PLESK, pořádně děvko.“ Bohužel, nebo spíše bohudík, byl značně vyčerpaný z vydělávání milionů. Takže z toho důvodu se ve filmu vůbec nic prostopášného nedělo, zřejmě ho bolela hlavička. Představitelka Bee, na mě působila, jako hlavní hrdina-novinář z Fontány pre Zuzanu 3, což mluví samo za sebe. Hraběnka Adriana, která je v knize vykreslena jako prostopášná světačka a záletnice par excellence a je jí 26let, ve filmu vypadá jako vyzobaná kukuřice s vizáží druhořadé prostitutky po několikáté odvykačce na protialkoholním. A samotný don chuan, prostopášník a seladon a tahoun celé knihy homosexuál Mario, ve filmu vypadá, jako řidič autobusu, trávící svou penzi v putikách 3 cenové kategorie a snažící se o podivné zprznění veverky Zrzečky. Chápu, že u nás se v té době netočily žádné filmy s erotickým podtextem, nicméně na celosvětovém prahu, ale byla i díla, kterými se popřípadě mohl tento francouzský skvost inspirovat. Dokonce víc erotická mi přijde i Angelika!!! Která stihne obšťastnit kohokoliv a ještě obhájí svoji prostopášnost závěrečnou větou: ,,Přesto všechno miluji pouze Joffreyho.“ Myslím, že tento film, by byl jedinečným kouskem v případě, že by se dočkal nového zpracování a držel se striktně tezí knihy, která opravdu měla hloubku, na rozdíl od bezduchého nudného a značně protierotického filmu, kde za nejvíce erotickou scénu považuji sex služebnictva v zahradní chýši i přesto, že vilná thajka má chování Blaženy ze Slunce seno. ,, Ne, ne a nebo radši jo.“ Naprostá stupidita filmu, mě dohnala k vyplození překvapivě dlouhého komentáře. Rada na závěr doporučuji si ponechat vlastní fantazii, sehnat si knihu Emmanuelle od Emmanuelle Arsanové, která je opravdu dobrá, film zahodit a pro lepší zapomínání děje, otevřít lahvinku červeného vínka a pustit se do čtení knihy.