• Pohádka

Román pro ženy (2004)

Na to, že podobně zaměřené filmy většinou nemusím vidět, ani z rychlíku, tak Román pro ženy nebyl zas tak hrozný, jak jsem původně čekala. Do mých oblíbených filmů sice patřit nebude a vidět ho taky dlouhou dobu nemusím, ale chápu, že je to film, který je zaměřen na určitou cílovou skupinu, která ho ocení. Pro mě byl o něco zajímavější, film s podobným zaměřením Bestiář.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

Nesleduji, protože zatím jsem normální a opravdu nejdu s masovou konzumní společností. Tím pádem jsem nemoderní jedinec, což mi nevadí a ani mi nevadí, že mám tak velkou mezeru ve vzdělání.

Mazaný Filip (2003)

Tento snímek mi asi nejvíce připomíná decela zdařilou napodobeninu PC hry Mafie, převedenou do žánru komedie. Na odreagování příjemné.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Nejlepší lék, když mě přepadne trudomyslnost, nebo když mám housera. Varel je dokonalý primitiv. :oD Má druhá nejoblíbenější hra.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Jak začít. ,,Červená značka, jdu po ní a najednou šlus, značka v hajzlu. Á vektrovna. Nazdar mládenci, já jsem Jeny, dramatická spisovatelka a sufražetka a jak právě vidíte taky turistka. Jak se jmenuješ ty? Patka. Křestní, křestní. Kamil. Nazdar Kamile, líbíš se mi. Já jsem Jeny, jak se jmenuješ ty? Nevstávej, klidně seď. Blažej. Nazdar Blažeji, nelíbíš se mi. Já jsem Jeny. Nevstávej, klidně seď a jak se jmenuješ ty? Svatopluk. Nazdar Sváťo, líbíš se mi a co vy kluci, vy se tady držíte, jak dva buzeranti. Mé jméno je Eda Wasrfaul. Ani nevíte, milá slečno. Tykej mi Edo. Ani nevíš, milá slečno, jak rád tě vidím. Edo na rovinu, líbíš se mi, ale tu ruku mi hezky rychle koukej pustit. Vy chlapi v tý ženský nevidíte rovnocenýho partnera, ale jenom ten sexuální objekt a přitom vás v mnoha ohledech převyšujeme, takže mi tu ruku dovopravdy pust, protože to už hraničí s vilností todleto.“ Kamile, už jsem ti říkala, že se mi líbíš? Jeny a ty jsi organizovaná turistka, nebo divoká? Já jsem divoká, Kamile. A taky vobčas píšu. Zrovna dělám na hře Louny. Je to o mladém převozníkovi. Mladý Helmut vozí už 50 let na své pramici..........no, řeknu vám mládenci, na pramici jsme se loni v létě nablbli, tomu snad ani nebudete věřit, no a to počasí, to vám povím nádhera, každý den bylo slunečno, no úplně na procházku, jen tak se vydat po značce do divoké přírody, to je nádhera, víte mládenci, já jsem totiž taky turistka, to byste nevěřili, co na takovém vejšlapu potkávám chlapů. Kolikrát jsou to takový poživační samci, no tudle jsem potkala nějakého, počkejte, jak von se to jen jmenoval, jo Helmut to byl. No,vidíte Helmut, tak se jmenuje i postava z mé nové hry Louny. Víte pánové, že já taky totiž vobčas píšu. Kamile, už jsem říkala, že se mi líbíš? Co dodat, Švestka je má nejoblíbenější hra. No ono pánové, takové švestky nemyslete si, něco zavařím, něco nasuším, většinu vypálím. :oD

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Ať žije Product placement a mrzké herectví za velké prachy. Viděla jsem jedinkrát 10 minut po zjištění, že prostitutka se jmenuje paní Kouřilová, jsem to opravdu vzdala. Navíc tak nádherné nemocniční prostředí, milý kolektiv a všichni samozřejmě z vyšší sociální třídy, takovou fajnouvou skladru najdeme tak maximálně v pohádkách a rozhodně ne v Čechách. Dřív se točily kvalitní seriály s omezenými možnostmi. V dnešní době velkých možností se točí omezené seriály a vypovídá to značně i o divákově vkusu, neb se spokojí s jakýmkoliv brakem, který mu televize předloží, i přesto, že má na výběr se svobodně rozhodnout, jak smysluplně využít svůj volný čas. U toho paskvilu to rozhodně není.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Viděno na živo, dobré, rozhodně né nejlepší hra ani seminář, tak 4 a půl *

Akt (1997) (divadelní záznam)

,,Pravím-li, řekl Jára Cimrman, že existuje toliko okolní svět a neexistuji já, neznamená to, že nejsem ve vnějším světě vůbec patrný, neboť patrnost a existence jsou dvě naprosto odlišné věci. A dále Jára Cimrman přirovnal svět k jakési veliké ploše, uprostřed níž je místo, kde chybí Jára Cimrman. PANE REIDINGER, KAM JSTE MI DAL TU RULIČKU, S MOTOUZKEM???“ Následuje názorná ukázka………. ,,Na tomto místě, sám Cimrman upozornil, na velice zajímavý důsledek své filozofie. Jestliže totiž Cimrman tvrdí, že existuje pouze okolní svět a neexistuje on pak ale, jak jsme si teď ukázali, v okolním světě musí v důsledku toho, platit myšlenka zrcadlově obrácená. Totiž, že existuje jen on a neexistuje okolní svět, čili zpátky filozofie solipsismu. Autor tak vlastně zastává stanovisko, které zároveň vyvrací.“ Trpíte? Trpte, též jsem na hodinách filozofie trpěla. Chtěla jsem vlastně jen říci, že Miloň Čepelka, jako paní Žílová, je dokonalá baba!!! POZOR NA MNOHOZNAČNOST POJMU JE. :oD Moje třetí nejoblíbenější hra.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Kdyby to šlo,dala bych 4 a půl *. Na mě je to o něco slabší, než Prázdniny v Římě. Tento snímek na mě působí daleko naivnějším dojmem a nějak se s tím nemůžu vypořádat. Vlastně si ani nevybavuji děj, spíše jen kostýmy, celkovou atmosféru a samozřejmě okouzlující Audrey.Tento snímek se mi vryl daleko míň do paměti než Prázdniny v Římě.

Prázdniny v Římě (1953)

Nikdy bych nevěřila, že tak naivně roztomile romantický snímek může být koukatelný a mít takový úspěch i po letech. U prázdnin v Římě, tohle spojení funguje s podivem dokonale. Audrey Hepburn je opravdu nádherná. Celý příběh má šmrnc a pohladí na duši a to vůbec nejsem romanticky založený člověk.