belldandy

belldandy

Evička Veselá

okres Znojmo
http://belldandy.bloguje.cz/

homepage

115 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Audrey Hepburn

  Nevěděla jsem, že na mě nějak dokáže působit ideál ženské krásy dokud jsem poprvé neuviděla Audrey Hepburnovou. Působí na filmovém plátně tak neuvěřitelně oduševněle a spanile, že jsem nikdy nedokázala vnímat to, že nejspíš také dobře hraje.

 • foto

  Anna Magnani

  Anna Magnani, to je prostě ženská z ulice, které jsem uvěřila prakticky cokoli se jí zachtělo. Pro mě je to herečka par excellence.

 • foto

  Jana Brejchová

  Ona je doslova jak Jana Brejchová, Jean Marais se mužnějc' nechová. Na to pak se nejraděj' vzpomíná ... Ona je prostě největší česká filmová hvězda. Tečka.

 • foto

  Nataša Gollová

  Víte, Nataša Gollová je můj vzor. Když od dětství posloucháte, co že to zas ta "Eva tropí za hlouposti", nemůžete se neztotožňovat s postavou, kterou Nataša tak roztomile zahrála. A pak ... Nataša byla z generace filmových hereček třicátých let tou, které jsem nejvíce věřila to, že je nejen krásná, ale hlavně po čertech chytrá.  Přiznávám, že k onomu "nezaujatému" názoru, nejspíš přispělo její příbuzenství s patriarchou české historické vědy, Jaroslavem Gollem.   

 • foto

  Monica Bellucci

  Další s italských krásek? Ano ... Zatraceně nevím, jak to Italové dělají, ale jejich kinematografie  produkuje takové krasavice a každá z nich působí zcela mimořádně. Každopádně, když se řekne Monica Belucci, vybavím se Tornatoreho Malenu. Je tak krásná, až to narušuje poklidnou rovnováhu světa. :)