belldandy

belldandy

Evička Veselá

okres Znojmo
http://belldandy.bloguje.cz/

homepage

115 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 28.4.2009
  Pochodová píseň z Kamaty (1982)

  Název je citací stejnojmenného japonského filmu z třicátých let a zároveň narážkou na jižní část Tokia (Kamata), kde jsou filmová studiaolečnosti Šočiku. Děj nostalgické a trochu ztřeštěné komedie se odehrává ve filmových ateliérech. Zacházející herecká hvězda samurajských filmů Ginširo rozkáže svému obdivovateli a zároveň herci filmových štěků Jasuovi, aby se oženil s jeho těhotnou milenkou - Konatsu. Jasu je zvyklí ve všem se podřídit a ani tentokrát v ničem neodporuje. Avšak vztah vznikající mezi Jasuem a Konatsu začne Jasuovo myšlení pozměňovat. Ikdyž souhlasí s natočením sebevražedné scény na schodech, která má dodat na populárnosti poslednímu Ginširovu filmu, přestává být ochoten bez rozmyšlení poslouchat.

  • 28.4.2009
  Příběh čisté lásky (1957)

  Milostný vztah dvou mladých lidí neviditelně, ale osudově poznamenala válka. Mladá dívka je vychovávána v sirotčinci. Dobře se rozvíjející milostný vztah se rozhodne ukončit po té, když odhalí, že trpí nemocí z ozáření.

  • 28.4.2009
  A přece žijeme (1951)

  Levicově laděný poválečný film režiséra Tadeši Imaie je zřetelně ovlivněn italským neorealismem, zejména De Sicovými "Zloději kol". Každý den přichází Mori a jeho přátelé ke dveřím zprostředkovatelny práce a bazvýsledně čekají na možnost nějakého, třeba i malého výdělku. . Mori, který býval před válkou majitelem maličké továrny na hračky, se ocitá na úplném dně. Postupně přichází o dům, ztrácí naději na získání vytouženého zaměstnání a navíc se zadluží u přátel. Tehdy se rozhodne pro krajní řešení své situace.

  • 28.4.2009
  Ďábelské ženy (1955)

  Noirový příběh o společném plánu manželky a milenky na vraždu. Michel Delasalle vyženil se svou manželkou Christine značné jmění, za něž pořídil soukromou školu a stal se jejím ředitelem. Již nějaký čas však žije otevřeně v milostném vztahu s učitelkou Nicole. K oběma svým "ženám" se chová přezíravě a krutě. Proto vznikne jejich společný plán na jeho zavraždění. Jak to tak ale bývá, při uskutečňování se v plánu objevují trhliny.

  • 28.4.2009
  Ifigenie (1977)

  Filmová podoba Euripidovy hry Ifigénie v Aulidě. Posvátný jelen byl zabit. Artemis se zlobí. Aby mohly řecké lodě vyplout vstříc válce v Tróji, musí být napřed obětována Ifigénie. Agamemnón se jen pomalu a pod tlakem celého vojska s Odyseem včele odhodlává k tomuto kroku. Ifigénie je totiž jeho dcera. Pod záminkou, že chystá svatbu, nechá Ifigénii přivést. Jeho záměr se však prozradí a Agamemnón musí čelit rozezlené Klyteiméstře. Ifigénie sama však nakonec pochopí nevyhnutelnost své smrti a podrobí se.