jiri.psota

Gurmán a cestovatel

homepage

1 bod

• 10.7.2017  22:01

Skvělá hudba, neotřelá kamera a střih.

• 29.4.2016  23:39

Neotřelé a vtipné. Akční hra na filmovém plátně.

• 13.9.2015  08:10
    Sinister 2 (2015)

Hororová lekačka na páteční večer. Příběh nedosahuje kvalit prvního dílu, resp. prakticky chybí. Na druhou stranu je tu pár slušných děsivých scén. Samozřejmě i spousta očekávaných klišé, ale bez těch se asi běžný horor neobejde.

• 10.7.2015  14:09

Filmu dodává šmrnc hlavně skvělý Arnie, který se nebojí ze sebe udělat legraci. Musím říci, že mě film mile překvapil. Ačkoli mám původní sérii rád, nevidím důvod ji srovnávat. Na páteční večer do kina skvělá volba.

• 17.7.2013  10:18
    Stážisti (2013)

Koukatelných komedií je poslední dobou jako šafránu, takže jsem rád, že se jedna zajímavá objevila. Jako spousta jiných snímků samozřejmě obsahuje scény, které byste s radostí přeskočili, ale u některých "IT" joků jsem se fakt pobavil.

• 3.4.2013  22:19
    Lesní duch (2013)

Film určitě není pro každého, je opravdu hodně plný krve, což místy může působit až samoúčelně, i když já to tak osobně nevnímal. Vizuálně hodně povedené, příběhově tak trošku kombinace Cabin Fever, Vymítače ďábla, Nenávisti a Kruhu, takže žádnou velkou porci originality a promyšlené postavy nečekejte, ale o to asi autorům ani nešlo. 5 hvězdiček za vizuální stránku, 4 za zvuk, 2 za (ne)logičnost postav, 3 za scénář. Celkem 3,5

• 13.3.2013  16:54
    Cargo (2009)

Je vidět, že dobře natočené vesmírné sci-fi nemusí nutně pocházet z USA či Británie. Švýcarské Cargo mě velmi mile překvapilo. Nejblíže k němu má z poslední doby určitě Moon. Komu se líbil, ocení tento film.

• 7.3.2013  18:16

Film mě vcelku zaujal, ale myslím, že úplně nevyužil svůj potenciál. &

• 14.1.2013  15:17

Hobit je precizně natočený film se smyslem pro detail. Knižní předlohu kopíruje věrně, někdy možná až zbytečně roztaženě. Asi bych byl radši, kdyby byl namísto triologie rozdělen pouze na 2 filmy. Právě v tomto ohledu dle mě spíše vítězí snaha dobře projekt zpeněžit. Triky jsou výborné, hudba krásně dokresluje scény. Necítím zde tak silný motiv jako v LOTR, asi nepůjde ani o stejnou srdcovou záležitost, nicméně jde o dobrý film.