Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tenhle film, co film, tomuhle se nedá říct jinak než DOKONALOST SAMA.Výborná režie, výborný scénář, výborné zahrání a takhle bych mohl pokračovat až do nekonečna.Když jsem tento film viděl poprvé a to jsem ještě neznal Tima Robbinse tak jsem si myslel že to bude nějaký béčkový film, kterej mají rádi jenom nějaký fanatici, ale hned po prvních 5 minutách sem se přesvědčil o opaku.A když už jsem byl v půlce tak jsem si myslel že teď už všechno úžasnýho je pryč a už bude jenom šťastný konec, ale ono to nepřestávalo a pořád a pořád se bylo na co koukat a když se zamyslíte tak teprve pak vám dojde jak byl Andy chytrej.Ale všechno co sem tady napsal by stačilo shrnout do 4 slov.NEJLEPŠÍ FILM VŠECH DOB.

Sedm (1995)

Naprosto úchvatný film od Davida Fincher se skvělým scénářem a dokonalým zahráním Kevina Spaceyho, ale samozřejmě Brada Pitta, Morgana Freemana atd.Dokonce si i myslím že je to lepší film než-li Mlčení jehňátek, který sklýzel velký úspěch.Je to velmi náročný film na psychiku(hlavně ten konec),ale stejně to je jeden z nejlepších filmů všech dob u mě ho předstihl snad jen Vykoupení z věznice Shawshank.