kverula

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.12.2015  14:32
    Sils Maria (2014)

Jsem pohlcena atmosférou filmu a stále o něm přemýšlím...řekla bych tedy, že dobrý film.

• 10.6.2015  13:58

Takový humor buď milujete nebo jím pohrdáte. Já se nemůžu dočkat dvojky.

• 24.2.2015  01:54

Julienne Moore miluju, ale na Oscara bych jí přiřadila jiné role, které má za sebou. Oscarové záležitosti jsou pro mě vůbec záhadou...

• 6.12.2014  19:45
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

Seriál, jehož každá epizoda mě nejmíň třikrát široce rozesměje.Jsem zamilovaná...

• 6.12.2014  19:40
    Futurama (TV seriál) (1999)

Parádně ztřeštěný humor, na který ani "Simpsni" nedosahují. Má oblíbená postava: Zap Brannigan!

• 11.8.2014  14:59
    Noe (2014)

Takové obsazení a takový propadák. Přesvědčte se sami.

• 11.8.2014  14:56
    Divergence (2014)

Ovšem tady jsem si smlsla, podobně jako u Gattacy. Dynamické od začátku do konce. Téměř. Má to své slabé chvilky, především u konce, jako kdyby režisér nevěděl jak zastavit rozjetý vlak. Ale oproti zdejšímu hodnocení to pro mě bylo nesmírně milé překvapení.

• 11.8.2014  14:46
    Ranhojič (2013)

Film jsem nebyla schopna dokoukat v celku! Rozkouskovala jsem si jej asi na čtyři části, neúmyslně. Nedalo mi to nedoukoukat. Hlavní hrdina je na mě moc přesládlý, takovýhle roztomilý kukuč spolu s těmi nejčistšími úmysly mi žaludek moc nebere. Ben Kingsley samozřejmě výtečný a dokonce i Olivier konečně ZAHRÁL. Příběh se dost vleče, bez větších zážitků a prožitků, milostný příběh na nule - docela zbytečný. Ale zase výprava veliká, to jo. Takový Příběh tisíce a jedné noci.

• 18.5.2014  13:16
    (Ne)zadaní (2013)

Ty scénáře jsou snad rok od roku horší a horší... Žánr "komedie" je obrovské řemeslo, do kterého by se měli pouštět jen ti nejpovolanější. A to už je dneska rarita. Opravdu "Awkward".

• 18.5.2014  12:51
    Koleje osudu (2013)

Kéž by každý z nás byl jen z poloviny velkorysý jako hlavní postava příběhu. Silný příběh s přemírou emočně vyšponovaných dialogů. Colin Firth umí hrát dramatické postavy, přeci jen se mi líbí víc v komediálnějších žánrech. Více tam vynikne jeho um vážnosti a upjatosti.

• 17.5.2014  14:00

Pár scén si užijete, ale je jich jako šafránu a ještě musíte bejt úplně v pohodě. Jinak hodně primitivní film o třech pipkách, co se spojí proti svému milenci/ manželovi.

• 6.5.2014  16:25

Jediné, co mě na filmu zaujalo byly pěkné písničky a sem tam roztomilý kukuč Gwyneth Paltrow. Ale neni to pro film přeci jen trochu málo?

• 5.5.2014  14:07
    Konzultant (2013)

Konečně role vhodná Cameron Diaz!

• 3.5.2014  19:17

Citlivý příběh o umírání a síle přátelství. Takovému přirozenému vyvrcholení příběhu musím vzdát hold. Herecký výkon B.C. velice realistický. Dějově podobné filmu Hasta la vista! U obou filmů jsem si šáhla do svědomí a pobryndala dioptrické brýle.

• 2.5.2014  15:10

Standardní Jan Budař, zprofanovaná bordelmamá Kateřina Brožová a dávno zapomenutý Vyvolený Martin Hranáč. Zato však skvělá kamera, prosycenost barev a zvukové efekty. Provázený hlasový přeryv by mohl trochu ubrat na rádoby lehké fórovosti, přesto jsem se zasmála. Hořká komedie o tom, že rychle nabydeš-rychle pozbydeš. Ale hlavně, využiješ příležitosti a nezaspíš! V řadě nových českých filmů jednoznačně vyčnívá.

• 1.5.2014  21:12

Pokud jste fanoušky Justina Biebera, pak se Vám dokument může líbit (ale určitě jej nebudete milovat). Pokud se však chcete něco dozvědět o tomto fenoménu, nepochodíte a zbytečně promarníte čas.

• 15.4.2014  18:10
    Philomena (2013)

Herecké výkony perfektní, obzvlášť Steve Coogan, ten mě moc bavil. Dějově velmi sympatické a pobuřující zároveň. Silné životní příběhy zakládající se na skutečných událostech vždy ráda podpořím. Pro mne jsou však vždy věcí jednoho shlédnutí. No more drama.

• 15.4.2014  18:02
    NON-STOP (2014)

Tentokrát to nezachránila ani krásná Julianne Moore. Jak jsem psala u filmu The delivery man: Liam Neeeson spolu s Vincem Vaugnem pro mě v posledních letech tvoří armádu Záruky špatného filmu. Tři hvězdičky a víc ani prd.

• 15.4.2014  17:57

Pár koukatelných okamžiků, sem tam i dojemných, ale jinak strašně zdlouhavé. Vince Vaugn spolu s Liamem Neesone (Non-Stop) tvoří armádu Záruky špatného filmu. Na ty se v posledních letech můžu vážně spolehnout.

• 7.4.2014  19:07

Rodinné drama jako křen! Jsem ráda, že Julia Roberts dostala po dlouhé době prostor pro seriózní emotivní výkon. Excelentní, mimochodem.

• 19.3.2014  19:19
    Když v tom jedou ženy (TV seriál) (2014)

Takovéhle dokumenty podpořím vždycky. Obdivuju ženy, co se svými závislostmi vyšly před televizní obrazovky.

• 16.2.2014  17:25
    Revival (2013)

Dějově velice podobné filmu Still Crazy, ale co. Bolek Polívka spolu s Mirkem Krobotem, to je dvojice, která uspěje na kterémkoliv poli, i tom hudebním! Citlivě podané vtipné dialogy na své mládí/stáří, nenásilné a nevtíravé. Je jich jako šafránu, ale kvalita zaručena. Nejslabším článkem je tam Richard Genzer, který i přesto, že se snaží zavtipkovat, nějak mu to ne a ne jít. Naopak Zuzce Bydžovské měli připsat trochu víc. Stejně je to ale jedna z mála novodobých komedií, na který se budu vézt ještě hodně dlouho.

• 9.2.2014  18:21

Příjemné překvapení! Přehnané akce, kam se hrabe James Bond či Mission Impossible1+2+3+4, ale přiznané, a to je mi sympatické. Celý film chce diváka především po-ba-vit, nehledejte zatím nějaké jiné poslání nebo dokonce kdovíjakou zápletku. Oběma hercům sednou role jak hrnec na prdel. Opět ponaučení pro mě, že se nemám ohlížet na zdejší hodnocení a raději si utvořit svůj vlastní úsudek.

• 31.1.2014  16:16
    Nebe (2002)

Celý scénář je dost přitažený za vlasy. To snad ani nemá cenu nijak komentovat.

• 29.1.2014  19:04

Tomu říkám drama! Woody Allen je prostě nezaměnitelný a tak je to jen dobře. Vím, co mám očekávat, na co se mám těšit, s jakou atmosférou mám počítat, a proto mě žádný snímek nezklame. Osudy lidí, mezilidské vztahy, vyšpičkované dialogy a nezaměnitelná hudba. Život sám. Navíc, Cate Blanchett je vždy terno. Ještě bych tam přidala víc komedie a nejspíš bych šla i do plnejch.

• 23.1.2014  13:17

Já mám k tomu snad jen jeden postřeh a to excelentní výkon M.M. Ale vážně briliantní. Sotva jsem ho v tom útlém tělíčku poznala. Obětovat tak perfektní tělo kvůli scénáři, kterému věří...zasloužený Zlatý Globe a doufám, že i Oskar.

• 21.1.2014  18:22

Už jen samotný konec si zasluhuje hvězdičku navíc. Ben Stiller v roli šedého úředníka - snílka a zároveň zodpovědného pracanta, který se kvůli chybějícímu snímku vydá až na druhou polovinu zeměkoule. Roztomilý snímek, ač krapet přitažený za vlasy, ukazuje, že v životě nemusíme jen snít. A že dobrodužství čeká na každého z nás. Stačí mít jen odvahu udělat první krok.

• 21.1.2014  18:09

Lepší než jednička a pojítko je třetímu dílu. Čekala jsem větší roli Liama H., ve filmu se mihne sotva třikrát a namluví toho ještě méně, ale Jennifer Lawrence velice sympatická a stejně tak Elisabeth Banks. Už jen kvůli ní bych se na to s radostí podívala ještě jednou. Hezký důkaz toho, že "dvojky" ještě stále mohou překvapit.

• 14.1.2014  13:10
    Pouť (2010)

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Dojemný snímek zachycující příběhy čtyř lidí, kteří opisují své životy na Svatojakubské cestě bez pomocí slov. Miluju takováto zpracování, kdy se nemusí divákům vysvětlovat příběh od samotného A do konečného Z. Všichni máme svůj mozek a svou představivost. A všichni máme své příběhy, které jsou více či méně podobné. Není potřeba nic vysvětlovat, ni komentovat.

• 13.1.2014  11:48
    Lásky čas (2013)

Romantika jak Brno, komedie jak Zavlekov. Představu o cestování v čase jsem měla úplně jinou (zavřít se do skříně, stisknout pěsti, zavřít oči - wtf??!), nemluvě o jeho účelech. Ale budiž. Kdyby tam nebyl můj rachitický oblíbenec, propadla bych pláči nad ztrátou tak drahocenného času.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9