Apolena23

Apolena23

okres Praha
Gramatický nácek

Twitter: ShMayda99

22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ostrov (2005)

  Když se nad tím tak zamyslím, není na tomto světě filmu, který bych měla radši. Ani si nejsem zcela jistá, jak je to možné. Snad je to nevinností, která v tomto filmu tolik vyzařuje ze Scarlett Johansson? Snad je to zdravou zvědavostí Ewana McGregora, který jediný, mezi všemi ovcemi, přemýšlí o něčem větším, než jen načrtnutým životem v Institutu? Pravdou je, že ač jsem tento film viděla nesčetněkrát, nikdy jsem si dokonale nezapamatovala konec. A možná proto mě to baví stále dokola. Cosi prohnilé jest ukryto v záměrech Institutu, co a kde je ten idylický Ostrov, na který všichni s tak neodolatelnou touhou chtějí? A pak je tu náš Lincoln 6-Echo, který, řekla bych až "dětskou" zvědavostí, chce zjistit více o místě, kde žije, jaký má toto smysl, proč děláme tu samou práci každý den... Příběh se z tak nevinné myšlenky velmi nenuceně rozvine v dramatický akčňák a vy každou chvíli čekáte, kdy se Lincolnovi zhatí všechny plány. Filmu nic nechybí, ani ničeho nepřebývá. Příběhová linie plyne klidně, samostatně, nic nevnucuje ani nic nevyžaduje. Na rozdíl od jiných filmů, kdy spadnete najednou z jedné akce do jiné a sami ani nevíte, jak jste se tam ocitli. Pro mě je Ostrov zkrátka vrchol hollywoodských akčňáků, nejen kvůli neobvyklé dvojici Ewana a Scarlett, ale kvůli myšlence, kterou film nese, ale přesto si film nehraje na něco víc, což vdechuje filmu jistou dávku osobnosti.

 • poster

  Most do země Terabithia (2007)

 • poster

  Hunger Games (2012)

  (21.08.2012) Čím mě tento film určitě nadchnul, jsou správně vybraní herci a jejich vynikající herecké výkony. Je velice dobře zpracován z knižní předlohy, a fanoušky knihy určitě nadchne taky. Ovšem co mi na tomto filmu vadilo, byla roztřesená kamera. Mnozí také nenajdete Vaše oblíbené scény, postavy, či rozhovory. A pro mnohé, kteří knihu nečetli, bude tento film plný klišé a neodpovězených otázek. Podle mě, je tento film určen spíše pro Ty, kteří knihu četly, protože vědí na co se mají připravit. Ve filmu je taky spousta věcí, které nebyly vysvětleny, jako například mutové nebo Reprodrozdi. Kde se vzali? A proč? A proč je tak a ne onak? A kde to jsou? A co to je? To budou časté otázky těch, kteří nečetli knihu. Přesto tento film přináší spoustu emocí a požitků, a určitě stojí za shlédnutí. (25.05.2013) Dodatek ke komentáři: Uběhla nějaká doba a čím vícekrát jsem film zhlédla, tím víc mě přestává bavit. (29.05.2013) Dodatek k dodatku: Anebo bych se na ten film asi neměla koukat tak často :D.

 • poster

  Interstate 60 (2002)

 • poster

  Pan Nikdo (2009)

  Nemám slov. Tento film je opravdu zmatek, ale podle mě "spořádaný" zmatek. Dává spoustu otázek, na které časem získáte odpovědi. Příběh je ze začátku poněkud zamotaný, ale během filmu se všechny dílky dají dohromady. Příběh malého chlapce, kterému se rozvedou rodiče. Ovšem tak jednoduché to není. Jsme v budoucnosti roku 2092 a tento "chlapec", nyní už starý muž vypráví, jak se rozhodl. Jakou cestou se nakonec vydal? Zůstal s otcem. Nebo odjel se svou matkou? A s kým tedy opravdu zůstal? Na tuto otázku dostanete odpověď, ale popravdě, mě to trošku zklamalo. Úprava komentáře: Buď, anebo jsem to špatně pochopila :D.

 • poster

  Sherlock Holmes (2009)

 • poster

  Herkules (1997)

 • poster

  Hvězdy nám nepřály (2014)

 • poster

  Strážci Galaxie (2014)

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace