Themyth

• 9.1.2018  05:18

R. I. P. Marián.

• 6.1.2018  11:45
    Malý princ (2015)

Najlepšie spracovanie Malého princa, ktoré bolo doteraz vyrobené. Klasický Saint Exupery, zmiešaný s niekoľkými originálnymi nápadmi. Na druhej strane, alebo ruka v ruke s tým bábkové predstavenie zmiešané s počítačovou animáciou. Príjemné pohladenie očí aj duše.

• 6.1.2018  10:54

Dramatický príbeh dvoch žien. Jedna sa predstavuje ako sestra, ktorá má potrebu svojmu súrodencovi rozprávať o minulosti ich rodiny. Film nejde do hĺbky pocitov protagonistov ako by som si želal. Finálne rozuzlenie úplne neuspokojí moje moje očakávanie. Aj napriek tomu stojí za zhliadnutie. Solídny kúsok.

• 4.1.2018  15:41

Port of shadows síce zaradil Empire medzi 500 najlepších filmov všetkých čias, no plný počet si nezaslúži. Je to naozaj kvalitná filmárina. Atmosféra prístavu Le Háve, skvelý Gabin, to dokopy vytvára magickú atmosféru. No chýba silný príbeh. Ten tu síce nastolený je, ale neviem sa zbaviť nudného deja. Príbeh by mal byť spracovaný zazivnejsie, pútavšie s dôrazom k temnému charakteru filmu. To je jediný dôvod prečo som nezostal priklincovaný do kresla od začiatku do konca.

• 12.12.2017  20:13

Medvedí ostrov má všetky atribúty, ktoré správna dobrodružná krimi má mať. Číhajuce nebezpečenstvo na každom rohu, ponorka z druhej svetovej vojny ukrývajúca zlatý poklad, do poslednej chvíĺe napätie, kto je mozgom vyčínania vrahov. K tomu ešte obrovský klad filmu. Tým je prekrásna príroda. Vybrať si ako kulisu filmu opustený zasnežený ostrov v Barentsovom mori je vskutku originálne. A aj keď sa nejedná o masterpiece v žánri, akým je napr Hlbočina, 4 hviezdičky si popráve zaslúži.

• 28.11.2017  21:38

Čím bol Rowan Atkinson pred Mr. Beanom? No predsa Čiernou zmijou. Výborne slizke, kopec čierneho humoru. Fakt iba od min 14 rokov.

• 28.11.2017  21:33
    Hlavičkove rozprávky (TV seriál) (1974)

Výborný kultový seriál

• 25.10.2017  15:47

Ak nie ste negativne zatazeni dobou v ktorej sa serial natacal a ktorej sa to tyka, mate pred sebou vcelku solidnu, sympaticku, priemernu kriminalnu seriu. Z priemeru tu vytrca asi 10 casti z ktorych je STUDNA jednoznacnym favoritom. Tvorcom sa podaril natocit thriller s tazkou psycho atmosferou, ktora berie dych. Hitchcock by bol spokojny.

• 13.10.2017  20:19

Počas pozerania dokumentu som bol presvedčený, že mu nemôžem dať viac ako 3 hviezdičky. Je to síce zaujímavý, ale suchoparny a stroho vyznievajúci výpočet Aliho významných zápasov. Ale počkať. Po dopozeraní mi to záhy docvaklo. Je to rekonštrukcia a analýza jeho dôležitých zápasov. Žiadna biografia. Resumé jeho kariéry s komentármi jeho súperov. Autentické a silné.

• 11.10.2017  20:19

Počas celých 2,5 hodín som nemal filmu čo vytknúť. Možno nejaké zlomkové nedostatky, ktoré by som opomenul. Film vás neskutočne vtiahne do jeho deja. Od originálnych úvodných titulkov sa ocitnete v roli magnetky na chladničke. Očami vysíte na plátne. Premakaný scenár, ťaživá psychologická atmosféra, šikovné odkazy na svojho filmového predchodcu, vynikajúce herecké výkony a to všetko umocnené účinnou hudbou. Škoda iba záveru. Na tak prepracovaný scenár som naozaj neočakával taký banálny záver. Kvôli posledným cca 7 minútam uberám jednu hviezdu. Ešte raz..Škoda.

• 29.9.2017  18:15

Veľmi slabý odvar Pána prsteňov.

• 28.9.2017  17:33
    Herkules 3D (2009)

Toto sa fakt nedá pozerať.

• 10.8.2017  06:17

R.I.P. pán Varga. Boli ste podľa môjho názoru najdôležitejšou postavou Slovenskej Modernej, alebo ako to volám.. .Neklasickej hudby. Práve spojitosť rockovej hudby s tou klasickou bol prvok, ktorý považujem za ideál v pesničkovej tvorbe. Moje hodnotenie je čisto za spracovanie látky, jej poňatie a výsledný efekt. Film ide rýchlym tempom, nenudi zbytočnými pasážami čo bol podľa mňa zámer. Na druhej strane neprináša nič prevratne nové aj pre menej znaleho diváka. Je až príliš strohý a chudobný na hlavne zákulisie vzniku významných Slovenských albumov.

• 2.7.2017  20:30
    Vchera (1988)

Jeden z mojich obľúbených Bulharských filmov.

• 30.1.2017  11:51

MItchum je ako Phill Marlow nudný, príliš statický a predvídavý. Knižnú predlohu som nečítal. Aj tak si myslím že na margo dobrej zápletky to mohlo byť dravšie, dynamickejšie.

• 2.1.2017  18:46

Výborný dobrodružný scenár. Bohužiaľ amatérsky natočený.

• 15.10.2016  07:38

Pionier filmových trikov vo svojich začiatkoch. Ač prostoduché, pozerám sa na trikové scény vo svojom embrionálnom štádiu.

• 14.10.2016  13:10

Jeden z úplne prvých Meliesovych filmov. Melies bol vari najväčším a zároveň najdôležitejším filmovým pionierom. Aj keď sa jedná o ultra krátkometrážne filmy, ich vynaliezavosť, novátorstvo a tým pádom aj ich historická hodnota je nesmierne dôležitá. V tomto prípade nie je jeho ranný snímok ničím zaujímavý. Iba dobou jeho vzniku sa jedná o raritu.

• 18.9.2016  16:50
    Kľúče od mesta (TV film) (1983)

No priznám sa, že mi tento film v mojom útlom veku akosi unikol. Je to natocene nenáročným spôsobom, ale edukativnost ktorá je jeho hlavnou devízou je excelentná. Človek sa učí a to príjemným pútavým spôsobom.

• 17.9.2016  08:59
    Joseph Balsamo (TV seriál) (1973)

Seriál z môjho detstva. Bolo to už dávno, ale príjemné spomienky zostávajú.

• 3.9.2016  12:51
    Skryté těhotenství (TV pořad) (2011)

Moja Ex toto pozerá. Pomoooooc...

• 2.9.2016  09:56

Dokumentárny film je síce natočený amatérskym spôsobom, ale to je nakoniec jeho hlavná hodnota. Divák sa tak ocitá ako keby priamo medzi členmi legendárnych kapiel ako Sonic Youth a Nirvana.

• 27.3.2016  20:20

Brilantná sonda do duše schizofrenika. Veľmi silný a smutný príbeh s črtami čiernej komédie. Tie sú tu jemne zakomponované, ale naozaj nerušivo k celkovému tragickému kontextu.

• 14.2.2016  21:12
    Ffolkes (1979)

Film, ktorý mal byť vymanením sa zo zavedenej škatulky pre oboch hlavných predstaviteľov : Rogera Moora a Anthony Perkinsa. Nepodarilo sa to. Dôvody sú úplne zreteľné. Perkins, ktorý sa osvedčil ako záporák tu hrá vodcu zločineckej skupiny. O akú odlišnú rolu tu teda ide ? A Roger ? Môj obľúbený Bond tu hrá presne to, čo od neho očakávame. Je to veliteľ špeciálnej jednotky, ktorý ovplýva britským humorom, britkými komentármi a eleganciou. Od Bonda nie veľmi vzdialený charakter. Aby sa odlišoval čo najviac, scenár mu prisúdil bradu namiesto oholenej tváre, pitie tvrdého alkoholu priamo z fľaše, pohŕdanie ženami a hobby. To je ako forma relaxu vyšívanie obrázkov. Je to nanútené a oklamať sa nedám. Je to Roger, akého si predstavujem. Ináč dosť vlečúci sa dej tiež nepridáva na kvalite snímku. Nie je to zlé, ale ani nič výnimočné.

• 26.1.2016  16:35
    Creed (2015)

Až do polovice filmu som bol presvedčený že sa jedná o nadpriemerný športový film bez toho, aby som bol ovplyvnený adorovaním série, ktorú obdivujem už od raných osemdesiatych rokov. Druhá polovica ma ale dostala. Rockymu diagnostikovali vážne ochorenie a musel s ním bojovať či chcel, alebo nie. Musel, pretože bol šampión, pretože bol vzorom pre ostatných, pretože práve ON učil ostatných bojovať a nevzdávať sa do poslednej chvíle. A popritom ešte pripravoval svojho žiaka na dôležitý duel. Bolo to natočené uchvacujúcim spôsobom. Až dojemne, ale bez prehnaného sentimentu. Ten tu sem - tam vychádza na povrch. Ako napr. klasická Love story, ktorá do filmu nepriniesla veľa pozitív. Čo ma ale najviac zaujalo, bol samotný záver. Rockyho zverencom vo filme je syn jeho niekdajšieho rivala a následne priateľa Apolla Creeda. Dovolím si napísať, že nie každý asi pozná námet filmu Rocky z roku 1976. Ten vznikol ešte o dobrých pár rokov skôr. Vtedajší šampión Muhammad Ali si po jednom vyhratom zápase opäť raz pustil ústa na špacír. Vykrikoval, že zbije hocikoho, kto ho vyzve na súboj. Nie len profesionálneho boxeristu. Jeho manažérovi sa sypali ponuky z celej USA. Jedna ich zaujala. Aliho vyzval úplne neznámy krčmový bitkár, už neviem odkiaľ. Dostal nápad, že by z toho mohla byť dobrá show, ktorá vzbudí pozornosť ľudí a spraví mu dobré PR. Ali ho zdolá raz dva a bez problémov si vyrobí zaujímavú reklamu. Realita bola ale prekvapivo odlišná. Ali súpera podcenil. Ten mu odolával mnoho kôl. Dokonca Aliho aj raz odpočítavali. Nakoniec ho ledva zdolal. Aj neznámy človek môže byť minimálne tak dobrý ako Champ. Toto zaujalo o pár rokov Stalloneho a rozhodol sa natočiť o tom film. Z pozmeneným dejom a menami. Apollo bol Ali a on neznámy vyzývateľ. Presnejší priebeh zápasu priniesol až Creed, alias Rocky 7. Tak sa dej vrátil na svoj počiatok. Tak sa uzavrela jedna sága. Aj keby mala séria ešte pokračovanie. Aj keď súboj odohrala už nasledujúca generácia. Je to impozantná bodka za celou sériou. Ale ako som spomenul.... aj napriek tomu by som uvítal ešte ďalšie pokračovanie. Bravo.

• 23.1.2016  21:14

Už od začiatku, t.j. od roku 1977 bolo zrejmé, že Star wars nie sú prípadom Ad Hoc. Pokračovanie bolo za dverami a prvá časť s poradovým číslom 4 nám jasne pripomínala, že sa ešte raz dozvieme čo bolo pred tým všetkým. Nakoniec výsledok z roku 1999 veľmi nepotešil, ani jeho pokračovanie. Až trojka z roku 2005 je dôstojným doplnkom série. Kvalitatívne sa vyrovná Návratu Jediho a mierne uspokojil hlad po rovnocenných súrodencoch vesmírnej ságy. Po týchto skúsenostiach som už ani veľmi neveril, že sa raz podarí splniť tieto očakávania. A čuduj sa svete,,, stalo sa. Sila sa prebúdza je nielenže návratom do starej formy, ale zároveň návratom doslova a do písmena. To som nečakal. Na scénu sa vracia komplet celá eskadra z Novej nádeje. Herci, dnes už sedemdesiatnici, plus komplet všetky roboty. Je to poklona starým časom či už vo voľbe hercov, samozrejme v spojení s novými mladými tvárami, alebo v príbehu, ktorý je natočený klasickým dobrodružným štýlom. Abrams natočil Back to the roots movie s novými prvkami, ktoré účinkujú. Nešiel som do kolien, ale na silné 4 hviezdy to s prehľadom vystačí. Otvorený koniec nám odkazuje, že sa máme v blízkej budúcnosti na čo tešiť.

• 20.12.2015  20:38
    Desperately Seeking Santa (TV film) (2011)

Takmer odpad. Vzdávam sa komentáru. Priznám sa, nechce sa mi vypisovať všetky nedostatky filmu. Je ich veľmi, veľmi veľa.

• 20.12.2015  20:33

Tak takhle ne. Film, ktorý je napakovaný vizuálnosťou všakovakého typu si zaslúži nejaký slušnejší dej. Tu ten dej ale absentuje. A veľmi. Vizuálna stránka sa snaží zakryť nedostatky predvídavého a chatrno postaveného scenára. Slabé. K tomu samoúčelné výkony hercov. A do očí bijúce, nasilu vsúvané počítačové triky, až to je nevkusné. Jasný filmársky krok mimo. Tak takhle ne.

• 10.12.2015  11:23

Totálny úlet. Tucet hollywoodskych hviezd presvedčili, aby si zahrali v tomto snímku, ktorý propaguje známe štúdiá, ktoré odkúpila spoločnosť na výrobu limonád. Celkom vtipné.

• 2.12.2015  19:52
    Kbelík (TV film) (1981)

Josef Bláha je nezameniteľný a skvelý. Aj v tejto mini komédii.

<< předchozí 1 2 3 4 5