Themyth

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.11.2018  16:20

Klasika vo svojom zanri.Skoda tych trosku zdlhavych dialogov. Ale aj tak je to perfektny dobrodruzny thriller s nadychom horroru. Ludia, sluziaci ako lovena zver. Tuto temu sa v buducnosti podari odkukat viac krat.

• 2.11.2018  06:29

Tak trošku béčko, ale v tomto prípade kvalitka. Nie je pravidlom, aby sa vrah, blonďák unikajúci na motorke, z ktorého mám nepríjemný pocit, v priebehu filmu zmenil v postavu, ktorej držím palce. V tomto prípade sa jedná o krvnú pomstu za brutálnu smrť otca, ktorej bol svedkom. Film nie je určite nadčasový. Sem tam nemotorny strih a nudné zábery vo mne vyvolávali pocit priemeru. Ale napínavý dej až do konca ma presvedčil. K tomu ešte prerásna Olivia Hussey, ktorá svojím vzhľadom priam vyráža dych.

• 2.11.2018  06:03
    Suspense (1913)

Vraj prvý film, ktorý režírovala žena. V tomto prípade si Lois Weber strihla aj jednu z hlavných postáv.

• 27.9.2018  20:49

Vcelku sa jedná o to, z akého uhla sa na Predatora pozeráte. Ak niekto očakáva nadupaný, napätím presýtený akčák a la jednotka, ten nech radšej film obíde veľkým oblúkom. Jedná sa totiž v prvom rade o akčnú komédiu. Tak bol fim mienený a to je jeho šťastie. Ináč by to bolo na hranici pozeratelnosti. Tvorcovia správne vytušili, že ak chcú aspoň trošku zaujať, musia si z toho celého vystreliť a k hlavnému hrdinovi pridať čatu polo, alebo úplných bláznov. V tom prípade je to aspoň priemer. Dosť príjemná oddychovka.

• 7.9.2018  17:04

Vlastne silne realistickou formou až na pokraji dokumentárneho filmu s neustálou prítomnosťou hlavnej predstaviteľky, je tento film podávaný divákovi. So zatajeným dychom som sledoval jej unikanie pred masovým vrahom, ktorý je ukázaný iba tri krát v nevýraznej siluete. Aj keď to človeka vcucne do deja ako vodu odtok vo vani, žiadne veľké umenie sa nekoná. Hrozné chvíle aktérov nechajme bokom. Snažím sa zhodnotiť kvalitu filmárčiny. Je to na lepší priemer. Ale dávam nakoniec slabšie, ale predsa len 4 hviezdičky. Z dvoch dôvodov. Záver sa nečakane prekvapujúco zvrtne. Až sa človek musí hlboko zamyslieť nad významom pomoci blížneho k blížnemu a ako sa to môže zvrtnúť. Po druhé, film je natočený na jeden záber, bez strihu. Uff to muselo dať fušku, skúšať to.

• 30.8.2018  05:21

Tak hneď oprava...nejedná sa iba o kolekciu videoklipov, ako je to oficiálne na tejto pôvodnej Vhs kazete uvádzané. Je to stručná história jednej z najväčších a zároveň najlepších metalovych kapiel na svete. Veľmi zaujímavé a pre fanúšikov povinná jazda. Zábery z koncertov sú väčšinou nekvalitné. Škoda. Nie je to žiadny mastrštyk, ale po faktofrafickej stránke cennosť. A pikošky. Iron mali prekvapivý koncert na svadbe v Poľskom Poznani v roku 1984. Alebo v Maďarsku v roku 1987.

• 30.8.2018  05:06
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Pre mňa sklamanie. Zdá sa mi, že Saitama má ešte ekvivalent v odlišných sériach a tam to je lepšie spracované. Po formálnej stránke aj po obsahovej, nemôžem udeliť viac ako tri hviezdičky. V porovnaní s špičkovými anime filmami, či seriálmi je to priemer.

• 26.8.2018  08:28
    Hrdina (2002)

Vizuálne dokonalé dielo. Esteticky dotiahnuté do absolutória. Ale s jednou zásadnou výtkou. V ére po Tigrovi a drakovi je to veľmi zreteľné že bojové scény sú odpozerané. Toho lietania vo vzduchu je až príliš veľa. Ja chápem že do vizuálneho kontextu sa to hodí viac ako reálny fight, ale nemôžem si pomôcť.

• 9.1.2018  05:18

R. I. P. Marián.

• 6.1.2018  11:45
    Malý princ (2015)

Najlepšie spracovanie Malého princa, ktoré bolo doteraz vyrobené. Klasický Saint Exupery, zmiešaný s niekoľkými originálnymi nápadmi. Na druhej strane, alebo ruka v ruke s tým bábkové predstavenie zmiešané s počítačovou animáciou. Príjemné pohladenie očí aj duše.

• 6.1.2018  10:54

Dramatický príbeh dvoch žien. Jedna sa predstavuje ako sestra, ktorá má potrebu svojmu súrodencovi rozprávať o minulosti ich rodiny. Film nejde do hĺbky pocitov protagonistov ako by som si želal. Finálne rozuzlenie úplne neuspokojí moje moje očakávanie. Aj napriek tomu stojí za zhliadnutie. Solídny kúsok.

• 4.1.2018  15:41

Port of shadows síce zaradil Empire medzi 500 najlepších filmov všetkých čias, no plný počet si nezaslúži. Je to naozaj kvalitná filmárina. Atmosféra prístavu Le Háve, skvelý Gabin, to dokopy vytvára magickú atmosféru. No chýba silný príbeh. Ten tu síce nastolený je, ale neviem sa zbaviť nudného deja. Príbeh by mal byť spracovaný zazivnejsie, pútavšie s dôrazom k temnému charakteru filmu. To je jediný dôvod prečo som nezostal priklincovaný do kresla od začiatku do konca.

• 12.12.2017  20:13

Medvedí ostrov má všetky atribúty, ktoré správna dobrodružná krimi má mať. Číhajuce nebezpečenstvo na každom rohu, ponorka z druhej svetovej vojny ukrývajúca zlatý poklad, do poslednej chvíĺe napätie, kto je mozgom vyčínania vrahov. K tomu ešte obrovský klad filmu. Tým je prekrásna príroda. Vybrať si ako kulisu filmu opustený zasnežený ostrov v Barentsovom mori je vskutku originálne. A aj keď sa nejedná o masterpiece v žánri, akým je napr Hlbočina, 4 hviezdičky si popráve zaslúži.

• 28.11.2017  21:38

Čím bol Rowan Atkinson pred Mr. Beanom? No predsa Čiernou zmijou. Výborne slizke, kopec čierneho humoru. Fakt iba od min 14 rokov.

• 28.11.2017  21:33
    Hlavičkove rozprávky (TV seriál) (1974)

Výborný kultový seriál

• 25.10.2017  15:47

Ak nie ste negativne zatazeni dobou v ktorej sa serial natacal a ktorej sa to tyka, mate pred sebou vcelku solidnu, sympaticku, priemernu kriminalnu seriu. Z priemeru tu vytrca asi 10 casti z ktorych je STUDNA jednoznacnym favoritom. Tvorcom sa podaril natocit thriller s tazkou psycho atmosferou, ktora berie dych. Hitchcock by bol spokojny.

• 13.10.2017  20:19

Počas pozerania dokumentu som bol presvedčený, že mu nemôžem dať viac ako 3 hviezdičky. Je to síce zaujímavý, ale suchoparny a stroho vyznievajúci výpočet Aliho významných zápasov. Ale počkať. Po dopozeraní mi to záhy docvaklo. Je to rekonštrukcia a analýza jeho dôležitých zápasov. Žiadna biografia. Resumé jeho kariéry s komentármi jeho súperov. Autentické a silné.

• 11.10.2017  20:19

Počas celých 2,5 hodín som nemal filmu čo vytknúť. Možno nejaké zlomkové nedostatky, ktoré by som opomenul. Film vás neskutočne vtiahne do jeho deja. Od originálnych úvodných titulkov sa ocitnete v roli magnetky na chladničke. Očami vysíte na plátne. Premakaný scenár, ťaživá psychologická atmosféra, šikovné odkazy na svojho filmového predchodcu, vynikajúce herecké výkony a to všetko umocnené účinnou hudbou. Škoda iba záveru. Na tak prepracovaný scenár som naozaj neočakával taký banálny záver. Kvôli posledným cca 7 minútam uberám jednu hviezdu. Ešte raz..Škoda.

• 29.9.2017  18:15

Veľmi slabý odvar Pána prsteňov.

• 28.9.2017  17:33
    Herkules 3D (2009)

Toto sa fakt nedá pozerať.

• 10.8.2017  06:17

R.I.P. pán Varga. Boli ste podľa môjho názoru najdôležitejšou postavou Slovenskej Modernej, alebo ako to volám.. .Neklasickej hudby. Práve spojitosť rockovej hudby s tou klasickou bol prvok, ktorý považujem za ideál v pesničkovej tvorbe. Moje hodnotenie je čisto za spracovanie látky, jej poňatie a výsledný efekt. Film ide rýchlym tempom, nenudi zbytočnými pasážami čo bol podľa mňa zámer. Na druhej strane neprináša nič prevratne nové aj pre menej znaleho diváka. Je až príliš strohý a chudobný na hlavne zákulisie vzniku významných Slovenských albumov.

• 2.7.2017  20:30
    Vchera (1988)

Jeden z mojich obľúbených Bulharských filmov.

• 30.1.2017  11:51

MItchum je ako Phill Marlow nudný, príliš statický a predvídavý. Knižnú predlohu som nečítal. Aj tak si myslím že na margo dobrej zápletky to mohlo byť dravšie, dynamickejšie.

• 2.1.2017  18:46

Výborný dobrodružný scenár. Bohužiaľ amatérsky natočený.

• 15.10.2016  07:38

Pionier filmových trikov vo svojich začiatkoch. Ač prostoduché, pozerám sa na trikové scény vo svojom embrionálnom štádiu.

• 14.10.2016  13:10

Jeden z úplne prvých Meliesovych filmov. Melies bol vari najväčším a zároveň najdôležitejším filmovým pionierom. Aj keď sa jedná o ultra krátkometrážne filmy, ich vynaliezavosť, novátorstvo a tým pádom aj ich historická hodnota je nesmierne dôležitá. V tomto prípade nie je jeho ranný snímok ničím zaujímavý. Iba dobou jeho vzniku sa jedná o raritu.

• 18.9.2016  16:50
    Kľúče od mesta (TV film) (1983)

No priznám sa, že mi tento film v mojom útlom veku akosi unikol. Je to natocene nenáročným spôsobom, ale edukativnost ktorá je jeho hlavnou devízou je excelentná. Človek sa učí a to príjemným pútavým spôsobom.

• 17.9.2016  08:59
    Joseph Balsamo (TV seriál) (1973)

Seriál z môjho detstva. Bolo to už dávno, ale príjemné spomienky zostávajú.

• 3.9.2016  12:51
    Skryté těhotenství (TV pořad) (2011)

Moja Ex toto pozerá. Pomoooooc...

• 2.9.2016  09:56

Dokumentárny film je síce natočený amatérskym spôsobom, ale to je nakoniec jeho hlavná hodnota. Divák sa tak ocitá ako keby priamo medzi členmi legendárnych kapiel ako Sonic Youth a Nirvana.

<< předchozí 1 2 3 4 5