kolda1990

Kolda

<< předchozí 1 2 3
    • 8.9.2017  21:55
    Dcera (2015)

Uf uf, neskutečně silnej film. Běhá mi z toho mráz po zádech. Nic tak emočně silného jsem dlouho neviděl. Hodně podobné severské kinematografii. Skvěle natočené, herecké výkony perfektní. Asi takhle by mělo vypadat čisté drama. Aneb co dokáže když tajemství vypluje na povrch. Neskutečně mě to zasáhlo, bravo.

• 31.8.2017  09:33

Po dlouhé době, skvělá akční podívaná, nabitá hláškami. Humor, který díky bohu nebyl trapný a že to Samuel dokáže. Ale tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spousta honiček, výbuchů, krve tomu dodala šťávu. Záporák Gary Oldman zahrál fanatického běloruské diktátora opravdu báječně i když nedostal tolik prostoru. I Salmička tomu dodala správný šmrnc. Od filmu jsem moc neočekával, ale příjemně překvapil.

• 25.8.2017  10:12

Než samotný film, byl spíše zajímavý život Barryho Seala. Žil až teda neuvěřitelný život, dobrodrůžo jako blázen. Ono být "kamarád" s Medelínským kartelem a samotným králem Pablem Escobarem se nepoštěstí opravdu každému. Ale ona to taky žádná výhra nebyla. No, ale k samotnému filmu..natočeno celkem ve vysokém tempu, hluchá místa nebyla a film bavil od začátku do konce. Tom Cruise ať to není můj oblíbenec to zahrál skvěle a bavil mě. Jako fanoušek Narcos jsem si to užil i přesto že na 5 to nebylo.

• 13.8.2017  19:20
    The OA (TV seriál) (2016)

Co to sakra bylo? koukalo se na to ze začátku moc pěkně, těšil jsem se na pointu, která nepřišla, nebo mi prostě vůbec nedošla. Prostě a jednoduše jsem vůbec nepochopil o co šlo. Myslel jsem, že konec mi to trošku osvětlí, ale vlastně úplně naopak. No ale jsem rád, že nejsem jedinej. S tímhle jsem šáhnul teda vedle. Dávám slabounké 3 hvězdy za "záporáka" vědce, který tam snad jediný hrál.

• 26.7.2017  08:35
    Dunkerk (2017)

Válečný film trochu jinak. Bezpochyby syrová podívaná, která nenechá vydechnout ať akcí nebo hudbou, ale stejně si nemůžu pomoct, pro mě na úkor příběhu. Velmi málo dialogů, což nebylo na škodu. Hlavní postavy mě neoslovily. Možná to byl účel aby ukázali, že to byli jenom lidi a ne nějací hrdinové, ale i tak. Kdyby se Tom Hardy na konci neobjevil bez letecké masky, tak bych zapomněl že tam hraje. Silné 3 hvězdy.

• 6.7.2017  22:50

A sakra, tak tady bylo něco špatně. Takhle zpatlanej příběh jsem dlouho neviděl, bojové scény fajn, ale vlastně mě vůbec nezajímalo jak to skončí a to se mi moc nestává. Nezachránil to ani Fassbender, kterého mám jinak rád. Škoda potenciál to mohlo mít větší, ale scénáristi se nevyznamenali ani trochu.

• 19.5.2017  08:34
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Hodnotím 2.řadu a jeho videa např. s Justinem Beabrem a pak hlavně s dílem o prostřenu, které nemělo chybu.Ten chlap má opravdu nápady a odvahu před kterou člověk musí smeknout.

• 17.5.2017  11:31

No, tak to byla těžká paráda, film nabitý hláškami, které naštěstí nebyly trapné jak to občas v amerických filmech bývá. Podívaná ve 3D tomu samozřejmě něco málo přidala, ale i tak...i příběh byl zajímavý, nebylo to jenom o efektech, které byly teda skvělé. Člověk žasne, co se dá dnes natočit před zeleným plátnem. Sice jsem příznivec spíše "klubových" filmů založených na příběhu, ale tohle fungovalo skvěle. Lepší jak první díl. No a kdo by nechtěl malého Groota domů že:)

• 2.5.2017  09:32
    Uteč (2017)

No musím říct, že mé očekávání to nesplnilo. Čekal jsem od hororu v červených číslech něco lepšího, originálnějšího. Samozřejmě když to vemu tak, že to byl první počin od Jordana Peela, kterého znám hlavně z jeho vtipných skečů, tak to úplně špatné nebylo. Ten potenciál tam je. Postavy dobré, paranoia na místě. Určitě jsem se nenudil.

• 14.4.2017  10:36

Skvělá černá komedie. Dánové jsou opravdu mistři ve svém oboru, absurdní až trošku zvrácený humor, který ale nepůsobí trapně, právě naopak. Smíchy jsem se mohl potrhat. Takovou zápletku prostě nemůže vymyslet nikdo jiný než oni. Jen víc takových filmů.

• 5.4.2017  08:42

Příjemný film, který člověka donutí se zamyslet. Život jaký žili hlavní hrdinové, mi byl velice sympatický. Sám bych takhle asi žít nedokázal i když bych třeba chtěl. Ale konzum a společnost vládne světu i tomu mému bohužel, aneb nemám na to koule. Skvělý Viggo a skvělé jeho děti, které mají větší inteligenci a schopnosti než valná většina lidí. Silné 4 hvězdy.

• 19.3.2017  19:32
    Sowon (2013)

Naprosto psychicky vyčerpávající film, který tlačí na emoce, ale tak nějak nenuceně a uvěřitelně. Film pro hodně silné nátury. Při sledování první poloviny mi opravdu nebylo hezky po těle, ale z filmového hlediska další korejský skvost. Asi nejlepší dětský výkon, který jsem měl tu možnost vidět, neskutečné.

• 11.3.2017  23:17
    Kolonie (2015)

No ty bláho, tak to byl mazec jako...strýček pedo Michael Nyqvist byl opravdu odpuzující a slizký až to hezké nebylo. Film, který vás nenechá v klidu, napínavé až do konce. To co se dělo v sektě v Chile tak nad tím zůstává rozum stát. Je vidět, že se nikdo nestaral, proč taky. Hermiona mile překvapila, umí umí. Ne nijak závratných, ale přesto pět hvězd.

• 8.3.2017  08:13

Celkem parádní akční podívaná, ne úplně typická Marvelovka, což je jedině dobře. Postav v latexových oblečkách sme tu měli v poslední době víc než dost. Příběh, který fungoval, sice bylo jasné jak to dopadne, ale to se dá odpustit. Ani délka nevadila, malá Boyd Holbrook tam perfektně seděla. Sice slabší, ale přesto plný počet.

• 26.2.2017  22:22
    Unfriend (2016)

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:)

• 7.2.2017  21:51
    Pustina (TV seriál) (2016)

Teda, tak to byla naprostá paráda. Přiznám se, že jsem hodně skeptický k české tvorbě filmové či seriálové v poslední době, ale tohle to všechno vynahradilo! Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Postavy úžasné, vše uvěřitelné, scénář dokonalost. Vynikající Dušek a Zuzana Stivínová, pro mě dosud neznámá, už neznámou nebude. Za mě nejlepší český seriál a jeden z top celkově. Prožil jsem jakýsi kulturní orgasmus a za to tvůrcům děkuji.

• 28.1.2017  22:13

Celkem slušný drogový film. Leo zahrál feťáka naprosto důvěryhodně a přesvědčivě. Ani nemá smysl psát o něčem jiném, protože to bylo hlavně o něm. Je vidět, že stát se velkým hercem mu bylo předurčeno už od útlého mládí. Ukázal to, v co žere Gilberta Grape a i v tomto snímku. Většina lidí ho zná až od Titanicu a to je velká škoda. No a nakonec dostane Oscara za chrochtání v Revenantu, no budiž. Snad jedině dodat, že mladej Wahlberg byl hroznej a div že to dotáhnul celkem daleko ve své herecké kariéře.

• 24.1.2017  08:08
    Ve stínu (2012)

Pěkně natočenej film, ještě to Češi tak úplně nezapomněli. Jeden z těch lepších českých filmů. Ivan Trojan to samozřejmě celé táhnul a je vidět, že je to momentálně top český herec. Potěšil mě Sebastian Koch, že si zahrál v našem filmu. Jinak naprosto šílená doba to byla. No, ne že by teď nebyla, ale tak...

• 23.1.2017  08:12
    Rozpolcený (2016)

Od začátku do konce jsem se nenudil. Sólovka McAvoye, kde se vyřádil a neskutečně mu to sedělo. To jak ztvárnil hlavně 9letého kluka, tak to byla paráda. Až na ten konec, kde si tvůrci mohli ledacos odpustit, myslím, že "nadpřirozeno" tomuhle filmu úplně neslušelo. Ale jinak návštěvu kina nelituji.

• 28.12.2016  23:33
    Sedm (1995)

Viděno dnes podruhé asi tak po 10 letech, naštěstí jsem si to vůbec nepamatoval. Ve svém žánru bezkonkurenční film, naprosto brilantní po všech stránkách. O herectví není třeba diskutovat. Scénář naprosto skvělý. Zlatá léta devadesátá pro americký film. Takový emoce ve mě dlouho nic tak nezanechalo. Spacey ač tam hrál chvíli, tak ten tomu dodal na dokonalosti. Znám málo herců, kteří hrají záporáky i klaďase s takovou grácií. Depresivní skvost, tleskám.

• 27.12.2016  08:58
    Pach krve (2003)

Když vyšel tento horor bylo mi 13 let a opravdu jsem neměl odvahu se na to podívat. Nebo díky nepřístupnosti jsem ani nemohl, kdo ví jak to bylo. Každopádně mi to jako nejbrutálnější ani jako nejkrvavější horor zdaleka nepřišlo. Prostě taková klasická béčková vyvražďovačka. Viděl jsem i lepší.

• 17.12.2016  09:17

Pěkné moc pěkné. Takže si takhle jednoho lednového dne zachráníte 155 lidí na palubě letadla a co se nestane. Kapitán je vyšetřován zda náhodou nemohl doletět na jedno z letišť a nepoškodit tak letadlo (neohrozit lidi). No, člověk žasne, peníze až na prvním místě samozřejmě. Skvěle natočené, napínavé, krásně zahrané. Ono aby ne, když se toho chopí Clint a Tom, kapacity ve svém oboru:)

• 5.12.2016  08:40

Naprostá paráda, první půlka seznamování a úvod do děje, která vůbec nebyla nudná, ale v té druhé půlce co se dělo, tak to jsem jen zíral s otevřenou pusou. Tohle se Melovi opravdu povedlo. Dokonce se dají přežít i ty náboženský kecy. Realita války natočená tak surově a opravdově až z toho mrazí. Záběry, které rozhodně nejsou pro slabé povahy, ale zároveň je musíte obdivovat:) Film co vás vtáhne do děje.

• 3.12.2016  10:20
    Odpor (2008)

No, už jsem si myslel, že mě film z 2.sv.války nepřekvapí, ale stalo se. Fascinující, skvěle zpracovaný příběh o skrývajících se židech v lese o kterém jsem neměl tušení. 2 bratři, kteří se postavili osudu a bojovali za sebe a za své druhy. Pěkně natočené, kvalitní výkony herců, hlavně od Daniela Craiga a Lieva Scheribera, kterého jsem dosud nemusel.

• 22.11.2016  22:45

Krásné fantasy u kterého sem si lebedil. Zvířátka opravdu kouzelná, skvěle zpracovaná a prostě to celkově funguje...alespoň na mě určitě. Eddie se tam hodí, maximální talent. Líbil se mi tam i Colin Farrell jako záporák. Film utíká i když má poměrně dlouhou stopáž. No, rukopis Rowlingové a Yatese je tam znát, což vůbec nevadí.

• 19.11.2016  09:49
    Dech (2010)

Super drama o umírání, který ale nehraje na city jak se o to snaží třeba Amíci. Syrový, depresivní film, ale zároveň nechybí humor, hlavně ten černý samozřejmě. Film, kterej mě moc bavil, ale nebylo to úplně lehké koukání...člověk si říká, buďme rádi za naše zdraví. Taky postavy byly velmi sympatické. Silné 4 hvězdy.

• 16.11.2016  20:33

První Langův zvukový film. Těšil jsem se na tento snímek, o to víc, když jsem měl možnost shlédnout Metropolis na LFŠ. Atmosféru to ze začátku mělo dobrou. Závěr, kde vrah zpytuje svědomí taky velice dobrý. No a ten prostředek už nebyl takový. Kdyby to mělo tak o 30 minut menší stopáž tak by to neuškodilo. Každopádně nemůžu říct, že bych litoval...silnější 3 hvězdy.

• 8.11.2016  20:00

Úžasný snímek s dokonalým scénářem. Tady si filmaři vystačili s jednou místností a bohatě to stačilo. Do toho 12 výborných herců a dílo je na světě. No a že někteří z nich ztvárnili opravdu nesympatické postavy. Ani náš George Voskovec se neztratil. Film co vás nutí přemýšlet, silný od začátku do konce.

• 7.11.2016  08:47
    Výměna (2008)

Clint Eastwood prostě umí. Jako režisér o chlup líp než jako herec. Každopádně, opět velmi silný příběh, působící na emoce. Člověk žasnul jak je něco takového možné. Pocit nasranosti mě opustil až na konci, kdy bylo spravedlnosti učiněno za dost:) Nepatřím úplně mezi fanoušky Angeliny, ale jo, taky umí.

• 6.11.2016  17:21

No pro mě nejslabší film od Tima Burtona. Z příběhu i postav mohli vytěžit mnohem více. Scénář špatnej, už to nebylo to typické, "kouzelné" burtonovské pohlazení po duši či mrazení v zádech jak to uměl a věřím že stále umí. Ale tady to nefungovalo. Záporák L.Jackson působil spíš směšně než strašidelně. Film ocení zejména nefanoušci tohoho režiséra.

<< předchozí 1 2 3