kolda1990

okres Havlíčkův Brod
Kolda

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.4.2018  08:12

Jako zajímavá žánrovka, tento film se podle mě stane kultovním. Doslova vizuální orgie. I když mám radši filmy s kvalitním příběhem, než s efekty, ale tady to u mě fungovalo celkem dobře. Příběh jednoduchý, bylo jasné jak to dopadne (to u většiny amerických filmů), ale důležitá byla cesta a ne cíl. Co se mi líbilo a zvedlo hodnocení na plný počet, byly odkazy na filmy z 80-90 let na kterých jsem vyrůstal a vyloudilo to úsměv na mé tváři. Nečekal bych, že Spielberg natočí něco takového. Slabších 5.

• 10.3.2018  22:36
    Most (TV seriál) (2011)

Naprosto perfektní, pro mě nejlepší kriminální seriál vůbec. Všechny série si držely neskutečnou úroveň. V prvních dvou sériích jsem si oblíbil Kima Bodniu jako Martina, ale ve zbývajících dvou Thure Lindhardt jako Henrik byl snad ještě o chlup lepší a zajímavější postava. No a co předvedla Sofia Helin jako postava Ságy, která táhla celý seriál a bylo to hlavně o ní, tak to si zaslouží nějakého seriálového Oscara. Dokonale vykreslená postava, která byla zahrána neméně skvěle. Žral jsem jí neskutečně. Jedna z nejlepších seriálových postav. PS: vysoce návykové.

• 3.3.2018  23:22
    Mistři okamžiku (TV film) (2001)

Doba, kdy náš hokej byl na absolutním vrcholu. V té době mi bylo 11 let a myslel jsem, že tahle éra nikdy neskončí. 3x za sebou mistři světa. Byl jsem to ale naivka. No, kde jsou ty časy.

• 2.3.2018  21:19

Uf, jsem zase neskutečně dojat, i po 20 letech to má prostě neskutečnou váhu. A tohle vítězství bylo mnohem víc než jenom sport. A kdo říká něco jiného, neví o čem mluví. Sice jsem hokejový fanatik a hokej neskutečně miluju, ale tohle znamenalo i pro lidi, kteří dosud nesledovali hokej a nepřikládali tomu velkou váhu strašně moc. Spojilo to celý národ a bylo to něco neskutečného. Emoce, obrovské emoce. Kéž by se tohle někdy opakovalo:)

• 17.2.2018  22:51
    Wonder (2017)

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré.

• 12.2.2018  21:05

Takže, zase tu máme krásné severské drámo jak se patří. Depresivní, melancholické, pošmourné, přesně jak to mám rád. No, rád je slabé slovo, vyloženě to vyhledávám. Tenhle film mi dnes sednul výtečně i když to na 5 nebylo, ale moc k tomu nechybělo. Výborný Mikael Persbrandt, jako známý zpěvák, kterému se najednou v životě objeví jeho dcera a vnuk.

• 8.2.2018  14:49
    Vikingové (TV seriál) (2013)

K této seriálové lahůdce si taky dovolím pár slov. Nejsem žádný historik, tak si netroufnu říct, jak moc je to podle skutečnosti, ale kdo to vlastně ví, že. Perfektně natočené, ale co je velké plus tak vykreslení postav, které jsou opravdu dokonalé. Ať je to sám velký Ragnar, nebo Lagertha, která je opravdu úžasná žena, či podivín Floki. No a jelikož jsem v 5.sérii tak nebudu nic prozrazovat ale i ty novější série stojí za to.

• 4.2.2018  10:45
    Bezva chlap (2010)

Moc příjemný a vtipný film. Zase se budu opakovat, ale seveřani, prostě umí natočit kvalitní a netradiční komedii (oni vlastně umí natočit vše).Kdo zná jejich kinematografii, ví o čem mluvím. Žádné zběsilé tempo, film plyne krásně pomalu, ale ne nudně. Vyzdvihl bych sexuální scény, které byly naprosto šílené a opravdu antikoncepční a zároveň vtipné, že jsem se smíchy mohl potrhat.

• 12.12.2017  20:44

Budu se muset podívat znovu na jedničku, protože mě tento díl více stáhl do děje a do "sedačky" než první, což mi je divné. Ale tak může se stát. Skvělá akce, i humor, který tam seděl. Julianne Moore perfektní. Elton John pobavil. Tahle série určitě nebude poslední.

• 28.11.2017  22:46
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Prvotřídní seriál, prvotřídní akční i brutální podívaná. Skvělej Jon Bernthal kterýmu přicházím na chuť. Vedlejší postavy taktéž výborné, hlavně Ben Barnes jako Billy Russo. Příběh kvalitně napsaný, no prostě paráda. A čert vem, že byl milionkrát postřelenej, pořezanej, pobodanej, ztratil tolik krve, že by to naplnilo bazén a zázračně rychle se uzdravoval. Je to přece jenom seriál a ještě k tomu od Marvelu, kde je možné ledacos. No hltal jsem to neskutečně.

• 8.9.2017  21:55
    Dcera (2015)

Uf uf, neskutečně silnej film. Běhá mi z toho mráz po zádech. Nic tak emočně silného jsem dlouho neviděl. Hodně podobné severské kinematografii. Skvěle natočené, herecké výkony perfektní. Asi takhle by mělo vypadat čisté drama. Aneb co dokáže když tajemství vypluje na povrch. Neskutečně mě to zasáhlo, bravo.

• 31.8.2017  09:33

Po dlouhé době, skvělá akční podívaná, nabitá hláškami. Humor, který díky bohu nebyl trapný a že to Samuel dokáže. Ale tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spousta honiček, výbuchů, krve tomu dodala šťávu. Záporák Gary Oldman zahrál fanatického běloruské diktátora opravdu báječně i když nedostal tolik prostoru. I Salmička tomu dodala správný šmrnc. Od filmu jsem moc neočekával, ale příjemně překvapil.

• 25.8.2017  10:12

Než samotný film, byl spíše zajímavý život Barryho Seala. Žil až teda neuvěřitelný život, dobrodrůžo jako blázen. Ono být "kamarád" s Medelínským kartelem a samotným králem Pablem Escobarem se nepoštěstí opravdu každému. Ale ona to taky žádná výhra nebyla. No, ale k samotnému filmu..natočeno celkem ve vysokém tempu, hluchá místa nebyla a film bavil od začátku do konce. Tom Cruise ať to není můj oblíbenec to zahrál skvěle a bavil mě. Jako fanoušek Narcos jsem si to užil i přesto že na 5 to nebylo.

• 13.8.2017  19:20
    The OA (TV seriál) (2016)

Co to sakra bylo? koukalo se na to ze začátku moc pěkně, těšil jsem se na pointu, která nepřišla, nebo mi prostě vůbec nedošla. Prostě a jednoduše jsem vůbec nepochopil o co šlo. Myslel jsem, že konec mi to trošku osvětlí, ale vlastně úplně naopak. No ale jsem rád, že nejsem jedinej. S tímhle jsem šáhnul teda vedle. Dávám slabounké 3 hvězdy za "záporáka" vědce, který tam snad jediný hrál.

• 26.7.2017  08:35
    Dunkerk (2017)

Válečný film trochu jinak. Bezpochyby syrová podívaná, která nenechá vydechnout ať akcí nebo hudbou, ale stejně si nemůžu pomoct, pro mě na úkor příběhu. Velmi málo dialogů, což nebylo na škodu. Hlavní postavy mě neoslovily. Možná to byl účel aby ukázali, že to byli jenom lidi a ne nějací hrdinové, ale i tak. Kdyby se Tom Hardy na konci neobjevil bez letecké masky, tak bych zapomněl že tam hraje. Silné 3 hvězdy.

• 6.7.2017  22:50

A sakra, tak tady bylo něco špatně. Takhle zpatlanej příběh jsem dlouho neviděl, bojové scény fajn, ale vlastně mě vůbec nezajímalo jak to skončí a to se mi moc nestává. Nezachránil to ani Fassbender, kterého mám jinak rád. Škoda potenciál to mohlo mít větší, ale scénáristi se nevyznamenali ani trochu.

• 19.5.2017  08:34
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Hodnotím 2.řadu a jeho videa např. s Justinem Beabrem a pak hlavně s dílem o prostřenu, které nemělo chybu.Ten chlap má opravdu nápady a odvahu před kterou člověk musí smeknout.

• 17.5.2017  11:31

No, tak to byla těžká paráda, film nabitý hláškami, které naštěstí nebyly trapné jak to občas v amerických filmech bývá. Podívaná ve 3D tomu samozřejmě něco málo přidala, ale i tak...i příběh byl zajímavý, nebylo to jenom o efektech, které byly teda skvělé. Člověk žasne, co se dá dnes natočit před zeleným plátnem. Sice jsem příznivec spíše "klubových" filmů založených na příběhu, ale tohle fungovalo skvěle. Lepší jak první díl. No a kdo by nechtěl malého Groota domů že:)

• 2.5.2017  09:32
    Uteč (2017)

No musím říct, že mé očekávání to nesplnilo. Čekal jsem od hororu v červených číslech něco lepšího, originálnějšího. Samozřejmě když to vemu tak, že to byl první počin od Jordana Peela, kterého znám hlavně z jeho vtipných skečů, tak to úplně špatné nebylo. Ten potenciál tam je. Postavy dobré, paranoia na místě. Určitě jsem se nenudil.

• 14.4.2017  10:36

Skvělá černá komedie. Dánové jsou opravdu mistři ve svém oboru, absurdní až trošku zvrácený humor, který ale nepůsobí trapně, právě naopak. Smíchy jsem se mohl potrhat. Takovou zápletku prostě nemůže vymyslet nikdo jiný než oni. Jen víc takových filmů.

• 5.4.2017  08:42

Příjemný film, který člověka donutí se zamyslet. Život jaký žili hlavní hrdinové, mi byl velice sympatický. Sám bych takhle asi žít nedokázal i když bych třeba chtěl. Ale konzum a společnost vládne světu i tomu mému bohužel, aneb nemám na to koule. Skvělý Viggo a skvělé jeho děti, které mají větší inteligenci a schopnosti než valná většina lidí. Silné 4 hvězdy.

• 19.3.2017  19:32
    Sowon (2013)

Naprosto psychicky vyčerpávající film, který tlačí na emoce, ale tak nějak nenuceně a uvěřitelně. Film pro hodně silné nátury. Při sledování první poloviny mi opravdu nebylo hezky po těle, ale z filmového hlediska další korejský skvost. Asi nejlepší dětský výkon, který jsem měl tu možnost vidět, neskutečné.

• 11.3.2017  23:17
    Kolonie (2015)

No ty bláho, tak to byl mazec jako...strýček pedo Michael Nyqvist byl opravdu odpuzující a slizký až to hezké nebylo. Film, který vás nenechá v klidu, napínavé až do konce. To co se dělo v sektě v Chile tak nad tím zůstává rozum stát. Je vidět, že se nikdo nestaral, proč taky. Hermiona mile překvapila, umí umí. Ne nijak závratných, ale přesto pět hvězd.

• 8.3.2017  08:13

Celkem parádní akční podívaná, ne úplně typická Marvelovka, což je jedině dobře. Postav v latexových oblečkách sme tu měli v poslední době víc než dost. Příběh, který fungoval, sice bylo jasné jak to dopadne, ale to se dá odpustit. Ani délka nevadila, malá Dafne Keen tam perfektně seděla. Sice slabší, ale přesto plný počet.

• 26.2.2017  22:22
    Unfriend (2016)

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:)

• 7.2.2017  21:51
    Pustina (TV seriál) (2016)

Teda, tak to byla naprostá paráda. Přiznám se, že jsem hodně skeptický k české tvorbě filmové či seriálové v poslední době, ale tohle to všechno vynahradilo! Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Postavy úžasné, vše uvěřitelné, scénář dokonalost. Vynikající Dušek a Zuzana Stivínová, pro mě dosud neznámá, už neznámou nebude. Za mě nejlepší český seriál a jeden z top celkově. Prožil jsem jakýsi kulturní orgasmus a za to tvůrcům děkuji.

• 28.1.2017  22:13

Celkem slušný drogový film. Leo zahrál feťáka naprosto důvěryhodně a přesvědčivě. Ani nemá smysl psát o něčem jiném, protože to bylo hlavně o něm. Je vidět, že stát se velkým hercem mu bylo předurčeno už od útlého mládí. Ukázal to, v co žere Gilberta Grape a i v tomto snímku. Většina lidí ho zná až od Titanicu a to je velká škoda. No a nakonec dostane Oscara za chrochtání v Revenantu, no budiž. Snad jedině dodat, že mladej Wahlberg byl hroznej a div že to dotáhnul celkem daleko ve své herecké kariéře.

• 24.1.2017  08:08
    Ve stínu (2012)

Pěkně natočenej film, ještě to Češi tak úplně nezapomněli. Jeden z těch lepších českých filmů. Ivan Trojan to samozřejmě celé táhnul a je vidět, že je to momentálně top český herec. Potěšil mě Sebastian Koch, že si zahrál v našem filmu. Jinak naprosto šílená doba to byla. No, ne že by teď nebyla, ale tak...

• 23.1.2017  08:12
    Rozpolcený (2016)

Od začátku do konce jsem se nenudil. Sólovka McAvoye, kde se vyřádil a neskutečně mu to sedělo. To jak ztvárnil hlavně 9letého kluka, tak to byla paráda. Až na ten konec, kde si tvůrci mohli ledacos odpustit, myslím, že "nadpřirozeno" tomuhle filmu úplně neslušelo. Ale jinak návštěvu kina nelituji.

• 28.12.2016  23:33
    Sedm (1995)

Viděno dnes podruhé asi tak po 10 letech, naštěstí jsem si to vůbec nepamatoval. Ve svém žánru bezkonkurenční film, naprosto brilantní po všech stránkách. O herectví není třeba diskutovat. Scénář naprosto skvělý. Zlatá léta devadesátá pro americký film. Takový emoce ve mě dlouho nic tak nezanechalo. Spacey ač tam hrál chvíli, tak ten tomu dodal na dokonalosti. Znám málo herců, kteří hrají záporáky i klaďase s takovou grácií. Depresivní skvost, tleskám.

<< předchozí 1 2 3 4