kolda1990

okres Havlíčkův Brod
Kolda

<< předchozí 1 2 3 4
    • 12.11.2019  21:35

Ou shit musím říct na začátek. Dobrej, moc dobrej thriller pro mě:) nejdřív si říkám, no dobrý, tak to je jasný, ale pak postupem času se pochybnosti dostavovaly a už sem si vlastně nebyl tak jistý. Depresivní nemocniční atmosféra kdesi v prdelákově celkem fungovala. Nízkorozpočťák, jak má být. Slabší pětihvězda, ale mě to dnes sedlo jako prdel na hrnec:)

• 4.6.2019  19:25
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tak si dovolím napsat, také pár slov k tomuto fenoménu. Vlastně nevím jak přesně se vyjádřit, protože se toho ve mně mísí opravdu hodně...silné od začátku do konce, atmosféra neuvěřitelně realistická. Od 1.dílu celkem slušná depka a mražení v zádech, nevěřícné kroucení hlavou co za touto katastrofou všechno stálo a jak skvěle to bylo zpracované. Každý díl byl vynikající a zachycoval určitou etapu Černobylu jak před výbuchem, tak po výbuchu a následné zažehnávání škod, což bylo děsivé a fascinující zároveň. Jednotlivé postavy zahrané perfektně hlavně Jared Harris a S. Skarsgård. No a to se radši nebudu rozepisovat o tamní politice v té době, šílené každopádně. Seriál, který vlastně přebil poslední sérii Hry o Trůny a za to gratuluji. Nádherná a "strašidelná" podívaná:)

• 21.5.2019  08:50
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Tak já nevím, asi jsem tím pádem nenáročný divák, protože já v tom nevidím nic tak strašného co se tady píše. A ještě dělat petici na znovu natočení 8.řady? co je tohle za pí*ovinu...jasně, točilo se to 2 roky, očekávání byla obrovská, ale já si každý dialog užíval i když uznám, že něco bylo opravdu zbytečné a natahovali tak čas. 3.díl pro mě absolutní pecka z které mrazilo v zádech. A konečné rozuzlení se mi náhodou docela líbilo. Nejde se zavděčit všem, ale že z toho bude až takový humbuk to teda nechápu.

• 3.3.2019  17:11
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.

• 4.12.2018  19:30
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Naprosto perfektní seriál z doby Vikingů. Ano, snaží se určitě těžit z velké popularity Vikings a podle mě se jim to velice daří. Postava Uthreda je skvělá, zajímavá a charismatická. Jemu prostě nejde nefandit. Ostatní postavy, které stojí za zmínku je nespočet, ať už otec Beocca nebo král Alfréd, kterého uznáváte ale zároveň mu vlastně nefandíte. Výborný scénář, herecké výkony a hlavně bitvy, které jsou natočené s dávkou brutality a tím pádem působí velmi autenticky. Obzvlášť 3.řada, která mě "donutila" ke komentáři stála za to. Tam nebylo hluché místo. Ať si kdo chce, co chce říká, Vikingové tady mají slušné dvojče.

• 1.11.2018  21:48
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Přes pomalý, ale přesto velice poutavý začátek se postupem času začalo rozklíčovávat něco z čeho jsem byl nadšený. Takové rodinné hororové drámo. Emocionální, mrazivý, depresivní a vlastně i celkem psychologický a skvěle natočený seriál. Nečekejte laciné lekačky, tady je to úplně o něčem jiném. Nemyslel jsem si, že mě duchařina může takhle zaujmout, protože jsem viděl spoustu hororů na toto téma, ale tady bylo něco navíc. No, takovej dům nechcete.

• 21.10.2018  22:22
    Pátrání (2018)

No tak já vám nevím, styl natáčení mi lezl na nervy už od začátku, ale budiž. Příběh mě tak nějak i bavil ale vůbec mi nebylo líto otce, ani dcery( nemá si každý hovno natáčet a dávat na net). A když mě to emočně nijak nedostane tak je něco špatně. Závěrečný zvrat to sice zachránil ale i tak mě to nijak bohužel nenadchlo.

• 12.10.2018  20:00
    Papírový dům (TV seriál) (2017)

Eňos ňuňos aneb španělský skvost. Neuvěřitelně návykový, skvěle natočený seriál, který jsem hltal od začátku do konce. Inteligentní dialogy, zvraty ze kterých se tají dech. Všechno naprosto precizně promyšlené, až se tomu nechce věřit...no všechno vlastně taky ne:) A v neposlední řadě perfektně vykreslené postavy, které střídavě máte rádi a nemůže ani cítit. Od Berlína po Tokio v čele se šarmantním ultrasympaťákem profesorem který tomu všemu velí. Určitě se najde i pár chybiček, které ale s radostí a mávnutím ruky přejdete, protože tady máte nachystanou absolutní bombu.

• 31.8.2018  08:42
    Upgrade (2018)

Akční masakr z Austrálie, který mě neskutečně mile překvapil. Vtipné, originální i celkem brutální. Hlavní herec, dvojník Toma Hardyho mě taktéž bavil. Asi takhle nějak ta budoucnost bude vypadat. Což je úžasné a děsivé zároveň a to nemluvím o čipu STEM, to už je hodně vzdálené podle mě. Nenudil jsem se ani na minutu takže paráda.

• 17.8.2018  09:33
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

No jeden z nejzajímavějších seriálů co jsem viděl. Nápad a myšlenka skvělá. Nebude to pro každého no, určitě ne pro homofoby a různé protigenderovské lidi:) ono to rozporuplné hodnocení tady mluví za vše. Původně měl mít seriál dokonce 5.sérií ale skončilo to u dvou. Herci vybraní skvěle i jejich příběhy mě bavily. Pěkné 4 hvězdy hlavně za poslední 2,5 hodinový díl.

• 8.8.2018  08:42

To si takhle jedete na ostrov, prý nejbezpečnější místo. No a co se dělo asi každý ví. Filmařsky odvážné dílo, které bylo točeno bez střihu což samo o sobě je dost netradiční. Nejdříve menší uvedení do děje a pak už jenom z dálky střelba, panika, útěky a schovávání. Natočeno velmi realisticky, ze začátku z toho až mrazilo, ale pak nevím proč, nějak jsem se o hlavní postavu nebál. Čekal jsem od toho určitě víc, než samotný film je spíš fascinující ta událost sama o sobě. Každopádně ale režisérovi fandím a dávám pěkné 3.

• 6.4.2018  08:12

Jako zajímavá žánrovka, tento film se podle mě stane kultovním. Doslova vizuální orgie. I když mám radši filmy s kvalitním příběhem, než s efekty, ale tady to u mě fungovalo celkem dobře. Příběh jednoduchý, bylo jasné jak to dopadne (to u většiny amerických filmů), ale důležitá byla cesta a ne cíl. Co se mi líbilo a zvedlo hodnocení na plný počet, byly odkazy na filmy z 80-90 let na kterých jsem vyrůstal a vyloudilo to úsměv na mé tváři. Nečekal bych, že Spielberg natočí něco takového. Slabších 5.

• 10.3.2018  22:36
    Most (TV seriál) (2011)

Naprosto perfektní, pro mě nejlepší kriminální seriál vůbec. Všechny série si držely neskutečnou úroveň. V prvních dvou sériích jsem si oblíbil Kima Bodniu jako Martina, ale ve zbývajících dvou Thure Lindhardt jako Henrik byl snad ještě o chlup lepší a zajímavější postava. No a co předvedla Sofia Helin jako postava Ságy, která táhla celý seriál a bylo to hlavně o ní, tak to si zaslouží nějakého seriálového Oscara. Dokonale vykreslená postava, která byla zahrána neméně skvěle. Žral jsem jí neskutečně. Jedna z nejlepších seriálových postav. PS: vysoce návykové.

• 3.3.2018  23:22
    Mistři okamžiku (TV film) (2001)

Doba, kdy náš hokej byl na absolutním vrcholu. V té době mi bylo 11 let a myslel jsem, že tahle éra nikdy neskončí. 3x za sebou mistři světa. Byl jsem to ale naivka. No, kde jsou ty časy.

• 2.3.2018  21:19

Uf, jsem zase neskutečně dojat, i po 20 letech to má prostě neskutečnou váhu. A tohle vítězství bylo mnohem víc než jenom sport. A kdo říká něco jiného, neví o čem mluví. Sice jsem hokejový fanatik a hokej neskutečně miluju, ale tohle znamenalo i pro lidi, kteří dosud nesledovali hokej a nepřikládali tomu velkou váhu strašně moc. Spojilo to celý národ a bylo to něco neskutečného. Emoce, obrovské emoce. Kéž by se tohle někdy opakovalo:)

• 17.2.2018  22:51

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré.

• 12.2.2018  21:05

Takže, zase tu máme krásné severské drámo jak se patří. Depresivní, melancholické, pošmourné, přesně jak to mám rád. No, rád je slabé slovo, vyloženě to vyhledávám. Tenhle film mi dnes sednul výtečně i když to na 5 nebylo, ale moc k tomu nechybělo. Výborný Mikael Persbrandt, jako známý zpěvák, kterému se najednou v životě objeví jeho dcera a vnuk.

• 8.2.2018  14:49
    Vikingové (TV seriál) (2013)

K této seriálové lahůdce si taky dovolím pár slov. Nejsem žádný historik, tak si netroufnu říct, jak moc je to podle skutečnosti, ale kdo to vlastně ví, že. Perfektně natočené, ale co je velké plus tak vykreslení postav, které jsou opravdu dokonalé. Ať je to sám velký Ragnar, nebo Lagertha, která je opravdu úžasná žena, či podivín Floki. No a jelikož jsem v 5.sérii tak nebudu nic prozrazovat ale i ty novější série stojí za to.

• 4.2.2018  10:45
    Bezva chlap (2010)

Moc příjemný a vtipný film. Zase se budu opakovat, ale seveřani, prostě umí natočit kvalitní a netradiční komedii (oni vlastně umí natočit vše).Kdo zná jejich kinematografii, ví o čem mluvím. Žádné zběsilé tempo, film plyne krásně pomalu, ale ne nudně. Vyzdvihl bych sexuální scény, které byly naprosto šílené a opravdu antikoncepční a zároveň vtipné, že jsem se smíchy mohl potrhat.

• 12.12.2017  20:44

Budu se muset podívat znovu na jedničku, protože mě tento díl více stáhl do děje a do "sedačky" než první, což mi je divné. Ale tak může se stát. Skvělá akce, i humor, který tam seděl. Julianne Moore perfektní. Elton John pobavil. Tahle série určitě nebude poslední.

• 28.11.2017  22:46
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Prvotřídní seriál, prvotřídní akční i brutální podívaná. Skvělej Jon Bernthal kterýmu přicházím na chuť. Vedlejší postavy taktéž výborné, hlavně Ben Barnes jako Billy Russo. Příběh kvalitně napsaný, no prostě paráda. A čert vem, že byl milionkrát postřelenej, pořezanej, pobodanej, ztratil tolik krve, že by to naplnilo bazén a zázračně rychle se uzdravoval. Je to přece jenom seriál a ještě k tomu od Marvelu, kde je možné ledacos. No hltal jsem to neskutečně.

• 8.9.2017  21:55
    Dcera (2015)

Uf uf, neskutečně silnej film. Běhá mi z toho mráz po zádech. Nic tak emočně silného jsem dlouho neviděl. Hodně podobné severské kinematografii. Skvěle natočené, herecké výkony perfektní. Asi takhle by mělo vypadat čisté drama. Aneb co dokáže když tajemství vypluje na povrch. Neskutečně mě to zasáhlo, bravo.

• 31.8.2017  09:33

Po dlouhé době, skvělá akční podívaná, nabitá hláškami. Humor, který díky bohu nebyl trapný a že to Samuel dokáže. Ale tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spousta honiček, výbuchů, krve tomu dodala šťávu. Záporák Gary Oldman zahrál fanatického běloruské diktátora opravdu báječně i když nedostal tolik prostoru. I Salmička tomu dodala správný šmrnc. Od filmu jsem moc neočekával, ale příjemně překvapil.

• 25.8.2017  10:12

Než samotný film, byl spíše zajímavý život Barryho Seala. Žil až teda neuvěřitelný život, dobrodrůžo jako blázen. Ono být "kamarád" s Medelínským kartelem a samotným králem Pablem Escobarem se nepoštěstí opravdu každému. Ale ona to taky žádná výhra nebyla. No, ale k samotnému filmu..natočeno celkem ve vysokém tempu, hluchá místa nebyla a film bavil od začátku do konce. Tom Cruise ať to není můj oblíbenec to zahrál skvěle a bavil mě. Jako fanoušek Narcos jsem si to užil i přesto že na 5 to nebylo.

• 13.8.2017  19:20
    OA (TV seriál) (2016)

Co to sakra bylo? koukalo se na to ze začátku moc pěkně, těšil jsem se na pointu, která nepřišla, nebo mi prostě vůbec nedošla. Prostě a jednoduše jsem vůbec nepochopil o co šlo. Myslel jsem, že konec mi to trošku osvětlí, ale vlastně úplně naopak. No ale jsem rád, že nejsem jedinej. S tímhle jsem šáhnul teda vedle. Dávám slabounké 3 hvězdy za "záporáka" vědce, který tam snad jediný hrál.

• 26.7.2017  08:35
    Dunkerk (2017)

Válečný film trochu jinak. Bezpochyby syrová podívaná, která nenechá vydechnout ať akcí nebo hudbou, ale stejně si nemůžu pomoct, pro mě na úkor příběhu. Velmi málo dialogů, což nebylo na škodu. Hlavní postavy mě neoslovily. Možná to byl účel aby ukázali, že to byli jenom lidi a ne nějací hrdinové, ale i tak. Kdyby se Tom Hardy na konci neobjevil bez letecké masky, tak bych zapomněl že tam hraje. Silné 3 hvězdy.

• 6.7.2017  22:50

A sakra, tak tady bylo něco špatně. Takhle zpatlanej příběh jsem dlouho neviděl, bojové scény fajn, ale vlastně mě vůbec nezajímalo jak to skončí a to se mi moc nestává. Nezachránil to ani Fassbender, kterého mám jinak rád. Škoda potenciál to mohlo mít větší, ale scénáristi se nevyznamenali ani trochu.

• 19.5.2017  08:34
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Hodnotím 2.řadu a jeho videa např. s Justinem Beabrem a pak hlavně s dílem o prostřenu, které nemělo chybu.Ten chlap má opravdu nápady a odvahu před kterou člověk musí smeknout.

• 17.5.2017  11:31

No, tak to byla těžká paráda, film nabitý hláškami, které naštěstí nebyly trapné jak to občas v amerických filmech bývá. Podívaná ve 3D tomu samozřejmě něco málo přidala, ale i tak...i příběh byl zajímavý, nebylo to jenom o efektech, které byly teda skvělé. Člověk žasne, co se dá dnes natočit před zeleným plátnem. Sice jsem příznivec spíše "klubových" filmů založených na příběhu, ale tohle fungovalo skvěle. Lepší jak první díl. No a kdo by nechtěl malého Groota domů že:)

• 2.5.2017  09:32
    Uteč (2017)

No musím říct, že mé očekávání to nesplnilo. Čekal jsem od hororu v červených číslech něco lepšího, originálnějšího. Samozřejmě když to vemu tak, že to byl první počin od Jordana Peela, kterého znám hlavně z jeho vtipných skečů, tak to úplně špatné nebylo. Ten potenciál tam je. Postavy dobré, paranoia na místě. Určitě jsem se nenudil.

<< předchozí 1 2 3 4