evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 19.2.2018  16:05

Rozjazd bol akýsi nemastný neslaný, samozrejme až na tie chuťovky od "pekárenského majstra" (tie mali štýl ako vždy). Potom si však tvorcovia podobne ako teta Polly zrejme povedali "don't fuck with the Peaky Blinders" a záverečné dve časti naozaj stály za to. Takže si dám aj tretiu sériu, aj keď už možno nie s takým nadšením ... a uvidím, možno ma prekvapia.

• 19.2.2018  15:57
    Most - Epizoda 8 (S04E08) (epizoda) (2018)

Záver možno nie dych berúci a za päť, asi hlavne preto, lebo nevybočil so schém predchádzajúcich sérií. V konečnom dôsledku ma však potešil, pretože som videla už aj zopár spackaných záverov. Tento k nim našťastie patriť nebude.

• 16.2.2018  08:26

Prvá séria ma dokázala zaujať natoľko, že rozhodne pokračujem aj ďalej a to je myslím, veľmi pozitívna vizitka...pre mňa určite.

• 4.2.2018  18:52
    Kincsem (2017)

No a čo, že maďari do titulnej postavy obsadili v súčasnosti asi ich najfešnejšieho herca (Ervin Nagy), ktorý má so skutočným Ernő Blaskovichom pramálo spoločného. No a čo, že kostimérom dovolili príliš popustiť uzdu svojej fantázii. No a čo, že celý príbeh je len romantickou fikciou. No a čo, že je to najdrahší maďarský film všetkých čias. No a čo, že niekedy som mala pocit, že tvorcovia na niečom frčali, keď to točili. No a čo...takto by som mohla písať ešte asi pol hodiny, tak to radšej skrátim a už len dodávam, že film o skutočnom koníkovi menom Kincsem (Môj poklad), ktorý vyhral všetko čo mohol, ma z neznámich dôvodov neskutočne bavil.

• 23.1.2018  10:49
    Scott and Bailey (TV seriál) (2011)

Síce som iba v polovici prvej série, ale začínam na tom dosť frčať. Zatiaľ teda dávam 4 a po dopozeraní uvidím...update po dopozeraní poslednej série: Tak ako som na tom približne do konca tretej série frčala, ma na začiatku štvrtej toto nadšenie akosi postupne opúšťalo. Našťastie už sa to schyľovalo ku koncu a posledná piata séria mala len tri časti. Milovníkom kriminálok s hlavou a pätou však môžem naozaj len vrele odporúčať.

• 21.1.2018  15:03

Konečne záver podľa mojich predstáv, i keď si viem predstaviť aj jeho lepšie spracovanie. Film určite splnil moje očakávania, ale osobne ma viac oslovilo Call me by your name síce časopriestorovo vytrhnutým z reality a takmer rozprávkovo pôsobiacim dejom avšak so záverom až príliž reálnym. Tu bol naopak dej po celú dobu veľmi reálny avšak záver dosť rozprávkovo pôsobiaci...

• 7.1.2018  19:31

Včera som si po niekoľkých rokoch pozrela film Pýcha a presudok z 2009 a pri kontrole môjho hodnotenia (mimochodom na ňom ani po druhom vzhliadnutí nič nemením) som si všimla v časti "súvisiace" tento film. Nakoľko pokračovania veľmi neobľubujem nezaujalo ma to, až kým som si neprečítala komentár Vendulin85 (povinnosť je povinnosť...) a povedala som si, že to teda skúsim. Po dopozeraní konštatujem, že neľutujem. Myslím si že je to veľmi dôstojné a pekné pokračovanie i keď mi miestami Elizabeth pripomínala skôr slečnu Marplovú ako pani Darcyovú, ale nijak mi to neprekážalo (to skôr samotný výber herečky mi nesedel), pretože vďaka tomu bola zápletka napínavá.

• 4.1.2018  07:52
    Most - Epizoda 1 (S04E01) (epizoda) (2018)

Úvodná časť štvrtej série skvelá. Už po pár minútach sledovania som si uvedomila ako mi Saga a Henrik veľmi chýbali (a to som si kedysi myslela, že bez Martina to už nebude ono....). No a ten Henrikov dánsky kolega Jonas alias "čo na srdci to na jazyku" nemá tiež chybu.Teším sa na ostatné časti a dúfam, že aj zbytok série bude taký vydarený.

• 27.12.2017  11:24
    The Child in Time (TV film) (2017)

Mňa teda tento počin nijak nenadchol a určite to nebolo spôsobené slovenským dabingom, ktorý sa mi naopak zdal veľmi vydarený. Možno ak by film pojednával len o ústrednej dvojici a viac ich rozobral, tak by to bolo lepšie. Druhú líniu príbehu s tým priateľom som osobne akosi nepobrala, teda lepšie povedané prišla mi odfláknutá a prebytočná. Ako celok to potom pôsobilo dosť divne. Okrem hercov teda pre mňa osobne nič moc.

• 24.12.2017  23:24
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Taky zvláštny mix kdečoho pospájaný do nového príbehu. Ten mišung však mal hlavu a pätu, miestami milo pobavil a hlavne ma nenudil. Kľudne si ti dám aj inokedy.

• 22.12.2017  01:14

Hm, ehm, achjaj...Later!

• 22.11.2017  08:47
    Jonathan (2016)

Jonathan patrí k tým filmom, ktoré vás dokážu dostať vďaka svojej jednoduchosti a vnútornej emocionálnej sile podanej výpovede. Dokonalé po každej stránke. Príbeh, herci, prostredie, obraz, zvuk všetko v perfektnom súlade. Film v ktorom nič nie je navyše a zároveň mu ani nič nechýba, tomu sa hovorí priamy ťah na bránu teda v tomto prípade diváka.

• 18.11.2017  01:07
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Novodobý Sherlock a jeho Watson...tak to ma vážne pobavilo. Inak akékoľvek ďalšie slová v tomto prípade považujem za nevystihujúce a preto len v krátkosti konštatujem - na niečo takéto čakám už minimálne dvadsať rokov. Konečne som sa dočkala!

• 15.11.2017  08:59
    Wolf Hall (TV seriál) (2015)

Uťahané, pomalé, konverzačné a napriek tomu vo výsledku naozaj funkčné, nie prádlo, ale dielo. Samozrejme to má uľahčené divák, ktorý sa trošku v manželkách a milenkách Henricha VIII orientuje a niečo má o ňom načítané prípadne napozerané. Z mojej strany jedinou výčitkou zostáva, že som očakávala, že príbeh Thomasa Cromwella bude dopovedaný, až do jeho trpkého konca. Nebol. Môj problém.

• 2.11.2017  14:27
    Prolhaní - Série 1 (série) (2017)

Nevedela som do čoho idem, ale povedala som si, že niečo, kde hrá Ioan a Warren predsa nemôže byť zlé a našťastie som sa nemýlila. I keď teda Ioan to tentoraz vyfásol....ale to by som spoilerovala, takže nič. Ak rozmýšľate či sa na to dať, za seba vrelo odporúčam, 6 častí som zhltla za dva dni a veru bol to riadny nervák. Čo sa týka obsahu prezradím len toľko, že sa jedná o dramatický príbeh mladej učiteľky literatúry, ktorá obviní známeho kardiochirurga (Ioan Gruffrudd) zo znásilnenia. Ako to celé dopadne uvidíte, ak si to pozriete...u mňa veľmi silné 4*.

• 29.10.2017  12:08
    Dr. Klein (TV seriál) (2014)

K tomuto seriálu som sa dostala, ako slepé kura k zrnu, totánou obklukou. Videla som na youtube zopár útržkov a zaujalo ma to. Tak som sa rozhodla to skúsiť - ešteže to ZDF ponúka online. Čuduj sa svete zaujalo ma to natoľko, že sa teším na každú novú časť. Nie je to žiadne veľdielo, skôr taká oddychovka na popoludnie a za normálnych okolností viac ako tri hviezdy nedám, ale uznajte ak som ochotná to pozerať v nemčine (pri mojich chatrných vedomostiach) tak si to jednoducho tú hviezdičku navyše proste zaslúži...popravde tá je za Leandra, ale to nikomu nehovorte, nemusia o tom všetci vedieť ;-)

• 29.10.2017  11:55

Aby to bolo hneď z kraja jasné, v tomto prípade som žehlila...inak na podiv tu sa objavili aj zaujímavé línie, len ich riešili priveľa naraz a teda ani jedna nedostala väčší priestor na svoje rozvinutie, čo je škoda, inak možno...ale čo to trepem, jedna v tomto prípade je dostatočne bohatá nádielka.

• 29.10.2017  11:51

Je to des, ak sa vám v niečom zapáči nejaký herec, chcete s ním ešte niečo vidieť a pri letmom náhľade do jeho filmografie zistíte, že toho veľa na pozeranie nemá a jednou z tých mála dostupných vecí je Inga...Ono to síce pozerateľné je a verím, že sa nájdu aj takí čo to žerú, ale v mojom prípade zostáva platiť, že aj Rózu aj Ingu si dám buď kvôli niekomu, prípadne ak mi treba žehliť, inak sa totiž nie je veľmi na čo pozerať...

• 23.10.2017  17:02
    Dunkerk (2017)

Tomuto filmu skutočne nič neupieram a uznávam, že jeho sledovanie je audiovizuálny zážitok. Audio aj vizuálne to naozaj je a dokonca nemám problém ani s tým jednoliatym davom bezmenných "tiel", to je proste len tým, že ja kultúrny barbar som zase raz úplne mimo...asi...

• 1.10.2017  12:51
    Wind River (2017)

Tri by boli príliš málo, ale päť v tomto prípade považujem tiež za riadne premrštené hodnotenie. V zásade štandardná kriminálka, zaujímavá prostredím a hlavne atmosférou. Tu mi miestami ten "štandard" s tou úžasnou atmosférou nesedel. Vo filmoch, pracujúcich s pocitovosťou nemám rada doslovnosť, ak nie je nevyhnutná. Tu podľa mňa potrebná nebola a v niektorých scénach ma riadne iritovala.

• 10.9.2017  22:37
    Broken (TV seriál) (2017)

Amen, you wonderful priest.

• 23.8.2017  07:49
    Aus der Haut (TV film) (2016)

Chalanisko v hlavnej úlohe hral skvele, to bude jedna z vecí, ktoré si z tohto filmu určite zapamätám. Mám však obavy, že všetko ostatné zabudnem veľmi rýchlo. Nevadia mi obyčajné príbehy, skôr naopak. Žiaľ tento pre mňa nemal v sebe nič osobité, čím by ma výraznejšie upútal, ako to bolo napríklad v prípade holandského filmu Jongens. Rozhodne však čas strávený s týmto filmom nebol stratený.

• 14.8.2017  18:55

Nádherne natočné, skvele zahraté. Nemám viac čo dodať.

• 7.8.2017  09:51

Tie decká v tej pohode naozaj boli, len ten film akosi nie. Jeho hlavný problém bol pre mňa zodpovedaný v samotnom filme veľmi výstižne, odpoveďou na otázku syna, prečo jeho lesbické matky pozerajú gay porno... Príliš strojené, príliš sterilné, príliš americké. Jediné čo ma bavilo bol alfa samec Mark Ruffalo. Plne súhlasím s názorom emmy 53... vyfláknout se na Marka to sa vážne nedelá!!!

• 7.8.2017  09:43
    Muž v oranžové košili (TV film) (2017)

Až na toho polročného novorodenca sa mi to naozaj páčilo. Určite sa nájde zopár takých, ktorí budú tvrdiť, že zase vyplakávajú, ale ja tento problém nemám, naopak si myslím, že isté veci treba neustále opakovať, aby boli konečne pochopené, či sa to niekomu páči, alebo nie. Teším sa na druhú časť!....a aj po nej zostávam pri pôvodnom hodnotení, i keď si myslím, že by si príbeh z druhej časti zaslúžil oveľa väčší priestor a prepracovanejší štýl.

• 5.8.2017  23:57
    Rosie (2013)

Rosie, Lorenz a Sophie. Matka, syn a dcéra. Tri postavy, tri rôzne osudy. Všetky tri dokonale vykreslené a s vlastným osudom, ktoré by bez problémov dokázali fungovať aj ako samostatné príbehy. Problém vidím v ich spojení. Každému z nich totiž v rôznej miere niečo uberá či pridáva a výsledok potom pôsobí prepchatý zároveň však paradoxne aj nedopovedaný.

• 4.8.2017  08:39

Hm, zvláštne nevyrovnaný film. Z hľadiska vyšetrovania mi dosť pripomenul Občana X, jednoducho režim nepustí. Lenže problém filmu nespočíva v režime, ale v scenári, ktorý toho do filmu veľa napchal, zároveň z neho, ale aj veľa vynechal. Nedokážem sa zbaviť dojmu, že to vynechané, by tam sadlo oveľa viac. Tak za to bodík dolu. Inak však čo sa týka atmosféry, ma film dokázal neuveriteľne vtiahnuť a to hlavne z hľadiska pocitovosti, čo je u mňa obrovským plusom. Hlavne postava Ákosa Rétiho bola skutočne skvele zvládnutá, až mám pocit, že to bolo na úkor Pála Bognára aka Pétera Kovácsa, ktorá stále zostávala akosi v úzadí napriek tomu, že sa vo filme začala objavovať pomerne skoro a aj často. Nuž ale to zrejme súvisí s tými vyššie spomenutými scenáristickými nedostatkami...no nevadí, ja si to čo ma ešte z príbehu zaujíma niekde vyčítam...

• 30.7.2017  09:16

..."Take on me, take me on....."...sakra škoda, že tu nie je po ruke šestka!

• 28.7.2017  20:56

...No Grace I dont think you are crazy at all. You just get the wrong Kevin...

• 28.7.2017  07:36
    Esteros (2016)

Tento film zrejme skutočne napĺňa prívlastky typu "obyčajný" či "červená knižnica". Priznávam sa však, že tí dvaja ma tak chytili za srdce a tak to na obrazovke medzi nimi fungovalo, že to v konečnom dôsledku zafungovalo aj na mňa. Nepoznám nič príjemnejšie, ako zaspávať s hrejivým pocitom na srdci.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23