evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 14.8.2017  18:55

Nádherne natočné, skvele zahraté. Nemám viac čo dodať.

• 7.8.2017  09:51

Tie decká v tej pohode naozaj boli, len ten film akosi nie. Jeho hlavný problém bol pre mňa zodpovedaný v samotnom filme veľmi výstižne, odpoveďou na otázku syna, prečo jeho lesbické matky pozerajú gay porno... Príliš strojené, príliš sterilné, príliš americké. Jediné čo ma bavilo bol alfa samec Mark Ruffalo. Plne súhlasím s názorom emmy 53... vyfláknout se na Marka to sa vážne nedelá!!!

• 7.8.2017  09:43
    Man in an Orange Shirt (TV seriál) (2017)

Až na toho polročného novorodenca sa mi to naozaj páčilo. Určite sa nájde zopár takých, ktorí budú tvrdiť, že zase vyplakávajú, ale ja tento problém nemám, naopak si myslím, že isté veci treba neustále opakovať, aby boli konečne pochopené, či sa to niekomu páči, alebo nie. Teším sa na druhú časť!....a aj po nej zostávam pri pôvodnom hodnotení, i keď si myslím, že by si príbeh z druhej časti zaslúžil oveľa väčší priestor a prepracovanejší štýl.

• 5.8.2017  23:57
    Rosie (2013)

Rosie, Lorenz a Sophie. Matka, syn a dcéra. Tri postavy, tri rôzne osudy. Všetky tri dokonale vykreslené a s vlastným osudom, ktoré by bez problémov dokázali fungovať aj ako samostatné príbehy. Problém vidím v ich spojení. Každému z nich totiž v rôznej miere niečo uberá či pridáva a výsledok potom pôsobí prepchatý zároveň však paradoxne aj nedopovedaný.

• 4.8.2017  08:39

Hm, zvláštne nevyrovnaný film. Z hľadiska vyšetrovania mi dosť pripomenul Občana X, jednoducho režim nepustí. Lenže problém filmu nespočíva v režime, ale v scenári, ktorý toho do filmu veľa napchal, zároveň z neho, ale aj veľa vynechal. Nedokážem sa zbaviť dojmu, že to vynechané, by tam sadlo oveľa viac. Tak za to bodík dolu. Inak však čo sa týka atmosféry, ma film dokázal neuveriteľne vtiahnuť a to hlavne z hľadiska pocitovosti, čo je u mňa obrovským plusom. Hlavne postava Ákosa Rétiho bola skutočne skvele zvládnutá, až mám pocit, že to bolo na úkor Pála Bognára aka Pétera Kovácsa, ktorá stále zostávala akosi v úzadí napriek tomu, že sa vo filme začala objavovať pomerne skoro a aj často. Nuž ale to zrejme súvisí s tými vyššie spomenutými scenáristickými nedostatkami...no nevadí, ja si to čo ma ešte z príbehu zaujíma niekde vyčítam...

• 30.7.2017  09:16

..."Take on me, take me on....."...sakra škoda, že tu nie je po ruke šestka!

• 28.7.2017  20:56

...No Grace I dont think you are crazy at all. You just get the wrong Kevin...

• 28.7.2017  07:36
    Esteros (2016)

Tento film zrejme skutočne napĺňa prívlastky typu "obyčajný" či "červená knižnica". Priznávam sa však, že tí dvaja ma tak chytili za srdce a tak to na obrazovke medzi nimi fungovalo, že to v konečnom dôsledku zafungovalo aj na mňa. Nepoznám nič príjemnejšie, ako zaspávať s hrejivým pocitom na srdci.

• 25.7.2017  20:22

....."I am not fucking Jesus!" :-)

• 6.7.2017  07:57
    Sommeren '92 (2015)

Filmy natočené na základe skutočných udalostí, sú mojimi obľúbenými, mám však na ne isté nároky. Tento film tieto nároky, spĺňa, najmä čo sa týka pridržiavania sa skutočnosti a faktov, čím ale do istej miery utrpela jeho pútavosť. Oceňujem, že na malom priestore bolo vystihnuté a povedané v podstate všetko a charaktery kľúčových postáv boli vystihnuté naozaj dobre. Žiaľ všetko to bolo len vystihnuté, nič nešlo viac do hĺbky, čo vnímam ako najväčšie mínus, tohto milého oddychového filmu. Zrejme to ani nešlo vzhľadom k množstvu podávaných informácií, ale ako sa hovorí, všetko sa dá ak sa chce. Tu sa rozhodli dať dôraz najmä na spomienkovú hodnotu. Veru na Schmeichela som si ako vzorná dcéra svojho otca a sestra dvoch bratov zaspomínala veľmi rada! Takže v konečnom dôsledku, tú spomienkovú hodnotu kvitujem a preto dávam štyri*.

• 19.6.2017  10:01

Ako tu už niekto spomenul, Hjartasteinn je film o tom, že vyrastať v lone prírody, nemusí byť vždy výhrou. Esencia priam poetickej prirodzenosti a pocitovosti, plná strachu, utrpenia, bolesti ale hlavne lásky. Našťastie na konci takmer každého tunela bliká svetielko nádeje, len k nemu treba nájsť cestu a hlavne sa po tej ceste nenechať zvalcovať krutými skúškami života...

• 16.6.2017  00:37
    Dangal (2016)

Najlepší životopisný športový film za posledných pár rokov? Hm, možno. Najdlhší? Jednoznačne!

• 6.6.2017  01:23
    Zdaleka (2015)

Lorenzo Vigas Castes natáčal svoj film "s odstupom", aby v príbehu vyniklo to čo podľa neho vyniknúť malo, teda neverbálna komunikácia a atmosféra. Film sám o sebe nebol zlý a záver ma dokonca prekvapil. Nedokážem však definovať či príjemne, alebo nepríjemne. Jednoducho len prekvapil. Svojím spôsobom spracovania totiž u mňa patrí do kategórie tzv. pocitoviek, ktoré vás buď úplne pohltia, alebo sa nechytáte. Mne sa stalo to druhé. Dá sa povedať, že ma to zďaleka obišlo. Preto len za tri...60%.

• 31.5.2017  00:24
    Lví srdce (2013)

Keď máte, citujem: "hlavu plnú sračiek a medzi tým, len chcanky", je najvyšší čas s tým niečo urobiť. A Teppo to aj urobil. Miestami síce skratkou a moc po "americky", inak však veľmi výstižne a fajn. Niečo medzi 3-4*.

• 29.5.2017  02:06

Neviem presne čím to bolo, ale ten pocit v závere tohto filmu vo mne ešte určite chvíľočku zostane a asi preto aj hodnotím tak ako hodnotím. Nájde sa pár filmov, ktoré ma dokážu okúzliť presne tým čo na ňou iní kritizujú. Pomôžem si jednou malou parafrázou z filmu, prižmúrila som oči nad všetkým tým pritiahnutým za vlasy a otvorila mu dvere, aby som za nimi uvidela niečo nádherné. Die mitte der welt má v sebe zvláštne kúzlo, mágiu, ktorú ak pustíte k sebe, môže sa stať, že vás očarí rovnako ako mňa. It is the sun, presne ako sa spieva v záverečnej skladbe filmu.

• 20.5.2017  19:15

Na malom priestore, za málo peňazí, veľa muziky + Oscar k tomu. Stojí za videnie aj zamyslenie.

• 2.5.2017  10:43
    Vláda (TV seriál) (2010)

Hamletovské "Niečo je prehnité v štáte Dánskom", už dávno o tejto krajine neplatí, ale ako vidno aj v tomto seriáli, ono to bez kompromisov, intríg a zákulisných ťahov jednoducho nejde ani tam. Predstaviť si čo sa asi deje v zákulisí vládnej politiky iných krajín, ak Dánsko je údajne najmenej skorumpovaná krajina v Európe, na to asi ani netreba veľmi fantázii popúšťať uzdy, stačí otvoriť noviny. Prvá séria a prvý rok Birgittinej vlády za mnou, hor sa teda k lepším zajtrajškom a novým dielom!

• 1.5.2017  18:59

Za posledných pár rokov jednoznačne to najlepšie čo v slovenskej seriálovej tvorbe vzniklo. Zjavne sa to dá, ak sa chce...https://www.youtube.com/watch?v=NZcvPOQIXAM

• 30.4.2017  22:40
    Vláda - Sto dní (S01E04) (epizoda) (2010)

Thule Air Base, alebo voľné pokračovanie Idealistu, Experimentu, atď...Dáni sa s tým nepárajú a asi aj preto sú tam kde sú, aj keď to rozhodne nie je zadarmo.

• 19.4.2017  23:36

Vizuálnu stránku som ochotná oceniť, pokiaľ vo výsledku nezačne vyhrávať nad dejom samotným...

• 13.4.2017  17:46
    Victoria (TV seriál) (2016)

Tušila som, že seriál v ktorom sa znovu "stretnú" Doctor Who a Torchwood, nemôže byť zlý. V podstate som sa nemýlila. Myslím, že Jenna urobila dobre, že Doctora opustila, kvôli tomuto seriálu, oni by ju časom vymenili tak či tak a jej fanúšikovia (teda ja) by prišli o mnohé. Uvedomujem si, že tomuto seriálu by sa dalo mnohé vyčítať a preto ani nesiaham po piatich hviezdičkách. Na druhej strane som si však užila krásnu osemdielnu jazdu, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudila. Preto nižšie ako pod štyri hviezdičky tiež ísť nemôžem. Teším sa na druhú sériu a vrhám sa do spárov koruny...

• 8.4.2017  23:20
    I Am Michael (2015)

Rovnako ako odznelo vo filme, dúfam, že tá cesta, ktorú si Michael aktuálne zvolil ho dovedie tam, kam si želá...

• 8.4.2017  23:13

Čierno čierna komédia o tom, že ak má niekto maslo na hlave, tak veľmi rád zapadne a o tom, že odližovať sa je nežiadúce. Ukrutne pravdivý film.

• 6.4.2017  23:06
    Orlando (1992)

Napadá ma jedniné slovo, ktorým by som dokázala opísať tento film. Je to "nespútanosť". Nespútanosť príbehová, obrazová, herecká, ale hlavne nespútanosť myšlienková. Knižnú predlohu síce nepoznám, ale ak je film len spolovice taký, aká je knižná predloha, chápem prečo je považovná za nesfilmovateľnú. Virginia Wolfová písala knihu Orlando vraj ako svoj životopis a ja musím povedať, že sa jej to zrejme podarilo dokonale. Nešla na to tradičným spôsobom opisu faktografie života obmedzenom v čase a priestore, ale prostredníctvom spovede duše nespútanej v okovách obmedzeného vnímania. Vypovedá to o nej oveľa viac, ako čokoľvek iné. A ja si myslím, že tomuto filmu sa práve to podarilo vystihnúť na jednotku.

• 6.4.2017  10:27

Súhlasím s Aluskou88 v tom, že ak by Poliaci vedeli vyrábať také čokolády, aké vedia točiť filmy, tak by to bolo výborné. Tento mi síce nechutil úplne, ale môj názor na poľské filmy nezmenil. Dobrý bol, len nie úplne pre mňa.

• 5.4.2017  01:01

Nebolo to len tými niekoľkými skvelými momentami a myšlienkami, ktoré tento film dvíhali, v mojich očiach výrazne nahor. Bolo to aj svižné tempo, nevtieravosť a humor, ktorý to všetko skvele dokorenil.

• 4.4.2017  22:23
    Blå mænd (2008)

Zabavila som sa skvele, ale ako píše sochoking k tým štyrom hviezdičkám tam niečo proste chýba.

• 2.4.2017  13:17
    Volyň (2016)

To, že tento film už nikdy nechcem vidieť, ešte nemusí zákonite znamenať, že bol zlý, skôr naopak, v istých ohľadoch bol výborný. Nikdy by ma nenapadlo, že vo filme z obdobia druhej svetovej vojny, môžu byť fašisti tými "lepšími" či tým menším zlom. Priznám sa, v určitých momentoch som radšej zatvárala oči. Nepotrebujem vidieť všetko na to, aby som pochopila nezmyselnosť tej krutosti, ktorej sú za istých okolností schopní len ľudia. Napriek tomu mne v tomto filme čosi chýbalo. Úvod bol výborný, svadobné zvyky a náznaky nenávisti medzi Poliakmi a Ukrajincami, vtiahli do deja, potom však prišlo medziobdobie, ktoré síce nebolo zlé, ale niečo mi tam po príbehovej stránke chýbalo. Možno sa tvorcovia až príliž zamerali na zničujúcei efekt krvavého finále, ktoré bolo naozaj strhujúce a miestami takmer nepozerateľné. Zasiahlo ma to, to hej, ale film, ako celok na mňa až tak nezapôsobil.

• 29.3.2017  22:59
    Elle (2016)

Osobne by sa mi to viac ako do kategórie dráma a triller, skôr hodilo do kategórie veľmi čierna komédia. Musím však úprimne povedať, asi som čakala viac. Nijako ma to neoslnilo, ten príbeh zadrhával a nesadlo mi to. Všetko to, ale samozrejme výdatne kompenzovala Isabelle. Bez nej by to asi bolo len za tri...

• 29.3.2017  22:35

Príbeh manželského páru Brigitte a Xaviera, ktorý po rokoch strávených na býčej rodinnej farme už upadli to akéhosi stereotypu. Brigitte sa preto rozhodne "vyhodiť si z kopítka" dvojdňovou návštvou Paríža. Jej pôvodné zámery však nedopadnú najlepšie. Situácia sa ale zmení vo chvíli, keď stretne fešného vysokého Dána. Nuž nenadarmo sa hovorí, že keď ste chorí navštívte lekára...Milý, príjemný, oddychový film s exkluxívnym hereckým obsadením.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22