evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 15.5.2018  17:38

Zatiaľ sa idem tváriť rezervovane, uvidím, čo bude ďalej...

• 10.4.2018  17:07
    Harrow - Actus Reus (E01) (epizoda) (2018)

Sprvu to vyzeralo ako štandardná kriminálka v hlavnej úlohe so sympatickým patológom. Záver to však celé "odštandardizoval" a postavil do veľmi zaujímavej roviny...a samozrejme navnadil na ďalšie sledovanie.

• 9.4.2018  08:31
    McMafia - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Ale áno prvá časť ma zaujala, len si ešte rozmyslím či chcem vidieť aj zvyšok, nakoľko mi Davida hneď z kraja odpravili (a taká podarená postava to bola)...najprv to rozdýcham a potom uvidím...

• 3.4.2018  09:59
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Prvé dve časti som mala rozpačíté pocity, ale niečo ma neustále nútilo ísť ďalej, potom som sa do toho zažrala, ale moje nadšenie v závere dosť výrazne schladila 8 časť, kedy som už mala na mále a takmer to zabalila. No, ale keďže zostávali len dve časti tak som ich nakoniec silou vôle dala. Nič to však nemení na tom, že skvelá výprava a ani sympatické herecké obsadenie nedokázali vykompenzovať zbytočne naťahovaný dej. Na druhej strane by som však druhou sériou určite nepohrdla, pretože táto by skutočne mohla fungovať ako dobrý odrazový mostík. Predpoklady tam rozhodne sú.

• 3.4.2018  09:47

Romantický príbeh, ktorého samotná podstata priam piští po detailnej analýze charakterov postáv, inak to dopadne ako v tomto prípade. Veľmi slabý odvar čohosi čo skôr pripomína jeden z príbehov Pilcherovej ako adaptáciu kvalitného románu. Knihu som síce nečítala, ale verím, že vyššie spomenuté nedostatky filmového spracovania obsahuje. Inak by veľmi za sfilmovanie nestála. Vychádzať však pri natáčaní filmu z predpokladu, že divák pozná predlohu a teda vie "o čo go" je veľmi nesprávny prístup...a niekedy stačí naozaj málo.

• 18.3.2018  21:02

Pôvodne som chcela dať len jednu hviezdu za snahu, ale cca posledná pol hodina to "zachránila" a vytiahla ešte o jednu...

• 18.3.2018  19:49
    Válka růží (TV seriál) (2016)

Historické dokumenty by podľa môjho názoru mali slúžiť na to, aby nás oboznámili s udalosťami, ktoré sme nemali možnosť zažiť, ale zaujímajú nás. Táto britská dokumentárna miniséria, má podľa mňa jednu veľkú nevýhodu. Ak o vojne ruží netušíte ani mäkké fň uvedie vás do základného obrazu, ak však viete o čo išlo môže sa stať, tak ako mne, že toho vlastne viete podstatne viac ako sa z dokumentu dozviete. Takže za mňa subjektíne sťahujem pôvodné 4* hodnotenie na 3*.

• 24.2.2018  19:45
    Čtverec (2017)

Boli momenty, kedy som film hltala a bavil ma a tie sa pravidelne striedali s momentami, keď ma nudil a vyslovene otravoval. Týchto striedajúcich sa "momentov" bolo však nakoniec toľko, že neprevážil ani jeden. Vo výsledku je to potom síce určite miestami zamysleniahodné no napriek tomu málo presvedčivé dielo.

• 19.2.2018  16:05

Rozjazd bol akýsi nemastný neslaný, samozrejme až na tie chuťovky od "pekárenského majstra" (tie mali štýl ako vždy). Potom si však tvorcovia podobne ako teta Polly zrejme povedali "don't fuck with the Peaky Blinders" a záverečné dve časti naozaj stály za to. Takže si dám aj tretiu sériu, aj keď už možno nie s takým nadšením ... a uvidím, možno ma prekvapia.

• 19.2.2018  15:57
    Most - Epizoda 8 (S04E08) (epizoda) (2018)

Záver možno nie dych berúci a za päť, asi hlavne preto, lebo nevybočil so schém predchádzajúcich sérií. V konečnom dôsledku ma však potešil, pretože som videla už aj zopár spackaných záverov. Tento k nim našťastie patriť nebude.

• 16.2.2018  08:26

Prvá séria ma dokázala zaujať natoľko, že rozhodne pokračujem aj ďalej a to je myslím, veľmi pozitívna vizitka...pre mňa určite.

• 4.2.2018  18:52
    Kincsem (2017)

No a čo, že Maďari do titulnej postavy obsadili v súčasnosti asi ich najfešnejšieho herca (Ervin Nagy), ktorý má so skutočným Ernő Blaskovichom pramálo spoločného (snáď iba meno a koňa). No a čo, že kostymérom dovolili príliš popustiť uzdu svojej fantázii. No a čo, že celý príbeh je len romantickou fikciou. No a čo, že je to najdrahší maďarský film všetkých čias. No a čo, že niekedy som mala pocit, že tvorcovia na niečom frčali, keď to točili. Jednoducho viem že v tomto filme sa nachádza toho veľa čo mu možno vyčítať, no na druhej strane mi počas celej doby sledovania bolo jasné, že sa autori nebrali príliš vážne a tak som to nerobila ani ja a čuduj sa svete, film o skutočnom koníkovi menom Kincsem (Zlatíčko, či Pokladík?), ktorý vyhral všetko čo mohol, ma vo výsledku neskutočne bavil.

• 23.1.2018  10:49
    Scott and Bailey (TV seriál) (2011)

Síce som iba v polovici prvej série, ale začínam na tom dosť frčať. Zatiaľ teda dávam 4 a po dopozeraní uvidím...update po dopozeraní poslednej série: Tak ako som na tom približne do konca tretej série frčala, ma na začiatku štvrtej toto nadšenie akosi postupne opúšťalo. Našťastie už sa to schyľovalo ku koncu a posledná piata séria mala len tri časti. Milovníkom kriminálok s hlavou a pätou však môžem naozaj len vrele odporúčať.

• 21.1.2018  15:03

Konečne záver podľa mojich predstáv, i keď si viem predstaviť aj jeho lepšie spracovanie. Film určite splnil moje očakávania, ale osobne ma viac oslovilo Call me by your name síce časopriestorovo vytrhnutým z reality a takmer rozprávkovo pôsobiacim dejom avšak so záverom až príliž reálnym. Tu bol naopak dej po celú dobu veľmi reálny avšak záver dosť rozprávkovo pôsobiaci...

• 7.1.2018  19:31

Včera som si po niekoľkých rokoch pozrela film Pýcha a presudok z 2009 a pri kontrole môjho hodnotenia (mimochodom na ňom ani po druhom vzhliadnutí nič nemením) som si všimla v časti "súvisiace" tento film. Nakoľko pokračovania veľmi neobľubujem nezaujalo ma to, až kým som si neprečítala komentár Vendulin85 (povinnosť je povinnosť...) a povedala som si, že to teda skúsim. Po dopozeraní konštatujem, že neľutujem. Myslím si že je to veľmi dôstojné a pekné pokračovanie i keď mi miestami Elizabeth pripomínala skôr slečnu Marplovú ako pani Darcyovú, ale nijak mi to neprekážalo (to skôr samotný výber herečky mi nesedel), pretože vďaka tomu bola zápletka napínavá.

• 4.1.2018  07:52
    Most - Epizoda 1 (S04E01) (epizoda) (2018)

Úvodná časť štvrtej série skvelá. Už po pár minútach sledovania som si uvedomila ako mi Saga a Henrik veľmi chýbali (a to som si kedysi myslela, že bez Martina to už nebude ono....). No a ten Henrikov dánsky kolega Jonas alias "čo na srdci to na jazyku" nemá tiež chybu.Teším sa na ostatné časti a dúfam, že aj zbytok série bude taký vydarený.

• 27.12.2017  11:24
    Dítě v pravý čas (TV film) (2017)

Mňa teda tento počin nijak nenadchol a určite to nebolo spôsobené slovenským dabingom, ktorý sa mi naopak zdal veľmi vydarený. Možno ak by film pojednával len o ústrednej dvojici a viac ich rozobral, tak by to bolo lepšie. Druhú líniu príbehu s tým priateľom som osobne akosi nepobrala, teda lepšie povedané prišla mi odfláknutá a prebytočná. Ako celok to potom pôsobilo dosť divne. Okrem hercov teda pre mňa osobne nič moc.

• 24.12.2017  23:24
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Taky zvláštny mix kdečoho pospájaný do nového príbehu. Ten mišung však mal hlavu a pätu, miestami milo pobavil a hlavne ma nenudil. Kľudne si ti dám aj inokedy.

• 22.12.2017  01:14

Hm, ehm, achjaj...Later!

• 22.11.2017  08:47
    Jonathan (2016)

Jonathan patrí k tým filmom, ktoré vás dokážu dostať vďaka svojej jednoduchosti a vnútornej emocionálnej sile podanej výpovede. Dokonalé po každej stránke. Príbeh, herci, prostredie, obraz, zvuk všetko v perfektnom súlade. Film v ktorom nič nie je navyše a zároveň mu ani nič nechýba, tomu sa hovorí priamy ťah na bránu teda v tomto prípade diváka.

• 18.11.2017  01:07
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Novodobý Sherlock a jeho Watson...tak to ma vážne pobavilo. Seriál určite nezaujme každého, hlavne nie tých, ktorí čakajú nejakú akciu či napínavý príbeh, tento seriál si skôr vychutnajú tí, ktorí dokážu oceniť ten fascinujúci stret validity a reliability s realitou. Osobne na niečo takéto čakám už minimálne dvadsať rokov a musím povedať, že som sa konečne dočkala!

• 15.11.2017  08:59
    Wolf Hall (TV seriál) (2015)

Uťahané, pomalé, konverzačné a napriek tomu vo výsledku naozaj funkčné, nie prádlo, ale dielo. Samozrejme to má uľahčené divák, ktorý sa trošku v manželkách a milenkách Henricha VIII orientuje a niečo má o ňom načítané prípadne napozerané. Z mojej strany jedinou výčitkou zostáva, že som očakávala, že príbeh Thomasa Cromwella bude dopovedaný, až do jeho trpkého konca. Nebol. Môj problém.

• 2.11.2017  14:27
    Prolhaní - Série 1 (série) (2017)

Nevedela som do čoho idem, ale povedala som si, že niečo, kde hrá Ioan a Warren predsa nemôže byť zlé a našťastie som sa nemýlila. I keď teda Ioan to tentoraz vyfásol....ale to by som spoilerovala, takže nič. Ak rozmýšľate či sa na to dať, za seba vrelo odporúčam, 6 častí som zhltla za dva dni a veru bol to riadny nervák. Čo sa týka obsahu prezradím len toľko, že sa jedná o dramatický príbeh mladej učiteľky literatúry, ktorá obviní známeho kardiochirurga (Ioan Gruffrudd) zo znásilnenia. Ako to celé dopadne uvidíte, ak si to pozriete...u mňa veľmi silné 4*.

• 29.10.2017  12:08
    Dr. Klein (TV seriál) (2014)

K tomuto seriálu som sa dostala, ako slepé kura k zrnu, totánou obklukou. Videla som na youtube zopár útržkov a zaujalo ma to. Tak som sa rozhodla to skúsiť - ešteže to ZDF ponúka online. Čuduj sa svete zaujalo ma to natoľko, že sa teším na každú novú časť. Nie je to žiadne veľdielo, skôr taká oddychovka na popoludnie a za normálnych okolností viac ako tri hviezdy nedám, ale uznajte ak som ochotná to pozerať v nemčine (pri mojich chatrných vedomostiach) tak si to jednoducho tú hviezdičku navyše proste zaslúži...popravde tá je za Leandra, ale to nikomu nehovorte, nemusia o tom všetci vedieť ;-)

• 29.10.2017  11:55

Aby to bolo hneď z kraja jasné, v tomto prípade som žehlila...inak na podiv tu sa objavili aj zaujímavé línie, len ich riešili priveľa naraz a teda ani jedna nedostala väčší priestor na svoje rozvinutie, čo je škoda, inak možno...ale čo to trepem, jedna v tomto prípade je dostatočne bohatá nádielka.

• 29.10.2017  11:51

Je to des, ak sa vám v niečom zapáči nejaký herec, chcete s ním ešte niečo vidieť a pri letmom náhľade do jeho filmografie zistíte, že toho veľa na pozeranie nemá a jednou z tých mála dostupných vecí je Inga...Ono to síce pozerateľné je a verím, že sa nájdu aj takí čo to žerú, ale v mojom prípade zostáva platiť, že aj Rózu aj Ingu si dám buď kvôli niekomu, prípadne ak mi treba žehliť, inak sa totiž nie je veľmi na čo pozerať...

• 23.10.2017  17:02
    Dunkerk (2017)

Tomuto filmu skutočne nič neupieram a uznávam, že jeho sledovanie je audiovizuálny zážitok. Audio aj vizuálne to naozaj je a dokonca nemám problém ani s tým jednoliatym davom bezmenných "tiel", to je proste len tým, že ja kultúrny barbar som zase raz úplne mimo...asi...

• 1.10.2017  12:51
    Wind River (2017)

Tri by boli príliš málo, ale päť v tomto prípade považujem tiež za riadne premrštené hodnotenie. V zásade štandardná kriminálka, zaujímavá prostredím a hlavne atmosférou. Tu mi miestami ten "štandard" s tou úžasnou atmosférou nesedel. Vo filmoch, pracujúcich s pocitovosťou nemám rada doslovnosť, ak nie je nevyhnutná. Tu podľa mňa potrebná nebola a v niektorých scénach ma riadne iritovala.

• 10.9.2017  22:37
    Broken (TV seriál) (2017)

Amen, you wonderful priest.

• 23.8.2017  07:49
    Aus der Haut (TV film) (2016)

Chalanisko v hlavnej úlohe hral skvele, to bude jedna z vecí, ktoré si z tohto filmu určite zapamätám. Mám však obavy, že všetko ostatné zabudnem veľmi rýchlo. Nevadia mi obyčajné príbehy, skôr naopak. Žiaľ tento pre mňa nemal v sebe nič osobité, čím by ma výraznejšie upútal, ako to bolo napríklad v prípade holandského filmu Jongens. Rozhodne však čas strávený s týmto filmom nebol stratený.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23