evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 18.11.2017  01:07
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Novodobý Sherlock a jeho Watson...tak to ma vážne pobavilo. Inak akékoľvek ďalšie slová v tomto prípade považujem za nevystihujúce a preto len v krátkosti konštatujem - na niečo takéto čakám už minimálne dvadsať rokov. Konečne som sa dočkala!

• 15.11.2017  08:59
    Wolf Hall (TV seriál) (2015)

Uťahané, pomalé, konverzačné a napriek tomu vo výsledku naozaj funkčné, nie prádlo, ale dielo. Samozrejme to má uľahčené divák, ktorý sa trošku v manželkách a milenkách Henricha VIII orientuje a niečo má o ňom načítané prípadne napozerané. Z mojej strany jedinou výčitkou zostáva, že som očakávala, že príbeh Thomasa Cromwella bude dopovedaný, až do jeho trpkého konca. Nebol. Môj problém.

• 2.11.2017  14:27
    Prolhaní - Série 1 (série) (2017)

Nevedela som do čoho idem, ale povedala som si, že niečo, kde hrá Ioan a Warren predsa nemôže byť zlé a našťastie som sa nemýlila. I keď teda Ioan to tentoraz vyfásol....ale to by som spoilerovala, takže nič. Ak rozmýšľate či sa na to dať, za seba vrelo odporúčam, 6 častí som zhltla za dva dni a veru bol to riadny nervák. Čo sa týka obsahu prezradím len toľko, že sa jedná o dramatický príbeh mladej učiteľky literatúry, ktorá obviní známeho kardiochirurga (Ioan Gruffrudd) zo znásilnenia. Ako to celé dopadne uvidíte, ak si to pozriete...u mňa veľmi silné 4*.

• 29.10.2017  12:08
    Dr. Klein (TV seriál) (2014)

K tomuto seriálu som sa dostala, ako slepé kura k zrnu, totánou obklukou. Videla som na youtube zopár útržkov a zaujalo ma to. Tak som sa rozhodla to skúsiť - ešteže to ZDF ponúka online. Čuduj sa svete zaujalo ma to natoľko, že sa teším na každú novú časť. Nie je to žiadne veľdielo, skôr taká oddychovka na popoludnie a za normálnych okolností viac ako tri hviezdy nedám, ale uznajte ak som ochotná to pozerať v nemčine (pri mojich chatrných vedomostiach) tak si to jednoducho tú hviezdičku navyše proste zaslúži...popravde tá je za Leandra, ale to nikomu nehovorte, nemusia o tom všetci vedieť ;-)

• 29.10.2017  11:55

Aby to bolo hneď z kraja jasné, v tomto prípade som žehlila...inak na podiv tu sa objavili aj zaujímavé línie, len ich riešili priveľa naraz a teda ani jedna nedostala väčší priestor na svoje rozvinutie, čo je škoda, inak možno...ale čo to trepem, jedna v tomto prípade je dostatočne bohatá nádielka.

• 29.10.2017  11:51

Je to des, ak sa vám v niečom zapáči nejaký herec, chcete s ním ešte niečo vidieť a pri letmom náhľade do jeho filmografie zistíte, že toho veľa na pozeranie nemá a jednou z tých mála dostupných vecí je Inga...Ono to síce pozerateľné je a verím, že sa nájdu aj takí čo to žerú, ale v mojom prípade zostáva platiť, že aj Rózu aj Ingu si dám buď kvôli niekomu, prípadne ak mi treba žehliť, inak sa totiž nie je veľmi na čo pozerať...

• 23.10.2017  17:02
    Dunkerk (2017)

Tomuto filmu skutočne nič neupieram a uznávam, že jeho sledovanie je audiovizuálny zážitok. Audio aj vizuálne to naozaj je a dokonca nemám problém ani s tým jednoliatym davom bezmenných "tiel", to je proste len tým, že ja kultúrny barbar som zase raz úplne mimo...asi...

• 1.10.2017  12:51
    Wind River (2017)

Tri by boli príliš málo, ale päť v tomto prípade považujem tiež za riadne premrštené hodnotenie. V zásade štandardná kriminálka, zaujímavá prostredím a hlavne atmosférou. Tu mi miestami ten "štandard" s tou úžasnou atmosférou nesedel. Vo filmoch, pracujúcich s pocitovosťou nemám rada doslovnosť, ak nie je nevyhnutná. Tu podľa mňa potrebná nebola a v niektorých scénach ma riadne iritovala.

• 10.9.2017  22:37
    Broken (TV seriál) (2017)

Amen, you wonderful priest.

• 23.8.2017  07:49
    Aus der Haut (TV film) (2016)

Chalanisko v hlavnej úlohe hral skvele, to bude jedna z vecí, ktoré si z tohto filmu určite zapamätám. Mám však obavy, že všetko ostatné zabudnem veľmi rýchlo. Nevadia mi obyčajné príbehy, skôr naopak. Žiaľ tento pre mňa nemal v sebe nič osobité, čím by ma výraznejšie upútal, ako to bolo napríklad v prípade holandského filmu Jongens. Rozhodne však čas strávený s týmto filmom nebol stratený.

• 14.8.2017  18:55

Nádherne natočné, skvele zahraté. Nemám viac čo dodať.

• 7.8.2017  09:51

Tie decká v tej pohode naozaj boli, len ten film akosi nie. Jeho hlavný problém bol pre mňa zodpovedaný v samotnom filme veľmi výstižne, odpoveďou na otázku syna, prečo jeho lesbické matky pozerajú gay porno... Príliš strojené, príliš sterilné, príliš americké. Jediné čo ma bavilo bol alfa samec Mark Ruffalo. Plne súhlasím s názorom emmy 53... vyfláknout se na Marka to sa vážne nedelá!!!

• 7.8.2017  09:43
    Man in an Orange Shirt (TV seriál) (2017)

Až na toho polročného novorodenca sa mi to naozaj páčilo. Určite sa nájde zopár takých, ktorí budú tvrdiť, že zase vyplakávajú, ale ja tento problém nemám, naopak si myslím, že isté veci treba neustále opakovať, aby boli konečne pochopené, či sa to niekomu páči, alebo nie. Teším sa na druhú časť!....a aj po nej zostávam pri pôvodnom hodnotení, i keď si myslím, že by si príbeh z druhej časti zaslúžil oveľa väčší priestor a prepracovanejší štýl.

• 5.8.2017  23:57
    Rosie (2013)

Rosie, Lorenz a Sophie. Matka, syn a dcéra. Tri postavy, tri rôzne osudy. Všetky tri dokonale vykreslené a s vlastným osudom, ktoré by bez problémov dokázali fungovať aj ako samostatné príbehy. Problém vidím v ich spojení. Každému z nich totiž v rôznej miere niečo uberá či pridáva a výsledok potom pôsobí prepchatý zároveň však paradoxne aj nedopovedaný.

• 4.8.2017  08:39

Hm, zvláštne nevyrovnaný film. Z hľadiska vyšetrovania mi dosť pripomenul Občana X, jednoducho režim nepustí. Lenže problém filmu nespočíva v režime, ale v scenári, ktorý toho do filmu veľa napchal, zároveň z neho, ale aj veľa vynechal. Nedokážem sa zbaviť dojmu, že to vynechané, by tam sadlo oveľa viac. Tak za to bodík dolu. Inak však čo sa týka atmosféry, ma film dokázal neuveriteľne vtiahnuť a to hlavne z hľadiska pocitovosti, čo je u mňa obrovským plusom. Hlavne postava Ákosa Rétiho bola skutočne skvele zvládnutá, až mám pocit, že to bolo na úkor Pála Bognára aka Pétera Kovácsa, ktorá stále zostávala akosi v úzadí napriek tomu, že sa vo filme začala objavovať pomerne skoro a aj často. Nuž ale to zrejme súvisí s tými vyššie spomenutými scenáristickými nedostatkami...no nevadí, ja si to čo ma ešte z príbehu zaujíma niekde vyčítam...

• 30.7.2017  09:16

..."Take on me, take me on....."...sakra škoda, že tu nie je po ruke šestka!

• 28.7.2017  20:56

...No Grace I dont think you are crazy at all. You just get the wrong Kevin...

• 28.7.2017  07:36
    Esteros (2016)

Tento film zrejme skutočne napĺňa prívlastky typu "obyčajný" či "červená knižnica". Priznávam sa však, že tí dvaja ma tak chytili za srdce a tak to na obrazovke medzi nimi fungovalo, že to v konečnom dôsledku zafungovalo aj na mňa. Nepoznám nič príjemnejšie, ako zaspávať s hrejivým pocitom na srdci.

• 25.7.2017  20:22

....."I am not fucking Jesus!" :-)

• 6.7.2017  07:57
    Sommeren '92 (2015)

Filmy natočené na základe skutočných udalostí, sú mojimi obľúbenými, mám však na ne isté nároky. Tento film tieto nároky, spĺňa, najmä čo sa týka pridržiavania sa skutočnosti a faktov, čím ale do istej miery utrpela jeho pútavosť. Oceňujem, že na malom priestore bolo vystihnuté a povedané v podstate všetko a charaktery kľúčových postáv boli vystihnuté naozaj dobre. Žiaľ všetko to bolo len vystihnuté, nič nešlo viac do hĺbky, čo vnímam ako najväčšie mínus, tohto milého oddychového filmu. Zrejme to ani nešlo vzhľadom k množstvu podávaných informácií, ale ako sa hovorí, všetko sa dá ak sa chce. Tu sa rozhodli dať dôraz najmä na spomienkovú hodnotu. Veru na Schmeichela som si ako vzorná dcéra svojho otca a sestra dvoch bratov zaspomínala veľmi rada! Takže v konečnom dôsledku, tú spomienkovú hodnotu kvitujem a preto dávam štyri*.

• 19.6.2017  10:01

Ako tu už niekto spomenul, Hjartasteinn je film o tom, že vyrastať v lone prírody, nemusí byť vždy výhrou. Esencia priam poetickej prirodzenosti a pocitovosti, plná strachu, utrpenia, bolesti ale hlavne lásky. Našťastie na konci takmer každého tunela bliká svetielko nádeje, len k nemu treba nájsť cestu a hlavne sa po tej ceste nenechať zvalcovať krutými skúškami života...

• 16.6.2017  00:37
    Dangal (2016)

Najlepší životopisný športový film za posledných pár rokov? Hm, možno. Najdlhší? Jednoznačne!

• 6.6.2017  01:23
    Zdaleka (2015)

Lorenzo Vigas Castes natáčal svoj film "s odstupom", aby v príbehu vyniklo to čo podľa neho vyniknúť malo, teda neverbálna komunikácia a atmosféra. Film sám o sebe nebol zlý a záver ma dokonca prekvapil. Nedokážem však definovať či príjemne, alebo nepríjemne. Jednoducho len prekvapil. Svojím spôsobom spracovania totiž u mňa patrí do kategórie tzv. pocitoviek, ktoré vás buď úplne pohltia, alebo sa nechytáte. Mne sa stalo to druhé. Dá sa povedať, že ma to zďaleka obišlo. Preto len za tri...60%.

• 31.5.2017  00:24
    Lví srdce (2013)

Keď máte, citujem: "hlavu plnú sračiek a medzi tým, len chcanky", je najvyšší čas s tým niečo urobiť. A Teppo to aj urobil. Miestami síce skratkou a moc po "americky", inak však veľmi výstižne a fajn. Niečo medzi 3-4*.

• 29.5.2017  02:06

Neviem presne čím to bolo, ale ten pocit v závere tohto filmu vo mne ešte určite chvíľočku zostane a asi preto aj hodnotím tak ako hodnotím. Nájde sa pár filmov, ktoré ma dokážu okúzliť presne tým čo na ňou iní kritizujú. Pomôžem si jednou malou parafrázou z filmu, prižmúrila som oči nad všetkým tým pritiahnutým za vlasy a otvorila mu dvere, aby som za nimi uvidela niečo nádherné. Die mitte der welt má v sebe zvláštne kúzlo, mágiu, ktorú ak pustíte k sebe, môže sa stať, že vás očarí rovnako ako mňa. It is the sun, presne ako sa spieva v záverečnej skladbe filmu.

• 20.5.2017  19:15

Na malom priestore, za málo peňazí, veľa muziky + Oscar k tomu. Stojí za videnie aj zamyslenie.

• 2.5.2017  10:43
    Vláda (TV seriál) (2010)

Hamletovské "Niečo je prehnité v štáte Dánskom", už dávno o tejto krajine neplatí, ale ako vidno aj v tomto seriáli, ono to bez kompromisov, intríg a zákulisných ťahov jednoducho nejde ani tam. Predstaviť si čo sa asi deje v zákulisí vládnej politiky iných krajín, ak Dánsko je údajne najmenej skorumpovaná krajina v Európe, na to asi ani netreba veľmi fantázii popúšťať uzdy, stačí otvoriť noviny. Prvá séria a prvý rok Birgittinej vlády za mnou, hor sa teda k lepším zajtrajškom a novým dielom!

• 1.5.2017  18:59

Za posledných pár rokov jednoznačne to najlepšie čo v slovenskej seriálovej tvorbe vzniklo. Zjavne sa to dá, ak sa chce...https://www.youtube.com/watch?v=NZcvPOQIXAM

• 30.4.2017  22:40
    Vláda - Sto dní (S01E04) (epizoda) (2010)

Thule Air Base, alebo voľné pokračovanie Idealistu, Experimentu, atď...Dáni sa s tým nepárajú a asi aj preto sú tam kde sú, aj keď to rozhodne nie je zadarmo.

• 19.4.2017  23:36

Vizuálnu stránku som ochotná oceniť, pokiaľ vo výsledku nezačne vyhrávať nad dejom samotným...

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23