• Krátkometrážní

Terapie (2012) (seriál)

Terapia má pevné korene postavené na kvalitnom základe, ktorého pôvodcom je Hagai Levi. Zrejme aj preto pôvodný námet prebralo veľa krajín a dnes si už skutočne môžete vyberať, po ktorej jazykovej mutácii siahnete (americká, maďarská, česká, španielska, talianska, portugalská, poľská, rumunská...), dej bude vždy v zásade takmer identický závisí už len na tom, ktoré obsadenie vám sadne. Mne sadlo maďarské, neopozerané, sympatické tváre a kvalitné herecké výkony. A po úplnom dopozeraní a porovnaní niektorých častí si dovolím tvrdiť, že to má napriek rovnakému námetu punc originality. 80 častí síce zaberie nejaký ten objem času, ale pre milovníkov na psychológii vystavaných seriálov je to hotová lahôdka, a rozhodne sa do neho ten čas oplatí investovať. Takže: 1. séria - 100%, 2. Séria - 85% (jeden z klientov sa mi zdal nudný, tak ma časti s ním moc nebavili...), 3. séria - 120% (neprekonateľná séria!!)

Animal Kingdom (2016) (seriál)

Ťažko si obľúbiť seriál, v ktorom nedokážete sympatizovať ani s jednou z ústredných postáv, pretože každá z nich je v podstate riadne hovädo či už v mužskom, alebo v ženskom rode. Aspoň po prvej sérii tomu tak rozhodne je. Poznám zopár nadšencov, ktorý mi Animal Kingdom odporúčali, tak som to skúsila a napriek vyššie spomenutému musím povedať, že aj keď to trvalo asi 7 častí, presvedčili ma, aby som dala šancu aj ďalšej sérii, len dúfam, že tá bude vyváženejšia a nenarve všetko zaujímavé do posledných štyroch častí.

Smím tě políbit? (2011) (seriál)

Tento seriál podľa mňa výrazne padá na detailoch, teda presnejšie povedané na ich absencii. Naivne som dúfala, že možno druhá séria to nejako dotiahne, žiaľ opak bol pravdou a pritom si to seriál miestami priam žiadal. Priestoru na to mali habadej, ale využívali ho na skôr na "omáčky" a niekedy nepochopiteľné skratky, ako na veci pre mňa podstatnejšie napr: hlbšia kresba jednotlivých charakterov, prepracovanosť vzťahov a deja. No aby som len nekritizovala, tak musím povedať, že to bol naozaj príjemne strávený čas so sympatickými hercami, humornými situáciami, ktoré ma skutočne od srdca pobavili. Pre milovníkov nenáročných vzťahoviek a romantiky, môžem vrelo odporúčať napr. cez hbogo.

Dede (2017)

Sonda do života okliešteného tradíciami a poverami. Napriek málovravnosti sa to fajn pozeralo, ale žiadnu hlbšiu stopu to vo mne nezanechalo. Preto len tie tri hviezdičky.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Zvyčajne, ak chcem napísať k filmu či seriálu komentár, mám problém, lebo mám pocit, že vlastne nemám čo dodať. V tomto prípade, sa mi v hlave počas sledovania seriálu zrodilo niekoľko komentárov, až nakoniec neviem ktorý vlastne použiť. Priznám sa, prvé štyri časti som pozerala takmer nasilu, lebo mi všetko prišlo akési chaotické, násilné a miestami chabo vykreslené, lenže postupom času, keď som sa prehupla k druhej polovici, akosi som si na ten chaos zvykla, konečne som vedela kto je kto a dostali sa mi aj chýbajúce nitky. Posledné 3 časti sa potom stali 3 hodinovou jazdou. Nevedela som sa odtrhnúť a chcela som vedieť ako to celé dopadne. A teda, že aj to dopadlo...no popravde ma to trošku (ale fakt iba trošku) sklamalo, ale chápem otvorili si zadné dvierka pre ďalšiu sériu. Len dúfam, že to ňou nepokazia. Spiace princezné sa totiž nebudia ľahko, dúfam, že tu na to pôjdu správnou technikou! PS: Mne osobne sa viac pozdávalo Kovacsove pôvodné púzdro (na rozdiel od väčšiny tu komentujúcich mi bol jednoducho sympatickejší, alebo sa viac hodil k svojmu menu?), dúfam teda, že sa k nemu v ďalšej sérii vráti :-)

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo (2016) (seriál)

Web seriál dostupný na youtube, ktorý som si pozrela na jeden záťah a kráľovsky som sa zabavila. Jeden z komentárov z youtube to vystihol úplne presne: "It's fresh, it's funny, it's original and most importantly, it's authentic. You would never see this kind of thing on TV."

Alex Strangelove (2018)

Síce som pri Love Simon napísala, že tento štýl spracovania tejto témy neobľubujem, ale nebude to zjavne úplne tak a práve porovnanie a Alexom, mi umožnilo si to aj pekne odôvodniť. V podstate sú si oba filmy veľmi podobné a predsa veľmi rozdielne. Určite za to môže aj pre mňa oveľa sympatickejšie obsadenie a to najmä postava Eliota (Antonio Marziale), ktorý si, ak bol v zábere, kradol všetku pozornosť pre seba (asi preto mi bolo v závere ľúto, že ho tam bolo tak málo). To ostatné čo mi bolo viac po chuti bol celkový dej, úplne obyčajný (štandardne neštandardná teenage romantika), ale predsa tisíckrát uveriteľnejší ako v spomínanom Simonovi. Vraj menej prepracované postavy.... tak neviem, mne sa nezdalo. Možno z toho vynechali rodičov, ale práve tým možno zbytočne netlačili na pílu. A tento dojem mi nepokazil ani ten prehnaný happy end. U mňa preto o hviezdičku viac, pretože Alexa nemám problém si pozrieť kedykoľvek ešte raz.

Měsíc Jupitera (2017)

Vo viacerých komentároch tu čítam, že vraj tomuto filmu chýba dotiahnutá myšlienka. Tak neviem či som divná, ale ja som tento problém pri tomto filme vôbec nevnímala. Myšlienka tu bola jasná a zreteľná. Jej "nedostatkom" môže byť to, že tá myšlienka je skôr konštatovaním akéhosi stavu, ako jasným a cieleným názorom smerujúcim k jasnému a jednoznačnému vyvrcholeniu. Krásne to vo svojom komentári vystihol užívateľ mchnk ....a ak si to spojíte s prekrásnym vizuálom, tak tam už naozaj nemusíte nič hľadať, bude to dokonalé!

Já, Simon (2018)

Mrzí ma to, ale tento štýl spracovania tejto témy neobľubujem...