• Krátkometrážní

Znaky (2018) (seriál)

Prvú sériu uťali v tom "najlepšom" a tak dúfam, že zvyšných častí sa dočkám čoskoro. Inak naozaj skvele vystavaná kriminálka, ktorá naplno využíva svoj seriálový formát presne na to, na čo má..jednotlivé časti neslúžia ako "vata" pred finále,ktoré vás už niekedy ani nezaujíma, lebo už aj tak dávno viete ako to skončí, ale starostlivo budujú atmosféru, umožňujú spoznať postavy a súvislosti a vytvárajú tak komplexný celok, ktorý dokáže dokonale na niekoľko hodím vtiahnuť do deja. Skutočná lahôdka z neďalekého Poľska, ktorá stojí za čas a námahu.

Neposlušnost (2017)

V tomto prípade síce mierne nadhodnocujem, ale nemôžem si pomôcť. Tento film si rozhodne zaslúži viac ako 62, i keď náhľad do života komunity ortodoxných židov v Londýne je len slabým odvarom k tomu čo filmári predviedli v Unortodox, ale to nevadí aj tento film mal svoje čaro, ktoré ale spočívalo niekde inde...v jeho myšlienke a prevedení (a teda hlavne v hereckom). Nečakala som takmer nič (zaujali ma len mená hercov a hygienikov komentár - skutočne krásne napísaný) a dostala som aj s prebytkom a to sa cení!

Pýcha a předsudek pod jmelím (2018) (TV film) odpad!

Neviem čo ma to napadlo pozrieť na Veľkú noc vianočný film...ale to vlastne nie je podstatné, pointa je v tom, že som hádam ešte väčšiu snobskú americkú hovadinu snáď ani nevidela.

Proces (2019) (seriál)

Proces postupne odhaľujúci príbeh vraždy 17 ročného dievčaťa menom Angelica. Proces, ktorý mi skutočne miestami prišiel len ako urputná snaha hlavnej predstaviteľky, prokurátorky Eleny, dokázať tú svoju pravdu - na jednej strane som krútila hlavou nad amatérizmom vyšetrovateľov, no na strane druhej som im držala palce nech sa im podarí prípad dotiahnuť do zdarného konca. Niektoré zbytočne zdĺhavé časti vačšinou u mňa zachraňovalo len duo Pucciny & Scianna svojjimi presvedčivými výkonmi. V konečnom dôsledku tým vyrovnali skóre celkového dojmu. Neodporúčam teda milovníkom akcie, skôr trpezlivým divákom schopným oceniť pomalý dej s kvalitným herectvom a príbehom.

Dokud se tančí (2019)

Tanec je poéziou v pohybe a tento film je toho dokonalým príkladom. Neviem čo viac dodať...všetko už v podstate vo svojom komentáry krásne zhrnula Rohy 212.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Nuž pochádzať z New Yorku nemusí vždy znamenať byť typickým američanom. Esty je toho živým príkladom. Únik Ester alias Deborah Feldman zo sveta židovských tradícií do sveta tých nám známejších konzumných tradícií bol určite správnym životným rozhodnutím minimálne preto, že vďaka jej príbehu vznikla táto miniséria, ktorá miestami skutočne pôsobivo zachytáva časť tradícií ortodoxných židov v NY.

Oteckovia (2018) (seriál)

Iba 34 % ? Veď je to jeden z najúspešnejších seriálov Markízy...radšej nejdem rozoberať čo som tým vlastne chcela povedať. Ale možno sa mi to len zdá, lebo to sledujem väčšinou len veľmi zriedkavo a aj to náhodou, možno keby som si to púšťala každý deň, vymyli by mozog aj mne.1*pre zopár výborných hercov, ktorý sa zrejme potrebujú nejak uživiť.

Primos (2019)

Herecky nič moc, dejovo nič moc, prevedenie nič moc, vlastne celkovo nič moc....ale ten záver bol fajn :-)

Pán profesor - Náhradník (2020) (epizoda)

Prvý diel takmer identický so zrejme pôvodným maďarským A tanár, ale tam mi bolo obsadenie podstatne sympatickejšie. Každopádne aj keď to ani v tomto prípade nie je žiadne filmárske umenie, len obyčajná televízna tvorba zábavno-výchovného charakteru, je podľa mňa veľmi prospešná a potrebná, obzvlášť ak je aj pozerateľná. Maďari majú celkovo 18 častí, neviem ako to dopadne u nás, asi rozhodne sledovanosť...

Cizinec (2020) (seriál)

Neodolala som a hneď, ako som na Cudzinca naďabila, musela som sa do neho pustiť. Vidieť Richarda Armitagea a to hneď v ôsmich dieloch za sebou to musí byť proste Monte Carlo! Lenže ako časti pribúdali moje nadšenie postupne opadalo. Richard Armitage OK, ale tak zase odtiaľto potiaľto. Keby to zosekali do šiestich častí myslím, že by to malo lepší spád, ktorý mi v závere už veľmi chýbal. Takto to bol pre mňa len jeden z mnohých, no až na toho Richarda samozrejme...