Halal police d'État (2011)

Akosi som sa stále nemohol dopátrať, ktoré momenty považovali tvorcovia za vtipné.

Pařba v Bangkoku (2011)

Bez urážky, ale čakal som viac. Prízemný humor na tému Hádaj čo sme včera večer robili sa tentokrát snúbil s témou Muži, ktorí chcú kamošovi spríjemniť posledné chvíle na slobode. A to všetko tvorcovia zasadili do Bangkoku, domnievajúc sa, že svetová metropola transsexuálov im poskytne dostatočne veľké ihrisko aby rozohrali hru s časom a proti Paulovi Giamatti. O výsledku nech sa prosím každý presvedčí, Todd Phillips rozhodne nie je prorok nového druhu zábavy a dvojka Vo štvorici po opici by mala byť skôr akýmsi posledným výdychom umierajúceho zvieraťa. Alias, to čo sme nemohli natrepať do jednotky nacpeme do dvojky a nezabudneme vyholiť Galifianikisovi hlavu. Geniálne.

Občan za dverami (2011) (pořad)

V porovnaní s napr. Na vlastní oči táto publicistická relácia vädne. Chcelo by to pútavejšiu formu. Ale aj tak nutno pochváliť RTVS za to, že vôbec takýto typ programu beží.

Koření (2005) (pořad)

Zaujímavosti z celého sveta usporiadané do príťažlivej formy. Trikrát hurá pre Novu, skúsil by som sa však opäť vrátiť k štúdiu a moderátorom, teraz totiž idú reportáže len s komentárom, čo je trošku škoda.

Anděl na horách (1955)

Nie že by to bol nejaký skvost, ale proti gustu žiaden dišputát. Z môjho pohľadu priemerná záležitosť...

Místo v životě (2006) (seriál)

Po technickej stránke nezvládnuté a čo sa týka samotných príbehov, tie sotva diváka zaujmú. Zaujímavé herecké obsadenie cituje klišoidné repliky a ich životy sa samozrejme zamotávajú a zamotávajú...

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Tootsie naopak. No to ma podrž Chýlková!!!

Vyšperkuj mi káru (2004) (pořad)

Porovnanie Pimp my Ride a Originálov na cestách vyznieva lepšie skôr pre Originály. Uznávam, že charizmatický Xzibit môže byť dostatočným lákadlom pre diváka, lenže celá prezentácia premeny auta zaváňa takým tým MTV nádychom. Najvác trapnosť je ked sa majiteľ dotyčného autíčka thanksuje MTV, že mu umožnila premenu. Ale pretože autíčka sú vytunené fantasticky a štýlovo, dávam Xzibitovej garáži tri čisté zásahy.

Robin Thicke feat. T.I., Pharrell Williams: Blurred Lines (2013) (hudební videoklip)

Video je naozaj otrasné, s tým s dominikcizom súhlasím. Viaceré momenty by neocenil ani seňor Dalí - auto na chrbte Emily Ratajkowski, pozri galériu, alebo nápis THICKE picnutý v polke videa - a to už je čo povedať. Samotná pieseň nie je zlá, ked idete autobusom a začnú ju hrať zrejme vám to skôr spríjemní deň ako pokazí, ale official videu by som sa radšej vyhýbal, ak nechcete vidieť macha muchacha okolo ktorého sa krútia modelky. To je zrejme nesmrteľné posolstvo Thickeho, ktoré chcel odovzdať svetu. Technické spracovanie dáva tiež občas riadne zabrať tej časti mozgu, kde prebývajú základy logiky.

Rob Roy (1995)

Rob Roy nedosahuje technických kvalít, akých by historický veľkofilm mal. Aj keby samotná postava takmer neznámeho Rob Roya mala možno potenciál stať sa novým Braveheartom, takéto uchopenie danej témy je nanajvýš tak zúfalé. Liam Neeson nie je sympaťák, ktorému chceme fandiť, jeho manželka Jessica Lange je však ešte nesympatickejšia. Neustále vedú dialógy typu Nie je to tvoja starosť a Je to moja starosť... Už po asi pol hodine je jasné, že príbeh sa nerozbehne a ťahavé tempo skôr zachová. Jednoduchý scenár s veľmi plochým vykreslením postáv, viaceré nedôveryhodne nakrútené scény, ktoré vyznievajú umelo, to všetko narúša len výnimočný a jediný skutočne presvedčivý výkon filmu - Tim Roth. Rob Roy by zrejme chcel byť chápaný ako závažný veľkofilm, lenže laksne odvedená filmárčina zapríčinila, že ho môžeme s kľudným srdcom odsúdiť do kategórie oddychovka na utorkový večer, ked všade inde bežia seriály a vám sa už nechce dívať na Forgáča a Juniora v Nikto nieje dokonalý.