MsUtahraptor

MsUtahraptor

V. M. B.

okres Litoměřice
Dromaeosaurid, šelma vlkovitá a jednou prý můžu sežrat Měsíc

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 26.5.2019  23:40
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

V knize onu hlavní velkou neznámou nakonec zkoumali dva lidé. Geneticky navržená bisexuální černoška, jediná přeživší s fyzickou schránkou, a mysl kdysi invalidního muže, který nadále bojoval s myslí své kontrolující, lehce psychopatické matky. V seriálu bylo velké objevování věnováno (pravděpodobně heterosexuálnímu) bělochovi, trpícímu klasickým případem "Žena zemře pro chlapské utrpení". Dcera, manželka (Nezemře, ale psychicky tak na dně, že se rozhodne nechat si vymazat paměť.), (ne tak úplně bývalá) přítelkyně, která si kdysi rozhodla pro potrat jejich společného dítěte- o důvod víc proč by měl divák soucítit s protagonistou. Bohužel i zbytek příběhu "zmainstreamovatěl", což je škoda, protože základy jsou evidentně kvalitní.

• 22.5.2019  23:46

Závěr "romantické" trilogie glorifikující domácí násilí v té méně nápadné formě (manipulace, psychický nátlak a vydírání atd.) na tyto problémy občas lehce poukáže (trvání na změně jména, izolace od přátel, trestání sexem namísto konstruktivního dialogu o problémech), ale následně je rozmělní a zamete pod kobereček ("Já bych si kvůli tobě jméno změnil.", společná dovolená s přáteli, "Takhle se věci neřeší."-"OK."). No nic, je hezké vědět, že i v jednadvacátém století je v pořádku, aby masy vzdychaly nad kontrolou posedlým tyranem jen proto, že on všechno to svinstvo zabalí do zelených papírků. Mimochodem- většinu těch "erotických" scén si mohli odpustit. Ukázat vibrátor není bůhvíjaký odvaz a náboj to stejně žádný nezískalo. Viděla jsem vzrušivější scény, kde se zúčastnění ani nezačali svlékat.

• 19.4.2019  23:30

Od začátku slabší, než série minulá, ale ten konec tomu dal úplně na pr*el. Takhle vyje*at se všemi zainteresovanými... (Juliina volba, "špatnost" Monster a jejich likvidace, očištění Knihovny, Q... )

• 20.2.2019  00:30
    12 hrdinů (2018)

Jo, Američani jsou i tady parta správňáků, ale v rámci příběhu to funguje, u zašívání to do očí nijak nebije. Je tu sympatický generál Dostum, Chris Hemsworth vypadá zatraceně dobře, hudba přiměřená, Hemsworthův nehorázně příjemný chraplák, drobní štíhlí koníci (Kdo tvrdí, že dívky někdy vyrostou ze stádia "Miluju koně!", neví o čem mluví.) a Chris Hemsworth na koni (Chlapi, co umí jezdit na koni... Áááááá....). A ano, zkracuju si čekání na čtvrté Avengers, takže budu dost neobjektivní.

• 7.2.2019  00:16

Jako jo, příběh a jeho ztvárnění se mi líbily, ačkoli nutno podotknout, že vzhledem k situaci slečně víceméně vše až podezřele snadno vychází. Dvě výtky: Zaprvé klasické "Rusové jsou stále ti zlí utiskovatelé, Američani hodní svobodomyslní lidumilové". "Výjimky" to vlastně jen utvrzují. "Hodný" soudruh zrazený vlastí spolupracuje se správňáckými Amíky, proradná Američanka je po zásluze potrestána samotným osudem. Zadruhé jsem lehce znavena, lehce pobavena anglicky mluvícími herci, snažícími se napodobit ruskou mluvu. Racionálně chápu, že chtějí obsadit hlavně známá jména, ale "CH" je "CH". Slabší čtyři.

• 27.1.2019  22:50
    Polar (2019)

Film zas až tak dobrý není- chvilkami až moc barev, nedotažená většina postav (Podřadně působící "A tým", hlavní záporák především nechutný vzhledem, příliš málo prostoru Vivian- jediné slibně vypadající postavy "temné strany".), ...- ale Mads je absolutně boží, takže dvě, tři hvězdy jen pro něj.

• 24.1.2019  13:51
    Život po lidech (TV seriál) (2009)

První série, kde nejsou jednotlivé díly tak výrazně tematicky zaměřené, se mi líbila o dost víc. Také mi přišlo, že daleko méně zabíhala do “co kdyby možná” scénářů a více se drží podložených předpokladů.

• 17.1.2019  15:24
    Hříšná láska (TV seriál) (2001)

“Já vím, že se chovám jako idiot, ale co mám dělat?” Ona je na svou inteligenci blbá už jenom proto, že ho po pěti minutách nekopla do pr****. On? Hulvát a žárlivé majetnické hovado, alkoholik, běda jí, jak se mu vytrvale nevěnuje. Ten chlap má potřebu pozornosti tříletého a klasické chování domácího násilníka. Stalking, sladká slovíčka, omezování, omluvy, výčitky, vyznání… Dalo by se to použít jako školní pomůcka. Takhle, děti, rozhodně NE! Zbylé ženské jsou buď manipulativní mrchy nebo úplně blbé. Chlapi patetičtí hulváti, co vlastně nepotřebují ženskou, ale chůvu (a souložnici). Jedinou výjimkou je Diegova sestra Daniela a její teplý kámoš Harold (a žádné množství vynucené dějové heterolinky mě nepřesvědčí o tom, že byli skutečně pár), chvílemi babička Inés. Do poloviny sledovatelné jako hra "Kolik stereotypních zvratů předpovíš", později i na telenovelu příliš roztahané, zředěné a překomplikované.

• 24.12.2018  20:44
    Vánoce naruby (2004)

Miluju to americké přesvědčení, že "komunita" má nárok člověku kecat do života a šikanovat ho do čehokoli. Svátky zrůdných dekorací, kýče a vlezlých pánbíčkářů budiž toho příkladem.

• 22.12.2018  22:57

Chápu, co Adéle vysloužilo status klasiky, můj šálek čaje to ale není. Hrušínského postava (a ztvárnění) si mě ale i tady získali.

• 22.12.2018  22:52
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Aneb Kolik vykradených pohádkových klasik poznáte? Hvězdička za kostýmy a mírně vtipné Měsíčky.

• 5.11.2018  18:56

Bez té linky s těhotným chlapem o hvězdu víc, ale za pointu "Nechte si po týdnu dítě, protože žádný rodič není dokonalý." nikoho chválit nebudu.

• 5.10.2018  22:48
    Venom (2018)

Úvod zdlouhavý, prostředek uspěchaný, hudba stála za prd. => 1.) Sestříhat únavnou Riotovu migraci a představování hlavní trojky hrdina-hrdinka-záporák- stejně ničím nevynikli nad očekávání v rámci stereotypu. 2.) Rozvinout vývoj postav a jejich motivací, poněvadž působí jako "zrovna jsem se tak dneska vyspal/a, tak se dle toho budu chovat". 3.) Jakmile všeobecné jednání získá na uvěřitelnosti, neskýtá závěr žádný větší problém. Venom a Eddie tvoří fajn dvojku, takový "hodný a zlý polda" bez zbytečné byrokracie, Anne není žádná padavka, kdyby vyústění nepůsobilo tak náhle, mohlo jít o slušný průměr v rámci žánru.

• 27.4.2018  14:24

Jak totálně domr*it jednu z nejlepších vedlejších postav 101 + nějaká ta nezáživná dějová vložka.

• 17.4.2018  15:00

Chuck ex machina. Tedy vlastně Gabe, Charlie 2.0 a absolutně neschopný Lucifer (žádné překvapení na téhle frontě). Plus za komickou vložku "Vymítač".

• 23.3.2018  13:05
    O Červené Karkulce (TV film) (2012)

Tak Germáni už zprznili i moji nejoblíbenější pohádku. Jako obvykle náloží barviček, "originálních" postav (původní jsou OOC) a nehorázné idiocie.

• 14.3.2018  12:44
    Dcery prachu (1991)

Ten druh filmu, co absolutně není můj hrnek čaje. Nejenže mi leze na nervy přehnaně dramatické chování postav (Ano, autenticita... Ale já prostě hééérečky nemám ráda ani v reálu.), ale k tomu ještě věčně se povyšující Yellow Mary, jejíž Bůh je o tolik "lepší", než magie a duchové jejích předků... Uffff!

• 13.3.2018  14:09

Takhle má, milé děti, vypadat epická akční fantasy. Nejen oko potěšující vizuál a kvalitní hudba. Dokonce ani to, a solidní příběh s trojrozměrnými postavami. Záleží i na formě. V tomhle případě prolínání vyprávění s retrospektivním pohledem na zmiňované události nebo naopak předpokládaného sledu událostí s jejich skutečným průběhem. Něco takového film krásně oživí a diváka upoutá, i navnadí na případné další shlédnutí. Bravo!

• 10.3.2018  02:29
    Polibek upíra (1988)

Hysterickému hovadu hrábne, začne šikanovat sekretářku a vymlouvá se na to, že "je upír". Protože je to společensky dostatečně vysoko postavený chlap, tak mu to prochází a nikdo na něj nezavolá policajty ani milé pány v bílém. WTF?!

• 10.3.2018  00:59

Přímočarý až primitivní scénář plný stereotypů (zpočátku odmítaný, loajální sidekick z národnostní menšiny; "nezávislá", krátkovlasá bývalka; nikdy se nevzdávající, milovaná dcera v nesnázích; atraktivní, dlouhovlasá, majetná ženština, co hrdinovi uklidí a padne kolem krku ...) a prkenné či přehnaně afektované herecké výkony. Kdo čekal něco jiného?!

• 20.2.2018  14:13
    Hodný dinosaurus (2015)

Panebože! Hromada (nejen paleontologických) blbostí a srdcervoucích klišé. Uděláme z dinosaurů zemědělce a z člověka mazlíčka! Jak inovativní!!! Vzhled ani animace nejsou nic převratného a příběh recyklovaný doják, jaký člověk mohl vidět už tisíckrát a mnohdy líp...

• 18.2.2018  20:11

Jeden z mých oblíbených příběhů dle skutečnosti.

• 26.1.2018  20:30
    Mustang (2015)

Ok, tohle bylo vážně dobré. Pět osiřelých holčin bydlí u babičky. Poté, co je sousedka-šmíračka napráská za hraní "nemravných" her s kluky, je jim postupně přitahována uzda, zatímco se je snaží co nejrychleji provdat. Výsledek je dle očekávání převážně tragický. !!!SPOILER!!! Jediná svatba není úplně vynucená. Jedna z dívek se raději zastřelí a poslední dvě utíkají za bývalou učitelkou do Istanbulu.

• 18.12.2017  12:51
    Never Fear (1949)

Tanečnice onemocní, zchromne a začne přehodnocovat a zpochybňovat svůj život, lidi a vztahy v něm, což zbrzdí její uzdravování...

• 13.11.2017  17:19

Dotaz- proč se namáhat s odebíráním hrdinčiných schopností, když se to pozná nanejvýš z toho, že si jednu bodnou ránu ováže a ihned nezahojí? Bez velkého přemýšlení se na to kouká dobře, takže mozek OFF a pak s chutí do toho!

• 1.10.2017  22:41

Praštěná, lehkovážná, (pro změnu) holčičí prča, co si na nic víc nehraje, ale přesto (u mě) neupadne v zapomnění jako tuctovka v rámci žánru.

• 26.9.2017  17:05

Co člověka nedonutí protrpět jen proto, že jednou jede lepším autobusem s polštářky pod hlavu a příliš dobře viditelnou (a slyšitelnou) televizí... Tohle je za hranicí zločinu proti lidskosti!

• 23.9.2017  22:37

Paráda. Že lidský druh jsou samí chcípáci dávno víme a to, že nejlíp jsou na tom staré babči mě nijak nepřekvapuje. S nějakou radioaktivitou si na ně nepřijdete, ony ji zají smaženicí a malinami, zapijí jahodovým vínem a pálenkou a zbytek hodí slepičkám a čuníkům. Však ony už přežily horší věci. pozn.: Geofyzici pobavili.

• 13.9.2017  23:27
    Ochránci (2017)

Scénáristicky snad nikdo neočekával nic jiného než klasický vývar vzoru "Skládání superparty proti megalomanovi", tentokrát je to skutečně TAKHLE přímočaré. Nějaké to pozadí postav je víceméně jen načrtnuté, pro děj je podstatné jen to, že se už všichni znají, čímž odpadává jinak povinných seznamovacích dvacet minut a počáteční pseudonevraživost. Dialogy a hudba silně evokují SyFy horory a jim podobná veledíla- sem tam nějaká ta prkenná snaha o dramatičnost, ale i tu tvůrci někde napůl cesty vzdají a konec světa dál probíhá v duchu odškrtávání položek z nákupního seznamu, či konverzace o praní prádla. K tomu ještě vše natáčeno stylem evokujícím hudební videoklip, animace připomínají studentské kraťasy a ve výsledku máme žehlicí nehoror za pravděpodobně dost neúměrné množství peněz. Ale co, z cizího krev neteče...

• 13.9.2017  21:16

Jo, objektivně to není zas až TAK dobrý. Ale nesmrdí to americkým patosem (čínský závan je příjemná změna) a hlavni geroj je nakonec ženská, což dá hvězdu navíc za diversitu. Příšerky jsou obstojné, přátelství správně pevná a Djawadi odvedl na své poměry standardní práci. Příjemně strávená hodinka a tři čtvrtě a až to budou dávat v televizi, klidně se podívám znova.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8