MsUtahraptor

MsUtahraptor

V. M. B.

okres Litoměřice
Dromaeosaurid, šelma vlkovitá a jednou prý můžu sežrat Měsíc

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.5.2020  01:12
    Prodigal Son (TV seriál) (2019)

Předvídatelné, naivní, takřka každý zločinec je citlivá dušička, co se dá ukecat. Jediný výrazný klad je Michael Sheen, který si toho načechraného měďu/brutálního vraha na dovolené ("ve vězení") očividně užívá. Jak scénář, tak postavy jsou jinak pekelně slabé. Potenciál by byl, výsledek nedotažený.

• 25.4.2020  00:41

"Vítám Vás, pane Freyi." (...spíš pane Gayi...) * pan Gay vyčaruje termohrnek * Otřesné paruky, souboje od strašlivě efektních po strašlivé, děj jeden velký blábol, postavy dle příslušných šablon, leč ničím nijak zapamatovatelné (krom obligátní polonahé děvy a Číňana). Bohužel se tvůrci rozhodli brát vážně, takže z toho nevznikla ani ta pěkná barevná parodie, za jakou jsem to v prvních minutách měla.

• 24.4.2020  01:34

Pěkně animovaný dortík uplácaný z Avatara: TLA, Pátého elementu a bůhvíčehoještě ve znamení současného filmového trendu předávání povinností "někomu vhodnějšímu". Za mých mladých let bývala poučení z pohádek typu "neokrádejte pofidérní stařenky" či "poslouchejte rodiče a nemluvte s cizinci", dnes to je "náhodná vyšší síla Vás při troše snahy zbaví povinností a k tomu ještě přihodí pár cool mazlíčků". Plus NEJotravnější filmový debil od dob Jar Jar Binkse.

• 14.3.2020  23:57
    Joker (2019)

Film jsem shlédla na několikrát a jsem ráda, že jsem na tom nebyla v kině, protože bych odešla před koncem. Hlavní hrdina je hluboce znepokojující už od prvnich minut. Osoba, při setkání s níž člověku přeběhne mráz po zádech a jeden začne doufat, že nůž v příručním zavazadle bude dostatečná ochrana. Chápu, proč kritici pějí chválu na Jokerovo ztvárnění, ale obávám se další vlny jeho sympatizantů. Některé pasáže filmu ho příliš staví do role hrdiny z lidu, ačkoli není nic jiného, než ublížený psychopat.

• 11.2.2020  18:32

Nápad ani dílčí dějové linie nebyly špatné, ale rozuzlení působilo uspěchaně. Myslím, že by se to dalo pohodlně rozepsat do dvojdílu.

• 1.2.2020  00:12

Nádherná příroda na začátek, správně ošuntělá opuštěná pevnost, solidní příběh a relativně dobré herecké výkony. Co se víkendových "hororů" po desáté týče- nadprůměr.

• 3.1.2020  03:14
    Pod kůží (2013)

Moment, ono to mělo mít nějaký děj? Kdybych to věděla, tak si oficiální obsah přečtu před shlédnutím! To, že není hlavní postava tak úplně člověk mi došlo, i když jsem měla podezření, že by mohlo jít o nějakou "strašně chytrou" metaforu. Podobné dilema jsem měla i u toho sexuálního unášení. Ale co se nějakých těch pocitů vůči lidskému druhu týče- ty si tam vážně domyslet nedokážu. Promarněné dvě hodiny mého života.

• 1.1.2020  23:22
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Snůška ohraných klišé ve fantazijních kulisách. V hlavní roli ufňukaný nesympatický produkt dvou znesvářených světů, kterému to "I am a broken thing." prostě nevěřím. Zatracení milenci mají nulovou chemii, Orlando se tváří, jako by ho do toho nutili, když on se ještě vdávat nechce! Romance nafintěné slečinky i rozmazleného zazobaného spratka jsou uvěřitelnější, ačkoli jedna z nich trvá pouhé tři episody. Co na tomhle mělo táhnout? Příliš okatá metafora na uprchlickou krizi a rasovou segregaci, umatlané kulisy, jednou zmíněný incest a nějaká ta tři, čtyři větší jména (Se dvěma se na konci série rozloučíme.). Pozitiva? Čechy krásné, Čechy mé. Adršpach pozvedne úroveň lecčehos.

• 1.1.2020  23:06
    Divošky (TV pořad) (2013)

Ale jo, když tam není ta p**a Margita, tak se i ti dva pseudocool moderátoři i trapné seriálové vložky dají snést. Co bych neudělala pro kočičkací videa...

• 28.12.2019  22:03

Sorry, ale ta pasáž v Temné dimenzi byla příšerně napsaná. "Jsme pronásledováni na nepřátelském území, tak to vezmem vycházkovým tempem, abychom si stihli (neuměle) popovídat o svých citech". Plus veškerá interakce mezi Runaways a C&D dvojkou, na kterou jsem se dost těšila, působí nehorázně prvolánovitě a prkenně.

• 28.12.2019  21:05
    Runaways - Season 3 (série) (2019)

Ale jo, bylo to důstojné ukončení. Jediné výraznější výtky bych měla vůči špatně zpracovanému crossoveru a kozám hlavní záporačky (protože takhle příšerný výstřih k takovémuhle obsahu jsem ochotná tolerovat jedině pornohvězdě, prototypu velmi levné prostitutky či osmdesátkové fantasy hrdince).

• 11.12.2019  22:52
    O 10 let mladší (TV pořad) (2018)

Pár kilo make-upu, dražší moderní hadříky (tj. nevkusná kombinace "ležérního", zpola bezďáckého stylu a špatně padnoucích, neladících nóbl prvků), nějaký ten zázrak estetické medicíny, a štěstí je na světě! Všichni se najednou strašně milují, za všechno jsou nehorázně vděční... Ještě, že máme ten botox, a ty úsměvy nám tak pěkně drží.

• 22.11.2019  22:12

Podprůměrný slasher roztahaný na sedm hodin, snažící se těžit pouze z osmdesátkové stylizace a násobení vrahů, krve, vražd... Postavy nudné, atmosféra nulová.

• 9.11.2019  02:19

Okay, je to hodně zromantizované, některé části dost "dnešní" (sestra trubadúr), ale ryze sympatických králů je ve filmech dost, tak máme taky nárok na nějaké ty královny. Klidně rovnou dvě. Vizuálně je to potěšující- zrzavá Mary vytrvale v lichotivé modré, nádherní (především) černí koně, překrásná anglicko-skotská krajina. K tomu rámcové vyprávění a "cool" scéna s mučednickými rudými šaty. Ano, něco tomu chybělo, ale já i přes znalost dějin hlavní protagonistce fandila, takže za shlédnutí to stojí.

• 25.10.2019  21:51

Důstojné zakončení série. Mě prostě jen ty nové postavy nijak moc neberou.

• 16.10.2019  12:41

Na osm takřka hodinových epizod žádný výrazný dějový posun ani vývoj postav. Drobné příběhy takřka nic nedaly. Tam, kde v předešlé sérii jen tak mimochodem vzniklo něco aktuálního teď vzniklo něco křečovitého. Estetická i hudební stránka také zaznamenala značný pokles. Výsledek je méně bizarní, více podbízivě "cool".

• 13.10.2019  22:21
    The Terror - Zvěrstvo (série) (2019)

Škoda. Moc brzy bylo jasné, co se stalo a o co 'monstru' jde. Hrůza z neznámého- dominantní hororový prvek série- tedy rychle zmizela a další děj je příliš rozředěný. Také satirická nota, jako by vyprchala (Ano, se zlým majorem máme tu čest téměř až do konce, ale tísnivosti druhého dílu se přiblížíme už jen v jediné scéně- návratu do domovského městečka.). Téma samotné je silné dost a začátek vypadal tak slibně...

• 26.5.2019  23:40
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

V knize onu hlavní velkou neznámou nakonec zkoumali dva lidé. Geneticky navržená bisexuální černoška, jediná přeživší s fyzickou schránkou, a mysl kdysi invalidního muže, který nadále bojoval s myslí své kontrolující, lehce psychopatické matky. V seriálu bylo velké objevování věnováno (pravděpodobně heterosexuálnímu) bělochovi, trpícímu klasickým případem "Žena zemře pro chlapské utrpení". Dcera, manželka (Nezemře, ale psychicky tak na dně, že se rozhodne nechat si vymazat paměť.), (ne tak úplně bývalá) přítelkyně, která si kdysi rozhodla pro potrat jejich společného dítěte- o důvod víc proč by měl divák soucítit s protagonistou. Bohužel i zbytek příběhu "zmainstreamovatěl", což je škoda, protože základy jsou evidentně kvalitní.

• 22.5.2019  23:46

Závěr "romantické" trilogie glorifikující domácí násilí v té méně nápadné formě (manipulace, psychický nátlak a vydírání atd.) na tyto problémy občas lehce poukáže (trvání na změně jména, izolace od přátel, trestání sexem namísto konstruktivního dialogu o problémech), ale následně je rozmělní a zamete pod kobereček ("Já bych si kvůli tobě jméno změnil.", společná dovolená s přáteli, "Takhle se věci neřeší."-"OK."). No nic, je hezké vědět, že i v jednadvacátém století je v pořádku, aby masy vzdychaly nad kontrolou posedlým tyranem jen proto, že on všechno to svinstvo zabalí do zelených papírků. Mimochodem- většinu těch "erotických" scén si mohli odpustit. Ukázat vibrátor není bůhvíjaký odvaz a náboj to stejně žádný nezískalo. Viděla jsem vzrušivější scény, kde se zúčastnění ani nezačali svlékat.

• 19.4.2019  23:30

Od začátku slabší, než série minulá, ale ten konec tomu dal úplně na pr*el. Takhle vyje*at se všemi zainteresovanými... (Juliina volba, "špatnost" Monster a jejich likvidace, očištění Knihovny, Q... )

• 20.2.2019  00:30
    12 hrdinů (2018)

Jo, Američani jsou i tady parta správňáků, ale v rámci příběhu to funguje, u zašívání to do očí nijak nebije. Je tu sympatický generál Dostum, Chris Hemsworth vypadá zatraceně dobře, hudba přiměřená, Hemsworthův nehorázně příjemný chraplák, drobní štíhlí koníci (Kdo tvrdí, že dívky někdy vyrostou ze stádia "Miluju koně!", neví o čem mluví.) a Chris Hemsworth na koni (Chlapi, co umí jezdit na koni... Áááááá....). A ano, zkracuju si čekání na čtvrté Avengers, takže budu dost neobjektivní.

• 7.2.2019  00:16

Jako jo, příběh a jeho ztvárnění se mi líbily, ačkoli nutno podotknout, že vzhledem k situaci slečně víceméně vše až podezřele snadno vychází. Dvě výtky: Zaprvé klasické "Rusové jsou stále ti zlí utiskovatelé, Američani hodní svobodomyslní lidumilové". "Výjimky" to vlastně jen utvrzují. "Hodný" soudruh zrazený vlastí spolupracuje se správňáckými Amíky, proradná Američanka je po zásluze potrestána samotným osudem. Zadruhé jsem lehce znavena, lehce pobavena anglicky mluvícími herci, snažícími se napodobit ruskou mluvu. Racionálně chápu, že chtějí obsadit hlavně známá jména, ale "CH" je "CH". Slabší čtyři.

• 27.1.2019  22:50
    Polar (2019)

Film zas až tak dobrý není- chvilkami až moc barev, nedotažená většina postav (Podřadně působící "A tým", hlavní záporák především nechutný vzhledem, příliš málo prostoru Vivian- jediné slibně vypadající postavy "temné strany".), ...- ale Mads je absolutně boží, takže dvě, tři hvězdy jen pro něj.

• 24.1.2019  13:51
    Život po lidech (TV seriál) (2009)

První série, kde nejsou jednotlivé díly tak výrazně tematicky zaměřené, se mi líbila o dost víc. Také mi přišlo, že daleko méně zabíhala do “co kdyby možná” scénářů a více se drží podložených předpokladů.

• 17.1.2019  15:24
    Hříšná láska (TV seriál) (2001)

“Já vím, že se chovám jako idiot, ale co mám dělat?” Ona je na svou inteligenci blbá už jenom proto, že ho po pěti minutách nekopla do pr****. On? Hulvát a žárlivé majetnické hovado, alkoholik, běda jí, jak se mu vytrvale nevěnuje. Ten chlap má potřebu pozornosti tříletého a klasické chování domácího násilníka. Stalking, sladká slovíčka, omezování, omluvy, výčitky, vyznání… Dalo by se to použít jako školní pomůcka. Takhle, děti, rozhodně NE! Zbylé ženské jsou buď manipulativní mrchy nebo úplně blbé. Chlapi patetičtí hulváti, co vlastně nepotřebují ženskou, ale chůvu (a souložnici). Jedinou výjimkou je Diegova sestra Daniela a její teplý kámoš Harold (a žádné množství vynucené dějové heterolinky mě nepřesvědčí o tom, že byli skutečně pár), chvílemi babička Inés. Do poloviny sledovatelné jako hra "Kolik stereotypních zvratů předpovíš", později i na telenovelu příliš roztahané, zředěné a překomplikované.

• 24.12.2018  20:44
    Vánoce naruby (2004)

Miluju to americké přesvědčení, že "komunita" má nárok člověku kecat do života a šikanovat ho do čehokoli. Svátky zrůdných dekorací, kýče a vlezlých pánbíčkářů budiž toho příkladem.

• 22.12.2018  22:57

Chápu, co Adéle vysloužilo status klasiky, můj šálek čaje to ale není. Hrušínského postava (a ztvárnění) si mě ale i tady získali.

• 22.12.2018  22:52
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Aneb Kolik vykradených pohádkových klasik poznáte? Hvězdička za kostýmy a mírně vtipné Měsíčky.

• 5.11.2018  18:56

Bez té linky s těhotným chlapem o hvězdu víc, ale za pointu "Nechte si po týdnu dítě, protože žádný rodič není dokonalý." nikoho chválit nebudu.

• 5.10.2018  22:48
    Venom (2018)

Úvod zdlouhavý, prostředek uspěchaný, hudba stála za prd. => 1.) Sestříhat únavnou Riotovu migraci a představování hlavní trojky hrdina-hrdinka-záporák- stejně ničím nevynikli nad očekávání v rámci stereotypu. 2.) Rozvinout vývoj postav a jejich motivací, poněvadž působí jako "zrovna jsem se tak dneska vyspal/a, tak se dle toho budu chovat". 3.) Jakmile všeobecné jednání získá na uvěřitelnosti, neskýtá závěr žádný větší problém. Venom a Eddie tvoří fajn dvojku, takový "hodný a zlý polda" bez zbytečné byrokracie, Anne není žádná padavka, kdyby vyústění nepůsobilo tak náhle, mohlo jít o slušný průměr v rámci žánru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9