Scorn_

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.3.2018  22:11
    Like Me (2017)

Jeden z nejpodivnejsich vyletu do obsceni soucasne kinematografie. Je potreba se zeptat, 'kdo je Robert Mockler?' A chceme to vubec vedet?

• 13.11.2016  22:21
    Gacy (2003)

Jezisikristepane. Jak se tohle mohlo dostat vubec do televize nejakym zpusobem, asi sugestivni hypnozou. Myslela jsem si ze to natocil nejakej student a to si ujizdim na dost spatnejch horrorech. Divna kamera nas uvede do sceny, kdy se zjevi Gacyho nasilnickej otec vypadajici jak jeho mladsi bratr (rekneme ze nevlastni, podoba zadna) a zacne strasne spatne predstirat typickyho batshit crazy macho amika, pravdepodobne s knirem. Da Gacymu trochu na prdel a to je jedina psychologicka vysvetlivka. Krome spatnyho herectvi a nudnejch dialogu je tam spousta momentu, kdy by se z toho dalo udelat neco zajimavyho, ale misto toho je prostrih na nejakou dalsi scenu s naprosto zbytecnejma informacema. Dozvime se ze Gacy zapadal dobre do republikanskyho 'smazici parky in a backyard' kolektivu, ale ze byl uplne debilni, protoze nevedel jak se zbavit poradne tel a hlavne jejich pachu, coz je samozrejme knowledge #1. Gacy se potaci a poti nad tely, obcas prohodi nejakou necharismatickou sracku a vetsinu casu projizdi v aute a dava zivotni rady chudejm Illinoiskejm vlasacum. Poslednich 5 minut sem si zdrimla ale prej je tam jen jak ho chytli. Beztak sem si musela vsechno vygooglit, protoze z toho nekapalo nic. Napeti nula, informace nula.

• 13.11.2016  21:52
    Klip (2012)

Nezazivne natocenej a prilis dlouhej manual na svadeni psychopatickyho pritele. Momenty byly emocionalne vypjaty a spravne syrovy, clovek se v tom teenage drzkovani obcas videl, i s tema komplikovanejma emocema. Cekala jsem vic srandy s kamerou a strihem, melo to ten realnej docu raz, kterej me uz fakt sere. Ovsem zaverecna tecka byla vyborna a doznivala jeste dlouho pri titulcich. Porno raz mi nevadil, sonda do priserny srbsky hudebni sceny ano. Moc reality najednou.

• 30.10.2016  21:04

Super az na tu Shakiru. Lenochodi DMV je za pet hvezdicek.

• 12.11.2015  18:15

Školka je ta nejkrutší škola. Sonda do trablů malého Martina připomněla vlastní bolestné zážitky.

• 12.11.2015  14:28
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Jasně, má to televizní kvalitu a effekty jsou fakt švanda, není to intelektuální přehlídka, o čemž neustále bičujou komentátoři, který si k vobídku nedokážou pustit nic jinýho než blockbuster, a nemá to s naší středoškolskou kulturou moc společného (k překvapení mnoha, je to stále americký seriál..). Po delší době jsem si připomněla pár dílů a i když už se s šestnáctiletými a jejich problémy nemůžu ztotžnit, Buffy pořád zůstává velmi povedenou a místami vtipnou alegorií na dospívání, a vším co k tomu patří. Nehledě na to, že Joss Whedon z herců vyždímal úplné maximum, což je jeden z důvodů, proč některý devadesátkový mladice ten seriál tak žraly.

• 7.9.2015  15:38
    Babadook (2014)

Celkem pomalý stupňování příběhu, kdy je dost času na ztotožnění se s postavami, mi opravdu sedlo a možná právě proto se mi některý scény přehrávaly v hlavě ještě tři dny poté spolu s opravdu nepříjemným pocitem.

• 21.8.2015  13:04
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Tak výdrž jedna řada a čtvrt. Taková roztahaná uměle dramatizovaná rodinná historka, ve který se černej humor vyskytuje asi ještě méně často než zombíci, takže to celkově působí jako ospalá nedělní TV show, při který si blemcáte na límec a občas se probudíte, když se parta přeživších 100% čistých amíků (prostě američtější lidi jinde nenadete) začne hystericky dohadovat, kdo ponese zbraň a kdo bude hledat jejich autistický děti, který nejsou schopný poslechnout ani jeden rodičovskej rozkaz, pravděpodobně aby se děj vůbec někam odvíjel. Hvězdy za zombíky. Kterejch tam moc nenajdete.

• 17.8.2015  15:52
    Most (2006)

Mixovala se nuda s depresí, 45 minut by stačilo. Jednou tolik mi vnuklo spoustu nápadů, včetně hledání Alprazolamu a vodky.

• 14.8.2015  15:58

Spíš pro fanoušky žánru a tvůrců a trochu náhlednutí do "backstage", zjištění že Michael Parks je charismatickej démon i mimo plátno a Harvey Keitel je do sebe zahleděná trochu kunda. A Juliette Lewis uměla zpívat už tenkrát.

• 14.8.2015  15:47

Přestože tenhle film TV Nova kdysi vysílala téměř s náboženskou přesností každým rokem, vždycky se mi podařilo chytit pouze závěrečných dramatických deset minut. Po prokalené noci jsem si řekla, že je ten pravej čas pustit si nějaké to domácí násilí. V prvních pár minutách se musím především pozastavit nad tím, jak je ten snímek hezky vybarvený. Buď měl editor měl výsostnou zálibu v růžové a modré nebo mu producent řekl "hele budou na to hlavně čumět baby, tak tam hoď nějakýho toho Van Gogha". Další skvělostí je naprostá plochost každý postavy. Hlavní hrdina je tak strašně zlý a předémonizovaný, že by si současně s podobným hereckým výrazem moh střihnout nějakou epizodku jako Heinrich Himmler. Kdyby se se mnou někdo snažil mít sex na "Symphonie Fantastique", pravděpodobně uteču už večer po líbánkách, nehledě na to jaká škoda byla těch jahod a vůbec toho všeho nábytku, co ten Himmler rozmašíroval. Kdyby mi ještě někdo přerovnával ručníky a konzervy ve skříňce, myslím, že by mi doživotně jeblo. Naštěstí je Julia Roberts silná žena. A soused od vedle s mulletem je prostě hodnej kluk. A ten mullet je docela i sexy. Divnej akorát je už od první minuty, kdy Julii začne šikanovat za to, že mu šlohla trochu ovoce na koláč, načež se jí začne vtírat, pač prej on koláč rád. To nutí člověka přemejšlet nad teorií všech těch psychopatů a násilníků tvrdících "že si za to mohla sama..." a matek " a to máš za to že se stýkáš s takovými individui". Ale nebuďme jen hnusní, jsou to skoro devadesátky a má to dvě celkem napínavý scény.

• 14.8.2015  15:15

Sem tam klasickej předvídatelnej americkej humor, nicméně je to tak skvěle zhulený, až mě mrzelo, že ten bong nemám. Slabost pro Dannyho McBridea, speciálně po Eastbound and Down, mý hodnocení taky nadnesla, James Franco jako večně sentimentální pothead taky nevadil. Bromance.

• 31.7.2015  17:58
    Beyond Clueless (2014)

V podstatě série klipů, která rozebírá některý aspekty teenage filmů, ale vůbec tak nějak nechápu, co se vlastně snaží celou dobu sdělit.

• 30.6.2015  20:58

Ačkoliv mám podobnou tématiku ráda, Sean Penn si tady trochu pohoňkával. Zatímco z monologů sestry trampáka Chrise odkapával naslizlý javorový sirup, Emile (v roli Chrise) pobíhal po lesích jako ala Elvis vyfoukaná laňka, načež si vlasy neustále modelkovsky prohrabával (nevím jak moc tohle na skutečnou postavu trampa sedí, kdo však ví.. Sean Penn si však vlasy upravuje podobným způsobem..). Všichni si chtěli Chrise adoptovat, protože je to tak živý a úžasný mladík (čti otravný lajdal), to i přes fakt, že bohorově spálil všechny prachy, co mu v dobré víře rodiče dali (a ukázal tak nám všem socanům, co jsme se ve zlatém dole nenarodili, fakáče). Zbytek však dal na charitu, čili nám tedy ukázal, jak moc je zároveň solidární, tenhle superhipík. Atakdále. Zbytek zachrání některé filozofické úvahy a příroda. Hvězdy dávám za Catherine Keener a scénu s medvědem. Možná i tu s těmi vlky a zpackaným masem.

• 30.6.2015  20:33
    Cizí oběd (2013)

Je fajn se podívat na Indii trochu jinýma a víc reálnýma očima, než na jako večně trsající a zpívající komunitu, co má furt hezky a hrdinové tam jezdí v bavorácích. Líbila se ta subtilní romance a poetika, až mě mrzelo že happy end se nekoná.

• 30.6.2015  20:21
    Pancéřová holka (1995)

Takhle to vypadá, když to devadesátkám nevyjde. Každý dialog je utrpení a trapnost, a celé to dává smysl asi jako klokanní mutant. Netuším jak dobrej je komiks, ale bejt fanda, tak si ukoušu snad všechny nehty. Je to ten druh špatnýho, co nutí k sebeubližování.

• 30.6.2015  20:12

Je fakt škoda, že ty sentimentální scény byly přepálený a film spíš brzdily. Jinak do kina úžasnost ale netroufám si tvrdit víc, neboť jsem Mad Max Panna.

• 28.6.2015  17:43
    Letec (2004)

Nevim jestli ten modrej grading byl úplně to pravý.

• 28.6.2015  17:35

Bono se samozřejmě nasere všude, nicméně - nádherná příroda, a trocha hudební historie nikdy neuškodí.

• 28.6.2015  17:22

Okej, mohlo by to bejt klidně v madarštině, pač o příběh tady evidentně nejde, dialogů si taky moc neužijete. Nemůžu se rozhodnout jestli to byla nuda nebo ne, protože jsem to díky kameře, Mille a soundtracku od Tomandandy musela dokoukat do konce.

• 5.5.2015  14:09

Konečně to někdo přečet za mě!

• 3.5.2015  22:18

Jízda při které si nejeden drží kalhotky, super gore scény, zbožnovanej Vinnie.

• 3.5.2015  19:40
    Hit So Hard (2012)

Je to dobrý,ale je to úplně o všem možnym. Asi jak řiká GrungeChild.

• 19.4.2015  14:29
    Camp X-ray (2014)

V jakože komorním snímku rozebrat herectví hlavní postavy, která by sakra měla ten film div ne táhnout, se zdá celkem na místě, takže že se zase opakuju....Špatný herecký schopnosti Kristen se zase potvrdili. Neustálé nervózní vzdychání a tikání se možná hodí do Tvajlajtu, ale když tak nějak hystericky poloomdlívá v každym filmu, člověk má fakt chuť jí přes obrazovku podat čihací sůl. Mezi její druhej výrazovej prvek patří tvářit se drsně a vzpurně, načež se drze pousmát nebo roztomile, je to celkem fuška občas odhadnout, ale samozřejmě bez ohledu na to, jestli to v těch scénách dává smysl. V tu chvíli bejt upjatej kantor herectví, jeden chladný devastující telefonát jejím rodičům a americkýmu ARASU, by nás možná ušetřil pár hereckých obsazení s touto mladou samicí. Ale možná jsou ty americký herecký školy celý o tom humanismu hereckýho projevu atak.. No ale když ale vyjmu ten zmatený herecký výraz, má to slušný rámování kamery a soundtrack. Nápad filmu mě nadchnul a nakonec to bylo celkem hezky minimalisticky inklinující k různejm teoriím, nicméně je fakt že některý věci jsou v realitě mnohem tvrdší, například určitý malý nepříjemnosti v tý instituci zvaný U.S. ARMY: http://www.csfd.cz/film/318191-neviditelna-valka/ .

• 12.4.2015  20:42
    Sviňák (2013)

Kdo četl knihu, bude asi zklamán. Nevěřila jsem tý splácanině ani na minutu. Jakože gansterka, jakože psychologickej příběh o detektivovi. Pár dobrejch hlášek, a jakejsi konflikt sem tam aby se neřeklo. Po shlédnutí mé pocity zůstaly zmatené, tak jsem je spláchla do kýblu a na film zapomněla.

• 10.4.2015  13:45

Trochu to zestárlo a celkem mě mrzí, že jsem tenhle film neviděla jako puberťák. Nicméně čtyři hvězdy si to zaslouží za ty naprosto kouzelný černohumorný momenty.

• 31.3.2015  23:21
    Kmeny (TV seriál) (2015)

Nevim jestli měl bejt nějakej pokus o umělectví a dokázaní si (ne)znalosti urbanistické moudrosti, ale já tu vidím jenom spoustu zoufalců.

• 31.3.2015  23:15

Jedna hvězdička dolů za přehnané animace, jinak určitě víc takovejch dokumentů, na opravdu talentovaný muzikanty, zdá se, čas zapomíná. Dále jestli má někdo odpověď na otázku proč je v každým hudebním dokumentu ten vocas Lars Ulrich z Metallicy, ať mi dá prosím vědět.

• 31.3.2015  23:08
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Už v první sérii se z toho postupně stává americká "bláznivina'' čili uplná ******

• 31.3.2015  23:05

Kniha byla super napsaná, film by si zasloužil originálnější zpracování.

<< předchozí 1 2 3 4